لحظه  بروز رسانی 
IranBIM
مهربونمهربون
IranBIM

این مقاله به کاربران نرم افزار Revit کمک می­کند تا مدلهای اطلاعاتی خود

d-3-660x330.jpg

این مقاله به کاربران نرم افزار Revit کمک می­کند تا مدلهای اطلاعاتی خود را برای آنالیز انرژی در زمینه ­های بار سرمایش، گرمایش و روشنایی های موردنیاز در فضاها و بررسی شرایط بهینه و آسایش برای کاربران ساختمان به نرم افزار Design Builder فرستاده تا از عملکردهای آن بهترین بهره را ببرند.

انتقال درست فایل ها از یک نرم افزار با فرمت واحد به فرمت های دیگر یک مبحث مهم و قابل تأمل است در حالیکه اطلاعات نهفته و موجود در مؤلفه های مدلسازی شده در Revit کامل و بی عیب و نقص است و با اطلاعاتی که عموماً توسط نرم افزارهایی از قبیل Auto CAD که تنها شامل اشکال هندسی و خطوط است بسیار متفاوت می باشد لذا برای بررسی بیشتر فضاهای طراحی شده از نظر انرژی مورد نیاز از جمله سرمایش، گرمایش نور و محاسبه ی میزان هدر رفت آنها در فضا و میزان نیاز هر کدام برای رسیدن به شرایط آسایش می­توان آنها، را به نرم افزار Design Builder انتقال داد تا بتوان از توانایی های آن در این بخش خاص بهره برد. اصولاً این عملکرد منجر به تهیه ی یک مدل آنالیز شده می شود که داده ها بر مبنای آنالیز انرژی مورد بررسی قرار می گیرند.

راه کارهای استفاده از فایل rvt در نرم افزار Design Builder

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
IranBIM
مهربونمهربون
IranBIM

در فصل آموزشی مدلسازی پارکینگ طبقاتی در رویت  روند مدل‌سازی یک ساختمان

مدلسازی سازه ای پارکینگ در Revit Arch

در فصل آموزشی مدلسازی پارکینگ طبقاتی در رویت  روند مدل‌سازی یک ساختمان پارکینگ طبقاتی از ابتدا تا انتها آموزش داده شده است البته در ساختمان های اینگونه نقش اصلی برعهده اعضای سازه­ ای ساختمان است زیرا یک پارکینگ دارای فضاهای خاصی در زمینه معماری نمی ­باشد پس بیشتر جنبه­ ی سازه­ای و چگونگی مدل‌سازی اجزای سازه­ای اعم از ستون تیر و … مورد بررسی قرار گرفته است. این فصل شامل ۱۶ مبحث می­ باشد که از ابتدا تعیین محدوده ی سایت و زمین مورد نظر برای طراحی ایجاد شده و پس از آن یک به یک اجزای اصلی ساختمان در پروژه مدل‌سازی شده و در جایگاه خود قرار می­ گیرند.

 برای دیدن توضیحات کامل این محصول روی لینک زیر کلیک کنید:


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
IranBIM
مهربونمهربون
IranBIM

ساخت انیمیشن توسط نرم افزار رویت Revit Architecture 2017 اگر تا

Lekki-Pearl-Exterior-2-660x330.jpg
ساخت انیمیشن توسط نرم افزار رویت Revit Architecture 2017
اگر تا کنون تنها کار طراحی و مدلسازی را انجام می دادید و بخش انیمیشن و یا رندرینگ را به دیگران موکول می کردید و از این طریق هزینه های بالایی صرف می کردید. به شما پیشنهاد می کنم تا با یادگیری نرم افزار رویت ۲۰۱۷ اینبار شما از دیگران پیشی گرفته و تمامی موارد مربوط به انیمیشن سازی از مدل را خود برعهده بگیرید. در نرم افزار رویت ۲۰۱۷ این قابلیت وجود دارد تا بتوان با استفاده از ابزار walkthrough در پروژه حرکت کرد و مدل دیجیتالی مدلسازی شده را از هر جهت و هر نظر مورد بررسی قرار داد. به همین ترتیب با تهیه ی یک انیمیشن از مدل و گرفتن خروجی با فرمت avi این توانایی در اختیار تمامی دست اندرکاران پروژه قرار می گیرد تا بدون نیاز به استفاده از نرم افزار رویت ۲۰۱۷ و مشکلات دسترسی به آن انیمیشن مربوطه را با انواع player های موجود مشاهده کنند.

صحبت های خانم زهره یوسفی در باره انیمیشن سازی با رویت 2017 را از دست ندهید
انیمیشن سازی در رویت 2017

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
IranBIM
مهربونمهربون
IranBIM

مدلسازی اطلاعات ساختمان ایرانIranBIM این امکان را فراهم کرده است

IranBIM_0000s_0019_%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB

مدلسازی اطلاعات ساختمان ایرانIranBIM این امکان را فراهم کرده است تا با دراختیار گذاردن مدل های عناصر آماده و کاربردی ساختمان توسعه مهمترین ابزارBIM یا همان خانواده نرم افزار هایRevit را درکشورمان فراهم آورد. برای حرفه ای بودن نیاز به ابزار حرفه ای بخصوص فمیلی انواع سرویس بهداشتی دارید. مجموعه رویت فمیلی انواع سرویس بهداشتی که توسط گروه های حرفه ای  تدوین شده است شامل انواع سرویس بهداشتی است که به کاربر کمک میکند در مدلسازی خود از جدید ترین و متنوع ترین انواع سرویس بهداشتی استفاده نماید و به دلیل حساسیت در انتخاب مجموعه فمیلی انواع سرویس بهداشتی توسط گروهIranBIM دیگر کاربر نیاز به جمع آوری بیشتر از مجموعه انواع سرویس بهداشتی نخواهد داشت. مجموعه رویت فمیلی سرویس بهداشتی دارای ویژگی های منحصربفردی است مانند قابلیت استوار در مدل اطلاعات ساختمان تنظیمات اختصاصی به منظور استفاده بهینه از مدل قابلیت بزرگنمایی جزییات سازی رندرینگ طبقه بندی کدسازی استاندارد و بیماری دیگر میتوان برشمرد. همین الان مجموعه رویت فمیلی انواع سرویس بهداشتی- سری اول را رایگان دانلود کنید. هدف از اشتراک گذاری مجموعه رویت فمیلی انواع سرویس بهداشتی دسترسی تمام دوستان و علاقمندان به مدلسازی اطلاعات ساختمان، استفاده ارتقاء کیفیت طراحی مدلسازی و استاندارد سازی ساختمان است و لازم است اگرشما هم تمایل به اشتراک گذاری مجموعه های مشابه و با کیفیت برای دوستان با نام خود دارید حتما با سایتIranBIM در تماس باشید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
IranBIM
مهربونمهربون
IranBIM

 فرصت را از دست ندهید شما هم می توانید یک

Revit-Wall-Types-1.jpg


 فرصت را از دست ندهید شما هم می توانید یک مدیر پروژه حرفه ای باشید

آموزش نرم افزار ناویس ورک در رابطه با چگونگی تبادل اطلاعات بین نرم‌افزارهای طراحی و مدیریتی بوده و همچنین آموزش جامعی از روش‌های تولید از فرایند انیمیشن ساخت مدل بر اساس جدول زمان‌بندی پروژه ارائه می‌کند در ضمن می‌تواند تمامی تناقض‌ها و اختلاف‌های موجود بین نقشه‌های تهیه‌شده توسط شاخه‌های مختلف مهندسی را شناسایی کرده تا قبل از اجرای پروژه بررسی و رفع گردند. آموزش‌های این مجموعه می‌تواند برای مدیران پروژه، مهندسان علاقه‌مند و دانشجویان مفید واقع شود.


جزئیات بیشتر در لینک زیر:

بسته آموزش نرم افزار ناویس ورکس
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
IranBIM
مهربونمهربون
IranBIM

ارزش اصلی bim که صنعت ساختمان باید از آن مطلع

nullIranBIM-BIM-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%
ارزش اصلی bim که صنعت ساختمان باید از آن مطلع باشد ،توانایی کسب اطلاعات و گسترش استفاده از آن از طریق ارتباط دادن آن با فرآیندها و روند کاری مربوطه است. این روند کاری حاوی تاثیرات عملکردی اساسی شامل تخمین زدن ، برنامه زمان بندی ، سازمان دهی و ایمنی است.
برای دیدن متن کامل روی لینک زیر کلیک کنید:

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
IranBIM
مهربونمهربون
IranBIM

چرا خریداران ملک درقبال خطاهای سازندگان باید پولی پرداخت کنند؟ BIM

چرا خریداران ملک درقبال خطاهای سازندگان باید پولی پرداخت کنند؟

BIM به ما خاطر نشان می کند که ما در ابتدا یک مدل مجازی از پروژه خود بسازیم تا بعد از روی آن یک نمونه واقعی شکل گیرد.

بدین ترتیب پروژه می تواند در ابتدا طراحی، آنالیز، دسته بندی شده و در مدل مجازی تا جایی که امکان دارد تحقیق و جستجو شود تا کمترین خطا در حین ساخت مدل اصلی ایجاد شود.

امروزه این عملکرد به واقعیت تبدیل شده و تعدد نرم افزارهای BIM و برنامه های مرتبط با آنها در کامپیوترها، تبلت ها، تلفن های همراه خاطر نشان می کند که ساختمان ما در کمترین خطر ریسک ساخته شوند. در ضمن کمتر به چشم می خورد که گزینه غیرممکن در ساخت مطرح شود زیرا با قابلیت بالای تک تک نرم افزارهای BIM ، عملیاتی کردن مدل مجازی کاری بسیار آسان بوده و در ضمن با خروجی های آنها در قالب مستندات این عملیات در حین ساخت نیز آسان شده است.

با توجه به اطلاعات پایه که در ابتدای کار در فایل اصلی پروژه وارد می شود گروه ساخت پروژه در هر مرحله ای امکان دسترسی به اطلاعات، علایق، سلیقه کارفرما، آرشیتکت و تمامی اعضای تیم کاری را داشته که این باعث می شود این اطلاعات به آسانی در هر مرحله ی ساخت به اجرا درآید.

http://iranbim.com/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%84%DA%A9-%D8%AF%D8%B1%D9%82%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%AE%D8%B7%D8%A7%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF/


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
IranBIM
مهربونمهربون
IranBIM

موزه علوم میامیموزه علوم میامی (قسمت دوم)چگونگی تاثیر بیم در طراحی

موزه علوم میامیموزه علوم میامی (قسمت دوم)چگونگی تاثیر بیم در طراحی

موزه علوم میامی
موزه علوم میامی
موزه علوم میامی (قسمت دوم)چگونگی تاثیر بیم در طراحی سیستم آب رسانی در موزه علوم میامی:

موزه میاسی به صورت یک اسفنج عمل می کند. سقف ساختمان دارای خواص تصفیه آب طبیعی است. سقف سبز و دیوارهای داخلی سبز تصفیه بیشتری به عنوان یک ابزار موقت برای حفظ باران ایجاد می کند تا در زمان آبیاری بتوان از آن استفاده کرد. همچنین آب باران از سطح سقف ها نیز برداشت می شود و همه آن ها در یک بخشی از فضای پارکینگ ذخیره می شود. آب هایی که بیش از ظرفیت مخرن ذخیره آب جمع آوری می شوند، به سمت چاه های جذبی هدایت می شوند. علاوه بر این، آب سیفون های سرویس بهداشتی از سیاه آب هایی که قبلا در سیستم ساختمانی استفاده شده به کار می روند.

سیستم آبیاری میاسی بر اساس آب به دست آمده از آب باران و خلیج محلی طراحی شده است. آب تازه از تصفیه آب باران به دست می یاد و همچنین برای به دست آوردن نمک از آب خلیج دهانه ای در زیر ساختمان طراحی شده است. موزه علوم میامی

iranbim.com/miami-museum-part-two

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید