bumim.ir
mini kar
mini kar

%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%

blog.minikar.com

www.minikar.com

این روزها مشتریان به طور چشمگیری رفتارهایشان را هم­راستا با تکنولوژی و محیط اقتصادی دنیا تغییر می دهند . آن ها حجم زیادی از اطلاعات را به دست می آورند ، از محصولات با خبر،با آن ها آشنا و اعتمادشان را نسبت به تبلیغات از دست می­دهند. محصولات و خدمات سفارشی را ترجیح می دهند و کانال های خرید خود را تغییر می دهند. بنابراین کسب و کارها برای بقای خود مجبور به اصلاح یا حتی تغییر استراتژی های تبلیغاتی خود برای از عهده بر آمدن تغییرات،حقایق و رفتارهای مشتریان خود می باشند و اهمیت بازاریابی آنلاین در شبکه های اجتماعی هرچه بیشتر احساس میشود .

از مزایای بازاریابی آنلاین در شبکه های اجتماعی این است که تقریبا می توان همه اقشار جامعه را در این شبکه ها پیدا کرد . محبوبیت شما در این شبکه ها بر رنکینگ وب سایت شما در موتورهای جستجو تاثیر میگذارد . پارامترهای امتیازدهی گوگل به صفحات وب جهت رتبه بندی بیش از ۲۰۰ مورد است . یکی از این پارامترها که تاثیری غیرمستقیم در افزایش رنکینگ وب سایت ها دارد فعالیت در شبکه های اجتماعی و ایجاد ترافیک هدفمند از این شبکه ها به سمت وب سایت است . با انتشار لینک های مطالب و محتوای خود در این شبکه ها و جذب بازدیدکننده ، به صورت غیرمستقیم بر روی افزایش رتبه بندی وب سایتتان در گوگل تاثیر خوبی دارد .

در بازاریابی آنلاین در شبکه های اجتماعی  این نکته که  می توانید به پرسشهای کاربران پاسخ دهید و با آنها ارتباط نزدیک برقرار کنید می تواند بسیار با ارزش باشد . شرکت‌ها می توانند  از شبکه های اجتماعی به عنوان ابزاری قدرتمند برای برقراری ارتباط با مخاطبانشون استفاده کنند و این امر منجر به وفادارسازی مشتریان خواهد شد.

شما با انتشار یک تصویر، ویدیو یا مطلب جذاب می توانید هزاران هوادار برای خود دست و پا کنید، فعالیت در این شبکه ها باعث می شود افراد زیادی لینک محصولات شما را در پروفایل خود ببینند و از آنجا که  یکی از مهمترین اهداف شرکت ها برای برندسازی دیده شدن است به این ترتیب هزاران کاربر شبکه های اجتماعی با برند شما آشنا شده اند .

یکی دیگر از مزایای استفاده از شبکه های اجتماعی برای کسب و کارها کاهش هزینه های بازاریابی است . در شبکه های اجتماعی از بودجه های سنگین و سرسام آور تبلیغاتی و برندینگ از طریق رسانه های جمعی و چاپی خبری نیست .

شبکه های اجتماعی به کسب و کارها این فرصت را می‌دهند تا در مورد مخاطبانشان به اطلاعات ارزشمندی برسند. اطلاعاتی مثل به چه چیزی علاقمند هستند و چگونه رفتار می‌کنند و … . این نکته بسیار مهمی هست که خیلی از کسب و کارها حتی آنهایی که حضوری فعال در شبکه های اجتماعی دارند از آن استفاده مناسبی نمی کنند.

لینک مستقیم
کاربری در لیست بازنشر کنندگان این پست نیست.
کاربری در لیست دوستداران این پست نیست.
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید