222.gif
بروز رسانی 
saeed
مهربونمهربون
saeed

ویژگی اول: مقاومت در برابر آتش آتش سوزی نگرانی شماره

 لینک

ویژگی اول: مقاومت در برابر آتش
آتش سوزی نگرانی شماره یک خریداران گاوصندوق است و این نگرانی بیراه نیست زیرا طبق تحقیقات کارشناسان، احتمال یک تا چهار آتش سوزی برای هر خانه­ای در طول عمرش وجود دارد.

برای مصارف تجاری و مغازه هم مقاوم در برابر آتش میباشد (به حادثه پلاسکو می توان اشاره کرد)

حداقل میزان مقاومت گاوصندوق نسوز در برابر آتش 30 دقیقه است زیرا بر حسب تجربه، آتش­سوزی معمولا در خانه حرکت می­کند و میزان ماندگاری آتش در یک اتاق نهایتا 20 دقیقه است، پس 30 دقیقه مقاومت قابل قبول است.

البته گاوصندوق­هایی با میزان مقاومت بیشتر هم وجود دارند که قیمتشان هم بالاتر است.

همچنین میزان حرارت داخل گاوصندوق از 125 درجه تا 350 درجه متغیر است و انتخاب هر کدامشان بستگی به محتویاتی دارد که می­خواهید در آن نگهداری کنید.

ویژگی دوم: محافظت در برابر سرقت
طبق نظر مشاوران و کارشناسان امنیتی، سارقان معمولا به دنبال چیزی هستند که بتوانند سریع و راحت حمل کنند و خارج شوند؛ پس اگر گاوصندوق ما قابلیت پیچ شدن به زمین، دیوار یا سقف را داشته باشد و یا یک گاوصندوق دیواری باشد که به خوبی مخفی شده، تا حد زیادی از خطر سرقت در امان است.

همچنین طبق استانداردهای جهانی یک گاوصندوق با امنیت بالا باید حداقل 15 دقیقه در برابر حملات با ابزارهای مختلفی همچون مشعل، انفجار، دیلم، دریل و ضربه مقاومت کند.

ویژگی سوم: مقاوم در برابر آب
یکی دیگر از ویژگی­های گاوصندوق امن در کنار ضدحریق و ضد­سرقت بودن، مقاومت در برابر آب است.

خطر سیل و ترکیدگی لوله در ساختمان می­تواند باعث نفوذ آب به داخل گاوصندوق شود و اسناد کاغذی یا پول نقد را از بین ببرد، پس باید در زمان خرید گاوصندوق به این نکته هم دقت کنیم.

ویژگی چهارم: امنیت و کیفیت قفل
آخرین خصوصیتی که باید در هنگام خرید گاوصندوق به آن دقت کنیم امنیت و کیفیت قفل و پنل کنترل آن است. یک گاوصندوق خوب باید در اوج امنیت، به سادگی قابل استفاده باشد تا بتوانیم به راحتی آن را باز و بسته کنیم.

می­توانیم یک گاوصندوق رمزی، گاوصندوق اثرانگشتی و یا یک گاوصندوق دیجیتال بخریم که هر کدام ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارند.

برای مثال یکی از مزایا و امکانات گاوصندوق دیجیتال، سیستم هشداردهنده است که در موارد خاص مثل باز ماندن درب، یا مواقع خطر به ما هشدار می­دهد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
saeed
مهربونمهربون
saeed

گاوصندوق سوپر آلیاژی 350SDG : در ابعاد 55 * 55 *

 لینک

گاوصندوق سوپر آلیاژی 350SDG : در ابعاد 55 * 55 * 75 و وزن حدودی 450 الی 500 کیلو ساخته می شود.

و مثل نمونه های دیگه از گاوصندوق ها برای مصارف خاص کاربران طراحی شده است.

برابری با استانداردهای بین المللی حریق مثل UL آمریکا برای مبحث آتش سوزی هم از نکات مثبت این محصولات است.گاوصندوق سوپر آلیاژی 350SDG | گاوصندوق خانگی | قیمت گاوصندق
که در گاوصندوق سوپر آلیاژی کد 350 DG با هماهنگی کلید و رمز کار می کند یعنی تا زمانی که کلید و رمز هر دو فعال نباشند دستگیره از حالت هرزگرد خارج نمی شود .

سطح امنیتی محصولات آلیاژی :
از نظر امنیتی در واقع نمی توان نمونه های عادی موجود در بازار فروش رو با این گونه محصولات قیاس کرد .

بدنه های مقاوم در برابر نفوذ که بنا به سفارش کاربر تا 3 گرید دیگر هم قابلیت ارتقا دارد و بحث های انفجاری رو از 200 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع به 600 افزایش می دهد .

متریال هایی مثل هاردوکس ، ولدوکس ، کراسابرا و … که استفاده هایی در ماشین آلات معادن و محصولات امنیتی دارند از پایه برای همین کارایی ارائه شده اند .

اوزان سنگین این محصولات از پوئن های این برند برای مصارف خاص هستند .

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
saeed
مهربونمهربون
saeed

گاو صندوق دیپلمات SS080E از سوی شرکت سازنده به عنوان صندوق

 لینک

گاو صندوق دیپلمات SS080E از سوی شرکت سازنده به عنوان صندوق امنیتی معرفی شده است. کیفیت ساخت این گاو صندوق نیز همانند دیگر مدل های دیپلمات در بالاترین سطوح قرار دارد.

ارتفاع SS080E برابر با ۸۱۶ میلیمتر است. ۱۲۲ کیلوگرم وزن دارد. ۸۴ لیتر ظرفیت فضای داخلی آن است. یک قفسه و یک سینی دارد. کلاس حریق آن ۹۰ است. اگر گاو صندوق یک ساعت و نیم درون آتش باشد، به محتویات کاغذی درون آن آسیبی نخواهد رسید. کلاس امنیتی گاو صندوق دیپلمات نیز درجه یک است. قفل گاو صندوق SS080E ترکیبی است و از ترکیب یک قفل کیبوردی و قفل اهرمی استفاده شده است.
بدنه گاو صندوق با عایق حرارتی عالی ساخته شده است. بدنه و درها به گونه ای چفت و بست شده اند که مانع ورود و نفوذ هرگونه دود و حرارت به داخل صندوق می شود. این گاو صندوق امنیتی به سیستم قفل دوباره مجهز است. از صفحه های گالوانیزه فولادی تهیه شده که علاوه بر ضد زنگ بودن، ضد خط و خش نیز هستند.

مزایا :
– سیستم قفل دوباره
– کلاس حریق ۹۰
– کلاس امنیتی درجه یک
– بدنه ساخته شده از فولاد گالوانیزه

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
saeed
مهربونمهربون
saeed

انواع عایق حرارتی گاوصندوق عموما مواد مختلفی بین لایه های

 لینک

انواع عایق حرارتی گاوصندوق
عموما مواد مختلفی بین لایه های سازنده گاو صندوق به عنوان عایق حرارتی استفاده می شود که از جنس بتون یا گنج و یا آلیاژ می‌باشند.

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع عایق حرارتی گاوصندوق آشنا کنیم و ویژگی های هر کدام از این عایق ها را برای شما بازگو کنیم.
اما گچ به تنهایی نمی تواند به عنوان یک عایق حرارتی مناسب عمل کند به همین دلیل آن را با ۸۰ درصد آب مخلوط می‌کنند.

در این عایق حرارتی که از جنس گچ و آب می باشد و روند کار به این صورت می باشد که با گرم شدن گاوصندوق ابتدا گچ آب مخلوط شده با خود را به صورت بخار در می‌آورد.

تبخیر آب باعث خنک شدن صفحه مقابل در گاوصندوق می شود. در صورتی که دما ۸۰ درجه سانتیگراد باشد بخار شدن آب از مخلوط آب و گچ آغاز می‌شود و تا دمای ۵۰۰ الی ۶۰۰ درجه سانتیگراد به این روند ادامه می‌یابد.

به همین دلیل گاوصندوق هایی که از عایق حرارتی گچ استفاده می کنند می توانند تا دمای ۶۰۰ درجه در برابر حرارت مقاومت داشته باشند.
عایق حرارتی بتن عایق حرارتی گچ مقاومت بالاتری دارد. ویژگی مشترک عایق حرارتی بتن و گچ در این مورد می باشد که هر دوی آن ها در دمای بسیار بالا تغییر شکل داده و باعث دفرمه شدن قالب اصلی گاوصندوق می‌شوند.

خاصیت عایق حرارتی بتن این است که در دمای ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد ترک خورده و مقاومت آن در ۲۰۰ درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

در صورتی که در ساخت گاوصندوق از ورق های فولادی نامرغوب استفاده شده باشد می‌تواند باعث تغییر شکل گاوصندوق در درجه حرارت بالا شود.

عایق حرارتی آلیاژ شامل کانی های معدنی و مواد شیمیایی می باشد که نسبت به دعای بالا مقاومت بسیار بالاتری دارد.

معمولاً هر شرکت و کمپانی متناسب با فرمول های خاص خود اقدام به ساخت عایق حرارتی آلیاژ می‌کند و این فرمول را تنها در ساخت گاوصندوق های برند خود استفاده میکنند.

به همین دلیل می‌توان گفت عایق حرارتی آلیاژهای هر برند با برند دیگر متفاوت است.

شما باید از معتبر ترین برند برای خرید گاوصندوق اقدام کنید تا مطمئن باشید که بهترین عایق حرارتی آلیاژ با فرمول منحصر به فرد در آن به کار رفته باشد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
saeed
مهربونمهربون
saeed

چه آلیاژی در ساخت قالب گاوصندوق به کار می رود؟

 لینک

چه آلیاژی در ساخت قالب گاوصندوق به کار می رود؟
در صنعت گاوصندوق برای ساخت قالب گاوصندوق از فولاد با آلیاژ های آهن و کربن استفاده می شد اما بعد ها به دلیل مشکل آهن در برابر رطوبت و زنگ زدگی از فولادهایی ضدزنگ استفاده می شد که البته انعظاف پذیری کمتری در ساخت دارند.
در حال حاضر در گاوصندوق های نسوز برای لایه فولاد بیرونی از آلیاژ فولاد با تنگستن استفاده می شود چراکه تنگستن به لحاظ مقاومت در برابر حرارت نقطه ذوب بالاتری دارد.

برای ارتقا سطح امنیت گاوصندوق در برابر دریل، برش، اره و … از آلیاژ کروم و نیکل استفاده می شود. در گاوصندوق های فوق امنیتی در قسمت قفل گاوصندوق یک لایه اضافی از فولاد منگنز استفاده می شود که گاوصندوق را نفوذناپذیر می کند.
فولاد های خیلی ضخیم مناسب گاوصندوق نیست
شاید این تصور را داشته باشید که هرچه ضخامت فولاد به کار رفته در گاوصندوق بیشتر باشد قطعا گاوصندوق امن تر است، اما باید بدانید که ورقه فولاد به کار رفته در گاوصندوق اگر از حد متعادل و متوسط بیشتر باشد در ساخت آن مشکل ایجاد می شود. ورقه های فولاد باید به خوبی کنار هم قرار بگیرند و جوش بخورند، زمانی که از ورقه فولادی خیلی ضخیم برای گاوصندوق استفاده می شود خم کردن و برش آن برای ساخت مشکل ساز می شود.
ضخامت فولاد درب و بدنه یکسان نیست
ورقه فولادی که برای درب گاوصندوق استفاده می شود عموما gauge پایین تری دارند، و در عوض ورقه فولادی که برای بدنه گاوصندوق استفاده می شود عموما دارای gauge بالاتری است. در خرید گاوصندوق حتما توجه داشته باشید که ورقه فولاد درب باید از بدنه ضخیم تر باشد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
saeed
مهربونمهربون
saeed

گاوصندوق های SIS معروف به گاوصندوق های فولادی تو در تو،

 لینک

گاوصندوق های SIS معروف به گاوصندوق های فولادی تو در تو، در دسته گاوصندوق نسوز اداری جایگاه ویژه ای دارد. این گاوصندوق ها همانند محصولات سری ES دارای زبانه های فولادی از چهار جهت هستند که با قفل شدن درب، گاوصندوق، نفوذ ناپذیر است. اگر به هر طریقی با وجود محافظ های لولا، به لولا آسیبی برسد، درب گاوصندوق به دلیل وجود زبانه ها، باز نخواهد شد.
وجود یک گاوصندوق فولادی تو در تو با ضخامت بدنه ۶ و درب ۹ میلی متر، و رمز کیبوردی ۶ رقمی این سری از محصول را از سایر گاوصندوق های اداری متمایز کرده است.
سیستم قفل هر دو گاوصندوق اصلی و داخلی الکترونیکی بوده با این تفاوت که گاوصندوق اصلی علاوه بر رمز ۶ رقمی دارای یک کلید کامپیوتری است که می تواند با رمز مکمل شود تا نفوذ به گاوصندوق را سخت کند.
سیستم رمز دهی محصول به نوعی طراحی شده که می توان برای جلوگیری از فاش شدن رمز عبور، به صورت مخفی رمز را وارد کرد. علاوه بر این در صورتی که رمز عبور را صحیح وارد کنید و از باز کردن درب منصرف شوید زبانه قفل اتوماتیک فعال شده و درب گاوصندوق قفل خواهد شد.
در گاوصندوق SIS 100 EE طبق استاندارد UL آمریکا، علاوه بر نگهداری اسناد و مدارک کاغذی، پول و طلا، می توان سی دی، فلش، و اقلام این چنینی نیز نگهداری کرد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
saeed
مهربونمهربون
saeed

گاو صندوق بانکی آریا مدل نسوز ۲۰۰۰BS دو درب از ایمنی

 لینک

گاو صندوق بانکی آریا مدل نسوز ۲۰۰۰BS دو درب از ایمنی بالایی برخوردار است، این محصول بیشتر برای موسسات مالی و بانک ها، شرکت های بزرگ مالی، معادن و … استفاده می شود، دارای وزن تقریبی ۲۴۰۰ کیلوگرم می باشد، جنس آلیاژ استفاده در آن فولاد می باشد، در دمای ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد به مدت ۲ ساعت مقاوم به حرارت است، قابل ساخت به صورت غیر قابل برش با سفارش مشتری خواهند بود.
گاو صندوق بانکی مدل نسوز ۲۰۰۰BS مجهز به سیستم ضد سرقت است. این سیستم سیستمی مکانیکی است که داخل درب صندوق تعبیه و نصب می گردد اگر درب گاو صندوق بخواهد به روش غیر متعارفی باز شود این سیتم فعال و مانع از باز شدن درب می شود.
گاوصندوق مدل ۲۰۰۰BS KRM یکی از مدل های سنگین محصولات گاوصندوق آریا می باشد
وزن این گاوصندوق ۲۴۰۰ کیلوگرم (حدودی) است که حمل و نقل آن کار راحتی نیست
دارای درب دو جداره و جداره ۷ سانتی متری
دور تا دور از بتن ۴۰۰ تشکیل شده
دارای مکانیزم ضد سرقت مخفی
دارای بدنه ضد حریق و ضد زلزله و ضد ضریه
مقاومت در برابر آتش سوزی تا یک ساعت در دمای ۱۰۰۰ سانتیگراد
دارای ۲۷ زبانه و مکانیزم زبانه بندی چهار جهته + یک زبانه ضد سرقت
دارای طبقات متحرک و قابل جابجایی
دارای دو قفل بلند ضد سرقت (کلید تاشو) و یک رمز بر روی درب

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
saeed
مهربونمهربون
saeed

3 لایه اصلی تشکیل دهنده بدنه گاوصندوق برای شروع بهتر

 لینک

3 لایه اصلی تشکیل دهنده بدنه گاوصندوق
برای شروع بهتر است خیلی مختصر از لایه های تشکیل دهنده یک گاوصندوق بدانید. یک گاوصندوق در ساده ترین حالت از 3 لایه تشکیل می شود که دو لایه از جنس فولاد و یک لایه عایق حرارتی است. برای اینکه یک گاوصندوق نسوز باشد طبیعتا باید از مواد غیرقابل اشتعال استفاده شود.
لایه اول از جنس آلیاژی از فولاد است و قابل اشتعال نیست اما این لایه فولادی هدایت کننده گرمای خوبی است. به همین دلیل برای جلوگیری از نفوذ حرارت به گاوصندوق باید یک لایه عایق حرارتی به کار گرفته شود تا مانع هدایت گرما شود.
لایه دوم در هر گاوصندوق عایق حرارتی است که مانع از گرم شدن داخل محصول می شود و دقیقا همان چیزی است که در مقاومت یک گاوصندوق در برابر آتس سوزی بیشترین تفاوت را ایجاد می کند. و اما لایه سوم از جنس فولاد و گاها یک آستر نمدی نسوز است که در قسمت داخل آن به کار گرفته می شود.
تاثیر جنس عایق حرارتی روی قیمت گاوصندوق
گچ یا بتن قیمت های پایین و مقرون به صرفه ای دارند که اغلب در محصولات با سطح ایمنی متوسط به کار می رود. قیمت گاوصندوق با با عایق گچی یا بتنی با نسبت محصول با عایق آلیاژی پایین تر است .
به کار رفتن آلیاژ به عنوان عایق مقاومت محصول را تا دمای بالای 1000 درجه افزایش می دهد. آلیاژ ها مقاومتر و طبیعتا گران تر هستند و قیمت گاوصندوق با عایق آلیاژی در بازار در مقایسه با سایر محصولات بالاتر است. این قیمت بالاتر نتیجه کیفیت بهتر محصول است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
saeed
مهربونمهربون
saeed

مراحل تولید و ساخت گاوصندوق از طراحی تا تولید محصول نهایی

 لینک

مراحل تولید و ساخت گاوصندوق از طراحی تا تولید محصول نهایی توسط یک نفر انجام می‌شود. به همین علت کلیه الگوریتم‌های ساخت و باز کردن آن بایستی توسط یک نفر انجام شود تا دزدان به سهولت موفق به باز کردن درب و قفل دستگاه نشوند و به راحتی به مدارک و اسناد ارزشمند دسترسی نداشته باشند.
کلیه مراحل ساخت گاوصندوق از طراحی در و بدنه تا قفل باید با هدف افزایش امنیت در برابر خطرات احتمالی نظیر سرقت و آتش‌سوزی باشد. با توجه به اینکه کلیه مراحل ساخت مانند پازل است در صورتی که یک قطعه در جای صحیح قرار نگیرد نتیجه کار رضایت‌بخش نخواهد بود.
طراحی چهارچوب درب و بدنه گاوصندوق
یکی از مهم‌ترین بخش‌های ساخت و تولید گاوصندوق ساخت چهارچوب فلزی است که باید به صورتی باشد که در مقابل آتش‌سوزی و حریق مقاوم باشد همچنین در برابر ابزارهای مکانیکی مانند دریل نیز از استحکام و دوام بالایی برخوردار باشد. برای ساخت این قسمت از گاوصندوق‌ها که اغلب از آلیاژ فولاد که ترکیبی از کربن و آهن است استفاده می‌شود و استحکام و دوام زیادی دارد. برای تولید صندوق امانات نیز از فولادی که نیازی مواد افزودنی ندارد استفاده می‌شود.
در حالی که برای استحکام گاوصندوق‌های مقاوم در برابر مواد شیمیایی، خوردگی و برش باید از فولاد ضدزنگ استفاده کنید. برای ساخت گاوصندوق ضد آب، نیز بهترین گزینه استفاده از فولاد ضدزنگ است.
بکار بردن فولاد ضدزنگ به دلیل عدم سختی و تاخوردگی مهروموم می‌شود، بسیار سخت و محکم است. همچنین برای تولید گاوصندوق‌ها با قابلیت نسوز باید مابین دیوارهای داخلی و خارجی از ترکیب آلیاژ فولاد و تنگستن استفاده کنید.
این دست از آلیاژها بیشتر از بتن در برابر گرما مقاوم هستند. این نوع مواد تقریباً 70 درصد امنیت دستگاه را در برابر آتش‌سوزی تضمین می‌کند و 30 درصد باقیمانده بستگی به طراحی سیستم‌های قفل و روش مهروموم کردن و دیگر امکانات برای ساخت مدل‌های نسوز بستگی دارد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید