فيس نما (Facenama) : شبكه اي از جنس دوستي . شبكه اي از جنس محبت . شبكه اي از جنس راستي . شبكه اي از جنس شما . شبكه اي از جنس بزرگان . شبكه اي از جنس ...
ارتباط با گروه
مشخصات گروه
شبكه فيـســ ــنما
65545 پست
کاربر
10,203 کاربر
موزیک
لینکستان
 
افزونه های فعال نشده
با کلیک بر روی افزونه مورد نظر آن را برای این گروه فعال خواهید کرد
 
کاربران گروه ( مشاهده همه )
 
مدیران گروه
 
ورود به سایت
نام کاربری
کلمه عبور
ورود
 

شبكه فيـســ ــنما

گروه عمومی · 10203 کاربر · 65545 پست
ارسال ها کاربران
SMSPLZ.com – مرجع بزرگ اس ام اس , جوك , عكس , مطالب طنز , در ايران

.
.
سلام به همه دوستان فیسـ ـنما

به چند نویسنده جهت نویسندگی در وب سایت SMSPLZ.COM نیازمندم .

از طریق پیغام خصوصی خبرم کنیـ ـد ..

یا حقّ

سید سجاد حسینی
محمد علی
محمد علی
امیر ناراحت
ندا ( جیگر فیسنما )
گروه صنعتی بارش
*** با مابهترین باشید ***
سرویس خواب و کمد مدل 708 ... (www.gsb.ir)
این محصول 100% MDF بوده و با دستگاههای پیشرفته CNC تولید شده و توسط دستگاههای ممبران بصورت یکپارچه روکش PVC شده و سطح آن کاملا ضد آب میباشد اتصالات محصول الیت و ریلها سه تیکه ساچمه ای و دستگیره های فانتزی و در دو حالت نوجوان و نوزادی تولید شده است.

جهت بازدید از سایر محصولات و کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت گروه صنعتی بارش (GSB) به نشانی اینترنتی : www.gsb.ir مراجعه نمایید.

****  از اینکه از محصولات ما دیدن می کنید متشکریم****
برای مشاهده در ابعاد واقعی کلیک کنید708.jpg
امیر ناراحت
hasti
پسره ﺑﺮﺍﯼ ﺗﻮﻟﺪ ﺩﻭﺳﺖ ﺩخترش Iphone6 ﺧﺮﯾﺪه
.
.
.
.
دختره میگه: ﻭﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﯼ ﻋﺰﯾﺰﻡ ﭘﻮﻟﺸﻮ ﺍﺯ ﮐﺠﺎ ﺁﻭﺭ ﺩﯼ؟؟؟
پسره میگه: ﺗﻮ ﻣﺴﺎﺑﻘﻪ ﯼ ﺩﻭ ﺑﺮﻧﺪﻩ ﺷﺪﻡ
دختره: ﻭﺍﺍﯼ گلم ﭼﻪ ﺭﻣﺎﻧﺘﯿﮏ ، ﺧﺪﺍﯾﺎ شکرت ، ﺗﻮ ﺑﻬﺘﺮﯾﻨﯽ ﻋﺸﻘﻢ ، ﭼﻨﺪ ﺗﺎ ﺷﺮﮐﺖ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﺩﺍﺷﺖ؟؟
پسره: ﺳﻪ ﺗﺎ ، ﻣﻦ ﻭ ﺻﺎﺣﺐ ﮔﻮﺷﯽ ﻭ ﭘﻠﯿﺲ!!
پاسخگوی دینی آروم و عادی
کیفیت عطش در کربلا ؟؟!!


1551262421012119132218236211100246195729

از گزارش‏های معتبر تاریخی، چنین به دست می‏ آید كه سه روز قبل از شهادت امام حسین(ع) (در روز هفتم محرّم) دستوری از عبیداللَّه بن زیاد از این قرار به عمر بن سعد ابلاغ شد كه: «بین حسین و آب فاصله انداز و مگذار كه قطره ‏ای از آن بنوشند»؛ ابن سعد به مجرد دریافت این دستور، عمرو بن حجاج را با پانصد سوار، مأمور مراقبت از شریعه فرات به منظور جلوگیری از دسترسی امام(ع) و یارانش به آب كرد.(1). در این دو سه روز امام(ع) و یارانش از طرق مختلف سعی در دسترسی به آب داشتند؛ زیرا تحمل تشنگی در آن بیابان سوزان - به ویژه با آن كاروان مشتمل بر زنان و كودكان - بسیار طاقت فرسا بود.
در برخی از گزارش‏ها چنین آمده است: امام حسین(ع) در محدوده اردوگاه خود اقدام به حفر چاه‏هایی كرده بود؛ اما وقتی گزارش آن به ابن زیاد رسید و او دستور شدّت عمل بیشتر و ممانعت از حفر چاه را به ابن سعد ابلاغ كرد:«... فقد بلغنی ان الحسین یشرب الماء هو و اولاده و قد حفروا الآبار و نصبوا الاعلام فانظر اذا ورود علیك كتابی هذا فامنعهم من حفر الآبار ما استطعت و ضیق علیهم و لا تدعهم یشربوا من ماء الفرات قطرة واحدة»(2).
همچنین گزارشی از حمله شبانه حضرت عباس(ع) به همراه سی سوار و بیست پیاده به پرچمداری نافع بن هلال به فرات در منابع معتبر نقل شده است. آنان پس از درگیری با گروه عمرو بن حجاج، موفق به پر كردن بیست مشك آب می‏شوند.(3).

زمان دقیق این حادثه نقل نشده است؛ اما در آن عبارت«ولمّا اشتد علی الحسین و اصحابه العطش»(چون تشنگی بر حسین و یارانش فشار آورد) آمده است.
برخی از گزارش‏ها حكایت از ریختن آب از سوی امام(ع) بر چهره خواهرش زینب(س) در شب عاشورا دارد؛ زیرا وقتی او اَشعار آن حضرت مبنی بر نزدیك بودن شهادتش را شنید، از حال رفته بود.(4).

این گزارش اجمالاً دلالت بر وجود آب در شب عاشورا می‏كند؛ علامه مجلسی در بحارالانوار مسأله عدم مضیقه آب را در صبح روز عاشورا - حتی برای آشامیدن - با صراحت بیشتری مطرح می‏كند. در این گزارش چنین آمده است:
«ثم قال لاصحابه: قوموا فاشربوا من الماء یكن آخر زادكم و توضؤوا و اغتسلوا و اغسلوا ثیابكم لتكون اكفانكم ثم صلّی‏ بهم الفجر»(5):سپس امام(ع) به اصحاب خود فرمود: برخیزید و آب بنوشید كه آخرین آذوقه شما از دنیا است و وضو بگیرید و غسل كنید و لباس‏های خود را با آن بشویید تا كفن‏های شما باشد. آن‏گاه امام(ع) نماز صبح را با آنان به جماعت خواند».

ادامه در لینک زیر:

http://www.askdin.com/thread24327-12.html#post593488


پاسخگوی دینی آروم و عادی
چگونگی دفن شهدای کربلا ؟؟!!

n00372720-b.jpg

طبق برخی گزارشات تاریخی و روایی امام سجاد(ع) و بنی اسد اجساد شهدا را دفن کرده‌اند. بنی اسد فردای عاشورا پس از رفتن سپاه عمر سعد، عده‌ای از آنان برای دفن شهدای کربلا آمدند،(۱) و چون اجساد را نمی‌شناختند، متحیّر بودند. در آن هنگام حضرت سجاد(ع) آمد و پیکر اهل بیت و اصحاب را یک به یک به آنان شناساندند و آنان در دفن شهدا، حضرت را یاری کردند و برای خویش افتخار آفریدند.(۲)

طرفداران این مبنا باور دارند که در روز یازدهم محرم در هنگام حرکت اهل بیت به سوی کوفه بدن شهدا دفن شده بودند. اینان در برابر این پرسش که چگونه امام سجاد(ع) که اسیر بود، اجساد را دفن کرده‌اند، می‌گوید: امام سجاد(ع) با بهره‌گیری از امدادهای غیبی به طور معجزآسا شهدا را دفن نموده است.

مرحوم مجلسی می‌گوید:
از برخی راویان نقل شده که نزد امام رضا(ع) بودم. علی بن ابی حمزه وابن سراج و ابن مکاره وارد شدند. پس از سخنانی که میان آنان و امام دربارة امامتش گذشت، علی بن ابی حمزه گفت: از پدرانت برای ما روایت شده که عهده‌دار امر دفن امام، جز امام نمی‌شود. از امام پرسید: پس بگو حسین بن علی(ع) امام بود یا نه؟ گفت: امام بود. پرسید چه کسی عهده‌دار کار او شد؟ گفت: علی بن الحسین(ع). پرسید او کجا بود؟ او که دست ابن زیاد اسیر بود! گفت: بی‌آنکه بفمند بیرون آمد و پدرش را دفن کرد و برگشت.

امام رضا(ع) فرمود: خدایی که می‌تواند امام سجاد(ع) را به کوفه ببرد تا پدرش را دفن کند، می‌تواند صاحب امر امامت را به بغداد برساند تا عهده‌دار کفن و دفن پدرش شود و برگردد، در حالی که نه در زندان است نه اسیر.(۳)

مقرم نیز می‌گوید:
چون امام سجاد(ع) آمد، بنی اسد را دید که کنار کشتگان گرد آمده‌اند و سرگردانند؛ نمی‌دانند چه کنند و کشته‌ها را نمی‌شناسند، چون بین بدن‌ها و سرهای مقدس جدایی انداخته بودند و گاهی از بستگان آنان می‌پرسیدند.
امام سجاد به آنان خبر داد که برای دفن این اجساد پاک آمده است. آنان را با نام و مشخصات معرفی کرد. هاشمیان را از دیگران شناساندند.(۴)

آنچه که در برخی روایات به صراحت بدان اشاره شده است خارق­ العاده بودن حضور امام سجاد(ع) در کربلا و همراهی با بنی­ اسد در تدفین شهدای کربلا است.


پی نوشتها:

۱. مروج الذهب، ج ۳، ص ۶۳.
۲. جواد محدثی، فرهنگ عاشورا، ص ۷۷.
۳. بحار الانوار، ج ۴۲، ص ۱۸۷.
۴. مقتل الحسین، مقرم، ص ۴۶۹.


http://www.soalcity.ir/node/2378


mahsa عاشق
16 راه مفید برای بالابردن مدت زمان نگهداری شارژ باتری موبایل

امروزه اسمارت فون ها یا همون موبایل های پیشرفته ، جای خود را در زندگی ما باز کرده اند و وقت زیادی را با آن ها صرف می کنیم.اما همین استفاده زیاد از این اسمارت فون ها باعث زودتر خالی شدن شارژ باتری آن ها می شود که در مواقع ضروری ممکن است باعث دردسر شود. در این مطلب سعی داریم با معرفی چند راه مفید ، میزان نگهداری شارژ باتری گوشی شما را بالا ببریم.

http://tarfandha.net/?p=350
صفحات: 1 2 3 4 5 >