افزایش لایک و فالوور اینستاگرام رایگان
گروه دفاع صرفا برای مطالبی در رابطه با دفاع مقدس و موضوع های مرتبط میباشد
لذا از ارسال مطالب طنز - عاشقانه - ادبی و امثالهم جددا خودداری کنید .


در صورت مشاهده مطالب غیر از موضوع گروه , مدیران قادر به حذف مطلب
خواهند بود و در صورت تکرار قادر به مسدود کردن کاربر از گروه و سایت خواهند بود .


بروز رسانی 
Selma
Selma

هرگز نگذاشت تا ابد شب باشد
او ماند که در کنار زینب باشد
سجاد که سجاده به او دل می بست
تدبیر خدا بود که در تب باشد

شهادت امام سجاد (ع) تسلیت باد

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
صدای مدافعان
صدای مدافعان
 لینک
امیر کریمی.jpg

در این هفته – ورود ۲ پزشک متخصص بین‌المللی و بررسی ۱۳۱۷ پرونده حق پرستاری

درمان جانبازان و ضرورت ورود ۲ پزشک تخصص فرانسوی و سوئیس

درمان جانبازانچند ماه پیش صدای مدافعان گزارش داد که ۲ پزشک فوق تخصص ستون فقرات و قرنیه چشم از کشور انگلیس جهت درمان جانبازان به کشورمان سفر کردند. در هفته‌ای که گذشت، مدیر کل درمان و توان‌بخشی بنیاد شهید و امور ایثارگران امیر کریمی با اشاره به حضور دو نفر از متخصصان بین‌المللی برای درمان جانبازان در کشورمان گفت: پروفسور کیان‌منش فوق تخصص جراحی تومورهای دستگاه گوارش از کشور فرانسه و پروفسور قوامی فوق تخصص جراحی لاپاراسکوپی گوارش از کشور سوئیس در آبان ماه امسال جهت ویزیت و درمان جانبازان گرامی، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران به ایران سفر می‌کنند. وی افزود: جانبازان معزز و خانواده معظم شهدا و ایثارگرانی که از بیماری‌های گوارشی رنج می‌برند می‌توانند حداکثر تا آخر مهرماه جهت تشکیل پرونده با شماره تلفن ۴۲۶۸۴۳۵۱ (ستاد جذب متخصصین و اعزام به خارج جانبازان) تماس حاصل فرمایند.

از دید ما که تلاش میکنیم پیگیر مشکلات و مسائل مربوط به ایثارگران باشیم، شاهد این هستیم که خوشبختانه ایثارگران، جانبازان، و خانواده‌های شهدا سعی میکنند که مشکلاتشان را بیشتر از گذشته به گوش مسئولین برسانند. ناصر ربیعه، جانباز دفاع مقدس با اشاره به وضعیت جانبازان و لزوم ورود پژوهشگران متخصص برای رسیدگی به مشکلات جانبازان شیمیایی اظهار کرد: جانبازان در گروه‌های مختلفی هستند، عده‌ای از آنها شاغل، عده‌ای از کارافتاده و گروهی دیگر روی ویلچر هستند و برخی از آنان هم از ناحیه‌های دیگر به صورت جزئی جانباز هستند. ربیعه ادامه داد: نارضایتی در میان جانبازان به ویژه شیمیایی‌ها بیشتر است و این چنین غفلت و بی‌توجهی در شأنشان نیست و مسئولان باید نسبت به این جانبازان توجه نشان دهند. برای مثال رطوبت هوا در دشت آزادگان ۹۰ درصد است و به مرور که وارد فصل پاییز می‌شویم این رطوبت بیشتر خواهد شد و متأسفانه گرد و خاک هم به این رطوبت اضافه می‌شود و واقعا نفس کشیدن را برای جانبازان سخت و دشوار می‌کند. در همین راسنا، عضو شورای فرماندهی سپاه دشت آزادگان افزود که:‌ در برخی از شهرها پزشک، امکانات و متخصص وجود ندارد و جانباز ناچار می‌شود به پزشک آزاد مراجعه کند و یا برای درمان به شهرهای دیگر برود که همین امر هزینه گزافی برای خود و خانواده‌اش رقم می‌خورد. اگر بتوان امکاناتی را در همان شهر ساکن جانباز قرار داده شود، بهتر خواهد بود.

۱۳۱۷ پرونده حق پرستاری والدین شهدا بررسی شد

مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: هزار و ۳۱۷ مورد پرونده مربوط به کمیسیون حق پرستاری والدین شهدا در شهریورماه امسال در پنج استان کشور بررسی شد. غلامرضا طائبی از برگزاری کمیسیون پزشکی بنیاد شهید در استان‌‌های خراسان شمالی، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و گلستان با موضوع کمیسیون حق پرستاری والدین شهدا و تعیین درصد جانبازی خبر داد. وی با اشاره به برگزاری کمیسیون پزشکی تعیین درصد در استان خراسان شمالی گفت: این کمیسیون در شهریورماه با حضور ۶ نفر از متخصصان، دبیر و ۲ کارشناس کمیسیون پزشکی تشکیل شد و متقاضیان بر اساس نوع مجروحیت و بیماری‌‌های غیرجنگی توسط متخصصان مربوطه ویزیت شدند. طائبی افزود: کمیسیون پزشکی حق پرستاری والدین شهدا در استان کردستان نیز شهریورماه تشکیل شد و تعداد ۳۳۶ پرونده توسط تیم تخصصی مورد بررسی قرار گرفت. صدای مدافعان ضمن تقدیر از کمسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران خواستار تلاش بیشتر مسئولین در این زمینه و مخصوصا توجه بیشتر این کمیسیون به جانبازان شیمیایی است که همانطور که ناصر ربیعه، جانباز دفاع مقدس اشاره کرد جانبازان شیمیائی بدلیل ناسالم بودن هوا در بسیاری از مناطق کشور نیاز به کمک بیشتری دارند که متاسفانه با ادامه معضل آلودگی هوا، مشکلات جانبازان شیمیائی بیشتر هم می شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
رسول الله بخش
آروم و عادیآروم و عادی
رسول الله بخش

گوئیا عزم ندارد که شود روز امشب
یا درآید ز در آن شمع شب افروز امشب

گر بمیرم بجز از شمع کسی نیست که او
برمن خسته بگرید ز سر سوز امشب

مرغ شب خوان که دم از پردهٔ عشاق زند
گو نوا از من شب‌خیز بیاموز امشب

چون شدم کشتهٔ پیکان خدنک غم عشق
بردلم چند زنی ناوک دلدوز امشب

همچو زنگی بچهٔ خال تو گردم مقبل
گرشوم بر لب یاقوت تو پیروز امشب

هر که در شب رخ چون ماه تو بیند گوید
روز عیدست مگر یا شب نوروز امشب

بی لب لعل و رخت خادم خلوتگه انس
گو صراحی منه و شمع میفروز امشب

تا که آموختت از کوی وفا برگشتن
خیز و باز آی علی‌رغم بداموز امشب

بنشان شمع جگر سوخته را گر چه کسی
منشیناد بروز من بد روز امشب

اگر آن عهدشکن با تو نسازد خواجو
خون دل میخور و جان میده و میسوز امشب

تا مگر صبح تو سر برزند از مطلع مهر
دیده بر چرخ چو مسمار فرود و ز امشب


خواجوی کرمانی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید