لحظه  بروز رسانی 
حسین ی مثل .......
آروم و عادیآروم و عادی
حسین ی مثل .......

@ali داخل اتوبوس نشسته بودیم ، از دوستم پرسیدم :

@ali

داخل اتوبوس نشسته بودیم ، از دوستم پرسیدم :

شهید همت رو می شناسی ؟گفت: همون اتوبانه ؟ آره ؛ چند بار از اونجا رد شدم.

گفتم: ازش چی می دونی ؟...لبخندی زد وگفت: اینکه مسیر ما واسه رسیدن به خونه مادر بزرگمه ،شهیده دیگه، اسماشونو روهمه اتوبانا وکوچه ها گذاشتن ،همه می شناسن دیگه!سرمو پایین انداختم و ساکت شدم ....دلم سوخت . زیر لب گفتم:اونکه مردم می شناسن ، مسیر خونه مادر بزرگه نه شهید همت و شهید همت ها

شهید همت اسم یه راه نیست ، جهت راهه!

ImageThumb2?newsid=94097&w=550&type=Hori
40b4e31a38ff.jpg


نظرات برای این پست غیر فعال است
حیدر علی
آروم و عادیآروم و عادی
حیدر علی

picfa.net-10.jpg

مشاهده همه ی 1 نظر
حیدر علی
آروم و عادیآروم و عادی
حیدر علی

اردبیل: گار گار . . .


لهجه, مطالب خنده دار, صدای کلاغ

اردبیل: گار گار
.
.
.
.
تهران:قار قار
.
.
.
.
اصفهان:قارس قارس
.
.
.
.
شیراز:قارو قارو
.
.
.
.
ابادان:چیه کا؟!!تا حالا عقاب ندیدی؟!
.
.
.
.
یزد:قر قر
.
.
.
.
امارات:قارع قارع
.
.
.
.
اسپانیا:قارینول قارینول
.
.
.
.
ایتالیا:قارییانو قارییانو
.
.
.
.
المان:قارش قارش
.
.
.
.
فرانسه:کامینتاله قار کامینتاله قار
.
.
.
.
چین:قارچ قیرچ قونچ
.
.
.
.
روسیه:قاریوف قاریوف
.
.
.
.
.
.
.
.
.
بابا تو خیلی بیکاری!!!خجالت بکش!!!جوونای مردم دارن تحقیقات علمیشونو
در مورد سفر در زمان به دانشگاه های معتبر دنیا میفرستن
تو پیگیر صدای کلاغایی؟


مشاهده همه ی 1 نظر
ೋღ من فعلا جای علیرضام ღೋ
ورزشکارورزشکار
ೋღ من فعلا جای علیرضام ღೋ

بچه ها یه خبر مهم اگر خودتو شیعه علی

بچه ها یه خبر مهم

 

اگر خودتو شیعه علی میدونی اینو قشنگ بخون . من احتیاج به لایک و بازنشر ندارم.

 

فقط به احترام اهل بیت و سید و سادات دوستداشتی لایک و بازنشرش کن تا بقیه


هم بدونن .

 

امروز خیلی دلم آتیش گرفته . هر کس هر نظری داره بگه چکار باید کرد .

 

سایت گوگل رو باز کنید و کلمه امام تقی یا امام نقی رو بنویسید

 

Image بعد روی گزینه  .

 

کلیک کنین .ببینید چه تصاویری باز میشه.

 

اگر خودتو مسلمون میدونی اینکاری که گفتم رو بکن و نظرت رو بگو که چکار میشه کرد .


بدجور با آبروی اهل بیت بازی کردن .......

مشاهده همه ی 4 نظر
حیدر علی
آروم و عادیآروم و عادی
حیدر علی

برخی از پرندگان نغمه خوان میتوانند با سرعتی که قبلا

 برخی از پرندگان نغمه خوان میتوانند با سرعتی که قبلا غیر ممکن تصور میشد یعنی یک صدم یک چشم به هم زدن انسان،ماهیچه ی صوتی خود را منقبض و آزاد کنند.

تحقیقات جدید نشان میدهد دو نوع پرنده ی نغمه خوان،لحن خود را با ماهیچه هایی اَبَر سریع به وجود می آورند که این کار مشابه ی شیوه ای است که مارهای زنگی ، برخی از گونه های ماهی و کبوتر طوقی به کار میبرند.

سار اروپایی که در سراسر اروپا و آسیا و شمال آمریکا یافت میشوند و فنچ گورخری که در استرالیا و اندونزی زندگی میکنند،با سریع ترین انقباض ماهیچه های هنجره که تا کنون تشریح شده است،آوازشان را کنترل میکنند.

هر چند آن ها فقط دو نوع پرنده ی نغمه خوان را آزمایش کرده اند اما به  احتمال زیاد همه ی پرندگان آواز خوان این ماهیچه را دارند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حیدر علی
آروم و عادیآروم و عادی
حیدر علی

فناوری مدرن میکروسکپی با فراهم

    

فناوری مدرن میکروسکپی با فراهم کردن امکان مشاهده ی خصوصیات ریخت شناسی ناپیدای عقرب ها، بینش جدیدی نسبت به روابط تکاملی این جانداران برای دانشمندان رقم میزند. دانشمندان به کمک این فناوری توانستند نگاه نزدیکی به پیکره ی زوائد مویی شکل روی کفه های ورقه ورقه ی جاندار داشته باشند و تصویر جدیدی از ساختار سامانه ی تنفسی عقرب ارائه کنند. محققان با نفوذ به سامانه ی تنفسی عقرب که به دلیل شباهت آن با ورقه های تا خورده ی کتاب به(شش کتابی) معروف است،موفق به دستیابی اطلاعات توارثی با ارزشی شده اند که بینش جدیدی به روابط تکاملی، میان عقرب ها می بخشد. به اعتقاد دانشمندان ساختار شش کتابی ها برای بعضی از عنکبوتیان از جمله تمامی عقرب ها،اکثر عنکبوت ها و عقرب های شلاقی امکان تنفس هوا را فراهم میکند و شناخت بیشتر ریخت شناسی این عضو،اطلاعات زیادی درباره ی تبارشناسی این گونه های جانوری به دانشمندان ارائه میکند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حیدر علی
آروم و عادیآروم و عادی
حیدر علی

پژوهشگران دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با طراحی


پژوهشگران دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با طراحی مدل جدید ریاضی موفق شدند ساختارهای نانوالیافی متناسب با ساختارهای بافت بدن تولید کنند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، روح‌الله باقرزاده،‌ پژوهشگر این طرح‌ یکی از راه‌های ترمیم برخی بافت‌های آسیب دیده را کشت سلول‌های بنیادی یا سلول‌های همان بافت در خارج از بدن، اتصال سلول‌ها به یک داربست مصنوعی و انتقال آن به بدن عنوان کرد.

به گفته وی در این روش هر میزان سلول‌های پیوندی بیشتری به داربست مصنوعی متصل شوند و هر چه توانایی نفوذ سه بعدی آنها در این ساختار بیشتر باشد، ترمیم بافتی نیز موفق‌تر خواهد بود.

این پژوهشگر افزود: پژوهشگران به صورت متداول چند نوع داربست را انتخاب و براساس نتایج تجربی یکی از آنها را برای کار خود انتخاب می‌کنند اما با مدل ریاضی جدیدی که در این پژوهش در زمینه داربست‌های نانوالیافی به دست آمده است، می‌توان ساختارهایی را تولید کرد که بهترین شرایط اتصال سلول و در نتیجه پیوند بهتر بافتی را در داربست‌های نانوالیافی داشته باشند.

باقرزاده با بیان اینکه مدل ریاضی این پژوهش امکان پیش‌بینی رفتار نانو الیاف با استفاده از کنترل متغیرهای تخلخل را فراهم کرده است، گفت: ما توانستیم با توجه به رفتار سلول مورد نظر برای کشت، میزان تخلخل داربست را تعیین کنیم.

وی تولید ساختارهای مهندسی شده با خواص تخلخلی، اندازه منافذ موردنظر و متناسب با اندازه و رفتار زیستی سلول را موجب چسبندگی و نفوذ بیشتر سلول‌های کشت شده دانست و افزود: نتایج تجربی ما در مقیاس سلولی نشان داد که داربست ساخته شده با این روش، یکی از شبیه‌رین ساختارهای متناسب با بافت بدن است.

این پژوهشگر دانشگاه صنعتی امیرکبیر بیان داشت: مراکز تحقیقاتی از جنس‌های متفاوتی برای رشد و کاشت سلول استفاده می‌کنند اما درباره داربست‌های نانوالیافی مدل ریاضی این طرح بنابر مقالات ارائه شده در نشریات معتبر بین‌المللی، بهترین پاسخ را داده است علاوه بر اینکه سرعت رشد سلول در آن بالا و ساخت نانوساختار ارزان تمام می‌شود.

باقرزاده با اشاره به کاربرد غشاها و ساختارهای نانوالیافی در صنایع دیگر تصریح کرد:‌ امروزه از این ساختارها در کاربردهای دیگری نظیر نانوفیلترها، سلول‌های خورشیدی، پیل‌های سوختی و نانو سنسورها استفاده می شود.

به گفته وی از نتایج به دست آمده در این پژوهش می‌توان برای تهیه ساختارهایی متناسب‌تر در این صنایع نیز استفاده کرد.

بنا بر این گزارش، هم اکنون کشت سلول‌ها برای ترمیم بافت‌های مختلف از جمله پوست، غضروف، دیواره رگ‌ها و استخوان استفاده می‌شود.

گفتنی است، این پژوهش در رساله دکتری مهندسی نساجی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و به راهنمایی استادان لطیفی و شیخ زاده و مشاوره استادان امانی و پروفسور لینگ‌شو کونگ انجام و از نتایج آن تاکنون 10 مقاله معتبر علمی به چاپ رسیده است. 


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حیدر علی
آروم و عادیآروم و عادی
حیدر علی

یک محقق ایرانی موفق به ارائه فیلتر هوای شهری مکانیزه برای

یک محقق ایرانی موفق به ارائه فیلتر هوای شهری مکانیزه برای کاهش آلودگی هوای کلان‌شهرها شد.

مهدی محمدزاده محقق طرح «فیلتر هوای شهری مکانیزه» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: آلودگی هوا از جمله مهم‌ترین عوارض خطرناک زندگی شهرنشینی است و به گونه‌ای با زندگی ماشینی پیوند خورده که گویا هیچ راه چاره‌ای ندارد، این پدیده در بسیاری از نقاط جهان مشهود است و کم و بیش معضل بیشتر جوامع به حساب می‌آید.

فیلتر هوای شهری مکانیزه

وی با بیان اینکه تعدادی از کشورها با روش‌های متنوعی سعی در کنترل آلودگی هوا داشته‌اند، افزود: استفاده از سوخت‌های هیبریدی و یا برقی کردن موتور خودروها از روش‌های متداول برای مقابله با عوارض ناشی از آلودگی هواست ولی در مجموع هنوز راه حل قاطعی برای این معضل ارائه نشده است.

محمدزاده اظهار داشت: البته در برخی مواقع عوامل طبیعی سبب کاهش آلودگی هوا در شهرهای آلوده می‌شود و طرح فیلتر شهری مکانیزه نیز از طبیعت الهام می‌گیرد.

محقق طرح «فیلتر هوای شهری مکانیزه»، اضافه کرد: زمانیکه هوای شهر ساکن است و لحظه به لحظه بر آلودگی آن اضافه می‌شود ضروری است که رطوبت به شکل مصنوعی وارد هوا شده و سبب حرکت آن شود.

محمدزاده با بیان اینکه که دخالت رطوبت می‌تواند به دو گونه سبب لطافت هوا شود، گفت: ایجاد حرکت و جابجا کردن هوا که در اثر انبساط مولکولی انجام می‌شود و درگیری مستقیم ذرات آب با گازهای آلوده و ذرات معلق که در نهایت سبب رسوب شدن آلودگی می‌شود، از راه‌های کاهش آلودگی هوا به صورت مصنوعی است.

وی عنوان کرد: کلیات فیلتر شهری مکانیزه عبارت است از تزریق آب از برج‌هایی مرتفع 100 متری به صورت ذرات بسیار ریز که از نازل‌های مخصوص تحت فشار باید انجام شود.

محمدزاده گفت: تعداد برج‌های تزریق به وسعت شهر یا منطقه آلوده بستگی خواهد داشت، به عنوان مثال، برای شهری به وسعت تهران دست‌کم نیاز به 600 عدد برج تزریق آب وجود دارد که حداقل 10 متر مکعب در ثانیه آب به هوای آن تزریق شود.

وی گفت: نحوه چیده شدن برج‌ها باید به گونه‌ای باشد که فاصله طولی آنها کمتر از یک هزار متر نباشد، این امر برای صرفه‌جویی در آب مصرفی ضرورت دارد.

محقق این طرح اظهار داشت: این میزان آب تزریق شده قادر به تسویه و جابجایی بیش از هشتاد میلیون متر مکعب هوا در هر ساعت است که در طول شبانه‌ روز به بیشتر از 2 میلیارد متر مکعب می‌رسد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید