فونت زيبا ساز
فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز
فونت زيبا سازفونت زيبا ساز
فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز

شکلک های محدثه

بروز رسانی 
∞ᗰNeDaᗩ∞
خواب آلودخواب آلود
∞ᗰNeDaᗩ∞

کوله باریست پراز هیچ که بر شانه ی ماست! #قیصر_امین‌پور

کوله باریست پراز هیچ که بر شانه ی ماست! #قیصر_امین‌پور

کوله باریست پراز هیچ که بر شانه ی ماست!
‌پور{-w70-}

مشاهده همه ی 6 نظر
یا حق
خوشحالخوشحال
یا حق

وسط دستگاه امنیتی لیدرهای زن اغتشاشات اصفهان دستگیر شدند+عکس و

وسط دستگاه امنیتی
لیدرهای زن اغتشاشات اصفهان دستگیر شدند+عکس و جزئیات
سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۵
چهار زن که در حوادث اخیر اصفهان مرتکب اقدامات غیرقانونی شده بودند، توسط دستگاه امنیتی شناسایی و دستگیر شدند.
به گزارش جهان نيوز، در روزهای 16 تا 22 دی ماه و بعد از اعلام فراخوان رسانه‌های معاند و افراد خارج‌نشین مبنی بر سوءاستفاده از تجمعات مردمی با حضور خشونت‌آمیز در تجمعات و طرح موضوع برگزاری رفراندوم، عده‌ای به صورت سازماندهی شده با تهیه پلاکارد در چند نقطه از شهر اصفهان اقدام به اعمال خلاف قانون کرده که پس از شناسایی با حکم قضایی دستگیر می‌شوند.

در این راستا با اعلام منابع امنیتی و انتظامی چهار زنی که در حوادث اخیر مرتکب اقدامات ساختار شکنانه شده بودند توسط دستگاه امنیتی شناسایی و دستگیر شدند.

گفته می‌شود در تحقیقات اولیه ارتباط برخی افراد این گروه با مسیح علی‌نژاد ایجادکننده کمپین آزادی‌های یواشکی و کانال خبری معاند آمدنیوز محرز شده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
یا حق
خوشحالخوشحال
یا حق

به بهانه سالگرد تیرباران سران فدائیان اسلام شهید نواب‌صفوی و

به بهانه سالگرد تیرباران سران فدائیان اسلام
شهید نواب‌صفوی و فداییان اسلام به روایت اسناد
خبرگزاری فارس: شهید نواب‌صفوی و فداییان اسلام به روایت اسناد
با توجه به گستره‌‌ی وسیع و ابعاد گوناگون فعالیت‌های جمعیت «فداییان اسلام» و «مجتبی میرلوحی»، رهبر این جمعیت در این قسمت به اسناد مهم بیانگر بخشی از دیدگاه‌ها، مبارزه‌ها و فعالیت‌های آن‌ها می‌پردازیم.

جمعیت فداییان اسلام از جمله گروه‌ها و سازمان‌هایی بود که بعد از شهریور 1320ه.ش. فعالیت سیاسی خود را با رهبری «سیدمجتبی میرلوحی»، معروف به «نواب صفوی» با گرایش‌های مذهبی، انقلابی آغاز کرد و به زودی به یکی از جریان‌های سیاسی مذهبی مهم و تأثیرگذار تبدیل شد. از ویژگی‌های بارز این گروه تلاش برای ایجاد حکومت اسلامی و اجرای قوانین اسلامی بود. یکی از دغدغه‌های جمعیت فداییان اسلام در این سال‌ها مبارزه با استعمار انگلیس، مقابله با فعالیت‌های گسترده و سازمان یافته فرقه‌ی ضاله‌ی بهاییت بوده است. از این رو یکی از محورهای عمده‌ی فعالیت و اقدام‌های فداییان اسلام، مبارزه با تلاش و بدعت‌های افرادی چون «احمد کسروی» بود که درصدد ترویج مکتبی با عنوان «پاک‌دینی» و عرضه‌ی «شریعت احمدی» بود.

فداییان اسلام در مقابله با چنین افرادی که درصدد ایجاد تردید و شبهه در دین اسلام و میان مسلمانان به منظور جلوگیری از وحدت آن‌ها در برابر استبداد داخلی و استعمار خارجی بودند، راه‌حل نهایی را از میان برداشتن آن‌ها می‌دانستند و این مبارزه به حدی برای آن‌ها اهمیت داشت که ضمن کسب فتوای مذهبی و استناد به آموزه‌های قرآن از نسبت دادن عنوان «ترور» نیز ابایی نداشتند و در متن اعلامیه‌های خود تأکید می‌کردند که درصدد تصفیه‌ی جامعه از افراد و دیگر موضوعات مخالف اسلام می‌باشند.

فداییان در این مقطع خاص از تاریخ ایران و براساس ضرورت‌های تشخیص داده‌شده، دست به ترور برخی از شخصیت‌ها از جمله احمد کسروی زدند که این ترور اولین و مهم‌ترین اقدام مسلحانه‌ی آن‌ها به شمار می‌رود. با توجه به گستره‌ی وسیع و ابعاد گوناگون فعالیت جمعیت فداییان اسلام و شخص مجتبی میرلوحی ـ رهبر جمعیت ـ در ادامه‌ی مبحث به اسناد مهمی که بیانگر بخشی از دیدگاه‌ها، مبارزه‌ها و فعالیت‌های آن‌ها می‌باشد، می‌پردازیم. بخشی از پیام جمعیت فداییان اسلام در تأیید اقدام ضاربین کسروی:
«بر مردم روشن‌فکر پوشیده نیست که اولین سنگ‌بنای استعمار در کشور ایجاد دودستگی است و این سنگ‌بنا نمی‌شود مگر به دست عده‌ای از اشخاص مقرض و بی‌وطن و بی‌ایمان که مقارب دست اجنبی واقع می‌شوند.

دیر زمانی است یکی از این سنگ‌ها به دست کسروی مزدور در کشور ما بنا شده ولی ملت بیدار ایران بار دیگر به دنیا و استعمار طلبان ثابت کرد که هنوز خون میهن‌پرستی و از خودگذشتگی در راه شرافت ملی در وجود مردمان جسور و با ایمان این آب و خاک جریان دارد و چون حفظ استقلال میسر نمی‌شود مگر با داشتن اتحاد کامل و اتحاد میسر نمی‌شود مگر در تحت لوای پرچم مقدس اسلام، این بود که چند تن از فرزندان غیور ایران اسلام پایه این بنای فاسد را که ایجادکنندگان آن منظورهایی بس دراز داشتند منهدم نمودند و بدین وسیله به تمام خائنین داخلی و دشمنان ایران و اسلام گوشزد شد که کسی را در مقابل حق یارای مقاومت نیست.

بدین مناسبت جمعیت فداییان ایران و اسلام تبریکات صمیمانه‌ی خود را به عموم ایران و تمام مسلمین دنیا تقدیم نموده و پشتیبانی کامل خود را از بازداشت‌شدگان به اتهام قتل کسروی ملحد اعلام نموده و پیروان کسروی را خائن به میهن شناخته و برای مبارزه در راه استقلال میهن تا آخرین نفس پایداری می‌نماییم و از زمامداران امور کشور انتظاری جز آزادی بازداشت‌شدگان و جلوگیری از اعمال پیروان کسروی را نداریم.»[1]

پس از قتل کسروی، فداییان اسلام نه‌ تنها مبارزه‌های خود را پایان ندادند بلکه اقدام‌های قهر آمیز خود را با حکومت پهلوی و وابستگان به بیگانه ادامه دادند. با اوج‌گیری مبارزه‌های سیاسی در کشور، فداییان اسلام نیز به صورت مؤثرتر وارد جریان‌های سیاسی شدند. نواب با مشاهده‌ی تداوم استعمار در تمامی ارکان سیاسی، اجتماعی و اقتصادی راه‌حل رفع مشکلات کشور را فراتر از حذف یک چهره بلکه رهایی ملت از وابستگی سیاسی و اقتصادی از راه مبارزه برای اجرای قوانین اسلام می‌دانست. در جریان ملی شدن صنعت نفت، وارد مبارزه‌های سیاسی شد. در این جریان برای تحقق آرمان خود موانع بسیاری در سر راه بود که می‌بایستی این موانع برداشته شود که یکی از آن موانع «رزم‌آرا» بود که قاطعانه در مقابل ملی شدن صنعت نفت مقاومت می‌کرد و از هیچ تلاش و اقدامی فروگذار نبود.

رزم‌آرا همان فردی است که آشکارا گفت: «ایرانیان توان ساختن لولهنگ را ندارند» و با تهدید، ارعاب و حتی ایجاد شکاف در جبهه‌ی مخالف و یا جذب آن‌ها، می‌کوشید مخالفان را به زانو درآورد. اما متقابلاً مخالفان وی به ویژه آیت‌الله «کاشانی»، «مصدق» و دیگر رهبران جبهه‌ی ملی و مذهبی به سازماندهی تظاهرات و مخالفت‌ها ادامه دادند. در چنین شرایطی بود که رهبر فداییان اسلام که نظاره‌گر این اوضاع نابسامان کشور بود، گام پیش نهاد تا با از بین بردن «بزرگ‌ترین ذخیره‌ی استبداد و استعمار» گره از کار بگشاید. پس از اتمام حجت، از میان برداشتن رزم‌آرا قبل از پایان سال و اتمام دوره‌ی قانون‌گذاری مجلس شانزدهم اقدام کردند که مؤثرترین اقدام برای تصویب قانون اساسی ملی شدن صنعت نفت در مجلس شورای ملی و سنا بود و راه را برای اجرای آن قانون هموار کرد. هم‌چنین «عبدالحسین واحدی» دیگر اعضای جمعیت فداییان اسلام در مورد فعالیت این گروه می‌گوید:

«ما در راه اجرای احکام مقدس اسلام تا نثار آخرین قطره‌ی خون خود استقامت می‌کنیم. برادران مسوول و غیرمسؤول مملکت، نخست‌وزیر، وکلا، وزرا، همه و همه بدانند که طبق قانون اساسی مملکت باید مجری احکام اسلام باشد

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
یا حق
خوشحالخوشحال
یا حق

سید حسن نصرالله اضافه کرد: اصرار ترامپ بر اصطلاح تروریسم اسلامی

سید حسن نصرالله اضافه کرد: اصرار ترامپ بر اصطلاح تروریسم اسلامی یکی از دلایل دشمنی وی با اسلام است و ترامپ در به کارگیری تروریسم اسلامی تعمد دارد تا اسلام را به صفت تروریسم معرفی کند.
سید حسن نصرالله: در سخنرانی خود به مناسبت یادبود شهدای قنیطره
آمریکایی ها داعش را بوجود آوردند تا بهانه ای برای بازگشت به منطقه و مخصوصا عراق داشته باشند/آمریکا ۵۰۰ میلیون دلار برای تخریب چهره حزب‌الله در جهان هزینه کرده/انفجار «صیدا» آغاز خطرناکی است؛ اسراییل دوباره برای ترور و کشتن به لبنان بازگشته است
سید حسن نصرالله اضافه کرد: اصرار ترامپ بر اصطلاح تروریسم اسلامی یکی از دلایل دشمنی وی با اسلام است و ترامپ در به کارگیری تروریسم اسلامی تعمد دارد تا اسلام را به صفت تروریسم معرفی کند.

به گزارش رجانیوز به نقل از تلويزيون العالم؛ سيد حسن نصرالله دبيرکل حزب الله لبنان گفت در شرايطي آمريکا حزب الله را به دخالت داشتن در تجارت مواد مخدر متهم مي کند که حزب الله حتي توزيع مواد مخدر را در ميان دشمنانش مانند رژيم اسرائيل هم حرام مي داند.


سيد حسن نصر الله که در مراسم يادبود چند شهيد و همچنين مراسم گراميداشت ياد حاج فايز محمود مغنيه، پدر شهيد عماد مغنيه، سخن مي گفت، تصريح کرد در آغاز چنين مراسمي بايد از شهدا و بازماندگان شهدا به احترام ياد کرد. امروزه وقتي هر مقامي در لبنان از امنيت سخن مي گويد بايد اين نکته به ذهن همگان خطور کند که اگر جانفشاني هاي اين شهدا نبود؛ امنيت هم نبود.

وقتي امروز در منطقه، در چند کشور و چندين ميدان، از شکست بزرگ طرح آمريکايي- صهيونيستي و پيروزي هاي نظام هاي سياسي و مردم منطقه در رويارويي با چالش ها سخن مي گوييم بايد بدانيم اين دستاوردها در درجه اول به فضل الهي است و پس از آن نتيجه جانفشاني شهدا و صبر و تحمل بازماندگان شهدا و نتيجه تلاش و زحمات مبارزان و رزمندگان و نيروهاي مقاومت است. اگر امنيتي حاصل شد، سرزميني آزاد شد، اسيري از بند رها شد، پيروزي هايي حاصل شد يا طرح دشمن ناکام ماند، نام اين افراد نبايد فراموش شود.

سيد حسن نصرالله درباره اوضاع لبنان نيز گفت چند هفته قبل شاهد اتهام هايي از جانب آمريکا بوديم، اين اتهام ها البته چيز جديدي نيست اما مي تواند تبعات جديدي به دنبال داشته باشد. وزارت دادگستري آمريکا کميته حقيقت ياب تشکيل داد و قرار شد اعضاي اين کميته وارد لبنان شوند تا درباره ارتباط حزب الله با قاچاق مواد مخدر تحقيق کنند.

در آمريکا اينگونه گفته اند که باراک اوباما (رئيس جمهوري پيشين)، مانع از تحقيق در برخي مسائلي شد که به قاچاق مواد مخدر مرتبط است اما ترامپ در اين زمينه مماشات نمي کند در نتيجه کميته اي تشکيل داده اند. اين موضوع تا حدودي به برخي از گروه هايي مرتبط است که در فرانسه فعال هستند، در همين زمينه بازداشت هايي در فرانسه صورت گرفت. در اين زمينه به طور قاطع اشاره مي کنم که اين افتراها و اتهامات ظالمانه است و هيچ دليل و سندي ندارد ضمن اينکه هيچ مطابقتي با واقعيت هم ندارد.

موضع حزب الله در موضوع قاچاق مواد مخدر، از نظر ديني، شرعي و اخلاقي موضع شفافي است. ما تجارت مواد مخدر را حرام و از گناهان کبيره مي دانيم، ما خريد و فروش مواد مخدر را حتي در کشورهاي دشمن مان هم حرام مي دانيم. مثلا حتي نمي پذيريم در اسرائيل و با هدف ضربه زدن به اسرائيل چنين کاري صورت گيرد و اين کار را حتي در اسرائيل هم حرام مي دانيم در نتيجه آنچه به حزب الله نسبت داده شد بي اساس است. ولي چرا چنين اتهامي مطرح مي شود؟ من بارها اشاره کرده ام حزب الله حتي به تجارت هاي حلال هم مشغول نيست.

حزب الله از هر چيزي که نام تجارت يا سرمايه گذاري بر آن بگذارند، دور است. نه اينکه بخواهيم زاهدانه برخورد کنيم و تجارت را کار نامناسبي بدانيم، برعکس تجارت در شرع و فقه کار مستحبي است اما حزب الله به عنوان يک حزب سياسي و جهادي تصميم گرفته است به کارهاي تجاري روي نياورد و براي خود دلايلي دارد که امکان تحريم و امکان اثرگذاري اين کار بر روي فعاليت تاجران لبناني مي تواند برخي از اين دلايل باشد.

ما پولي نداريم که بخواهيم در بخش تجارت و سرمايه گذاري به کار ببنديم. پولي که به ما اختصاص مي يابد، براي مصارف حزب الله در ميدان هاي مختلف به ويژه در ميدان هايي که در آن مشغول هستيم کفايت مي کند. ما نه مالي براي تجارت داريم، نه شرکتي داريم ، نه افرادي را داريم که بخواهند در اين حوزه فعاليت و سرمايه گذاري کنند. حتي حزب الله پس از پيروزي نهايي در عراق، سوريه و يا مکان هاي ديگر هم در بخش بازسازي اين مناطق حضور نخواهد داشت، زيرا پولي ندارد که بخواهد در جاي ديگري سرمايه گذاري کند، حزب الله در هيچ طرح سرمايه گذاري و تجاري نيست. البته ما مانع سرمايه گذاري يا تجارت افراد نمي شويم ممکن است فردي که از نظر فکري به حزب الله نزديک است وارد اين وادي شود و ما مانع او نمي شويم اما فعاليت اين فرد بر اساس ديدگاه شخصي اوست و ارتباطي به حزب الله ندارد.

حزب الله به عنوان يک حزب، به هيچ فردي چنين ماموريتي نمي دهد. اما موضوع قاچاق مواد مخدر، موضوعي است که جاي هيچ بحثي باقي نمي گذارد، اين موضوع درچارچوب جنگ رواني عليه ما مطرح شده است، البته اين برخورد هم عادي است، وقتي سفارت آمريکا در لبنان سالها قبل پانصد ميليون دلار براي بدنام کردن حزب الله اختصاص داد، اتهام قاچاق مواد مخدر نيز بخشي از همان پروژه براي بدنام کردن حزب الله است.آنها سالهاست تلاش مي کنند به جهانيان ثابت کنند حزب الله يک سازمان تروريستي است، اما چرا اتهام دخالت داشتن در قاچاق مواد مخدر مطرح شده است؟ اين اتهام غير منطقي است،

حزب الله در سال هاي گذشته ثابت کرده است يکي از مهم ترين نيروهايي است که با تروريسم و گروه هاي تروريستي در منطقه مبارزه مي کند. کجا ديديد يک گروه ت

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
یا حق
خوشحالخوشحال
یا حق

تحلیل نظریه حق الناس در خصوص حق رأی و بررسی صلاحیت

تحلیل نظریه حق الناس در خصوص حق رأی و بررسی صلاحیت ها - بخش دوم و پایانی
حق الناس و حق نمایندگی
خبرگزاری فارس: حق الناس و حق نمایندگی
سؤال اصلی این مقاله که با شیوه تحلیلی به آن نگریسته خواهد شد، نقش حق الناس در فرآیند حق رأی و حق نمایندگی است.1. حق الناس و حق رأی

از اولین ابعاد حق الناس در مقوله انتخابات مسأله حق رأی می باشد. این مهم از آن جهت مطرح است که کلیه افراد ساکن در یک جامعه لزوماً از حق رأی برخوردار نمی گردند و برخی دلایل بدیهی و منطقی منجر به ایجاد محدودیت در برخورداری از حق رأی می شود. از این قبیل می توان به صغر سن و یا عوامل دیگر محجوریت اشاره کرد. این عوامل در نظامات مختلف حقوقی تحت تدابیر معینی از مشارکت برخی افراد در فرأیند رأی گیری جلوگیری کرده است. در خصوص مسأله حق رأی دو شرط لازم است:

الف) آزادانه بودن

همان‎گونه که اصل برخورداری از حق رأی از حقوق پذیرفته شده و غیر قابل انکار و تردید است، حق آزادی در رأی نیز ارزش بسیاری دارد. اقسام این نوع حق را می توان در اصل مشارکت، انتخاب اشخاص یا احزاب و بعد از مشارکت مورد تتبع قرار داد. پذیرش آزادی در هر سه مورد مذکور تظاهری تام از آزادانه بودن حق رأی را آشکار می نماید. با این حال در جوامع مختلف نگرش یکسانی نسبت به آزادی در مقولات سه گانه اخیر یافت نمی شود.

در بسیاری کشور ها حضور در پای صندوق رأی به اراده فرد ارتباطی نداشته، بلکه از سوی حاکمیت و قدرت برتر از طریق قانون تحمیل شده است. «استرالیا»، «اتریش»، «بلژیک»، «ایتالیا» و «یونان» تا پیش از این از مشارکت اجباری در انتخابات حمایت می کردند (رز، 1390، ص424). برخی دیگر از کشور ها با وجود عدم اجبار افراد به مشارکت در انتخابات، با تدبیر برخی عوارض در صورت عدم مشارکت در انتخابات، فرد غائب در عرصه رأی گیری را تنبیه می‎کنند و از این راه زمینه مشارکت نیمه اجباری افراد را در پای صندوق رأی مهیا نموده اند.

در این کشور ها فردی که در انتخابات شرکت نکند از برخی مزایای اجتماعی محروم خواهد شد. به عنوان نمونه برای دریافت برخی خدمات نظیر گذرنامه با مشکل مواجه خواهد شد (همان). آزادی در انتخاب که دومین مقوله آزادی در حق رأی است تقریبا در همه کشور های برخوردار از نظام انتخاباتی مورد حمایت قرار گرفته است؛ حتی برخی کشور ها برای گسترش این نوع آزادی با وضع برخی قواعد و قوانین به حفظ شرایط سالم انتخابات کوشیده اند تا هیچ عاملی نتواند به‎طور مستقیم یا غیر مستقیم در فرآیند رأی گیری و انتخاب افراد تحمیلی را ایجاد نماید.

در برخی کشور ها از جمله فرانسه مسأله صداقت در انتخابات را با جلوگیری از هزینه های گزاف در تبلیغات انتخاباتی و نیز شناسایی منابع هزینه کرد داوطلبان می توان مشاهده کرد (سونلسو، 1381، ص198-169). در جمهوری اسلامی ایران خرید و فروش رأی ممنوع است (بند1 از ماده66 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب 7/9/1378). از سوی دیگر تعبیه محل رأی گیری به نحوی که فرد رأی دهنده در شرایط دور از تحمیل و با آزادی کامل بتواند در امر انتخابات مشارکت نماید و نیز تنظیم برگه های تعرفه رأی بدون درج نام اشخاص رأی دهنده بر آنها که خود موجب عدم اطلاع از فرد یا افراد مورد انتخاب شرکت کننده در فرآیند رأی گیری می شود، از اقدامات دیگری است که در راستای ممانعت از تهدید آزادی انتخاب صورت پذیرفته است (بند2 قسمت چهارم ماده 65 آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب 21/9/1378).

موضوع مهم و اساسی دیگری که پیشتر به عنوان سومین مقوله مطرح در آزادانه بودن حق رأی بیان گردید آزادی بعد از مشارکت است. اینکه افراد به چه کسی رأی داده و به حمایت از چه جریان یا گروهی در پای صندوق رأی و از طریق انتخاب آنها اقدام نموده اند، نباید موجبات تهدید حریم امنیت و آسایش فردی و اجتماعی اشخاص و گروه ها شود. از این لحاظ توجه به نحوه رأی گیری برای عدم تشخیص گزینه های انتخابی افراد بسیار مهم است. ممنوعیت قانونی تفتیش و تفحص در کشف رأی افراد نیز در راستای تحقق کامل آزادانه بودن انتخابات مهم و غیرقابل اجتناب است.

ب) همگانی بودن

علاوه بر آزادانه بودن حق رأی، موضوع مهم دیگری که ارتباط تنگاتنگی با مقوله حق الناس بودن حق رأی می یابد همگانی بودن حق رأی است. رعایت اصل همگانی بودن از لوازم رعایت حق الناس در فرآیند انتخابات است. اگرچه حمایت از این اصل به معنای فراهم سازی زمینه مشارکت همه افراد جامعه در امر انتخابات نیست؛ بلکه مقصود آن است که شرایط و ضوابط قانونی به نحوی نباشد که بخش قابل توجهی از جامعه را از مشارکت در فرآیند انتخابات محروم سازد یا آنکه فرد یا افرادی را بی جهت از حق رأی بی بهره نماید.

عدم محجوریت از نوع جنون و صغر سن و عدم ارتکاب برخی جرائم مؤثر در محرومیت از برخی برخورداری های اجتماعی که انتخاب آنها نیز باید حساب شده و دقیق باشد، در جلوگیری از مشارکت برخی افراد در فرآیند انتخابات مورد مخالفت هیچ‎ نظام حقوقی حامی دموکراسی نیست. لکن تعیین برخورداری از شرایط غیر عرفی و غیر رایج همچون داشتن مدارک تحصیلی معتبر و پرداخت میزان معینی مالیات در طول سال از مواردی است که مطابقت چندانی با اصل همگانی بودن مشارکت در انتخابات ندارند؛ چه آنکه دموکراسی هرچه بتواند با عرف جامعه نزدیک تر و به شرایط عموم اقشار آن قریب تر باشد ارزش بیشتری خواهد یافت.

با این حال برخی کشور ها برای تقویت کیفیت منتخبان از لزوم برخورداری از توان خواندن و نوشتن یا توضیح قانون اساسی یا پرداخت میزان مشخصی مالیات در سال استفاده نموده اند. در برخی از ایالات‎های متحده آمریکا کسانی از حق رأی برخوردار خواهند شد که از توان خواندن و نوشتن و یا توان توضیح قانون اساسی برخوردار باشند (قاضی شریعت پناهی، 1388، ص300). برخی کشور

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
یا حق
خوشحالخوشحال
یا حق

کارشناس صهیونیست: «موساد» دست‌کم سه‌هزار نفر را کشته است خبرگزاری

کارشناس صهیونیست: «موساد» دست‌کم سه‌هزار نفر را کشته است
خبرگزاری فارس: کارشناس صهیونیست: «موساد» دست‌کم سه‌هزار نفر را کشته است
یکی از کارشناسان رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با یکی از نشریات آلمان از کشته شدن هزاران نفر به وسیله سازمان اطلاعات خارجی رژیم صهیونیستی خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان اطلاعات خارجی رژیم صهیونیستی (موساد) دست‌کم سه‌هزار نفر را کشته است.

«رونن برگمن» یک کارشناس صهیونیست،‌ با اعلام این مطلب به نشریه آلمانی اشپیگل گفت که افرادی که کشته شده‌اند فقط اهداف موردنظر نبوده‌اند بلکه بسیاری از آنها اشخاص بی‌گناه بودند که به صورت اشتباهی هدف قرار گرفته شده‌اند.

برگمن گفت که فقط در جریان انتفاضه دوم فلسطینیان، روزهایی بود که چهار تا پنج نفر به صورت هدفمند کشته می‌شدند. این اقدام در جهت تقابل با اعضای گروه حماس صورت می‌گرفت. کتاب جدید برگمان با عنوان : «سایه جنگ؛ اسرائیل و ماموریت‌های محرمانه کشتار موساد» از روز دوشنبه 22 ژانویه (2 بهمن‌ماه) در دسترس قرار خواهد گرفت.

وی برای تحقیقات در زمینه کتاب خود با حدود هزار نفر صحبت کرده است که در میان آنها می‌توان به شش تن از روسای پیشین موساد و شش نخست‌وزیر اسرائیل مانند «ایهود باراک» و «ایهود اولمرت» و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر کنونی این رژیم اشاره کرد

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
یا حق
خوشحالخوشحال
یا حق

آیت‌الله هاشمی شاهرودی: مسئولان کشور برای حل مشکلات اقتصادی اقدام

آیت‌الله هاشمی شاهرودی:
مسئولان کشور برای حل مشکلات اقتصادی اقدام عاجل کنند
خبرگزاری فارس: مسئولان کشور برای حل مشکلات اقتصادی اقدام عاجل کنند
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دشمنان مشکلات اقتصادی کشورمان را برای اعمال فشار و جلوگیری از پیشرفت‌های ملت ایران مورد سوء استفاده قرار می‌دهند که باید همه مسئولان برای حل این مشکلات و گرفتاری‌های معیشتی مردم اقدام عاجل کنند.

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (شنبه) به ریاست آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه، آیت‌الله هاشمی شاهرودی مسئله اقتصاد و معیشت کشور را یکی از اولویت‌های اصلی کشور دانست و با اشاره به جنگ اقتصادی که امروز آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی در پیش گرفته است، اظهار داشت: امروز دشمنان مشکلات اقتصادی کشورمان را به عنوان زمینه‌ای برای اعمال فشار و جلوگیری از پیشرفت‌های ملت ایران مورد سوءاستفاده قرار می‌دهند و ضرورت دارد همه مسئولان کشور برای حل معضلات اقتصادی و گرفتاری‌های معیشتی مردم اقدام عاجل نمایند.

وی توجه به سیاست‌های کلی نظام را در قانون‌گذاری و اجرا بسیار مهم دانست و گفت: باید در تدوین آیین‌نامه نظارت مجمع، موضوع ضمانت اجرایی به جد مدنظر قرار گیرد.

آیت‌الله هاشمی شاهرودی سیاست‌های کلی ابلاغی در حوزه نظام سلامت کشور را نمونه‌ای از سیاست‌های حیاتی کشور که با جان و زندگی مردم سروکار دارد، مورد توجه قرار داد و خواستار نظارت مستمر بر آن شد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، توجه به داشته‌های علمی کشورمان در حوزه طب قدیم را خواستار شد و افزود: توجه به طب سنتی به معنای بی‌توجهی به یافته‌ها و پیشرفت‌های پزشکی روز نیست، بلکه مقصود احیای طب قدیم و تبدیل آن به علم روز و مکمل پزشکی نوین است.

وی همچنین از الطاف و دعای خیر آحاد مردم در جریان بیماری اخیر خود، تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه این جلسه، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با ارائه گزارشی از بررسی لایحه بودجه سال 97 در کمیسیون نظارت گفت: براساس بند 7 آیین‌نامه نظارتی، مجمع می‌بایست طرح‌ها و لوایح پیشنهادی به ویژه قوانین برنامه و بودجه را از جهت انطباق با سیاست‌های کلی نظام همزمان با مجلس بررسی نماید، که برای این منظور جلسات کمیسیون نظارت در دبیرخانه آغاز شده است.

رضایی همکاری مجلس شورای اسلامی با کمیسیون نظارت را مطلوب ارزیابی کرد و در توضیح سازوکار نظارت مجمع افزود: در جریان رسیدگی همزمان مجمع و مجلس، مواردی که در کمیسیون مغایر با سیاست‌های کلی تشخیص داده شود، در مجلس اصلاح می‌شود و در صورتی که پس از تصویب نهاییِ مجلس، مواردی از مغایرت‌ها باقی مانده باشد، پس از طرح و تصویب در جلسه شورای مجمع به شورای نگهبان اعلام خواهد شد.

بنا بر این گزارش همچنین در جلسه امروز با رأی اعضا، هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به منظور نظارت بر حُسن اجرای سیاست‌های کلی نظام، ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انقلاب تشکیل و اعضای آن انتخاب شدند.

براساس این رأی، علاوه بر رئیس و دبیر، آقایان: نبوی، ایروانی، مظفر، وحیدی، انصاری، مصباحی‌مقدم، میرسلیم، آقامحمدی، توکلی، باهنر، دانش‌جعفری، درّی نجف‌آبادی و رئیسی به عنوان اعضای این هیئت نظارت انتخاب شدند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
ملکـــــــــــــــــــه آوا
عاشقعاشق
ملکـــــــــــــــــــه آوا


Afbeeldingsresultaat voor ‫تصاویر متحرک خداحافظی‬‎


Gerelateerde afbeelding3445_gfd01139.jpg


Afbeeldingsresultaat voor ‫تصاویر متحرک خداحافظی‬‎


Afbeeldingsresultaat voor ‫تصاویر متحرک خداحافظی‬‎


Gerelateerde afbeelding


http://uupload.ir/files/7d3f_1wvc_09f0a93ca77179d316361d966b7988f9.gif


Image result for ‫تصاویر متحرک گل‬‎

مشاهده همه ی 160 نظر