بروز رسانی 
teleyare
teleyare

به طور طبیعی، رابطه ی مادر و کودک سرشار از آرامش

 لینک
به طور طبیعی، رابطه ی مادر و کودک سرشار از آرامش

به طور طبیعی، رابطه ی مادر و کودک سرشار از آرامش و علاقه است که به خودی خود تسکینی برای هر دوی آنهاست .مهمترین و موثرترین منبع امن و پناهگاه کودک "مادر" است، معمولا در سال های اولیه ی زندگی یک کودک که همه چیز او وابسته به مادر است به طور اتوماتیک دلبستگی هایی عمیق برای کودک ایجاد می کند و مادران هم از این موضوع هیچ نگرانی و یا ناراحتی ای ندارند چرا که نیاز تمام و کمال کودکشان به آنها را طبیعی و لازم می دانند اما اولین تنش ها درست زمانی آغاز می شود که کودک تقریبا حدی از استقلال و رشد را پیدا کرده اما همچنان این وابستگی ها دست و پای مادران را بسته و درست در این نقطه است که عملکرد صحیح و یا غلط یک مادر میتواند زمینه ساز دوران های پیش رو و سطح اضطراب و نوع دلبستگی های یک فرد باشد. با مادران زیادی مواجه شده ام که نگرانی و خستگی زیادی از وابستگی کودک شان به آنها را ابراز می کنند و  سوال می کنند که چرا کودک من اینگونه وابسته است و چه کار اشتباهی انجام داده ام که کودکم متحمل استرس زیادی در نبود من می شود؟

در این مجال به توضیح اضطراب جدایی از منظر کودک و مشکلات ناشی از آن از نگاه مادران و باید ها و نبایدهای این موضوع می پردازیم.

اضطراب جدایی از دنیای کودکان یعنی نگرانی از دور شدن و یا از دست دادن آنچه مایه ی امنیت در این دنیای ناامن است. تا زمانی که کودک نسبت به محیط پیرامون تسلط کافی نداشته باشد و امنیت لازم را دریافت نکرده باشد به صورت پیاپی با استرس مواجه می شود و او را دچار استیصال می نماید‏، که البته امن کردن دنیا امری غیر قابل انجام است و همواره موارد آزاردهنده و یا ترسناکی وجود دارد که از کنترل والدین خارج است، بنابراین آنچه باید در این مهم به آن دست یافت سازگار کردن دنیا با کودکمان نیست بلکه آموزش مهارت های سازگاری به کودکمان برای تسلط بر خود و ایجاد حس دلبستگی ایمن در اوست. پس می توان گفت در حقیقت کودک به دلیل احساس ناشی از ناامنی به آرامش بخش ترین و مطمئن ترین موجود زندگی اش پناه می برد. با درک ریشه ی این موضوع و شناخت احساس کودکمان به او نزدیک تر می شویم و اولین گام را بر میداریم.

چه کار هایی را باید در مواجهه با وابستگی کودک انجام دهید
۱- بعضی کودکان آمادگی کامل برای جدایی دارند و بعضی دیگر با وجود رسیدن به سن لازم ولی همچنان آمادگی لازم را ندارند، بعد از شناخت کودکتان در صورت آماده نبودن او و مشاهده ی نشانه های اضطراب جدایی، اولین قدم پذیرش اضطراب جدایی کودک به عنوان یک مرحله از رشد اوست. هنگامی که شما بپذیرید کودک شما باید از این مرحله از زندگی همچون مرحله دندان در آوردن، به راه افتادن، از شیر گرفتن و... عبور کند به چگونگی گذار از این مرحله ی خواهید اندیشدید و به دنبال بهترین عملکرد خواهید بود.

۲-دومین قدم بازتاب احساس ناراحتی و نگرانی کودک به خود اوست. والد بایستی مانند یک آینه آنچه را کودکش به وی نشان می دهد به او بازتاب دهد تا کودک متوجه شود کسی در این دنیا وجود دارد که مرا می فهمد و درک می کند.

۳-سیر جدایی باید به آهستگی اتفاق بیافتد و در هر مرحله با اجازه ی کودک برای رفتن به مرحله ی بعدی پیش بروید.
برای طولانی نشدن پست از اوردن متن کامل خودداری شد، درصورت علاقه مند بودن شما به این موضوع لطفا سایت تلیار مراجعه کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
رسانه ام تی ام سی
رسانه ام تی ام سی

اگر انبه دوست دارید، خواص مفید این میوه شما را بسیار

اگر انبه دوست دارید، خواص مفید این میوه شما را بسیار

اگر انبه دوست دارید، خواص مفید این میوه شما را بسیار خشنود خواهد کرد؛ مانند تمام میوه‌ها، انبه یک منبع غنی از انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی است. ۱۲ نوع اسیدآمینه، ویتامین‌های A، C و B، مقادیر زیادی از پتاسیم، روی و سایر عناصر و همچنین مقداری شکر از جمله ترکیبات موجود در انبه است.

به مجله ام تی ام اس بپیوندید:
https://facenama.com/mtmc

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
payaam
payaam

اشوان_شیدا خودت بگو کیه که تو

 لینک

اشوان_____شیدا
{-107-}{-102-}{-98-}{-99-}

خودت بگو کیه که تو هر شرایطی فرق نکنه با حرفاش
عزیزم راحت باش اگه بود عوض بشه با من جاش
خودت بگو مگه ممکنه به غیر من یه آدمی باشه
درست عین خودت باشه درست عین خودت عاشق.......

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
تاپ دوزانی
تاپ دوزانی

مامانای عزیز کالاهای خواب نوزادشون از جمله تشک لبه دار نوزاد

 لینک

مامانای عزیز کالاهای خواب نوزادشون از جمله تشک لبه دار نوزاد و بالش شیردهی و ست خواب نوزاد و تشک آغوشی نوزاد و تشک تعویض نوزاد و ... رو میتونید از سایت تاپ دوزانی تهیه کنید
ارسال رایگان هست و امکان پرداخت درب منزل هم داره

آدرس : https://topdozani.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
سامان کریمی
مهربونمهربون
سامان کریمی

استخراج رایگان بیت کوین بدون پرداخت هزینه!! با

استخراج رایگان بیت کوین بدون پرداخت هزینه!!

با نصب این مرورگر به همین راحتی
https://get.cryptobrowser.site/2835235

فقط با یک لپتاپ یا کامپیوتر متصل به اینترنت و از طریق استخراج بیت کوین ( به وسیله توانِ پردازشی cpu شما در حل معادلات بیت کوین ) درآمد کسب کنید.

(آموزش کلی در پیج شخصی)

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید