افزایش لایک و فالوور اینستاگرام رایگان

بروز رسانی 
یزدان گشت سفیران
یزدان گشت سفیران
 لینک
ماهی-های-سالمون-نارنجی-min-660x330.jpg

ماهی های سالمون نارنجی
ماهی سالمون (Salmon) یکی از اعضای خانواده آزادماهیان است.که در حقیقت تلفظ صحیح ان سامون است اما در بین ما ایرنی ها به سالمون معروف شده است این دسته از ازاد ماهی ها علاقمند هستند که در اب های شیرین تخم گذاری کنند به همین علت بعد از این که در دریا و یا اقیانوس ها زندگی کردند زمانی که خواستند تخم گذاری کنند بر خلاف جریان اب شنا می کنند تا خود را به رودخانه ها برسانند و در ان جا تخم گذاری کنند
برای مطالعه باقی متن به لینک مراجعه کنید

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
یزدان گشت سفیران
یزدان گشت سفیران
 لینک
جغرافیای-نوااسکوشیا-min-660x330.jpg

جغرافیای نوااسکوشیا
این استان از شبه جزیره‌ای متصل به سرزمین اصلی کانادا و جزیره کیپ برتون و چندین و چند جزیره کوچک‌تر تشکیل شده است.
بخش شبه جزیره‌ای نوا اسکوشیا با باریکه‌ای به نام “تنگه چیگ نکتو” به سرزمین اصلی کانادا متصل شده است و جزیره کیپ برتون توسط “تنگه کانسو” از شبه‌جزیره جدا شده است.
نوا اسکوشیا، به همراه جزیره پرنس ادوارد و نیوبرانزویک از استان‌های ساحلی کاناداست.برای مطالعه باقی متن به لینک مراجعه کنید

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
رضا کشمیری
مهربونمهربون
رضا کشمیری
 لینک

<#d81212>
قسمت هفتم: اعجاز اشک بر امام حسین علیه السلام
...

من که حمید را می‌شناختم با تمام وجود حال اشرار تحوّل یافته را درک می‌کردم، لحن سوزناک حمید در خواندن نماز و دعاهای بعد از نماز توجه هر جنبنده‌ای را به خود جلب می‌کرد و قلب هر انسانی را به تپش می‌انداخت و به سوی یک حقیقت وصف‌ناپذیر می‌کشاند.

تأثیری که حمید روی این اشرار گذاشته بود را از زبان خودش بیان می‌کنم:

شب آخری که من در دست اشرار اسیر بودم، با آنها از انقلاب و آرمان‌های آن و هدف امام خمینی حرف زدم. ماه محرم بود و خیلی دلم گرفته بود و حسابی هوس یک روضه درست و حسابی کرده بودم...

ادامه ماجرا را در لینک بالا بخوانید
وبلاگ داستان کوتاه

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
esmael2327
آروم و عادیآروم و عادی
esmael2327

لینک عضوگیری شما :
https://facenama.com/signup/r:58429
هر شخصی با کلیک بر روی این لینک عضو فیس نما شود و تبلیغات فیس نما را مشاهده کند 20% از درامد آن شخص نصیب شما خواهد شد .
کافیست لینک درج شده را برای دوستان خود ارسال کنید و روش کسب درامد را به آنها اموزش دهید و درامد ثابت ماهیانه ای بدون داشتن هیچ گونه تخصصی کسب کنید .
قبل از اینکه دوستان شما در سیستم تبلیغات کلیکی فیس نما عضو شوند همین حالا نسبت به معرفی آنها و افزایش درامد خود اقدام کنید .
در بدترین حالت با داشتن 10 عضو فعال فقط از درآمد گردآمده ها ماهیانه 45,000 تومان درآمد خواهید داشت

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
vahid
شادشاد
vahid
 لینک
تپه حصار.jpg

تپه حصار


قدمت تمدن پیش از تاریخ تپه حصار از هزارهٔ چهارم تا هزارهٔ اول پیش از میلاد می‌رسد. در تپه حصار سه طبقه متمایز مربوط به دوران پیش از تاریخ تشخیص داده شد که هر کدام از این سه طبقه نیز به تقسیمات کوچک‌تری طبقه‌بندی شده‌اند.

فرهنگ حصار با هجوم اقوام بیگانه از سمت شرق نابود شده است و فقط در شاه تپه و تورنگ تپه ادامه پیدا کرده است. حدود 1900 سال قبل از میلاد را میتوان پایان فرهنگ حصار به شمار آورد.

کاوش های انجام گرفته در تپه حصار
تپه حصار برای نخستین بار توسط اریخ اشمیت از دانشگاه پنسیلوانیا در سال ۱۳۱۲ مورد کاوش قرار گرفت. بر اثر این کاوش‌ها روشن شد که این محوطه باستانی دارای سه دوره اصلی فرهنگی از اواخر نوسنگی تا پایان عصر مفرغ است. از زمان کاوش‌های اشمیت در تپه حصار، این محوطه به‌عنوان یکی از محوطه‌های مبنا برای شناسایی فرهنگ‌های همزمان در فلات مرکزی ایران مورد استناد باستان‌شناسان است.

در سال 1355 هیئتی از باستان‌شناسان دانشگاه پنسیلوانیا، تورین ایتالیا و مرکز باستان‌شناسی ایران به سرپرستی رابرت دایسون و موریتزیو توزی کاوش‌هایی در تپه حصار انجام دادند. براثر این کاوش‌ها روشن شد که تپه حصار در هزاره‌های چهارم و سوم قبل از میلاد یکی از مراکز مهم تولیدی برای ساخت انواع اقلام صادراتی نظیر اشیای سنگی و فلزی در فلات ایران بوده است.

در سال 1373 تپه حصار برای سومین بار مورد کاوش قرار گرفت. این کاوش‌ها به سرپرستی احسان یغمائی، نتایجی قابل‌توجه در برداشت ازجمله کشف شماری گل نبشته به خط میخی بابلی قدیم که هنوز خوانده‌ نشده است. این گل نبشته‌ها که قدمت آنها به سال‌های 2000 تا 2200 قبل از میلاد برمی‌گردد، شاهد بسیار خوبی بر وجود مبادلات فرهنگی بین تمدن‌های بین‌النهرین و فلات ایران است که جزئیات آن هنوز بر ما روشن نیست.

طبقات سه‌گانه تپه حصار
حصار I : (4200 تا 3500سال پیش از میلاد) قدیمترین و عمیق ترین طبقه است و معرف اولین اجتماع مستقر در این منطقه می باشد که خود دارای سه لایه است. آثار معماری بدست آمده در این طبقه عبارت است از خانه های کوچکی که دیوارهای آن از چینه و خشت خام هستند. این خانه ها بدون هیچ نقشه اصلی ساخته شده اند.

مجسمه های گلی حیوانات، سر دوکهای گلی، مهره های تزئینی، گردنبند ساخته شده از سنگ، استخوان شبق و تعداد معدودی قطعات اشیای مسی، تیغه های سنگ چخماق وسنگ ابسیدیان و ادوات و ابزارهای استخوانی نیز در این دوره بدست آمده است.

حصار II : شامل 2 لایه فرعی است که ضخامت و لایه های زیادی ندارد و مدت استقرار هم زیاد نبوده است. در این دوره اتاق ها عموما چهار گوش بوده و یک اتاق مرکزی به عنوان آشپزخانه یا اتاق نشیمن مشاهده می شود و اتاق های دیگربدون هیچ گونه نظم و ترتیبی دراطراف این اتاق مرکزی ساخته شده اند. دیوارهای ساخته شده از چینه دیگر در این دوره رایج نیستند و دیوارها با خشت خام ساخته شده اند.

ادوات مسی مثل سر گرز های مسی، خنجر های مسی و اشیا دیگر مثل سوزن، حلقه با اندازه های مختلف و انگشتر و گردنبند، گوشواره و سنجاق های تزئینی و اشیائی دیگری که از طلا و نقره و سرب ساخته شده اند در این قسمت پیدا شده است.


حصار III: در باره قدمت این دوره تفاوت نظر وجود دارد. پرفسور مک کان معتقد به همزمانی این منطقه با گیان درایران و آغاز اکاد در بین النهرین است. این حصار نیز به سه دوره تقسیم می شود.

آثار و ادوات گلی شامل ظروف، چرخهای سفالی، سردوکهای پشم ریسی سفالی، چرخهای گلی دو مخروطه، قالبهائی که برای ریختن مس مذاب برای ساختن ظروف مسی بکار می رفته، گویهای گلی فلاخن، مجسمه های کوچک حیوانات و انسان به اشکال و اندازه های مختلف دراین لایه بدست امده است. مجسمه حیوانات عموماَ شامل قوچها، بزهای کوهی، گاو و مرغابی است که از گل، سنگ، مس و طلا ساخته شده و همچنین ظروف سفالی نیز بدست آمده که به شکل حیوانات ساخته شده اند.

دسترسی محلی تپه حصار
تپه حصار در جنوب و حدود سه کیلومتری شهر دامغان، در روستای حیدرآباد، در استان سمنان قرار گرفته است.
منبع : گردشگری

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
یزدان گشت سفیران
یزدان گشت سفیران
 لینک
رشته-حقوق-در-کانادا-min-660x330.jpg

رشته حقوق در کانادا
نحوه تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه های کانادا مانند رشته های پزشکی متفاوت از ایران می باشد.
در حالی که دربسیاری از کشورها مانند ایران، متقاضیان پس از اخذ مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی مستقیما وارد رشته حقوق می گردند و پس از فارغ التحصیلی امکان ورود به رشته های وکالت را پیدا می نمایند
در کانادا و آمریکا اخذ مدرک لیسانس حقوق و اخذ جواز وکالت شامل چندین مرحله به شرح ذیل می باشد که توصیح داده خواهد شد
برای مطالعه باقی مطالب به لینک مراجعه کنید

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
یزدان گشت سفیران
یزدان گشت سفیران
 لینک
photo_2017-12-27_15-51-06.jpg

ویزای مولتی کانادا 💥
💎 @gashte_safiran

منظور از ویزای مولتی کانادا یا مولتیپل کانادا چیست ؟

📞02188537418

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
soly76
آروم و عادیآروم و عادی
soly76

هیچوقت بغلم نکرد...
گرمای تنش و ضربان قلبش هرگز نصیب من نشد !
آن لبخند بی نظیر ،
چشم های قهوه ای ...
حتی برای ثانیه ای متعلق به من نبودند...
اما من برای تک تک نداشته هایم دلتنگ میشوم ...
💫👈

مشاهده همه ی 3 نظر