تولدت مبارک
ضمن عرض خیر مقدم ، لطفا قبل از ارسال مطلب به نکات زیر توجه فرمایید:
1.موضوع پستها صرفا مطالب مرتبط با نام گروه باشد.
2.از ارسال تصاویر بی حجاب و بدحجاب و غیر اخلاقی پرهیز شود.
3.از وهن عقاید سایر فرق اسلامی پرهیز شود.
(بیان مطالب روشنگرانه بلامانع است)
4.مدیران گروه در حذف مطالب مغایر با قوانین گروه(بدون تذکر به کاربر) آزادند.

بروز رسانی 
soltanahmadi
soltanahmadi
آیت الله بهجت

آیت الله بهجت

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
soltanahmadi
soltanahmadi

غبطه خوردن آیت الله مهدوی کنی به استاد پرورش

غبطه خوردن آیت الله مهدوی کنی به استاد پرورش

غبطه خوردن آیت الله مهدوی کنی به استاد پرورش

مراسم بزرگداشت پنجمین سالگرد ارتحال عارف فرزانه، دانشمند مجاهد و یاور صدیق انقلاب، مرحوم استاد سید علی اکبر پرورش(رض) با حضور حضرات آیت الله استادی و آیت الله مقتدایی از اعضای شورای عالی حوزه های علمیه، نمایندگان بیوت مراجع عظام تقلید، آیت الله دکتر احمد عابدی از مدرسین حوزه، آیت الله بنیادی دبیر مجمع عمومی جامعه مدرسین، آیت الله واعظ موسوی دبیر انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ حوزه، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی و جمعی از علماء، فضلا و اندیشمندان، شاگردان و همرزمان دفاع مقدس، مسئولان و خدمتگذاران و ارادتمندان آن معلم دلسوز و مربی عرصه تعلیم و تربیت، در بیت شریف مفسر کبیر قرآن، شامگاه جمعه هفتم دی ماه پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در بیت علامه طباطبایی برگزار شد.

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی در این مراسم اظهارداشت: مرحوم استاد پرورش یکی از استوانه های انقلاب اسلامی بشمار می رفت که به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی بخش اعظم عمر با برکت خود را در خدمت اسلام و ارزش های متعالی دین گذرانید و لهجه صادق و دل با اخلاص و خلق نیک را به ترویج و تحکیم انقلاب و نظام اسلامی گماشت.

رهبر معظم انقلاب از مرحوم استاد پرورش به عنوان یاور صدیق انقلاب نام بردند که تلاش های مبارزاتی در دوران طاغوت را به خدمات ارزنده و مسئولیت های سنگین خود در قوه مجریه و قوه مقننه و شورای عالی دفاع در دوران جمهوری اسلامی پیوند داد و با همه توان به کشور و ملت خود خدمت کرد.

مرتضی نجفی قدسی گفت: مرحوم استاد پرورش در نزد مراجع عظام تقلید و علماء و بزرگان جایگاه بلندی دارد و هریک در توصیف این شخصیت برجسته فرازهای مهمی بیان داشته اند که بسیار قابل تامل است.

وی با اشاره به تعابیری که بزرگان در مورد استاد پرورش به کار بردند، افزود: به فرموده حضرت آیت الله جوادی آملی(دامت برکاته) "حیات و ممات برای امثال استاد پرورش یکسان است، چرا که فرموده اند: "العلماء باقون مابقی الدهر" و استاد پرورش با خدماتی که به جامعه علمی و دینی و بخصوص پرورش شاگردان و جوانان شایسته انجام دادند هرگز نمی میرد.

نجفی قدسی گفت: شاید استاد پرورش سخنرانی نداشتند که نام علامه طباطبایی را در آن بیان نکنند زیرا ایشان از تفسیر علامه بسیار استفاده برده بودند و البته ایشان به من گفته بودند که تاکنون ۳۰ دوره تفسیر قرآن را مطالعه کرده اند که یکی از آن ها تفسیر المیزان است.

وی بیان کرد: استاد پرورش بر قرآن و نهج البلاغه اشراف خوبی داشت، تا حدی که بسیاری از فرازهای قرآن و نهج البلاغه را حفظ بودند و در عرصه سخنوری به نحوی پیشتاز بودند که پیش از انقلاب و در دورانی که حتی به ۳۰ سالگی نرسیده بودند بنا به دعوت آیت الله مفتح در مسجد قبا و در محضر بزرگانی چون شهید آیت الله بهشتی و شهید آیت الله مطهری سخنرانی می کردند.

وی با بیان اینکه استاد پرورش یکی از ستاره های درخشانی بود که در پرتو انقلاب اسلامی طلوع کرد، گفت: ابعاد وجودی شخصیت ایشان ایجاب می کند که ما هر سال مراسم بزرگداشت بگیریم که یادشان فراموش نشود و نسل جدید نیز بداند که ما چه افراد با فضیلت و بزرگی در انقلاب اسلامی داشتیم که همه اینها ستاره هایی بودند که در کنار خورشید خمینی کبیر درخشیدند و هم اکنون برای نسل جوان می توانند الگو و نمونه باشند.

مدیردارالقرآن علامه طباطبایی با اشاره به بیماری ناگهانی استاد پرورش گفت: ایشان عازم سفر حج بود که ناگهان ناراحتی قلبی بر وی عارض شد و من قبل از عمل در بیمارستان خدمت ایشان رفتم و عرض کردم شما که عازم سفر حج بودید، چه شد بیمارستان بستری شدید و حج را چکار می کنید؟ که در پاسخ جمله ای زیبا گفتند «گر ماندیم بینیم کوی دوست، گر رفتیم بینیم روی دوست» که همه اش دوست و یاد خداست، چه بماند و چه برود همه به سمت خداست و این ویژگی استاد پرورش در همه حال بود.

وی با اشاره به خاطره سفر به مشهد با استاد پرورش گفت: استاد پرورش وقتی به حرم حضرت رضا(ع) مشرف می شدند آنقدر خالصانه ابتدای ورودی حرم که اذن دخول می خوانند توقف می کرد و مدتی طولانی، شاید یک ساعت اشک می ریخت و پس از این بکاء شدید وارد حرم می شد و زیارت امین الله می خواند و در پایان زیارت دیدم به کنار دیواری که نزدیک ضریح است رفته و دست به دیوار گذاشته و با نهایت تذلل و تضرع چند بیتی از اشعار حافظ را زمزمه می کند:

« گلعذاری ز گلستان جهان ما را بس زین چمن سایه آن سرو روان ما را بس

قصر فردوس به پاداش عمل می بخشند ما که رندیم وگدا دیر مغان ما را بس

بنشین بر لب جوی و گذر عمر ببین کاین اشارت ز جهان گذران ما را بس

یار با ماست چه حاجت که زیادت طلبیم دولت صحبت آن مونس جان ما را بس

از در خویش خدایا به بهشتم مفرست که سر کوی تو از کون و مکان ما را بس»

وی گفت: استاد پرورش حرم امام رضا(ع) را بهشت واقعی می دانست و عاشق اهل بیت(س) بود و به زیارات اهمیت بسیاری می داد.

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی در ادامه این مراسم به بیان خاطره ای از آیت الله مهدوی کنی پرداخت و اظهارداشت: روزی محضر آیت الله مهدوی کنی بودم که به من فرمودند من به آقای پرورش غبطه می خورم زیرا شاگردان بزرگی تربیت کردند، اما من به ایشان عرض کردم شما هم که دانشگاه امام صادق(ع) را تاسیس کرده اید شاگردان زیادی تربیت شده اند، اما ایشان باز فرمودند شاگردان استاد پرورش جزو فرماندهان جنگ و جبهه هستند و من هنگامی که دیدم سردار رحیم صفوی در تلویزیون میگوید من شاگرد استاد پرورش هستم، به ایشان غبطه خوردم که ایشان چنین شاگردانی برای جهاد و شهادت تربیت کرده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
soltanahmadi
soltanahmadi
دعا دافع بلا

دعا دافع بلا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
لبیک یا بقیة الله (عج)
لبیک یا بقیة الله (عج)

سورة الزلزلة بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِيمِ إِذَا

سورة الزلزلة بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِيمِ إِذَا

سورة الزلزلة

بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِيمِ
إِذَا زُلْزِلَتِ الْأَرْضُ زِلْزَالَهَا ﴿١﴾ وَأَخْرَجَتِ الْأَرْضُ أَثْقَالَهَا ﴿٢﴾ وَقَالَ الْإِنسَانُ مَا لَهَا ﴿٣﴾ يَوْمَئِذٍ تُحَدِّثُ أَخْبَارَهَا ﴿٤﴾ بِأَنَّ رَبَّكَ أَوْحَىٰ لَهَا ﴿٥﴾ يَوْمَئِذٍ يَصْدُرُ النَّاسُ أَشْتَاتًا لِّيُرَوْا أَعْمَالَهُمْ ﴿٦﴾ فَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَيْرًا يَرَهُ ﴿٧﴾ وَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا يَرَهُ ﴿٨﴾

ترجمه فارسی:
به نام خداوند بخشنده مهربان
هنگامی که زمین به سخت‌ترین زلزله خود به لرزه در آید. (۱) و بارهای سنگین اسرار درون خویش (که گنجها و معادن و اموات و غیره است) همه را از دل خاک بیرون افکند. (۲) و (آن روز) آدمی (از فرط حیرت و اضطراب) گوید: زمین را چه پیش آمده؟ (۳) آن هنگام زمین مردم را به حوادث خویش آگاه می‌سازد. (۴) که خدا به او چنین الهام کند (تا به سخن آید و خلق را به اخبارش آگه نماید). (۵) درآن روز قیامت مردم از قبرها پراکنده بیرون آیند تا (پاداش نیک و بد) اعمال آنها را (در حساب و میزان حق) به آنان بنمایند. (۶) پس هر کس به قدر ذره‌ای کار نیک کرده باشد (پاداش) آن را خواهد دید. (۷) و هر کس به قدر ذره‌ای کار زشتی مرتکب شده آن هم به کیفرش خواهد رسید. (۸)

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
شعرمذهبی
شعرمذهبی

ا لسلا م ا ی جا نشین رسو لخدا ا

ا لسلا م ا ی جا نشین رسو لخدا ا

ا لسلا م ا ی جا نشین رسو لخدا
ا لسلا م ا ی فر ز ند رسو ل خدا

السلام ای ها د ی و شفیع و رهنما
ا لسلا م ای معد ن صد ق و صفا

ا لسلا م ا ی تفسیر کتا ب خد ا
السلام ای قرآن ناطق جانشین خدا

ا لسلا م ا ی کشتی نجا ت بشر
ا لسلا م ای نا بود کنند ه ظلم و شر

ا لسلا م ا ی نو ر چشم مومنین
ا لسلا م ا ی بقیه ا لله د ر ز مین

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
soltanahmadi
soltanahmadi

🌙 #قمر_در_عقرب 💠 قمر در عقرب آذر ماه

 لینک

🌙

💠 قمر در عقرب آذر ماه ۹۷

🍀 قمر در عقرب پدیدهٔ نجومی عبور کره ماه از زمینه صورت فلکی عقرب و یا از امتداد برج فلکی عقرب است.

🍀در روایتی امام صادق(علیه السلام) می فرمایند: «هر کس در هنگامی که قمر در عقرب باشد، مسافرت یا ازدواج نماید، خیری نمی بیند».

⁉️منظور از قمر در عقرب برج عقرب است یا صورت فلکی عقرب؟
در مورد اینکه کدامیک از این دو می تواند منظور امام صادق علیه السلام در روایت فوق باشد بین علما اختلاف است.
در این بین نظر علامه حسن زاده آملی که در زمان ما متبحر در علم هیئت و استاد این فن می باشند این است که ملاک همان صورت فلکی است و دلائلی برای آن ذکر می کنند. (دروس فی المعرفه الوقت و القبله، درس ۲۵).
اما در عین حال ایشان اینکه در هر دو مورد یعنی هم برج و هم صورت فلکی از مسافرت و ازدواج اجتناب شود را مطابق با احتیاط می دانند.

🔻و اما زمان قمر در برج عقرب آذرماه به شرح زیر است:

✅شروع : دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت 23:28

❌خروج: پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت06:21

و احتیاط از نظر صورت فلکی تا شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۰

🔻 در این ایام از انجام کارهای زیر به شدت پرهیز شود:
◽️خواندن عقد ازدواج
◽️آغاز مسافرت
◽️اقدام برای بچه دار شدن (انعقاد نطفه)
همچنین بهتر است از کارهای اساسی و مهم نیز پرهیز شود.

✍ توضیحاتی درباره قمر در عقرب را در لینک زیر بخوانید:
http://soltanahmadi.ir/tag/%d9%...%d8%a8

📣کانال دات آی آر

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
soltanahmadi
soltanahmadi

از آقا سید عبدالهادی شیرازی رحمه الله که عالم واقعی بود،

از آقا سید عبدالهادی شیرازی رحمه الله که عالم واقعی بود، نقل کرده‌اند که در کودکی بعد از فوت پدرم، میرزای بزرگ، تکفل خانواده به عهده من بود.

ایشان می‌گوید: پدرم را در خواب دیدم. از من پرسیدند: آقا سید عبدالهادی! حال شما چطور است؟ در جواب گفتم: خوب نیست.

فرمود: «به بچه ها و اهل خانه سفارش کنید که نماز اول وقت بخوانند، تنگدستی شما رفع می‌شود»

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید