افزایش لایک و فالوور اینستاگرام رایگان
بروز رسانی 
مهندس امید
آروم و عادیآروم و عادی
مهندس امید
Emam-Zaman%20(8).jpg
سخنرانی شنیدنی استاد دانشمند در باره امام زمان عج

سخنرانی بسیار بسیار شنیدنی در مورد غریبی امام زمان عج از استاد دانشمند حتما بشنوید

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهندس امید
آروم و عادیآروم و عادی
مهندس امید
طومار(1).gif

••• گیر کار فرج کجاست؟

تا به حال با خودت فکر کرده ای که چرا امام زمان(عج) را ندیده ای؟ اگر می خواهی نظر امام زمان(عج) را بدانی، نامه زیر را بخوان:
••• نامه ای از امام مهدی(عج) به شیخ مفید.

«ای دوست مخلص! ای کسی که با ستمگران در راه ما مبارزه می کنی!

خداوند بزرگ، آن چنان که دوستان صالح ما را در گذشته یاری فرمود، شما را نیز با نصرت خود تأیید فرماید. ما با شما عهد می کنیم هر یک از برادران دینی شما که تقوا را سرمایه خویش قرار دهد، از فتنه های گمراه کننده در امان داریم و اگر کسی بر خلاف وظیفه رفتار کرده و از آنچه باید عمل کند بخل ورزد، مسلّماً در هر دو جهان خسران و زیان نصیبش خواهد شد.

اگر شیعیان ما -که خداوند آنها را به طاعت و بندگی خویش موفّق بدارد- در وفای به عهد و پیمان الهی اتّفاق و اتّحاد داشته و عهد و پیمان الهی را محترم می شمردند، سعادت دیدار ما به تأخیر نمی افتاد و زودتر از این به سعادت دیدار ما نائل می شدند.

آنچه موجب جدایی ما و دوستانمان گردیده و آنان را از دیدار ما محروم نموده است، عمل نکردن آنان به احکام الهی است.»1

جمال یار ندارد نقاب و پرده ولی

تو خاک ره بنشان تا نظر توانی کرد

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهندس امید
آروم و عادیآروم و عادی
مهندس امید
 لینک
9.jpg

پیش بینی های حضرت علی ع در مورد داعش


برای دانلود روی لینک زیر کلیک کنید

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهندس امید
آروم و عادیآروم و عادی
مهندس امید
ahrargroup-632.jpg

با سلام بر آقا امام زمان

دیگر یقین دارم که آمدنت نزدیک هست

شاید این جمعه بیایی ، شاید

میدانم ، که جسارت کردم اما آقا جان دیگر بریده ام

دستی بکش بر سر ما

نام مادرت بر زیانم جاریست

یاد جدت ب در دلم جاریست

میبینی آقا جان

همه از ظلم میگویند و از ظالم

بکش دستی بر سر ما

پا بگذار بر چشمان ما

نورانی بفرما دیدگانم را

میدانم چه خواهی گفت : اندکی صبر سحر نزدیک است

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهندس امید
آروم و عادیآروم و عادی
مهندس امید
Safe6347700758430.jpg

شایسته است منتظر واقعی مهدی (عج) این خصوصیات را دارا باشد:

1- عمل به تكاليف دينى و احکام الهي
2- محزون بودن به علت محروم بودن از زيارت آن وجود مبارك
3- خواندن دعاي عهد براى تقويت ارتباط با امام (ع)
4- جلوه گر شدن انتظار فرج آن حضرت در ظاهر و باطن

انتظار فرج در حقيقت ، خود فرج است زيرا كسى كه منتظر فرج و ظهورحجت خدا و تاسيس حكومت عدل گستر اوست ، زندگى خود را بر اساسعدل و داد استوار می ‏سازد و او انسانى است كه حضور و غيبت امامدر نحوه رفتار و سير و سلوكش تفاوتى ندارد وپيش از تشكيل حكومتعدل او سعي مي کند چنين حكومتى را در زندگى خود پايدار کند.انتظار فرج تعهدآفرين و مسؤوليت‏ساز است و با بی ‏تفاوتى و بی ‏اعتنايىبه سرنوشت بشر و حقيقت و فضليت منافات دارد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهندس امید
آروم و عادیآروم و عادی
مهندس امید
IMG_20160312_224054.jpg

چه بزرگوارانی در بقیع دفن شده‌اند

در این قبرستان، سبط اکبر رسول گرامی اسلام حضرت امام حسن مجتبی (ع) امام دوم شیعیان جهان، حضرت علی بن الحسین امام چهارم شیعیان جهان، حضرت محمد بن علی (ع) امام پنج شیعیان، حضرت جعفربن محمد (ع) امام ششم شیعیان مدفون هستند و قبر شریف و بدون ضریح آنان محل زیارت شیعیان و سایر مذاهب و علاقه مندان اهل بیت است.

قبر مطهر ابراهیم فرزند رسول اکرم که در سال هشتم هجرت متولد شده و ۱۸ ماه عمر کرده و در هجدهم ماه رجب دار فانی را وداع گفته در قبرستان بقیع است.

حضرت ام البنین که نام مقدس فاطمه است، همسر مکرم علی ابن ابی طالب امیر مومنان و مادر حضرت باب الحوائج ابوالفضل (ع) که در روز عاشورا فرزندانش جانشان را فدای عزیز زهرا نمودند، قبر شریفش در قبرستان بقیع است. قبر شریف فاطمه بنت اسد، والده ماجده حضرت امیر المومنان (ع) که دارای مقامات عالیه و از عظمت بسیاری برخوردار بود، کنار ائمه در قبرستان بقیع است.

قبر شریف حضرت زینب، حضرت ام الکلثوم، حضرت رقیه دختران حضرت رسول که در محل مشخصی قرار دارد، در قبرستان بقیع است. قبر مقدس حضرت عقیل بن ابی طالب و عبدالله بن جعفر طیار و اسماعیل بن امام جعفر صادق (ع) در قبرستان بقیع است.

قبور زوجات رسول الله در یک محل مشخص در داخل قبرستان بقیه است. عباس، عموی پیامبر و بسیاری از اصحاب و یاران و خویشان پیغمبر گرامی اسلام در همین قبرستان مقدس مدفون هستند. محتمل است که قبر مطهر صدیقه طاهره کنار قبور شریف چهار امام معصوم باشد.

بیت الاحزان یا قبه الحزن در شمال قبور ائمه قرار داشته و محل گریه حضرت زهرا (س) پس از رحلت پدرش بوده است.
از امیرالمومنین (ع) روایت است: هر کس به قبرستان برای زیارت اهل قبور برود، خداوند متعال ثواب پنجاه سال عبادت به او عطا فرماید و گناه پنجاه ساله او و والدینش را ببخشد.

در همین حال، شهدای واقعه حره و شهدای احد هم در قبرستان بقیع دفع شده اند. در قبرستان بقیع بیش از ده هزار نفر از صحابه ، تابعان، قراء، سادات بنی هاشم و نوادگان ائمه مدفون شده‌اند.

اولین مهاجری که از دنیا رفت، عثمان بن مظعون بود که پیامبر گرامی اسلام در تشییع جنازه او شرکت کردند و فرمودند: خوشا به حالت که دنیا تو را نپوشانید و تو نیز خود را به دنیا نپوشاندی.

قبر سعد بن معاذ، مرد والامقام از یاران وفادار پیامبر گرامی اسلام که در جنگها همراه حضرت بود و گاهی نیز نیز مورد اصابت قرار می‌گرفت. نافع (از جمله قرا بزرگ) و ابو سعید خدری (از صاحبه بزرگ) و از هواداران امیرالمومنین(ع) نیز در قبرستان بقیع است.

از بعضی از روایت استفاده می‌شود که سر مبارک حضرت امام حسین (ع) کنار قبور ائمه شیعه مدفون شده است. در محل قبر حضرت ام النبین که در ضلع شمالی قبرستان بقیع واقع شده، دو قبر دیگر نیز که قبرهای عمات رسول الله یعنی عاتکه و حضرت صفیه هستند، قرار گرفته است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهندس امید
آروم و عادیآروم و عادی
مهندس امید
B829.jpg

معنای بقیع چیست

بقیع در لغت به معنای زمین وسیعی است که در آن درختهای فراوان با ریشه های درخت باشد. این قبرستان در طرف شرق مدینه واقع است و از مقدس ترین قبرستان‌هایی است که جهان شاهد عظمت آن بوده و هست، زیرا این سرزمین مقدس که جز ویرانه‌ای انباشته به خاک نیست و بدون سایبان و بدون چراغ است، اجساد مطهر اهل بیت پیامبر گرامی را در آغوش خاک‌های خود گرفته است.

به عبارت دیگر، کدام سنگین دل است که به این قبرستان ویران پای بگذارد و باران اشک بر رخسارش سرازیر نشود.
قبر چهار امام بزرگوار شیعه با نهایت مظلومیت در یک محوطه بی در و پیکر به مساحت ۳۲ متر مربع در قبرستان بقیع مشهود است.

بقیه را بقیع الغرقد هم می‌گویند

علت اینکه بقیه را بقیع الغرقد نامیده‌اند، آن است که نوعی درخت خاردار در این گورستان می‌روئیده که نامش غرقد بوده، از این رو به بقیع الغرقد معروف شده است.

بقیه تا یکصد سال قبل دیوار و حصاری نداشته اما اکنون با دیواری بلند محصور گشته و از گذشته تاکنون مسلمانان از هر فرقه و مذهب، پس از زیارت رسول خدا به اینجا آمده و اهل بیت را زیارت می‌کنند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهندس امید
آروم و عادیآروم و عادی
مهندس امید
ayyame-fatemiye.jpg

همه چیز درباره قبرستان بقیعقبرستان بقیع یا به عبارت دیگر، "حرم بقیع" در بین‌الحرمین و قلب مدینه واقع شده است که هر روز هر زائری، از هر قوم و قبیله‌ای به اینجا می‌رود، اشک‌ریزان بازمی‌گردد.

حال و هوایی دارد این حرم بقیع

"هرچقدر از بقیع بگوئیم، کم گفتیم." این روایت خیلی از حجاج ایرانی و کشورهای مختلف اسلامی است که در زیارت از قبرستان بقیع و یا به عبارت دیگر، "حرم بقیع" می‌گویند.

این روزها که حجاج مدینه بعد در شهر پیامبر گرامی اسلام به‌سر می‌برند، هر روز بعد از نماز صبح به "حرم بقیع" می‌روند و شروع به زیارت و دعا خواندن می‌کنند؛ حال این وهابی‌ها هرچه می‌خواهند بگویند و روایت‌های تاریخی را تحریف کنند.

هر روز که می‌گذارد، زائران زیادی از هر قوم و قبیله‌ای، از جنوب شرق آسیا تا قلب اروپا ، آمریکا و و آفریقا به شیفتگان اهل بیت (ع) می‌افزایند؛ از حاجی چینی و آمریکایی و انگلیسی گرفته تا رنگین کمانی از رنگهای مسلمان جهان اسلام را می‌شود در قبرستان بقیع دید که چطور اشک می‌ریزند.

البته زنان در حسرت زیارت بقیع از نزدیک به‌سر می‌برند و همچنان - به دلیل ممنوعیت- از پشت دیوارها و میله‌ها به راز و نیاز می‌پردازند. واقعا حال و هوایی دارد این مدینه و مسجدالنبی و حرم بقیع.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید