لحظه  بروز رسانی 
┣▇ گلی جوون ▇▇▇▇▇═─(مدیرارشدگروه خورشیدجاودانی)
مهربونمهربون
┣▇ گلی جوون ▇▇▇▇▇═─(مدیرارشدگروه خورشیدجاودانی)

ئه ی بی که سی بی که س مه لی بی

ئه ی بی که سی بی که س مه لی بی که س بی که سه بی که س . بی که س ئه توی هه س ئه تو کیت هه س بی که س

images?q=tbn:ANd9GcQKBh1cy51SX9lIGhNDyMI

بخشی از وصیت نامه شیرکو بی که س:

"نمی‌خواهم در هیچکدام از تپه‌ها و گورستان‌های مشهور شهر به خاک سپرده شوم. اول به خاطر اینکه جای خالی ندارند و دوم اینکه من جاهای شلوغ را دوست ندارم. من می‌خواهم اگر شهرداری شهرمان اجازه دهد پیکر مرا در جوار تندیس شهدای 1963 سلیمانی به خاک بسپارند زیرا فضای آنجا لذت بخش تر است و نفسم نمی‌گیرد."
این شاعر بزرگ کرد در وصیت نامه اش افزوده است: "من دوست دارم پس از مرگم نیز همدم همشهریان و صدای موسیقی و رقص و زیبایی‌های این پارک باشم. کتابخانه و دیوانهای اشعار و عکس‌هایم را نیز به کنار مزارم ببرید. یک کافه تریا و باغچه‌ای کوچک هم در نزدیکی مزارم درست شود تا شاعران، نویسندگان و دختران و پسران عاشق به بهانه آن مهمان من باشند. دوست دارم از حالا این صحنه ها را مانند یک رویا ببینم."
بیکه س همچنین عنوان کرده است: "می‌خواهم همزمان با صدای دلنواز آواز الاویسی ماموستا علی مردان و سرود ”خدایا وطن را آباد کن” و درحالیکه پیکرم در پرچم اقلیم کردستان پیچیده شده به خاک سپرده شوم. می‌خواهم در مراسم خاکسپاری موسیقی نواخته شود و تابلوی هنرمندان شهرم در داخل بنای مزارم نصب شود. می‌خواهم پس از مرگم جایزه‌ای ادبی سالانه‌ای به نام “بیکه س” به زیباترین دیوان شعر منتخب آن سال اهداء شود و هزینه آن نیز از آنچه به ارث می‌گذارم پرداخت شود."

گفتنی است شیرکو بیکه س شاعر نامدار کرد روز گذشته یکشنبه 13 مردادماه پس از مدت ها جدال با بیماری سرطان درگذشت.


روحش شاد

یادش گرامی

لطفا به جای کپی بازنشر کنید


مشاهده همه ی 28 نظر
♥♥♥♥♥sara♥♥♥♥♥
آروم و عادیآروم و عادی
♥♥♥♥♥sara♥♥♥♥♥

اعتیاد به افیون دختر بچه ۷ ساله و پسربچه ۲ ساله+عکسبهار!

اعتیاد به افیون دختر بچه ۷ ساله و پسربچه ۲ ساله+عکس
بهار! مفهومی که عشق و طراوت و شادابی را به ذهن ها متبادر می سازد؛ اما بهار ۷ ساله ما معنای طراوت و شادابی را چند سالی هست که دیگر از خاطر برده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا به نقل از ”بوتیا”: سخت است کسی باور کند بهاره ۷ ساله بهترین روز های خود را به جای تفریح و تحصیل صرف تکدی گری برای خرید و مصرف مواد مخدر می کند کودکی که نا خواسته گرفتار پدیده شوم اعتیاد شده است.


تماس های کاربران ما را به خیابان شریعتی شمالی کشاند، آنها گفتند در منطقه محروم شریعتی شمالی زاهدان خانه های اعتیاد زیادی وجود دارد برای تهیه گزارش به این منطقه رفتیم.
پس از ورود به یکی از خانه ها ، دیدن دختر بچه ای ۷ ساله به نام بهار و پسر بچه ای ۲ ساله به نام بهرام در فضایی چنان مبهم و نامناسب برای آنها آزار دهنده است.
بهار که از نعمت پدر محروم است درباره شرایط خود گفت: بعد از مرگ پدر ، مادرم که برای کار به بیرون از خانه می رفت، مرا در نزد خاله ام می گذاشت و چون خاله ام معتاد بود مرا هم کم کم معتاد کرد.
بهار من را زمانی بیشتر شوکه می کند که یک سیم آهنی را بر مقدمه چینی لذت از افیون روی آتش می گذارد و می گوید: مادرم زمانی فهمید معتاد شدم که دیگر خیلی دیر شده بود .

مادر بهار هم انجا بود و در حالی که با لنز دوربین ما غریبی می کرد با بغض نگاهی به بهار کرد و گفت: خیلی دیر شده بود، مدتی بود متوجه شده بودم بهار زیاد می خوابد و مثل سابق علاقه ای به بازی با دیگر بچه ها ندارد .
بهار در حالی که سیم آهنی داغ را روی مواد گذاشت و دودش را بالا کشید نگاهی به مادرش که ناراحت شده بود کرد. لذتی که آن لحظه داشت همراه با شرم بود.

برایم قابل درک نیست که چرا بهار مواد مصرف می کند همان طور که با چشمهای معصومش به من نگاه می کند می گوید: وقتی مواد مصرف نمی کنم تمام دست و پاهایم درد می گیرد.

صدای لرزان بهار با دودی غلیظ خارج می شود و شرح یک روز خود را اینگونه بیان می کند: صبح ها برای اینکه بتوانم مواد تهیه کنم به سر چهار راه ها برای گدایی می روم و هر مقدار که توانستم گدایی کنم مواد تهیه و مصرف می کنم.

نگاهم به دود غلیظی است که از دهان بهار ۷ ساله بیرون می آید دلم برای بهار می سوزد چه زود بهار کودکی اش زمستانی شد.
در گوشه ای از اتاق پسر بچه ای ۲ ساله که از ابتدا خواب بود نگاهم را به خود جلب می کند. بهار می گوید: برادرم است او معتاد به شیره است.

در حالی که بغض دارد ادامه می دهد: خیلی علاقه دارم ترک کنم حتی اگر مادرم هم راضی نباشد خودم راضی هستم ولی هر کسی می آید وعده می دهد که مرا درمان می کند و می رود و دیگر باز نمی گردد.
بهار می گوید: خانه ندارند و هر شب را در یکی از خانه های اعتیاد به همراه برادر و مادرش صبح می کند.
با نگاهم اتاق را وارسی می کنم بوی دود و نشئگی تمام فضا را پر کرده، چند مرد معتاد و یک پیرزن و زنی جوان و زیبا در اتاق حضور دارند.

به راستی چه کسی پاسخگوی فرصت از دست رفته کودکی بهار ۷ ساله است ؟! نقش نهاد های کمیته امداد ، بهزیستی ، نیروی انتظامی و دیگر سازمان ها و نهادهای مسئول چیست؟

مشاهده همه ی 13 نظر
سیاوش امینی
بی‌حالبی‌حال
سیاوش امینی

بین کسی که دوسش داری و کسی که دوست داره کدومو

بین کسی که دوسش داری و کسی که دوست داره کدومو انتخاب میکنین؟.....

1_کسی که دوست داره

2-کسی که دوسش داری

مشاهده همه ی 17 نظر
سیاوش امینی
بی‌حالبی‌حال
سیاوش امینی

فرق بین دوست داشتن و عاشق بودن چیه؟

فرق بین دوست داشتن و عاشق بودن چیه؟

مشاهده همه ی 8 نظر
سیاوش امینی
بی‌حالبی‌حال
سیاوش امینی

عشق واقعی یعنی........

مشاهده همه ی 4 نظر
.♥•°♥Ali Hernandez.♥•°♥
مو قشنگمو قشنگ
.♥•°♥Ali Hernandez.♥•°♥

هرکـــی دوســـــــش داره * اگــــــــه تمـــــــــایل داشــــــت *

هرکـــی  دوســـــــش  داره

*

اگــــــــه تمـــــــــایل داشــــــت

*

لایکـــــــــ و بـــــازنشـــــــــرش کنــــــــــــــه


***

*

*

 

دوســــــت دارم

 

خـــــــــــــدا


مشاهده همه ی 5 نظر