bumim.ir
بروز رسانی 
Bank Pasargad
Bank Pasargad

بانک پاسارگاد، تنها بانک ایرانی، در بین 10 برند برتر خاورمیانه
ارتقا 153 پله ای بانک پاسارگاد در بین 500 برند برتر بانکی جهان، در سال 2017

بانک‌پاسارگاد در موفقیتی دیگر توانست با کسب جایگاه 175 در بین 500 برند برتر بانکی جهان در سال 2017 و به‌ عنوان تنها بانک ایرانی در میان 10 برند برتر بانکی خاورمیانه، ایفای نقش کند و برای نظام بانکی کشور افتخار بیافریند.
به گزارش روابط‌ عمومی بانک‌پاسارگاد، گروه "برند مالی" (Brand Finance) نشریه بنکر (The Banker) از گروه انتشاراتی تایمز مالی (Financial Times) همه ساله نسبت به ارزیابی برند بانک‌های برتر جهان بر اساس شاخص های فرایند ایجاد برند، درآمدها و قدرت برند، ارزش ویژه برند و عملکرد آن در کسب سهم بازار اقدام می‌کند.
در آخرین رتبه‌بندی نشریه بنکر منتشر شده در سال 2017، بانک‌پاسارگاد در رقابتی فشرده با بانک‌های بین‌المللی موفق شد با 153 پله صعود، در جایگاه یکصد و هفتاد و پنجم برند برتر بانک‌های جهان و همچنین در فهرست 10 برند برتر بانک‌های خاورمیانه قرار گیرد و پیشرفت قابل ملاحظه ای را به ثبت برساند. این موفقیت بانک‌پاسارگاد در صحنه بانکداری بین‌المللی افتخاری بزرگ نه فقط برای بانک‌پاسارگاد، بلکه موفقیتی عظیم برای نظام بانکی کشور در دوران پسا برجام است.
گفتنی است بانک‌پاسارگاد در سال 2015 و در اولین حضور خود در این رقابت ها موفق به کسب جایگاه 328 در بین 500 برند برتر بانکی جهان شده‌بود. این بانک همچنین به‌عنوان برترین بانک ایران (Bank of The Year) در سال 2016 از سوی نشریه بنکر انتخاب شده‌است.
لازم به ذکر است ارزش مالی برند بانک پاسارگاد براساس رتبه‌بندی مذکور معادل 978 میلیون دلار ارزیابی شده که در صورت‌های مالی بانک مورد شناسایی قرار نگرفته‌‌است.

16020474-5980-l.jpg

 لینک
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
Bank Pasargad
Bank Pasargad

دریافت گواهینامه‌ی ایزو 10002 در حوزه رسیدگی به شکایات مشتریان توسط بانک‌پاسارگاد

مهر تأیید مجدد بر گواهینامه ایزو 10004 در حوزه ارزیابی و سنجش رضایتمندی مشتریان، برای چهارمین بار

بانک‌پاسارگاد در موفقیتی دیگر توانست گواهینامه‌ی ایزو 10002 در حوزه رسیدگی به شکایات مشتریان را دریافت کرد.
به گزارش روابط عمومی بانک‌پاسارگاد، خسرو رفیعی مشاور مدیرعامل و مدیر روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد ضمن اعلام این خبر گفت: یکی از مهم‌ترین افتخارات و ارزش‌های بانک‌پاسارگاد، توجه ویژه به مشتریان است. تا آنجا که از شعار «حق با مشتری است» عبور کرده و پیام پرمعنای «مشتری ذات بانک است» را سرلوحه امور خود قرار داده‌است. وی ادامه داد: از این‌رو برقراری ارتباط موثر و هدفمند با مشتریان یکی از مهم‌ترین رویکردهای این بانک است. در این راستا روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد به‌طور مستمر و مرتب با دریافت نظرها و پیشنهادهای مشتریان، انجام افکارسنجی و نظرسنجی‌های دوره‌ای، دریافت بازخوردهای مشتریان در خصوص خدمات و محصولات بانک، پیگیری دقیق و کامل نقطه‌نظرات مشتریان و ...میزان رضایت مشتریان از بخش‌های مختلف بانک را می‌سنجد و از نتایج این تحقیقات در جهت ارتقای سطح خدمات‌دهی و جلب رضایت مشتریان بهره می‌برد. رفیعی ضمن اشاره به سایر موفقیت‌های بانک‌پاسارگاد در زمینه دریافت گواهینامه‌های استاندارد ایزو، تصریح کرد: بانک‌پاسارگاد در این مسیر، موفق شد علاوه بر دریافت گواهینامه‌ی ایزو 10002 در حوزه رسیدگی به شکایات مشتریان، گواهینامه ایزو 10004 در حوزه ارزیابی و سنجش رضایتمندی مشتریان را نیز برای چهارمین بار تمدید کند. پیش از این نیز این بانک موفق به دریافت ایزو 10668 در حوزه ارزیابی ارزش برند، ایزو 10015 در حوزه مدیریت آموزش و ایزو 27001 در حوزه مدیریت امنیت اطلاعات شد.

16020469-4104-l.jpg

 لینک
لینک مستقیم
کاربری در لیست بازنشر کنندگان این پست نیست.
کاربری در لیست دوستداران این پست نیست.
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
Bank Pasargad
Bank Pasargad
در اختتامیه ششمین جایزه جهانی سازمان دانشی‌برتر در ایران، بانک‌پاسارگاد بار دیگر، به عنوان یکی از سه شرکت برتر این دوره از ارزیابی‌ها انتخاب شد.

به گزارش روابط‌ عمومی بانک‌ پاسارگاد، این مراسم در تاریخ 16 اسفند 1395، با حضور مقامات عالی‌رتبه کشوری و لشکری و مدیران عالی بیش از 130 سازمان ایرانی، برخی از سفیران کشورهای اروپایی، نماینده جایزه جهانی Make در ایران، نماینده موسسه تحقیقاتیTeleos به عنوان نهاد جهانی برگزاری این جایزه، جمعی از دانشگاهیان، اندیشمندان و ... در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد و بانک‌پاسارگاد موفق شد برای پنجمین بار به عنوان یکی از سه سازمان دانشی برتر ایران معرفی شود. با این موفقیت، بانک‌پاسارگاد به عنوان یکی از 3 نماینده ایران، جهت شرکت در رقابت‌های آسیایی جایزه جهانی Make حضور خواهد شد.

16020457-8394-l.jpg

 لینک
لینک مستقیم
کاربری در لیست بازنشر کنندگان این پست نیست.
کاربری در لیست دوستداران این پست نیست.
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
Bank Pasargad
Bank Pasargad

 این بانک در ششمین سال حضور خود در این جایزه، طی فرآیند سنجش و ارزیابی تعالی‌سازمانی که به همت سازمان مدیریت‌صنعتی انجام می‌شود، موفق شد به‌عنوان سرآمدترین شرکت در حوزه خدمات، تندیس سیمین را دریافت کند. بر اساس این خبر، جایزه ملی بهره‌وری و تعالی سازمانی از معتبرترین و جامع‌ترین ارزیابی‌های ملی در کشور است و عملکرد سازمان‌هایی که در فرآیند دریافت این جایزه شرکت می‌کنند، بر اساس معیارهای مدل تعالی سازمانی EFQM ارزیابی می‌شود. این الگو تمام زوایای سازمان‌ها را در نظر گرفته و رویکردها و نتایج را به‌طور متوازن مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

16020437-5441-l.jpg
 لینک
لینک مستقیم
کاربری در لیست بازنشر کنندگان این پست نیست.
کاربری در لیست دوستداران این پست نیست.
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
Bank Pasargad
Bank Pasargad
بانک‌پاسارگاد برای سومین سال پیاپی، موفق به کسب تندیس زرین جایزه ملی مدیریت مالی ایران (یادواره دکتر غلامرضا اسلامی بیدگلی) شد.
به گزارش روابط‌ عمومی بانک‌ پاسارگاد، طبق ارزیابی‌ به‌عمل آمده توسط کمیته داوری، در هفتمین دوره جایزه ملی مدیریت مالی ایران و دهمین کنفرانس حسابداران و مدیران مالی که در تاریخ 7 اسفند 1395، در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی و با حضور دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی، دکتر نجفی مشاوره اقتصادی رییس‌جمهور و جمعی از مدیران و مسئولان برگزار شد، بانک‌پاسارگاد با توجه به عملکرد مطلوب و شایسته خود در حوزه‌های مدیریت مالی، شفافیت مالی، اقتصادی و ...، موفق به کسب بالاترین سطح جایزه، یعنی تندیس زرین شد. این جایزه در چهار سطح زرین، سیمین، بلورین و گواهینامه اعطاء می‌شود.
16020419-6248-l.jpg
 لینک
لینک مستقیم
کاربری در لیست بازنشر کنندگان این پست نیست.
کاربری در لیست دوستداران این پست نیست.
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
Bank Pasargad
Bank Pasargad
کنفرانس ملی فرهنگ ‌سازمانی با رویکرد توسعه و جایزه مسئولیت‌اجتماعی، با حضور دکتر سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر علیاکبر صالحی رییس سازمان انرژی‌اتمی‌ایران، اندیشمندان، صاحبنظران، استادان و علاقمندان، به همت انجمن مدیریت ایران و دانشگاه خاتم برگزار شد.
به گزارش روابط‌ عمومی بانک‌ پاسارگاد، در این کنفرانس که در روزهای 26 و 27 بهمن 1395 برگزار شد، ضمن اهدای جایزه‌ مسئولیت‌های اجتماعی به سازمان‌های برتر، از خانواده گرانقدر شهدای آتشنشان که در حادثه دلخراش ساختمان پلاسکو جانفشانی کردند، تقدیر شد.
16020385-6703-l.jpg
16020407-6271-l.jpg
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
Bank Pasargad
Bank Pasargad

به‌استحضار مدیران تراز اول، اساتید، دانشجویان و دانش‌پژوهان گرامی می‌رساند پروفسور دانیل دنیسون از نویسندگان و محققان برجسته بین‌المللی در حوزه فرهنگ سازمانی، به صورت ویژه نتایج تجربیات و تحقیقات ارزشمند خود را به‌صورت سخنرانی اختصاصی برای افراد شرکت‌کننده در این کنفرانس ارائه خواهد کرد.
موضوع سخنرانی  وی
؛

IMA-Banner1.jpg
Introducing fundamentals and application of Denison Organizational Culture Model to Iranian organizations and professionals
(By Professor Daniel Denison)

 

است که فرصت ارزنده‌ای را برای کسب اطلاعات مفید و موثر در حوزه فرهنگ سازمانی، برای علاقمندان به مطالعه و فعالان در عرصه‌ی بررسی‌های علمی درحوزه فرهنگ سازمانی، میسر می‌سازد.

 لینک
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
Bank Pasargad
Bank Pasargad
شهادت جانگداز آتش نشانان فداكار كشور را در حادثه دل خراش ساختمان پلاسكو تسلیت عرض می كنیم.
15901930-9777-l.jpg

مشاهده همه ی 1 نظر