bumim.ir

کسانی که قلم به دست دارند و وظیفه ی فرهنگی دارند، باید روزبه روز علم و تحصیل را ترویج کنند. ما شعار نهضت نوآوری علمی و جنبش نرم افزاری را مطرح کرده ایم؛ انتظار این بوده است که اهل علم، اهل دین، اهل قلم، اهل دانشگاه و اهل حوزه در این جهت حرکت کنند، و بسیاری حرکت کرده اند؛ اما می بینیم بعضی با این نیاز حقیقی - که حرکت علمی، نیاز حقیقىِ این کشور است - همراهی نکردند. اینها نشانه های خوبی از مجموعه هایی که این طورند، ارائه نمی دهد.   امام خامنه ای۱۳۸۳/۰۴/۱۵

بروز رسانی 
sina (تبادل کاربر)
sina (تبادل کاربر)

لطفا به دوستان مشهدی اطلاع‌رسانی کنید

500x500_1484797221715193.jpg

ای هم قبیله با غلام روسپید عشق!

فریادهایت پاسخ «هل من معین» باشد

 

تجمع مردم مشهد در حمایت ابوالشهدا شیخ ابراهیم زکزکی

رهبرمسلمانان نیجریه

5شنبه ۳۰ دی‌ماه ساعت ۱۵

بلوار سجاد مقابل نمایندگی سازمان ملل

نظرات برای این پست غیر فعال است
sina (تبادل کاربر)
sina (تبادل کاربر)
500x465_1484776285931107.jpg
#نایجل_شورت
کسی که #حجاب را تبعیض جنسیتی می داند به دعوت #فدراسیون_شطرنج جهت شرکت در مسابقات جام #شهدا به ایران خواهد آمد.

#شطرنج_با_روباه
#سیاست ِ شطرنجی، #شطرنج ِ سیاسی ...
نظرات برای این پست غیر فعال است
فرهاد ** جبهه فرهنگی**
آروم و عادیآروم و عادی
فرهاد ** جبهه فرهنگی**

خدمت دوستان حزب اللهی به خصوص نسل جوان مؤمن و انقلابی که با شنیدن پیام تسلیت مقام معظم رهبری و بزرگان دیگر نظام، درباره واقعه تأثر برانگیز  درگذشت هاشمی رفسنجانی ، این یار دیرین امام و‌رهبری دچار سردرگمی شده‌اند، توضیح عرض می کنم که:

آنچه که مقام معظم رهبری و بزرگان نظام در طول عمر با برکت خویش از مرحوم هاشمی رفسنجانی دیده‌اند، برخلاف نسلهای جوان، محدود به یکی دو دهه اخیر نیست، بلکه برآیند چند دهه تلاش، جهاد و مبارزات هاشمی است که از قبل از انقلاب تا سالهای پس از آن و‌ پر طول سالهای دفاع مقدس و تلاش او ‌برای اعتلای انقلاب است و این سوابق کم نظیر حکم می کند که صرف عملکرد یک دهه اخیر وی معیار و‌ ملاک قضاوت ما درباره تمام سالهای حیات او قرار نگیرد، به خصوص اگر مد نظر داشته باشیم که مرحوم هاشمی رفسنجانی با تمام فراز و‌ نشیبهایش، از انقلابی‌ترین های نسل خود بوده است و زندگی وی می تواند برای همه انقلابی های امروز آیینه عبرتی باشد تا بدانند آن چیزهایی که در این سالها بابتش به آقای هاشمی انتقاد کردند و‌ حتی شدیدتر از آنها می تواند دیر یا زود در وجود خودشان نمود و بروز پیدا کند، کسانی که با این ملاحظات و‌ منصفانه به درگذشت هاشمی رفسنجانی می نگرند، هم به حرمت سابقه انقلابیگری وی و هم از روی احتیاط و دوراندیشی بابت عاقبت انقلابی خویش، به خود اجازه نمی دهند در قضاوت نسبت به او دچار بی انصافی و افراط و جزم اندیشی گردند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
sina (تبادل کاربر)
sina (تبادل کاربر)
روز گذشته رییس‌جمهور در پاسخ به سوالی درباره دستاوردهای برجام، به علت اینکه پاسخ قابل قبولی برای مردم نداشته است سوالی را مطرح کرده و گفته: «منتقدان بگویند اگر برجام نبود چه می‌شد؟»

پاسخ روشن است، اگر برجام نبود وضع کشور به مراتب بهتر از امروز بود زیرا برجام نتوانست انتظار اصلی مردم یعنی «لغو تحریمها» را برآورده کند و در دوره پسابرجام هم دوباره تحریم شدیم، از تحریم ویزا تا تمدید تحریم ISA.

لذا یک گزاره منطقی وجود دارد و آن این است که وقتی با برجام ساختار تاسیسات هسته‌ای ایران نابود شد و حتی تحریمها ادامه و افزایش یافت، با نبود برجام اتفاق بهتری می‌افتاد و آن حفظ توانمندی هسته‌ای کشور بود. ضمن اینکه رکود بی‌سابقه سه سال اخیر در کشور ارتباط مستقیم با «برجام» دارد زیرا بیش از سه سال است به مردم وعده بهتر شدن اقتصاد داده میشود و این وعده دروغ، باعث «تعلل» و «بی‌عملی» فعالان اقتصادی به امید ارزان شدن یا بهتر شدن وضع اقتصادی شده و اولین اثر این امر تشدید «رکود» و بی‌عملی اقتصادی است.

لذا اگر برجام نبود امروز اگر تحریم هم بود، لااقل هسته‌ای سر جای خود بود و رکود اقتصادی کمتر بود! ضمن اینکه اگر پیش از برجام امریکا برای ایران شاخ و شانه می‌کشید، امروز به مدد برجام عربستان و جیبوتی و مالدیو و سایر نوچه‌های کدخدا علیه ایران رجز می‌خوانند، چرا؟ چون ایران پسابرجام نسبت به ایران قبل برجام «ضعیف» شده است.

@Sabetitelegram ✅
نظرات برای این پست غیر فعال است
مونا*جبهه فرهنگی*
مریضمریض
مونا*جبهه فرهنگی*
مشاهده همه ی 1 نظر