دکتر مهشید رفتاری
گرفتارگرفتار
دکتر مهشید رفتاری

http://www.aparat.com/v/A4QvL

FIT hair clinic

http://www.aparat.com/v/A4QvL

مشاهده همه ی 6 نظر
دکتر مهشید رفتاری
گرفتارگرفتار
دکتر مهشید رفتاری

گزینه‌های درمانی مدنظر دکتر مهشید رفتاری برای درمان ریزش موی زنان:دراین

 لینک

گزینه‌های درمانی مدنظر دکتر مهشید رفتاری برای درمان ریزش موی زنان:
دراین باره با دکتر مهشید رفتاری متخصص کاشت مو صحبت داشتیم و گزینه های درمانی زیر از زبان دکتر مهشید رفتاری مطرح شد:
ریزش مو نباید به این عنوان در نظر گرفته شود که صرفا مختص مردان است. بر اساس آمار انجمن ریزش موی آمریکا، ۴۰ درصد از کسانی که از ریزش مو رنج می‌برند، زنان هستند.
زنان به دلایل مختلفی موهای خود را از دست می‌دهند. در برخی از موارد، ریزش مو به یک عامل خارجی مانند بیماری و یا داروهای مصرفی مرتبط است. در سایر موارد، علل ژنتیکی و یا الگوی طاسی عامل ریزش مو هستند.
بیشتر بیمارانی که تحت عمل کاشت مو قرار می‌گیرند، مرد هستند؛ با این حال، زنان نیز می‌توانند با انجام عمل جراحی موهای از دست رفته خود را بازیابند. با توجه به علل ریزش مو، سایر گزینه‌های درمانی نیز ممکن است نقش موثری در ترمیم طاسی سر داشته باشند.
یکی از راهکارهای درمان ریزش مو، برطرف‌کردن مواردی است که باعث ریزش مو شده‌اند. به عنوان مثال، زنانی که به علت سفت‌بستن موهای خود از ریزش موی کششی رنج می‌برند، می‌توانند مدل پیرایش موهای خود را تغییر دهند. اگر این تغییر به موقع صورت بگیرد، روند ریزش متوقف شده و رویش مجدد موها آغاز می‌شود.
عدم تعادل هورمون‌ها نیز می‌تواند باعث ریزش مو شود. اگر ریزش موی زنان به روش‌های جلوگیری از بارداری مرتبط باشد، یکی از راهکارهای جلوگیری از ریزش مو، تغییر روش‌های جلوگیری از بارداری خواهد بود. هورمون‌های جلوگیری از بارداری، به خصوص قرص‌هایی که از شاخص آندروژن بالا برخوردارند، می‌توانند باعث ریزش مو شوند. روش‌های غیرهورمونی نیز نقش موثری در ریزش مو دارند. زنانی که نگران ریزش موی ناشی از روش‌های جلوگیری هستند، می‌توانند با یک پزشک متخصص مشورت کنند.

مشاهده همه ی 12 نظر
دکتر مهشید رفتاری
گرفتارگرفتار
دکتر مهشید رفتاری

روش‌های ساده تقویت مو از زبان دکتر مهشید رفتاری این روزها

 لینک
روش‌های ساده تقویت مو از زبان دکتر مهشید رفتاری این روزها

روش‌های ساده تقویت مو از زبان دکتر مهشید رفتاری

این روزها درصد زیادی از افراد از ریزش مو و کم‌پشتی موهایشان شکایت می‌کنند. برای مقابله با این وضعیت چند راهکار ساده وجود دارد که به شما معرفی می‌کنیم.در انتهای زمان حمام، دوش آب سرد بگیرید. این عمل به رشد و حفظ سلامت موهای بلند شما کمک خواهد کرد. آب سرد باعث نرم شدن لایه بیرونی مو شدهو جلوی از دست‌رفتن رطوبت، گره خوردن مو و آسیب‌های ناشی از پیرایش را می‌گیرد. تنها باید چند ثانیه زیر دوش آب سرد بایستید؛ این امر نتایج قابل توجهی برای شما به ارمغان خواهد آورد.

موهای خود را به گونه‌ای شانه کنید که انگار از جنس طلا است. شانه کردن مداوم موها باعث ایجاد آسیب می‌شود. زمانی که می‌خواهید موهای خیس خود را شانه کنید،از قسمت تحتانی شروع کرده و به قسمت‌های فوقانی برسید. ما اغلب عادت داریم که از فرق سر شانه کنیم و به قسمت تحتانی برسیم؛ این کار باعث گره خوردن موها و ریزش حجم زیادی از موهای شما خواهد شد. در این راستا، از شانه‌هایی استفاده کنید که عملکرد ملایمی بر روی موهای شما داشته باشند.

روبالشی‌های پنبه‌ای را کنار بگذارید. روبالشی‌های پنبه‌ای خود را با یک رو بالشی ساتن تعویض کنید؛ روبالشی‌های ساتن سطح نرم‌تری داشته و برخلاف روبالشی‌های پنبه‌ای، باعث ایجاد اصطکاک میان بالش و موی شما نخواهند شد. این ویژگی باعث می‌شود که تارهای موی شما کمتر در هم گره بخورند.

مشاهده همه ی 11 نظر
دکتر مهشید رفتاری
گرفتارگرفتار
دکتر مهشید رفتاری

بهترین روش را برای مقابله با ریزش مو از زبان دکتر

 لینک

بهترین روش را برای مقابله با ریزش مو از زبان دکتر رفتاری متخصص پوست و مو
http://www.fithairclinic.com/hairloss

مشاهده همه ی 5 نظر
دکتر مهشید رفتاری
گرفتارگرفتار
دکتر مهشید رفتاری

بهترین روش را برای مقابله با ریزش مو - مشاوره ای

 لینک

بهترین روش را برای مقابله با ریزش مو - مشاوره ای از زبان دکتر رفتاری متخصص پوست و مو

مشاهده همه ی 5 نظر
دکتر مهشید رفتاری
گرفتارگرفتار
دکتر مهشید رفتاری

بهترین روش را برای مقابله با ریزش مو چگونه بهترین روش

بهترین روش را برای مقابله با ریزش مو چگونه بهترین روش

بهترین روش را برای مقابله با ریزش مو

چگونه بهترین روش را برای مقابله با ریزش مو انتخاب کنیم؟

تعداد افرادی که از ریزش مو رنج می‌برند کم نیست. بعضی مواقع ریزش مو دلیل خاصی ندارد و در برخی موارد عوامل ژنتیکی یا یک بیماری‌ در ریزش مو دخیل هستند. در هرصورت اگر به ریزش مو دچار هستید، چند راه حل برای مشکل شما وجود دارد. اما چگونه می‌توان راه حلی که برای شما مناسب باشد را انتخاب کرد؟
مشکلات پزشکی:در برخی موارد ریزش مو ناشی از اثرات جانبی یک مشکل پزشکی است. به عنوان مثال بیماری تیروئید، یائسگی یا عمل جراحی که به تازگی انجام شده می‌توانند باعث ریزش مو شوند. همچنین یک بیماری خودایمنی به نام آلوپسیا نیز می‌تواند باعث شود که قسمتی از موها به یکباره بریزند. بنابراین اولین و بهترین گزینه این است که به یک پزشک مراجعه کنید.
داروهایی که مصرف می‌کنید:بعضی از داروها مثل قرص‌های ضد بارداریمی‌توانندبر رشد موها تأثیر داشته باشند. اگر دارویی توسط پزشک برای شما تجویز شده است مصرف آن را قطع نکنید اما با پزشک خود در مورد مشکل ریزش مو مشورت کنید.
معاینه پوست سر:مطمئن شوید که آثار عفونت یا مشکلی در پوست سر خود نمی‌بینید. در صورت مشاهده مورد غیر عادی به پزشک مراجعه کنید.
سبک آرایش مو:در صورتی که موهای خود را محکم می‌بندید احتمال اینکه در رشد موها اختلال ایجاد کنید زیاد است. بنابراین از انواع روش‌های آرایش مو که به موها آسیب می‌رسانند خودداری کنید.
مشاهده مطالب بیشتر در وب سایت -------- کاشت موی دکتر رفتاری --------------

مشاهده همه ی 6 نظر
دکتر مهشید رفتاری
گرفتارگرفتار
دکتر مهشید رفتاری

لیزر موهای زائد لیزر موهای زائد یا ناخواسته در صورت یا

لیزر موهای زائد لیزر موهای زائد یا ناخواسته در صورت یا

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یا ناخواسته در صورت یا بدن جزء لیزرهای غیر تهاجمی و از بی عارضه ترین و کم دردسر ترین لیزرهای پوست در دنیا می باشد بطوریکه مثلا هر جلسه لیزر کل موهای صورت حداکثر ۱۰ دقیقه زمان می برد و بعد از لیزر هم هیچ زخمی روی پوست بیمار ایجاد نمیشود فقط در تعدادی در پوست قرمزی متوسطی ایجاد می شود که ان قرمزی هم طی چند دقیقه تا حداکثر ۲ ساعت خوب میشود بطوریکه هیچ لک یا اسکاری برجا نمی گذارد لذا دقت پزشک خصوصا در جلسه اول لیزر برای تعیین انرژی بسیار مهم است چرا که پوست بعضی از بیماران بسیار حساس است که البته اگر هم این موارد بر اثر بی دقتی پزشک یا پوست حساس ایجاد شود طی ۲ تا ۳ هفته بهبود پیدا می کند. از طرفی بعضی از مراجعین از لیزر به دلایل مختلف خصوصا عدم اطلاع و اگاهی از ماهییت لیزر می ترسند و فکر می کنند شاید لیزر برای بدنشان بعدا عارضه ایجاد کند ، باید گفت که لیزر در واقع طیف خاصی از نور است که تقویت شده و مثلا در لیزر موهای زائد طیف مخصوص فقط ۲ تا ۳میلی متر  به زیر پوست نفوذ می کند و انهم فقط به ریشه برخورد می کند و ریشه مو را تخریب می کند و به بافت های مجاور اسیبی نمی رساند در حین کار با لیزر در بعضی از مراجعین خصوصا انهایی که تراکم مو های زائدشان زیاد است و موهای تیره وضخیمی هم دارند ممکن است احساس درد و سوزش ( هنگام کار با لیزر ) کنند در این موارد مراجعه کننده باید کرم بی حسی لیدوکایین ۵ درصد نیم ساعت قبل از لیزر بصورت یک لایه ضخیم بمالد و یا این کار دیگر مراجعه کننده درد و سوزش هنگام لیزر نخواهد داشت .

موی زائد:
به موهایی گفته میشود که بعد از سنین بلوغ در اثر هورمون های جنسی در مواضعی از بدن ایجاد می شود که غیر معمول بوده رنگ تیره آنها نیز این رویش را بیشتر نمایان می سازند . رویش این موها عمدتاَ در نواحی صورت ، ناحیه تناسلی، زیر بغل ، سینه،… به رنگ تیره و سیاه می توان مشاهده نمود. رویش موی زائد در منطقه غیر معمول میتواند علامتی از مشکل هورمونی باشد بطور مثال رویش موی صورت و سینه در خانم ها می تواند علامت اختلال هورمونی بوده و تا رفع کامل مشکل هورمونی درمانها موثر واقع نمی گردد . بنابراین توصیه میشود قبل از شروع به جلسات درمان لیزر حتماً بیمار توسط پزشک حاذق معاینه و بررسی گردد. به ۵،۰۰۰،۰۰۰ ریشه ی مو در کل سطح بدن در پوست افراد موجود می باشد که بسته به ژنتیک و سطح هورمون های جنسی می توانند رویش یابند برای مثال در افرادی که ژنتیکی پر مو هستند و جنسیت مرد دارند ممکن است صد ها هزار مو در روی بدن رویش یابد ولی در خانم هایی که به طور ژنتیکی کم مو هستند به غیر از موی سر تعداد بسیار کمی مو رویش پیدا میکند.
لیزر موی زائد :
در این روش ؛ استفاده از لیزر ، فولیکول موهای زائد کاملاً تخریب میشود و امکان رشد مو های زائد در آن ناحیه خاص از بین میرود . این درمان در چند مرحله و طی چند هفته انجام می شود نتیجه حاصل از این روش در اغلب مواقع ، موفقیت آمیز و دایمی است . لیزر آخرین و جدید ترین راه برای درمان موهای زائد است ولی در هر حال باید انتظار شما از این روش درمانی هم معقول و واقع گرایانه باشد .پزشکان معتقد اند اثر بخشی لیزر به اثبات رسیده است . پس از لیزر ، برخی موها فوراً می افتد ولی اغلب موها در عرض دو هفته از بین می رود.
در حال حاضر هیچ روش قاطعی برای درمان کامل و دائمی موهای زائد وجود ندارد ولی در بین روش های موجود لیزر از همه موثر تر و دائمی تر است، البته این حرف ها به آن مفهوم نیست که همه ی موهای زائد در اثر لیزر به صورت دائمی از بدن میروند. به هر حال حتی اگر پس از لیزر هم موها مجددآ رشد کنند اولاً به تعداد کم رشد می کنند و بیرون می آیند ، ثانیاَ این مو ها کرکی و نرم هستند سال ها است متخصصان پوست می گویند هرچقدر پوست بیمار روشن تر و موهای زائدش بیشتر باشد احتمال اثربخشی لیزر بیشتر میشود.

مشاهده همه ی 14 نظر
دکتر مهشید رفتاری
گرفتارگرفتار
دکتر مهشید رفتاری

در حال حاضر درمانهای مختلف موضعی و خوراكی برای درمان دارویی

در حال حاضر درمانهای مختلف موضعی و خوراكی برای درمان دارویی ریزش مو در مقایسه با گذشته وجود دارند. تعیین نوع دارو و یا مخلوطی از دارو كه برای شما مناسب باشد بستگی به سن، جنس، تشخیص علت ریزش موی سر و میزان ریزش مو ی شما دارد. برای خیلی ها، بهترین نتایج با توأم كردن درمانهای طبی و جراحی كاشت مو به دست می آیند.
از میان محصولاتی كه برای درمان ریزش مو به كار می روند، تنها دو دارو هستند كه به تأیید FDA رسیده اند: محلول های مینوكسیدل و داروی خوراكی فیناستراید.
هر دوی این داروها در صورتی كه پس از تشخیص پزشك تجویز شوند، در درمان ریزش مو مؤثر هستند.
فیناستراید (Finastride)
دارویی است كه به صورت انتخابی فعالیت ۵- آلفاردوكتازتیپ II را مهار میكند. آنزیمی كه برای فعالیت بعضی هورمونهای آندروژنی لازم است. فولیكول های مو و غدد چربی در پوست نسبت به هورمونهای آندروژنی حساس هستند.
قوی ترین هورمون آندروژنی، تستوسترون است كه در داخل سلول های حساس توسط ۵- آلفاردوكتاز تبدیل به دی هیدروتستوسترون شده و روی سلول اثر می گذارد. مردان با سطح عادی یا بالای تیپ II این آنزیم، بیشتر احتمال دارد كه ریزش موی تیپ مردانه و بزرگی خوش خیم غدة پروستات پیدا كنند. فیناستراید كه این آنزیم را مهار می كند، ابتدا برای درمان بزرگی خوش خیم غدة پروستات به كاری می رفت. به دنبال استفاده از آن، اثر بخشی آن در درمان ریزش موی تیپ مردانه مشاهده و ثابت گشت.
هیچگونه مدرک علمی اثبات شدهای وجود ندارد که بگوید فیناستراد می تواند در درمان ریزش موی تیپ زنانه موثر باشد. فیناستراید می تواند روی جنین پسر یك خانم اثر نامطلوب داشته باشد و به همین علت در خانم های باردار و یا خانم هایی كه احتمال باردار بودنشان در طی دورة درمان می رود، تجویز نمی شود.
مینوكسیدیل (Minoxidil)
دارویی كه به صورت محلول های ۲% و ۵% به صورت موضعی استفاده می شود. بدون نسخه به فروش می رسد، ولی بهتر است تحت نظر پزشك متخصص پوست و مو استفاده شود.
در خانمها بیشتر از آقایان مؤثر است ولی ...
ادامه مطلب در وب سایت www.fithairclinic.com

مشاهده همه ی 5 نظر
دکتر مهشید رفتاری
گرفتارگرفتار
دکتر مهشید رفتاری

مركز تخصصي كاشت موي FIT اين مركز افتخار دارد كه كاشت

مركز تخصصي كاشت موي FIT اين مركز افتخار دارد كه كاشت

مركز تخصصي كاشت موي FIT
اين مركز افتخار دارد كه كاشت موي طبيعي را با جديدترين و منحصرترين ابزار و تكنولوژي روز دنيا ارائه نمايد،دكتر رفتاري با بيش از ۷ سال تجربه
موفق در پيوند موي طبيعي با بكار گيري تكنيكهاي تخصصي فوليكوليهاي زنده مو را با ابزاري منحصر به فرد و بسيار ظريف از لابلاي موهاي پشت سر يا موهاي بدن برداشت كرده و به قسمت خالي سر منتقل مينمايند طوريكه جاي برداشت موها به هيچ عنوان مشخص نبوده و خط رويش مو كاملا طبيعي و با حداكثر تراكم مي باشد كه حتي آرايشگرها متوجه اين پيوند نخواهند شد.

مشاهده همه ی 3 نظر