bumim.ir
بروز رسانی 
VAHID*مدیرپرسپولیس محبوب*
آروم و عادیآروم و عادی
VAHID*مدیرپرسپولیس محبوب*

آشنایی با مدافع 196 سانتی متری تیم پیتربورو؛

آخرین کشف کی‌روش از انگلیس می‌آید
رایان تفضلی بازیکن انگلیسی- ایرانی است که به تازگی مورد توجه کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی قرار گرفته و کی روش برای دیدن بازی او اخیرا سفری به انگلیس داشته است.
01182590.jpg

رایان تفضلی، بازیکن فوتبال ایرانی-انگلیسی است که در حال حاضر در پست مدافع برای باشگاه فوتبال پیتربورو یونایتد در لیگ یک فوتبال انگلستان بازی می‌کند. دیلی میل در ماه های اخیر به بازیهای خوب او اشاره داشته است. این بازیکن ایرانی که پاسپورت انگلیسی دارد، با ۲۵ سال سن (۱۹۹۱) مدافع جوانی به حساب می‌آید و با قد ۱۹۶ سانتی متر و وزن ۸۹ کیلو گرم، از فیزیک مناسبی هم برخوردار است.


نشریه دیلی‌میل انگلیس ادعا کرده که کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران، عملکرد «رایان تفضلی» مدافع ایرانی‌الاصل تیم فوتبال پیتربورو یونایتد در لیگ دسته دوم فوتبال انگلیس را زیر نظر گرفته است.


به همین بهانه نگاهی داریم به کارنامه این بازیکن:


آنطور که تفضلی در یکی از مصاحبه های خود اعلام کرده، در سنین پایه پست او هافبک بوده است ولی قد و قامت بلند او که 196 سانتی متر است و برتری فیزیکی او بر سایر بازیکنان، باعث شده تا مربیان از او در پست دفاع میانی استفاده کنند.


این بازیکن تا سن 18 سالگی برای باشگاه ساوت‌همپتون به میدان رفته و در برهه ای بازوبند کاپیتانی این تیم را بر بازو داشته است. باشگاهی که ستاره هایی نظیر گرت بیل، چمبرلین، لوک شاو و ... فوتبال خود را از رده های پایه آن آغاز کردند و تفضلی تجربه بازی در کنار این بازیکنان بزرگ را در کارنامه دارد.

 

01182596.jpg


تفضلی پس از اینکه فرصت بازی در تیم اول ساوت‌همپتون را به دست نیاورد، به تیم دسته چهارمی «سالیسبری» قرض داده شد. او سال 2012 به تیم دسته سومی منسفیلد تاون رفت و تا تابستان امسال برای این تیم بازی می‌کرد. امسال تفضلی به تیم پیتربورو یونایتد منتقل شده است و مانند فصل گذشته در تیم منسفیلد تاون نمایش های خوبی ارائه داده است.

او در طول این فصل از لیگ یک انگلیس 25 بار از ابتدا برای تیمش به میدان رفته و 3 بار هم موفق شده دروازه حریفان را باز کند؛ آماری که تعداد گل های زده او طی دو فصل اخیر را به عدد 8 می رساند. پیتربورو یونایتد در پایان هفته بیست و هفتم با 37 امتیاز و فاصله 20 امتیازی با صدر جدول رتبه نهم را در اختیار دارد.


رایان تفضلی اخیرا مورد توجه کارلوس کی روش قرار گرفته است و این احتمال وجود دارد که به عنوان دو رگه جدید تیم ملی به اردوها اضافه شود. تفضلی برای رسیدن به خط دفاعی تیم ملی با بازیکنانی آماده‌ای مانند سید جلال حسینی، پژمان منتظری، مرتضی پورعلی گنجی و عزت الله پورقاز را پیش روی خود می‌بیند که از نظر سنی تنها از پورعلی گنجی سن بیشتری دارد.


او در مصاحبه ای با نشریه انگلیسی در مورد ایران و احتمال حضورش در آن گفته است: «پدرم خیلی در تماس با ایران است. به خاطر این که وابستگان زیادی از خانواده‌ام در ایران زندگی می‌کنند. تا به حال شانس حضور در ایران را نداشته‌ام چون از نظر فشردگی برنامه‌های کاری این امکان مهیا نشده است. خیلی دلم می‌خواهد در آینده به آنجا بروم، اعضای خانواده را ببینم و با فرهنگ آنجا از نزدیک آشنا شوم. در شرایط کنونی نمی‌توانم فارسی صحبت کنم اما در اطرافم بسیاری هستند که فارسی صحبت می‌کنند. پدرم مرتب تلویزیون ایران و به خصوص فوتبال‌های آنجا را تماشا می‌کند. من هم از طریق او خیلی تلاش می‌کنم با زبان و فرهنگ آنجا آشنا شوم.»

 

01182597.jpg


مدافع پیتربور یونایتد در مورد فوتبال ایران می گوید: «پرواضح است که کارلوس کی‌روش را می‌شناسم. او نامی بزرگ در جهان فوتبال است. بازی‌های فوتبال ایران در انگلیس نشان داده نمی‌شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
VAHID*مدیرپرسپولیس محبوب*
آروم و عادیآروم و عادی
VAHID*مدیرپرسپولیس محبوب*

با ایجاد 8 شانس گلزنی؛

عبدالرحمن بهترین بازیکن روز اول آسیا
هافبک ریزنقش تیم العین امارات در دیدار برابر ذوب آهن همانطور که انتظار می رفت نمایش خیره کننده ای داشت و به عنوان بهترین بازیکن روز اول مسابقات انتخاب شد.
01182530.jpg

 تیم ذوب آهن شب گذشته برابر تیم قدرتمند العین امارات فینالیست دور قبل لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفت و در شرایطی که 71 درصد مالک توپ و میدان بود، مقابل دفاع منسجم و نمایش درخشان رشید مظاهری راه به جایی نبرد، تا تنها یک امتیاز از دیدار خانگی اش کسب کند.


عمر عبدالرحمن که در میان علاقمندانش به عموری شهرت دارد، روز گذشته به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد. البته این تنها عنوانی نبود که در روز اول مسابقات گروهی به بازیکن ریزنقش و تکنیکی تیم ملی امارات رسید؛ عبدالرحمن با ایجاد 8 شانس گلزنی برای هم تیمی هایش، بالاتر از تمام بازیکنان به عنوان بهترین بازیکن روز اول مسابقات برگزیده شد؛ شانس هایی که با عملکرد خوب خط دفاعی ذوب آهن، بی دقتی مهاجمین و هوشیاری رشید مظاهری به جایی نرسید.


هافبک خلاق العینی‌ها علاوه بر این 7 بار به دروازه رشید مظاهری شوت زد، که تنها یک بار شوت هایش به چارچوب راه یافت و آن یک بار هم واکنش مظاهری مانع از باز شدن دروازه نماینده ایران شد.
بازیکنان تیم العین مقابل ذوب آهن 620 بار به یکدیگر پاس دادند، که 103 بار آن از طریق عبدالرحمن اتفاق افتاد. دقت پاس های عموری 69.9 درصد بود و در مجموع 135 بار لمس توپ داشت که نشان از توانایی و شایستگی فنی بالای این بازیکن دارد.


عمر عبدالرحمن که بلندی قامت او 173 سانتی متر است، بر خلاف چیزی که به نظر می رسد در دیدار برابر ذوب آهن در درگیری های میانه میدان نیز نقشی تعیین کننده داشت و در 7 درگیری بر سر توپ که با بازیکنان ذوب آهن داشت، 4 بار برنده این دوئل ها شد.

 

 

01182657.jpg

 

01182658.jpg

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
VAHID*مدیرپرسپولیس محبوب*
آروم و عادیآروم و عادی
VAHID*مدیرپرسپولیس محبوب*

تمجید نشریه مادریدی از گل پرسپولیس

آ.اس: طارمی – رضاییان بهتر از مسی – سوارز
وب سایت نشریه آ.اس اسپانیا با قرار دادن ویدئوی پنالتی دیروز رامین رضاییان و گل مهدی طارمی از سایت "ورزش سه"، این همکاری را بهتر از مسی و سوارز توصیف کرد.​​​​​​​ 01181170.jpg

 در جریان دیدار دیروز پرسپولیس و سپاهان در ورزشگاه آزادی، قرمزهای پایتخت صاحب یک ضربه پنالتی شدند که رامین رضاییان با الگوبرداری از پنالتی پارسال مسی و پاس او به لوییس سوارز، توپ را برای طارمی ارسال کرد تا مهاجم جوان پرسپولیس گل اول تیمش را وارد دروازه سپاهان کند.

 

ساعتی پیش نشریه آ.اس ویدئوی سایت "ورزش سه" را در سایت خود قرار داد و آن را بهتر از همکاری سوارز و مسی در دیدار پارسال برابر سلتاویگو دانست.

 

در سالهای اخیر هانری و پیرس در ترکیب آرسنال نیز تجربه ناموفقی در این نوع پنالتی داشتند اما ابداع کننده این روش را باید یوهان کرویف، فوق ستاره لاله های نارنجی در دهه 70 میلادی دانست.

 

 

01181487.png

 

01181488.png

 

01181489.png

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
VAHID*مدیرپرسپولیس محبوب*
آروم و عادیآروم و عادی
VAHID*مدیرپرسپولیس محبوب*

قهرمانی ایران در سرزمین پهلوان‌ها؛

جام جهانی کشتی داغ‌تر از فوتبال
تیم ملی کشتی آزاد ایران در دیدار حساس و نفس گیر فینال جام جهانی کشتی آزاد را از آمریکا برد تا هشتمین قهرمانی کشورمان در جام جهانی به دست آید. 01181528.jpg

 فینال هیجانی و پر استرس جام جهانی کشتی آزاد در کرمانشاه بین ایران و آمریکا برگزار شد و ایران توانست هشتمین قهرمانی خود را در این رقابت ها با پیروزی 5 بر 3 به دست بیاورد. ایران در اوزان سبک توانست 3 برد پی در پی را به دست بیاورد اما جردن باروز در وزن 74 کیلوگرم بردهای رقیب را آغاز کرد تا جایی که کشتی 125 کیلوگرم در حالی برگزار شد که نتیجه 4 بر 3 بود و با وجود ضربه فنی حسن یزدانی برنده آن دیدار قهرمان جام جهانی می شد.


کمیل قاسمی با یک برد قاطعانه و به موقع ایران را برنده دیدار سنگین وزن و جام جهانی کرد تا جشن کرمانشاهی ها با طعم قهرمانی به پایان برسد.

 


* 57 کیلوگرم؛ حسن چراغ اول را پرنور روشن کرد
حسن رحیمی با توپ پر روی تشک آمد ،انتونی راموس چهار بر صفر از همان ابتدا از حریف ایرانی خود عقب افتاد. وقت اول با همین نتیجه به سود رحیمی با تجربه به اتمام رسید تا با تکیه بر میدان های زیادی که رحیمی دیده امیدوار باشیم بتواند در وقت دوم کشتی را اداره کند. حسن رحیمی وقت دوم را در دو دقیقه ابتدایی اداره کرد و در شروع دقیقه ششم یک زیر زیبا گرفت و نتیجه شش بر صفر شد. تا چراغ اول به نفع ایران روشن شود.

 

01181429.jpg

 


* 61 کیلوگرم؛ دومین پیروزی با زیرگیری های بی امان
اسماعیل پور نماینده دوم ایران در دیدار فینال با دو بنده آبی در مقابل استیبر قهرمان 2016جهان قرار گرفت. مسعود اسماعیل پور با جنب و جوش فراوان از حریف امریکایی اش اخطار گرفت و در خاک چهار امتیاز از حریف قرمز پوشش پیش افتاد. دو دقیقه و چهل ثانیه و اداره کشتی توسط اسماعیل پور تا پایان وقت اول. حالا باید دید اسماعیل پور می تواند با حفظ این نتیجه دومین برد ایران را که روز سختی در اوزان میانی خواهد داشت، به دست آورد یا خیر. استیبر روی زیر اسماعیل پور بدل زد اما مسعود بالاخره حریفش را خاک کرد تا قهرمان جهان شش بر صفر عقب بیفتد. اسماعیل پور با حمایت سالن کرمانشاه بی نقص کشتی گرفت، کشتی در سرشاخ ادامه داشت تا اینکه کشتی با نتیجه 6 بر 2 به پایان رسید.

یک امتیاز در لحظه پاسانی به خاطر خروج پای مسعود به اسنیبر داده می شود اما مربیان ایرانی اعتراض کردند. اعتراض وارد نبود و نتیجه شش بر دو اعلام می شود.

 

00992755.jpg

 

 

*  65 کیلوگرم؛ بازگشت رویایی نصیری در دو دقیقه
وزن سوم و یک کشتی حساس برای ایران که میتواند تکلیف خیلی چیزها را مشخص کند. میثم نصیری به دیدار مولینارو رفت. کشتی گیر زنجانی تیم ملی ایران قهرمان آسیاست و در یک دقیقه ابتدایی به سنجش حریفش پرداخت. تقاضای اخطار سی ثانیه برای میثم نصیری می شود که با پذیرش داوران، میثم نتوانست امتیازی بگیرد تا یک امتیاز به مولینارو داده شود. مولینارو یک زیر گرفت و حساب کار را دو بر صفر کرد تا سه دقیقه اول به سود امریکایی ها باشد. میثم نصیری با حمایت تماشاگران حمله کرد اما این مولینارو بود که یک بار دیگر نصیری را خاک کرد تا سومین و چهارمین  امتیاز را از نصیری بگیرد. دقایق پایانی با طوفان نصیری همراه بود جایی که نصیری کشتی 4 بر صفر عقب بوده را با 5 بر 4 عوض کرد. از دیدار باخت برد ساخت. نصیری روحیه گرفته و یک دقیقه بعد با یک خاک دیگر کشتی را مساوی کرد. نصیری از دقیقه چهارم متحول شد و در ثانیه های آخر پنجمین امتیاز را گرفت.

 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید