91034333415316807568.gif
42835607391767841511.gif
مدیرانی که کم کاری کنند از مدیریت برداشته میشوند -- مدیر فعال میخواهم
بروز رسانی 
یا حق
خوشحالخوشحال
یا حق

روزشمار دهه مبارک فجر (16 بهمن 1357) رویدادهای 16 بهمن 16

روزشمار دهه مبارک فجر (16 بهمن 1357)

رویدادهای 16 بهمن

16 بهمن 1357
* انتخاب بازرگان به عنوان نخست وزير دولت موقت، رسما اعلام شد. حكم و فرمان نخست وزيري كه با اتفاق آراء شوراي انقلاب و تصويب امام خميني صادر شده بود، توسط حجت‌الاسلام والمسلمين رفسنجاني در حضور حضرت امام و آقاي بازرگان قرائت شد.
* حضرت امام در حكم نخست وزيري بازرگان، وي را موظف به انجام رفراندوم تغيير نظام به جمهوري اسلامي، تشكيل مجلس مؤسسان (خبرگان) براي تصويب قانون اساسي، برگزاري انتخابات مجلس شورا طبق قانون اساسي جديد و انتخاب هيأت وزيران بدون در نظر گرفتن روابط حزبي كردند. در متن حكم آمده است: بنا به پيشنهاد شوراي انقلاب، بر حسب حق شرعي و قانوني ناشي از آراء اكثريت قاطع قريب به اتفاق ملت ايران كه طي اجتماعات عظيم نسبت به رهبري جنبش ابراز شده است، جنابعالي را مأمور تشكيل دولت موقت مي‌نمايم.
* مهندس بازرگان پس از قرائت حكم نخست وزيري گفت: خداي برگ را شكر مي‌كنم كه چنين اعتبار و حسن شهرتي را كه به هيچوجه اهليت و لياقت آن را نداشتم، به من ارزاني داشته و همين موهبت الهي باعث شده كه آيت‌الله، ابراز اعتماد و ارجاع چنين مأموريتي را به بنده عنايت بفرمايند و همچنين تشكر از ملت ايران مي‌كنم.
* حضرت امام در فرمايشات خود بعد از سخنان مهندس بازرگان به عنوان نخست وزير، از مردم خواستند تا با تظاهرات آرام و از طريق مطبوعات، نظر خود را درباره دولت بازرگان ابراز نمايند. ايشان در يك مصاحبه قبل از قرائت حكم گفتند: مخالفت با اين حكومت، مخالفت با شرع است.
* بازرگان پس از خروج امام از محل جلسه، در رابطه با تهديد بختيار در مورد نخست وزيري دولت موقت، گفت: از اين اخطار نمي‌ترسيم، اگر تهديد مي‌خواهند بكنند، به چيز ديگري ما را تهديد كنند. اين چيز خيلي كوچكي است و اگر عملي شود، بنده شخصا خيلي ممنون مي‌شوم؛ چون راحت مي‌شوم.
* راديو مسكو براي اعلام نخست وزيري بازرگان برنامه خود را قطع كرد.
* بختيار گفت: هر كس اكثريت داشت، حكومت مي‌كند.
* آسوشيتد پرس: با توجه به اينكه شانس موفقيت بختيار روز به روز كمتر مي‌شود، سخنگوي وزارت خارجه آمريكا به ابراز حمايت ملایم از بختيار بسنده كرد.
* بنا به نوشته مجله تايم: ساليوان، سفير آمريكا در ايران، از همكاران خود خواسته است كه با مخالفان رژيم گفتگو كرده، سياست آمريكا را براي آنان تشريح كند.
* رييس سازمان سيا اعراف كرد كه در رابطه با پيش بيني مسائل ايران، اين سازمان ناكام بوده است. وي گفت: چيزي كه ما پيش بيني نمي‌كرديم، اين بود كه يک مرد هفتاد و هشت ساله كه مدت چهارده سال در تبعيد بود، اين نيروها را به هم پيوند زند.
* كيسينجر گفت: بيم آن مي‌رود كه انقلاب اسلامي به ساير كشورها سرايت كند و گناه اين حركت، متوجه هدف توخالي حقوق بشر است.
* آيت‌الله گلپايگاني بازگشت حضرت امام به ميهن را به ايشان تبريك گفت.
* آيت‌الله گلپايگاني با صدور پيامي خطاب به ارتش، از فرماندهان نظامي خواست تا از رويارويي و مقابله با انقلاب اسلامي بپرهيزند.
* چند وزارتخانه، از جمله وزارت آموزش و پرورش، امور اقتصاد و دارائي، بهداري و دادگستري، توسط نيروهاي ارتش اشغال شد.
* حزب توده از شوراي انقلاب اسلامي اعلام پشتيباني كرد.
* سازمان چريك‌هاي فدايي خلق، در مخالفت با شوراي انقلاب گفت: شوراي انقلاب بايد توسط ميليون‌ها اعتصاب كننده تشكيل شود. گفتني است كه اين گونه سازمان‌ها كه تنها خود را قيام خلق مي‌دانند، اعتماد و حمايت ميليوني مردم از حضرت امام را نديده گرفته و به دنبال جايگاهي در آينده نظام براي خود هستند.
* بيست و دو نماينده ديگر مجلس شورا، استعفا دادند.
* در تظاهرت مردم آغاجاري، عده‌اي به شهادت رسيدند.
* غلامرضا كيانپور، وزير اسبق اطلاعات و دادگستري و استاندار آذربايجان غربي و اصفهان، بازداشت شد.
* هشت هزار يهودي از ايران به اسرائيل رفتند.
منبع:مرکز اسناد انقلاب اسلامی ایران

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
یا حق
خوشحالخوشحال
یا حق

ویژه نامه ولادت حضرت زینب (س) حضرت زینب علیها السلام «الَّذِینَ

ویژه نامه ولادت حضرت زینب (س)

حضرت زینب علیها السلام

«الَّذِینَ یُبَلِّغُونَ رِسَالاتِ اللَّهِ وَیَخْشَوْنَهُ وَلَا یَخْشَوْنَ أَحَداً إِلَّااللَّهَ»

کسانی که رسالت‌های خدا را تبلیغ می­کنند و از او می­‌ترسند، و از هیچ کس جدا خداوند بیم ندارند1.

حضرت زینب (علیها السلام) به حق یکى از بارزترین مصادیق این آیه شریفه هستند. «زینب» دختر على بن ابى طالب و فاطمه زهرا (علیهما السلام) بود و بدین جهت مورد توجه مسلمانان قرار داشت. او در بزرگ‏ترین حماسه نبرد حق علیه باطل، نقش مهمّ و سرنوشت ساز داشته و پیام‏ رسان انقلاب عاشورا بود.

زینب (علیها السلام) علاوه بر شخصیت خانوادگى، از نظر اخلاقى و معنوى داراى کمالات فراوان بود. او عالمه غیر معلّمه، سخنورى کم‏ نظیر، زاهدى شب ‏زنده‏‌ دار، مجاهدى نستوه و الگوى کامل زن در قرآن معرّفى شده بود. او با شجاعتى تحسین ‏برانگیز، رو در روى یزید و مزدورانش ایستاد و پیروزى نهضت حسینى و شکست امویان را اعلام کرد2. ایمان محکم و استوار زینب (علیها السلام) در طول تاریخ بی‌­مثال و تحسین ‏برانگیز است3.

بدون تردید نقش و تأثیر شخصیت زینب کبرى (علیها السلام) در شکل‏‌گیرى و موفقیّت نهضت خونین عاشورا بسیار چشمگیر بوده است. این بانوى شجاع و پیام‏ آور نهضت کربلا در سخنرانى خود در برابر حکومت خودکامه یزید به آیه­ 39 از سوره احزاب استدلال کرد تا کافران گمان نبرند که در امان بودن آنان از قهر خدا بعد از به شهادت رساندن اهل ‏بیت، علامت محبوب بودن آنان در نزد خداست، بلکه بدانند که این مهلتى است از سوى خدا تا آنان به جنایاتشان ادامه دهند و به ناگاه خداى مقتدر آنان را به عذاب بگیرد4.

آن حضرت که با الگوى عبادى مادر بزرگوارشان، دختر رسول گرامى اسلام به کمال مطلوب و متعالی دست یافته بود و به درجه‏‌اى از رشد عبادى رسیده بودند که حتى در سخت‌‏ترین شرایط، عبادت به درگاه خداوند و سنّت شب زنده داری و احیا که یادگاری به جا مانده از مادر بزرگوارشان بود را رها نکرد5.  

تولد چنین مجاهد نستوه و اسوی زنان را  تهنیت و شادباش می­‌گویبم.

پی‌نوشت‌ها:
1) سوره احزاب، آیه 39
2) زمینه های قیام امام حسین، جمعی از نویسندگان، ج2، ص 276
3) همان منبع، ص 276
4) تفسیر نمونه، ج 3، ص 183
5) الارشاد، ص230

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
رضا
رضا

گوشواره مرغ آمين از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد با جنس

 لینک
گوشواره مرغ آمين از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد با جنس

گوشواره مرغ آمين

از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد

با جنس استیل عالی

طراحی بی نظیر و شگفت انگیز

گوشواره ای زیبا با ظاهری متفاوت


نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای

جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید
مرغ آمین در فولکلور و فرهنگ مردم ایران، نام فرشته‌ای‌ ست که مدام در پرواز است و دائماً «آمین» می‌گوید. معروف است که اگر کسی نیازی داشته باشد و آن را بیان بکند و همان دم مرغ آمین نیز از فراز سر او بگذرد، نیاز و دعاهای او برآورده می‌شود. در اعتقاد عامه فرشته ای است که در هوا پرواز کند و همیشه آمین گوید و هر دعایی که به آمینش رسد مستجاب شود.
در عقاید عامه، این است که گاهی در حین دعا و یا نفرین مرغی به نام مرغ آمین در پرواز باشد و سبب برآمدن و مستجاب شدن آن نفرین یا آفرین گردد.

البته آمین نام ستاره‌ای نیز هست که به هنگام طلوع آن، دعا مستجاب می‌شود.
در ادبیات فارسی نیز، مرغ آمین با ویژگی‌های پیش‌گفته مورد توجه قرار گرفته‌است. از جمله معروفترین نمونه‌های ادبی که در آن به مرغ آمین اشاره شده‌است، شعر مشهور شاعر ایرانی، نیمایوشیج می‌باشد که به همین نام معروف است. هرچند که «مرغ آمین» در روایت نیما هیأت مرغی به خود گرفته و از عالم فرشتگان به دنیای مرغان و سپس به جهان نمادهای نیما وارد شده‌است.

معرفی محصول:
گوشواره مرغ آمین با جنس استیل که برگرفته شده از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد است، ساخته شده با هنر دست ایرانی می باشد. پلاک این گوشواره استیل می باشد که مرغش آب کاری شده است، البته در ساخت این گوشواره از فیروزه هم استفاده شده است که زیبایی محصول را دوچندان کرده است.

با قیمت مناسب

به خریداران به قید قرعه یک عدد ادکلن دانهیل مردانه تقدیم و اهدا میگردد

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
nilofar
nilofar

نرم افزار صد باب محبت نسخه اندروید جهت محبوب قلبهای

نرم افزار صد باب محبت نسخه اندروید جهت محبوب قلبهای

نرم افزار صد باب محبت نسخه اندروید

جهت محبوب قلبهای خلایق شدن و یا ایجاد پیوند مهر و محبت و الفت بین همسران و پدر و مادر دوستان  و همکاران و نشستن مهرتان  و یا مهر یک فرد به دل فردی مشخص و یا افراد  بنشیند  و یا اگر با کسی مشکلی دارید که باعث ایجاد جدایی و یا ناراحتی بینتان شده است  از این مجموعه  استفاده نمایید

citar.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
nilofar
nilofar

مجموعه کامل نرم افزارهای علوم غریبه,پکیج گنجینه طلایی نسخه اندروید

 لینک
مجموعه کامل نرم افزارهای علوم غریبه,پکیج گنجینه طلایی نسخه اندروید

مجموعه کامل نرم افزارهای علوم غریبه,پکیج گنجینه طلایی نسخه اندروید

در طی این چند دهه اخیر سایت این اپلای اقدام به مجموعه نرم افزارهای علوم غریبه کرده که تمام کاربران بتوانند از این نرم افزارها به راحتی و با تمام جزئیات و تفسیر کامل استفاده کنند و مشکلات خود و خانواده و آشنایان را به راحتی ,به لطف خداوند متعال برطرف کنند. از این رو امروز سایت این اپلای اقدام به جمع آوری کل نرم افزارهای علوم غریبه نسخه اندروید کرده و همه نرم افزار را در قالب یک پکیج و با قیمت پایین تر به فروش میرساند.

این مجموعه شامل نرم افزارهای:

 

نرم افزار صد باب احـــضـار انسان نسخه اندروید  

 نرم افزار صد باب جلب معشوق نسخه اندروید

 

نرم افزار صد باب مشکل گشا نسخه اندروید

 

دانلودنرم افزار صد باب بخت گشایی نسخه اندروید   و .......                                                                                                                                             ادامه مطلب :

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
nilofar
nilofar

نرم افزار اسرار الوجود ورژن کامل نسخه اندرویداین نرم افزار دنباله

 لینک
نرم افزار اسرار الوجود ورژن کامل نسخه اندرویداین نرم افزار دنباله

نرم افزار اسرار الوجود ورژن کامل نسخه اندروید

این نرم افزار دنباله مجموعه نرم افزار های صد باب می باشد.و دلیلی هم که اسم ثابتی ندارد .به

خاطر اینست که از چندین مسائل متفرقه تشکیل شده ,و البته اکثر مطالب ان کمیاب و زیاد در

دسترس نیست.و اگر هم در نسخه های قدیمی و خطی باشد بدون تفسیر و رمزی نوشته میشود.

در این نرم افزار تمام مطالبها با تفسیر و توضیحات کامل بیان شده و امیدواریم که بتوانید به نحو

احسن از این مطالبها استفاده درست ببرید.

نسخه های متفرقه در این  ورژن عبارتند از:

جهت راحتی وضع حمل

دفع تب

گشاده شدن کارها

جهت غرق نشدن

نترسیدن اطفال در خواب

دفع قلنج

محفوظ ماندن زراعت از آفات

محفوظ ماندن از شکست و خراب شدن

محفوظ ماندن از افات و نترسیدن از کسی

صاحب کرامت شدن

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید