bumim.ir
بروز رسانی 
کوزِت
مریضمریض
کوزِت
غرب آغاز زمستان رو عید میگیره که هیچ تناسبی با جغرافیای معتدل نداره اما انقدر به سنتهاشون (که رنگ دینی هم نداره) پایبندن که هرگز تغییرش نمیدن...
نوروز انقدر قشنگه انقدر زمانش مناسبه انقدر زیبا و تمیز و رو به روشنایی و تازگی و رویشه که من باورم نمیشه چطور هنوز همه دنیا نگرودین به عید ما
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
کوزِت
مریضمریض
کوزِت
جواد تاجیک دبیر سابق ستاد راهیان نور کشور نوشته است:
جناب آقای دکتر احمدی نژاد!
باسلام و احترام
شما در سال ماقبل آخر دوره ریاست جمهوری تان -که این حقیر خادمی ستاد مرکزی راهیان نور کشور را بر عهده داشتم- به منطقه آمدید. ما در فرودگاه آبادان به استقبال تان آمدیم و از آنجا با چند دستگاه خودروی وَن به سمت یادمان عملیات رمضان در منطقه پاسگاه زید حرکت کردیم. سردار باقرزاده در طول مسیر و بنده در یادمان پاسگاه زید، به بیان مشکلات زیرساختی راهیان نور از جمله جاده خاکی و پارکینگ زید پرداختیم. یادم هست سردار به شما گفتند بیایید تا دولت تان تمام نشده، یک کار اساسی برای راهیان نور انجام دهید. شما سرمستانه گفتید: "دولت ما تمام نمی شود و حالا حالاها ادامه دارد." 
در سال آخر دولت دهم به همراه نماینده تان در ستاد مرکزی راهیان نور -آقای مشایی- در یک سفر تشریفاتی به راهیان نور آمدید تا نمایش حمایت از ایشان در انتخابات را از این نقطه مقدس شروع کنید. از آن سفر هم چیزی برای راهیان نور در نیامد. امسال اما به همراه آقای بقایی آمده اید. این بار برای چه آمده اید؟! آمده اید که ببینید بچه های گردان کمیل چگونه پنج شبانه روز بی آب و مهمات در فکه مقاومت کردند تا آنجا که بیسیم چی گردان به شهید همت گفت به امام بگویید همانگونه که خواسته بودی حسین وار تا آخر ایستادیم و تسلیم نشدیم!

آمده اید ببینید که بچه ها چگونه جزایر مجنون را با تقدیم جانشان نگه داشتند، چون امام گفته بود "جزایر باید حفظ شود"! 

آمده اید مقاومت بچه ها در پشت کانال ماهی و سه راه مرگ شلمچه را ببینید؟ آنگاه که حسین خرازی فریاد می زد: "ما مکلفیم با وجود همه کمبود‌ها بنا به فرمان امام، با همه وجودمان بجنگیم."

یا اینکه آمده اید خاطرات نداشتنِ سابقه حتی یک روز حضور در جبهه را مرور کنید؟ 

خیلی مایلم بدانم شب های عملیات کربلای ۵ که به تعبیر رهبر معظم انقلاب، "شب قدر انقلاب اسلامی" بود و همه عشاق در شلمچه گرد هم آمده بودند، شما کجا بودید!
حالا که مهمان شهدا هستید مثل بقیه به شما خیر مقدم عرض می کنیم. اما شما که دیگر مسئولیتی ندارید بخواهید احتمالا مشکلات راهیان نور را حل کنید -آن موقع هم نکردید- شما که سابقه جبهه ندارید که بخواهید تجدید خاطره کنید و شما که از کار انتخاباتی منع شده اید؛ لااقل بدون آقای بقایی می آمدید تا باور کنیم برای زیارت شهیدان آمده اید!
کانال اعترافات
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
MAHYAR
MAHYAR
رئیس جمهور در سالگرد استقلال کانون وکلای دادگستری: در برجام یکی از حقوقی که به ملت برگشت حق تولید نفت بود.

پس اون چیزی که قبل برجام تولید می‌شد، پاستیل خرسی بود!؟
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
MAHYAR
MAHYAR
به نظر من دولت «اقتصاد مقاومتی» رو خوب فهمیده.
چون با تمام وجود جلوی کم شدن واردات «مقاومت» می کنه
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
MAHYAR
MAHYAR
قبل از این دولت بلایی آسمانی داشتیم
آشتی و صلح نه جنگ جهانی داشتیم

قبل از این دولت دهان کدخدا سرویس بود
ما مگر هیچ ارتباطی با فلانی داشتیم

قبل از این دولت رقم در فیش ها فاحش نبود
اعتدال اصلا نبود و خرده نانی داشتیم

مسکن مهر مزخرف، دادن یارانه ها...
معضلاتی این چنین و آنچنانی داشتیم

«بی سواد» و «بی شعور» آن وقت ها هم کم نبود
منتها گویا همین ها را نهانی داشتیم

اتفاقا قبل ما، تدبیر اصلا مد نبود
مملکت تعطیل بود از بس گرانی داشتیم

در ژنو باید قدم زد، گاه باید دست داد
گوش شیطان کر که ما هم یار جانی داشتیم

قصه برجام هم نور علی نور است و بس
راه را پیوسته رفتیم و نشانی داشتیم

کار فرهنگی بلد هستیم سرهنگی نخیر
چون هنر در عرصه «تکه پرانی» داشتیم
صامره حبیبی 
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
MAHYAR
MAHYAR
نمایندگان #لیست_امید طرحی ارائه دادند که هرکس در مراسم رسمی سوالی بپرسه که باعث جلب توجه بشه ۶ تا ۲۴ ماه حبس دارهمثلا شما فکر کن یکی بلند شه بگه ببخشید آقای رئیس‌جمهور وعده‌هاتون چی شد؟!
خب غیر انسانیه، درک کنید...
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
علیرضا قاسم پور
شادشاد
علیرضا قاسم پور
مدیر اصلی سایت
سلام به کاربران عزیز

کسی در مورد سونامی شهرسنان دیر شنیده؟
در مورد تلفاتش شنیده؟
در مورد خساراتش چی؟

چند روز پیش یه شبه سونامی توی شهرستان دیر اومد که تعدادی از دیری ها و تعدادی از مسافران نوروزی جانشونو از دست دادند و تعدادی مفقود شدند و در دریا غرق شدند. ( که از طرف مسئولین بی لیاقت بوشهری امواج همراه با باد شدید توصیف شد )

اما مسئولین کم عرضه استان بوشهر فقط فرمودند تعدادی مجروح شدند و تعدادی قایق خسارت دیدند

واقعا اینجور بود؟

یه ساختمون توی تهران فرو میریزه و تعدادی آتش نشان و شاید مردم عادی که جاشون تو بهشت باشه رحمت خدا میرن و تعدادی زخمی میشن و مغازه دار ها خسارت مادی میبینند تمام ایران که هیچ تمام جهان باخبر میشن چه بسا خبر به کل کاهنات و هستی هم رسیده باشه !!!

اما یه شهرستان داغدار میشه و عده ای میمیرند و عده ای غرق و مفقود میشن و خیلی از قایق دار ها کارشونو از دست میدن و خیلی از مغازه دار ها ضرر مالی شدید میبینند و خیلی از خانه ها تخریب و ضرر مالی میبینند اما هیچ وقت رسانه ای نمیشه آنچنان که باید بشه .

رسانه ای هم بشه میگن چند تا مجروح داشته !!! همین و بس .

تف تو اون نونی که بخوری و خبر رسانیت اینجور باشه مسئول نامحنرم!

پاتو رو پات گذاشتی دلت خوشه حقوقی میگیری و پاچه خواری میکنی که شغلت ثابت باشه به چای اینکه بیای داد و بیداد کنی به داد این کسبه و افراد ضرر دیده که همشهری و هم استانیت هستند برسی؟

اسم نمیارم که خون خودش رو کثیف کنه . اما به گوش خودش خواهد رسید و شرم خواهد کرد پیش خود . که چرا بنا به مسئولیتی که دادنش به جای اینکه اطلاع رسانی دقیق کنه که حداقل به نحوی جبران خسارت بشه تا غم از دست دادن عزیزانشون و همشهریشون کمتر بشه اومده میگه اتفاق خاصی نیفتاده . انشالله همچین اتفاقی فقط سر خانوادت یا عزیزانت بیفته ببینم بازم همچین غلطی میکنی یا نه !!!


ای دنیا ! ای ایران ! ای بوشهر !!!! ای دیر!!! این حرف هایی که تو تلویزیون در مورد دیر زدن یا از بی اطلاعی بوده یا از غرض ورزی بوده

شهرستان دیر داغ دیده هستش . عده ای عزیزانشونو از دست دادند . شما فرض کنید 1 نفر ! عده خیلی زیادی کاسبیشونو از دست دادند . عده خیلی خیلی زیادی خونه و دیوار خونه و اجناس خونشون تخریب شده . عده زیادی وسایل نقلیشون اسیب شدید دیده


اما؟!

اما هیچ کس هنوز وام بلاعوض یا وام کم بهره برای اسیب دیده ها نداده یا قولش رو نداده !!!
اینجا بندره نه تهران . تبعیض بیداد میکنه . اگر غیر اینه بسم الله . پیگیری کنید و به داد ضرر دیده ها برسید !!!

تو تهران سگ یه پولداری پاش بشکنه سر و صدا میکنند اما تو بوشهر که قطب تجاری و سرمایه اصلی کشور هست اگر عده ای جان خودشون رو از دست بدهند یا عده خیلی زیادی ضرر مالی ببییند بنا به بی عرضگی و پاچه خواری خیلی از مسئولین استان بوشهر و نمایندگان استان بوشهر هیچ اتفاق و کمکی برای این بی زبون ها نخواهد افتاد .

ای کاش عدالت برای همه بود نه برای پایتخت نشین ها !!!

دولت تدبیر و امید به داد نا امیدان شهرستان دیر برسید و گول مسئولینی که برای اینجور حوادث توی استان ابقا کردید رو نخورید و پیگیر این قضیه باشید لطفا . اون مسءولین جز جیب و خانواده خود چیزی براشون اهمیت نداره .

نظرات برای این پست غیر فعال است
سجاد
آروم و عادیآروم و عادی
سجاد

بسم الله الرحمن الرحیم

اثبات امامت علی(ع)

با استدلال عقلانی

روز غدیر آیه ای به پیغمبر اکرم(ص) نازل شد که در آن آمده بود:

«یا اَیٌّها الرَّسُولَ بَلِّغْ ما اُنْزِلَ اِلیکَ مِنْ رَبِّکِ وَ اِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَما بَلَّغْتَ رِسالَتَهُ وَ اللَّه یَعْصِمُکَ مِنَ النَّاسِ...»

«ای رسول من، آنچه از خدا بر تو نازل شد به خلق برسان که اگر نرسانی تبلیغ رسالت و اداء وظیفه نکرده‏ای، و خدا تو را از شر آزار مردمان محفوظ خواهد داشت...».

در این آیه پیامبر به یک کار مهمی مبعوث شده است و چون ممکنه است جان حضرت به خاطر این امر به خطر بیفتد خداوند به ایشان فرموده که او را از شر انان حفظ خواهد نمود

و اما ان امر مهم این بود که از جانب خداوند علی(ع) را به عنوان جانشینی خود معرفی نماید....

به خاطر همین عبارت معروف من کنت مولاه فهذا علی مولاه را فرمود

اما اهل سنت مولاه را در این عبارت به معنای دوست تعبیر میکنند و شیعه به معنای سرپرست و ولی.

حال بیایید از نظر عقلی این دو عبارت را بررسی کنیم:

پیغمبر برای بیان این امر چندین ساعت در ان مکان ایستاد تا همه مردم که از حج برمیگشتند به او برسند بعد دستور داد تا منبری درست کنند تا ایشان بر روی ان رفته تا همه مردم او را ببینند بعد میگوشد که امری را میخوام به شما بگویم که مهم است و خداوند مرا تهدید کرده که اگر این کار را انجام ندهی رسایت خویش را به پایان نرسانده ای(یعنی خداوند پیامبر را علنا تهدید کرده)

همه منتظرند تا پیامبر چه مخواهد بگوید:

حال به نظر شما منطقی است که پیامبر بگویید من علی را دوست دارم و شما هم باید او را دوست داشته باشید

از طرفی اجبار در دوست داشتن یک کار غیر عقلی و مزاح هست چون محبت و دوست داشتن امری اجباری نیست و انجام این کار از طرف خداوند و پیامبر نشانه نقص و ضعف هست(اعوذ با الله...)

پس تنها معنیا صحیح این عبارت مولا یعنی ولی می باشد

الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایظ امیر المومنین علی بن ابی طالب(ع)

اللهم عجل لولیک الفرج

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید