لحظه  بروز رسانی 
دکــتـــDoctorــــر
دکــتـــDoctorــــر

عوارض آرایش صورت این روزها آرایش كردن بیش از گذشته میان

عوارض آرایش صورت
این روزها آرایش كردن بیش از گذشته میان زنان و دختران جوان رایج شده است. اگر در كشورهای غربی پیرزن های 70 سال به بالا، خود را با انواع ترفندها می خواهند زیبا و جوان نشان دهند، در كشور ما بسیاری از دختران نوجوان 14 سال به بالا، هر روز وقت زیادی از خود را روبروی آینه می گذرانند تا خوشگل شوند، غافل از این كه پزشكان متخصص پوست نسبت به عوارض آرایش های غلط هشدار می دهند.

دكتر نسترن فرزان، متخصص پوست و مو دراین باره می گوید: كرم پودرها، لاك ناخن، رژ لب، ریمل چشم و سایه ها در رنگ های متنوع از جمله مواد آرایشی هستند كه مورد استفاده قرار می گیرند.

وی می افزاید: متاسفانه اغلب خانم ها بدون توجه به ویژگی های پوست خود از این مواد استفاده می كنند. مثلا كسی كه پوست خشك دارد، به هیچ وجه نباید از كرم پودرهای خشك استفاده كند، در حالی كه دارندگان پوست های چرب می توانند از این پودرها استفاده كنند.

او درباره استفاده از مواد آرایشی چرب كننده توضیح می دهد: بیشتر عوارض مواد آرایشی پوست، به مواد چرب مربوط می شود و در نهایت موجب بروز آكنه روی پوست خواهد شد.

به گفته وی، مواد آرایشی چرب، منافذ پوست را می بندند و موجب بروز جوش های سرسیاه روی پوست می شوند.

دختران جوان از مصرف مواد آرایشی بپرهیزند. این مواد به پیر شدن زودرس پوست آنها كمك می كند.

دكتر فرزان توصیه می كند، خانم ها پیش از استفاده از مواد آرایشی، آن را روی دست خود امتحان كنند و در صورت نداشتن حساسیت، از آن استفاده كنند. ضمن این كه به گفته وی، مدت زمان استفاده از مواد آرایشی بین 6 ماه تا یك سال است. بنابراین باید به تاریخ تولید و مصرف این مواد توجه شود و از خرید مواد آرایشی گرانقیمت خودداری كرد، چون ممكن است در مدت زمان کوتاه مورد استفاده قرار نگیرند.

چند توصیه:

- اگر بخواهید پوست خود را به انواع مواد آرایشی عادت دهید، باید هر روز 2 ساعت جلوی آینه بایستید و دست كم 50 لایه متفاوت را روی پوست خود قرار دهید. پس از انجام این کار منصرف شوید.

لوازم آرایش

- از مواد آرایشی مختلف استفاده نكنید و سعی كنید برای استفاده از انواع كرم ها، با پزشك متخصص مشورت كنید.

- تحت تاثیر تبلیغات مواد آرایشی قرار نگیرید. بسیاری از این تبلیغات دروغین هستند و ممكن است روی پوست شما تاثیر مخرب بگذارند.

- لوازم آرایش خود را تمیز نگه دارید و پس از هر بار مصرف، برس آن ها را بشویید.

- از لوازم آرایشی دیگران به هیچ وجه استفاده نكنید.

- از دستفروش ها كه مواد آرایشی و عطرهای تقلبی و تاریخ گذشته می فروشند، خرید نكنید.

- توجه داشته باشید قسمت بیشتر شیشه عطرهایی كه در كشور تولید و پُر می شوند، الكل است. بنابراین از پاشیدن آن روی پوست خود خودداری كنید.

- دختران جوان از مصرف مواد آرایشی بپرهیزند. این مواد به پیر شدن زودرس پوست آنها كمك می كند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
دکــتـــDoctorــــر
دکــتـــDoctorــــر

از استفاده ی بیش از حد لبنیات پر چرب خودداری کنید

از استفاده ی بیش از حد لبنیات پر چرب خودداری کنید
مثلا شیرپرچرب زیاد مصرف نکنید
این شیر پرچرب پایین رو نمیگما:D
81824847-talab-ir.jpg

منظور از لبنيات پرچرب چيست؟

شير و لبنيات پرچرب، محصولاتي هستند که بالاي 35/2 درصد چربي داشته‌باشند. چربي موجود در لبنيات، از نوع چربي حيواني و اشباع است. از اين رو، استفاده مداوم از چنين محصولاتي به‌هيچ وجه توصيه نمي‌شود اما همين محصولات پرچرب هم مي‌توانند به‌خاطر تنوع بخشيدن به سبد کالاي خانوار، گاهي در رژيم غذايي‌تان قرار بگيرند اما
بهتر است مصرف آنها تاحد امکان محدود شود.
چرا؟؟؟؟:-?
زيرا مصرف مداوم چربي‌هاي اشباع حيواني مانند شير و لبنيات پرچرب، علاوه بر افزايش خطر ابتلا به اضافه‌وزن و چاقي، مي‌تواند زمينه ابتلا به بيماري‌هايي مانند چربي و کلسترول خون بالا را هم به‌دنبال داشته باشد. يکي از مهم‌ترين عوارض افزايش کلسترول خون، بالا رفتن خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي و عروقي است.

مشاهده همه ی 1 نظر
دکــتـــDoctorــــر
دکــتـــDoctorــــر

الگوی آموزشی جهت آشنایی با دست خط دکترها

{-2-}الگوی آموزشی جهت آشنایی با دست خط دکترها{-7-}
110692_980.jpg

مشاهده همه ی 84 نظر
دکــتـــDoctorــــر
دکــتـــDoctorــــر

mmexport1384289080979.jpg

مشاهده همه ی 10 نظر