bumim.ir
بروز رسانی 
وحید mir
مهربونمهربون
وحید mir
نتیجه تصویری برای روحانی متشکریمنتیجه تصویری برای گرد وخاک خوزستان
مشاهده همه ی 1 نظر
وحید mir
مهربونمهربون
وحید mir
 
نتیجه تصویری برای روحانی متشکریم

ریزگردها باعث عفونت دستگاه تنفسی می شوند


اسماعیل ایدنی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز در رابطه با اثرات جسمی ریزگردها می گوید: ریزگردها می توانند باعث بروز آلرژی، آسم، تحریک یا سوختگی مجاری تنفسی و آسیب های حاد و مزمن دستگاه تنفسی شود و خطر ریزگردها بسته به خواص بیوشیمیایی آنها و اینکه در چه بخشی از دستگاه تنفسی رسوب  کنند آسیب های مختلفی را ایجاد می کنند.

وی ادامه می دهد: اگر ریزگردها حاوی میکروب و باکتری باشند، می توانند باعث ایجاد عفونت در دستگاه تنفسی شوند که این عفونت می تواند به سایر نقاط بدن نیز سرایت کنند

تاثیر آلودگی هوا بر روح و روان

پدیده ریزگردها تاکنون از منظرهای علوم زیست محیطی، اقتصادی، سیاسی، ‌ پزشکی مورد بررسی صاحبنظران قرار گرفته و حال با مریم افشاری، کارشناس ارشد روانشناسی، در رابطه با اثرات روانی گرد و خاک بر روی مردم خوزستان گفتگو کردیم، وی در این رابطه می گوید: پدیده گرد وغبار آثار و پیامدهای زیان باری بر محیط زیست و سلامت انسان از نظر جسمی، روانی و اجتماعی دارد.

وی ادامه می دهد: بر اثر گرد و خاک و آلودگی هوا میزان اکسیژن رسانی به مغز کاهش می یابد و در نتیجه آن برخی نقاط بدن تحریک شده و اختلال هایی مانند افسردگی، پرخاشگری، بی خیالی و اختلال در تمرکز رخ می دهد و البته فرد مرتب با تصور اینکه ممکن است دچار مشکلات تنفسی شوند ذهنش را آشفته می کند.

افشاری اظهار می کند: گاهی بر اثر گرد و خاک و آلودگی طولانی مدت هوا به تدریج شخصیت افراد، متفاوت از شخصیت گذشته شان میشود مثلا اگر فرد برونگراست، درونگرا می شود و ارتباط های اجتماعی وی به حداقل می رسد که در نهایت بر روابط اجتماعی او هم تاثیر می گذارد. انسان موجودی اجتماعی است که از طریق ارتباط با همنوعان خود نیازهایش را برآورده می کند در حالی که در هوای آلوده به علت کاهش اکسیژن و اختلال در عملکرد مغز، فرد به مرور مهارت های اجتماعی خود را از دست می دهد و دچار مشکل می شود.

وی تصریح می کند: افراد سالخورده به دلیل ضعف سیستم ایمنی بدن و وجود بیماریهای زمینه ای مانند فشارخون، قلبی-عروقی، دیابت و... و کودکان به دلیل شرایط فیزیکی بدنشان بیشتر در معرض آسیب هستند و در این شرایط اختلال های رفتاری، پرخاشگری، عصبانیت، درگیری فیزیکی، اختلال حافظه، توجه و تمرکز و در پی آن افت تحصیلی کودکان بیشتر مشاهده می شود. بروز تحریک پذیری و احساس خستگی دائم برای کودکان بسیار خطرناكتر است زیرا دستگاه عصبی بچه ها در حال رشد است و ریزگردها باعث اختلال دستگاه عصبی می شود.

این روانشناس می افزاید: بنابراین تاثیرات ریزگردها و گرد و خاک تنها به مشکلات جسمی ختم نمی شود بلکه نشانه های روحی و روانی هم در انسان به وجود می آورد؛ اضطراب، تغییرات خلقی، بیقراری، افسردگی، سردرد، احساس خستگی و کاهش تمرکز از عوارض روانی تنفس ریزگردها است. این ریزگردها از طریق ریه وارد خون و سپس مغز می شوند و در برخی نقاط مغز رسوب می کنند.

وی اضافه می کند: هر چه ذرات ریزتر باشد، خطر آنها بیشتر است زیرا امکان نفودشان از طریق ریه به جریان خون افزایش می یابد رسوب این مواد و ترکیب ها به شکل حاد و تدریجی بروز سرطان مغز را که نادرترین اختلال ناشی از آلودگی هواست تا سردرد که شایعترین علایم عصبی است به دنبال دارند.
مشاهده همه ی 1 نظر
علیرضا قاسم پور
شادشاد
علیرضا قاسم پور
مدیر اصلی سایت
آهنگ سالار عقیلی بنام ایران
آهنگ سالار عقیلی بنام ایران
مشاهده همه ی 96 نظر
وحید mir
مهربونمهربون
وحید mir

محمود احمدی نژاد پس از ثبت نام در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران حاضر شد و حمایت خود از حمید بقایی را اعلام کرد. رئیس دولت‌های نهم و دهم با اشاره به ثبت‌نام در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، گفت: مقام معظم رهبری به من سفارش کردند که در انتخابات به عنوان کاندیدا شرکت نکنم، من به قول اخلاقی‌ام پایبندم و حضور و ثبت‌نام در انتخابات صرفاً برای حمایت از برادر عزیزم آقای بقایی است.


نتیجه تصویری برای احمدی نژاد بقایی انتخابات ثبت نامتصویر مرتبط

نـ ـگـ ـیـ ـن فـ ـیـ ـس
نظرات برای این پست غیر فعال است
علیرضا قاسم پور
شادشاد
علیرضا قاسم پور
مدیر اصلی سایت
سلام به کاربران عزیز

کسی در مورد سونامی شهرسنان دیر شنیده؟
در مورد تلفاتش شنیده؟
در مورد خساراتش چی؟

چند روز پیش یه شبه سونامی توی شهرستان دیر اومد که تعدادی از دیری ها و تعدادی از مسافران نوروزی جانشونو از دست دادند و تعدادی مفقود شدند و در دریا غرق شدند. ( که از طرف مسئولین بی لیاقت بوشهری امواج همراه با باد شدید توصیف شد )

اما مسئولین کم عرضه استان بوشهر فقط فرمودند تعدادی مجروح شدند و تعدادی قایق خسارت دیدند

واقعا اینجور بود؟

یه ساختمون توی تهران فرو میریزه و تعدادی آتش نشان و شاید مردم عادی که جاشون تو بهشت باشه رحمت خدا میرن و تعدادی زخمی میشن و مغازه دار ها خسارت مادی میبینند تمام ایران که هیچ تمام جهان باخبر میشن چه بسا خبر به کل کاهنات و هستی هم رسیده باشه !!!

اما یه شهرستان داغدار میشه و عده ای میمیرند و عده ای غرق و مفقود میشن و خیلی از قایق دار ها کارشونو از دست میدن و خیلی از مغازه دار ها ضرر مالی شدید میبینند و خیلی از خانه ها تخریب و ضرر مالی میبینند اما هیچ وقت رسانه ای نمیشه آنچنان که باید بشه .

رسانه ای هم بشه میگن چند تا مجروح داشته !!! همین و بس .

تف تو اون نونی که بخوری و خبر رسانیت اینجور باشه مسئول نامحنرم!

پاتو رو پات گذاشتی دلت خوشه حقوقی میگیری و پاچه خواری میکنی که شغلت ثابت باشه به چای اینکه بیای داد و بیداد کنی به داد این کسبه و افراد ضرر دیده که همشهری و هم استانیت هستند برسی؟

اسم نمیارم که خون خودش رو کثیف کنه . اما به گوش خودش خواهد رسید و شرم خواهد کرد پیش خود . که چرا بنا به مسئولیتی که دادنش به جای اینکه اطلاع رسانی دقیق کنه که حداقل به نحوی جبران خسارت بشه تا غم از دست دادن عزیزانشون و همشهریشون کمتر بشه اومده میگه اتفاق خاصی نیفتاده . انشالله همچین اتفاقی فقط سر خانوادت یا عزیزانت بیفته ببینم بازم همچین غلطی میکنی یا نه !!!


ای دنیا ! ای ایران ! ای بوشهر !!!! ای دیر!!! این حرف هایی که تو تلویزیون در مورد دیر زدن یا از بی اطلاعی بوده یا از غرض ورزی بوده

شهرستان دیر داغ دیده هستش . عده ای عزیزانشونو از دست دادند . شما فرض کنید 1 نفر ! عده خیلی زیادی کاسبیشونو از دست دادند . عده خیلی خیلی زیادی خونه و دیوار خونه و اجناس خونشون تخریب شده . عده زیادی وسایل نقلیشون اسیب شدید دیده


اما؟!

اما هیچ کس هنوز وام بلاعوض یا وام کم بهره برای اسیب دیده ها نداده یا قولش رو نداده !!!
اینجا بندره نه تهران . تبعیض بیداد میکنه . اگر غیر اینه بسم الله . پیگیری کنید و به داد ضرر دیده ها برسید !!!

تو تهران سگ یه پولداری پاش بشکنه سر و صدا میکنند اما تو بوشهر که قطب تجاری و سرمایه اصلی کشور هست اگر عده ای جان خودشون رو از دست بدهند یا عده خیلی زیادی ضرر مالی ببییند بنا به بی عرضگی و پاچه خواری خیلی از مسئولین استان بوشهر و نمایندگان استان بوشهر هیچ اتفاق و کمکی برای این بی زبون ها نخواهد افتاد .

ای کاش عدالت برای همه بود نه برای پایتخت نشین ها !!!

دولت تدبیر و امید به داد نا امیدان شهرستان دیر برسید و گول مسئولینی که برای اینجور حوادث توی استان ابقا کردید رو نخورید و پیگیر این قضیه باشید لطفا . اون مسءولین جز جیب و خانواده خود چیزی براشون اهمیت نداره .

نظرات برای این پست غیر فعال است
وحید mir
مهربونمهربون
وحید mir
1490001027953156_large.jpg

729999d373gfp5lq.gif

www.bahar22.com و بر آمد بهاری ديگر www.bahar22.com


www.bahar22.com مست و زيبا و فريبا ، چون دوست www.bahar22.com

www.bahar22.com سبدي پيدا کن ، www.bahar22.com


www.bahar22.com پر کن از سوسن و سنبل که نکوست www.bahar22.com


www.bahar22.com همره باد بهاری بفرست www.bahar22.com


www.bahar22.com پيک نوروزی و شادی بر دوست

نـ ـگـ ـیـ ـن فـ ـیـ ـس
مشاهده همه ی 5 نظر