افزایش لایک و فالوور اینستاگرام رایگان
بروز رسانی 
vahid
شادشاد
vahid
 لینک
قلعه جلال الدین.jpg

قلعه جلال الدین شهرستان جاجرم مربوط به دوران‌های تاریخی پس از اسلام است که در سده های 7-6 هجری ساخته شده است. این قلعه یکی از برجسته ترین قلعه های نظامی خراسان شمالی محسوب می شود.

قلعه جلال الدین جاجرم

نظریات مختلفی در خصوص این که این قلعه متعلق به چه کسی می‌باشد، وجود دارد. عده‌ای این قلعه را به جلال‌الدین سلجوقی و عده‌ای آن را به جلال‌الدین، بنیان‌گذار سلسله جلالیه نسبت می‌دهند. اما نظریه‌ای که در حال حاضر مطمئن‌تر و محتمل‌تر از بقیه به نظر می‌رسد این است که قلعه جلال‌الدین یک قلعه نظامی است که مربوط به قرن هفتم هجری قمری می‌باشد و آن را به سلطان جلال‌الدین خوارزمشاه نسبت می‌دهند.

ویژگیهای قلعه جلال الدین
قلعه جلال‌الدین که از سنگ و آجر و گچ ساخته شده، بر روی تپه‌ای نسبتا مرتفع سنگی قرار گرفته است. قلعه با پلانی شش گوش، دارای شش برج مدور در اطراف است و در ورودی آن در ضلع جنوبی قرار دارد که در گذشته عمارتی نیز بالای در ورودی قرار داشته است. در ضلع جنوبی و سمت راست در ورودی این قلعه، راه پله‌ای جهت دسترسی به برج‌های نگهبانی قرار دارد و روزنه‌هایی در تمام طول دیوارهای اطراف و برج‌ها نیز ایجاد شده است. ارتفاع برج‌ها و دیوارهای آن حدود ۱۲ متر می‌باشد.

قلعه جلال الدین جاجرم

در پایین و ضلع جنوب غربی قلعه چشمه آب شیرینی وجود دارد که آن نیز موسوم به جلال‌الدین می‌باشد و آب آن به طرف جنوب شرق و به طرف جاجرم جریان دارد. این قلعه در گذشته دو یا سه طبقه بوده و گفته می‌شود که یک تونل یا راه زیرزمینی مخفی، این قلعه را به شهر جاجرم مربوط می‌ساخته است.

دسترسی محلی قلعه جلال الدین
در حدفاصل جاده گرمه به جاجرم، در فاصله پنج كيلومتري غرب شهرستان گرمه، در استان خراسان شمالی قرار گرفته است.

منبع : تفرجنامه

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
havva
havva
 لینک

آهنگ جدید ایمان غلامی.......چقدر راحت
{-99-}{-124-}{-113-}

با هم همیخندی حتی باشی تو جمع تا منو میبینی اخمات میره توهم

شلوغه دورو ورت منم که مث همه نباشه غمت

بی معرفت نگو واست مهم بودم چقد راحت زدی قید دلم رو بد بی احساس بی معرفت

بی معرفت نگو واست مهم بودم چقد راحت زدی قید دلم رو بد بی احساس بی معرفت.......

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
vahid
شادشاد
vahid
 لینک
قلعه ضحاک.jpg

قلعه ضحاک با بیش از 3000 سال قدمت بر فراز کوه منفرد، از مکان‌های مهم اقوام اشکانی (پارت) و ساسانی بوده است. نام محلی این قلعه نارین قالا است. این مجموعه باستانی در محوطه کوهستانی سرمه‌لو و در احاطه دو رودخانه قرانقو و شورچایی واقع شده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
یونس
یونس

اموزش خیاطی زنان ایرانی از قدیم با هنر خیاطی آشنا بوده و همیشه در خانواده نقش موثری را ایفا می کردند وبا هنرهای دستی خود به اقتصاد خانواده کمک شایانی مینمودند.همانگونه که می دانید در فراگیری خیاطی،روش هایی وجود دارد , اما بدون آموزش نمیتوان به خیاطی پرداخت. شما برای شروع این هنر دوست داشتنی نیاز دارید که آموزش ببینید. این رشته پرطرفدار مخصوص خانم ها است که می توانند ,با مطالعه این کتاب به راحتی خیاطی یاد بگیرند.کتابی فارسی و کاملا تصویری
می باشد و به راحتی می توانید با کتاب آموزش خیاطی همراه باشید,

http://yonessa.ir/2017/03/22/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
25ftmh
بی‌حالبی‌حال
25ftmh

شب عروسی مواظب باشین حتما از یه دیس غذا بخورین. اگه بشقاب جدا داشته باشین زندگیتون پایدار نیست

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
25ftmh
بی‌حالبی‌حال
25ftmh

-احساس میکنم دیگه دوستم نداری(19:22)
+کاملا اشتباهه عزیزم(4:18)

(رابطه ها-وقتی کاملا اشتباهه عزیزش)

مشاهده همه ی 2 نظر