بروز رسانی 
لبیک یااباصالح(عج)
لبیک یااباصالح(عج)

****************************************************************************** 🌺🌺

****************************************************************************** 🌺🌺

******************************************************************************
🌺🌺..........** سالگرد میلاد هفتمین خورشید امامت حضرت کاظم(ع) مبارک باد **........🌺🌺
******************************************************************************

** ولادت حضرت امام موسی کاظم(ع) **

شخصیت های برجسته و ممتاز، کسانی هستند که بر همه ابعاد زندگی انسانی توجه دارند و در همه آن ابعاد، بروز و ظهور می کنند و به درجه عالی آن دست می یابند. آنها در عین آنکه در میدان زهد و پارسایی یگانه اند، در میدان جهاد و مبارزه نیز یکّه تاز هستند و در عین آنکه با دیدن یتیم سرافکنده، بر اثر مهر و عاطفه، اشک می ریزند، با دیدن طاغوت سرکش هر چه خشم دارند، بر ضد او آشکار می نمایند و به اصطلاح، جامع اضداد هستند.

امام موسی کاظم(ع) در عین آنکه انسانی رئوف و مهربان بود، در برابر طاغیان سرکش، خشمگین بود. در عین آنکه استاد پارسایان بود، یکه تاز میدان جهاد و عرصه سیاست بود. امام کاظم(ع) نهمین اختر آسمان عصمت و هفتمین ستاره درخشان فضای دل انگیز امامت، تبلوری از ارزش های والای انسانی بود و لحظه لحظه عمر پربارش، درس های بزرگ اسلامی را الهام می بخشید.[1]

«امام موسی کاظم(ع) در روز یکشنبه هفتم ماه صفر سال صدوبیست وهشت هجری قمری درروستای ابواء ـ بین مکه و مدینه ـ به دنیا آمدند و پنجاه وپنج سال زندگی کردند. ایشان در بیست ویک سالگی به امامت رسیدند. کنیه مبارکشان «ابوابراهیم» و «ابوالحسن» بود و به کاظم و باب الحوائج شهرت داشتند. امام در زمان خلافت منصور، مهدی، هادی و هارون الرشید زندگی می کردند و سال ها در زندان هارون الرشید بودند. ایشان ابتدا در زندان بصره بودند و بعد هارون دستور داد که امام را به زندان بغداد ببرند. در همان جا بود که یحیی بن خالد با خرما ایشان را مسموم کرد. مدفن شریف امام کاظم در شهر کاظمین است و زمان شهادتشان بیست وپنج رجب سال صدوهشتادوسه هجری قمری».[2]

«امام موسی بن جعفر(ع) همان راه و روش پدرش حضرت صادق(ع) را بر محور برنامه ریزی فکری و آگاهی عقیدتی و مبارزه با عقاید انحرافی ادامه داد. آن حضرت با دلایل استوار، بی مایگی افکار الحادی را نشان می داد و منحرفان را به اشتباه راه و روششان آگاه می ساخت. کم کم جنبش فکری امام درخشندگی یافت و قدرت علمی اش دانشمندان را تحت الشعاع خود قرار داد. این کار بر حاکمان حکومت عباسی سخت و گران آمد و به همین دلیل با شیفتگان مکتبش با شدت و فشار و شکنجه برخورد کردند».[3]

«امام کاظم(ع) عابدترین، زاهدترین، فقیه ترین و کریم ترینِ مردم زمان خود بود. هرگاه دو سوم از شب می گذشت، نمازهای نافله را به جا می آورد و تا سپیده صبح به نماز خواندن ادامه می داد و هنگامی که وقت نماز صبح فرا می رسید، بعد از نماز شروع به دعا می کرد و از ترس خدا آن چنان گریه می کرد که تمام محاسن شریفش به اشک آمیخته می شد و هرگاه قرآن می خواند، مردم پیرامونش جمع می شدند و از صدای خوش او لذت می بردند. آن حضرت، صابر، صالح، و امین لقب یافته بود و به سبب تسلط بر نفس و فرو بردن خشم، به کاظم مشهور گردید».[4]

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
لبیک یااباصالح(عج)
لبیک یااباصالح(عج)

********************************************************************* تاریخ انتشار پنجشنبه

*********************************************************************
{-w65-} تاریخ انتشار پنجشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ** سال هفتاد و نهم شماره ۲۲۷۵۱ ** کیهان {-w65-}
*********************************************************************
اخبار ویژه

بالاخره نفهمیدیم کارنامه دولت خنده‌آور است یا ‌گریه‌آور؟!

مرور اظهارات برخی دولتمردان در کنار هم، تصویری عجیب و متناقض را به دست می‌دهد.
اسحاق جهانگیری چهار سال قبل در جریان تبلیغات انتخاباتی گفته بود: «مردم عزیز! یادتان می‌آید مردم شب‌ها در صف بانک‌ها می‌خوابیدند که صبح بتوانند چند سکه خرید کنند؟ مردم عزیز، یادتان می‌آید وضع اقتصادی ما چه بود؟ کره، شیر و شیرخشک پیدا نمی‌شد؟ امروز دیگر کسی از گرانی و تورم حرفی نمی‌زند؛ چون کاری شد کارستان».

او که چهار سال قبل هم با تاسی از بغض خاتمی، سعی کرده بود از مردم ‌اشک و رای بگیرد، چند روز قبل هم مجددا بغض کرد اما این بار گفت:ایران ما در سال‌های اخیر با مسائل و تنگناهای گوناگون روبرو بوده و اکنون به شدت نیازمند افق‌گشایی‌های واقعی در زندگی، بهبود معیشت مردم، حمایت از تولید و بازتوزیع عادلانه‌تر ثروت است. بیکاری، فقر و نابرابری فزاینده، توقف بسیاری از کسب و کارها، کاهش امید به اثربخشیِ رای، مشکلات ناشی از ساختار بودجه و نظام بانکی و مالیاتی و مشکلات در تولید از جمله مسائل مزمن کشورند.

چند روز بعد از علی ربیعی سخنگوی دولت درباره علت بُغض جهانگیری در روز ثبت‌نام انتخابات پرسیدند و او پاسخ داد: وقتی شاهد تحمیل این همه فشار بر جامعه بودم و در عین حال ضمن آنکه نمی‌شد علتها را بیان کرد، ناخودآگاه بغض سراغ هر کسی می‌آید.

با وجود اینها، آقای روحانی دیروز ضمن تصویرسازی مجدد گل و بلبلی از عملکرد دولت گفت: بازار سرمایه را ما به اوج رسانده‌ایم، چنین بازار سرمایه‌ای نداشتیم! (یک ساعت پس از این سخنان، شاخص بورس 19 هزار واحد سقوط کرد!) ما در برجام موفق شدیم. در این هشت سال هیچ مذاکره‌ای نبود که ما موفق نباشیم. اینکه دولتی در شرایط سخت، اقتصاد را سالم و بدون حاشیه‌های سال‌های قبل پیش می‌برد، باعث افتخار است. همین امروز آماری به دست من رسید، پیش‌بینی اولیه رشد اقتصادی زمستان سال گذشته بود. براساس این گزارش در سه ماهه آخر سال گذشته، رشد گروه کشاورزی ۶.۵ ، گروه صنایع و معادن هفت و نیم، و گروه خدمات هم در کمال ناباوری، مثبت شده و یک است. رشد محصول ناخالص ما در فصل آخر سال گذشته، ۴ درصد است، آیا این افتخار ندارد؟

** روحانی چه بلایی سر اقتصاد آورد که وزیر بازنشسته باید 12 ساعت کار بکند؟

** اظهارات عجیب وزیر نفت با واکنش‌های متفاوت مردم مواجه شده است.

بیژن زنگنه که بیش از 30 سال سابقه وزارت دارد، اخیرا گفته بود: در دولت بعدی اگر پیشنهاد ریاست‌جمهوری هم به بنده داده شود، قبول نمی‌کنم، چه برسد به وزارت نفت. بعد از بازنشستگی باید روزی 12 ساعت کار کنم تا زندگی زن و بچه‌ام بچرخد.
این سخنان با تعجب مردم روبه‌رو شده است.

جهان‌نیوز هم سخنان زنگنه را میان مخاطبان به اقتراح گذاشت. بخشی از این واکنش‌ها را می‌خوانید:
* یعنی با روزی دوازده ساعت کار آقای زنگنه، خسارت نوزده میلیارد دلاری ایشان در موضوع کرسنت به خزانه برمی‌گرده؟
* زنگنه در طول سال‌ها تصدی وزارت نفت حتی یک پالایشگاه هم نساخت.
* بی‌‌زحمت شماره حساب بدید!
* پس می‌شه گفت دوران بازنشستگی ایشان پایان می‌یابد و ان‌شاءا... شروع به ‌کار می‌نمایند(!)
* شما با حقوق بازنشستگی چند ده میلیونی و همچنین اندوخته‌های در این سال‌های وزارت بر وزارتخانه پر پول نفت مجبور به 12 ساعت کار بعد از بازنشستگی باشی مردم عادی در 24 ساعت باید اندازه 48 ساعت کار کنند تا بتونن خرج زن و زندگی خودشون رو در بیارن.
* این نوع حرف زدن توهین به شعور مردمه، خدا ازشون نگذره با این مملکت‌داری‌شون، 8 سال بیچاره کردن ملتو حالا هم [...] تحویل میدن.
* برو اسنپ یه کلاه بذار و یه ماسکم بزن هیچکس نمی‌شناسه فقط بالا شهر بچرخ و مسافر بزن نه که مسیرها رو خوب بلدی دیگه به نقشه احتیاج نداری.
* آخی دلم سوخت حتما روحانی هم باید بره اسنپ کار کنه.
* فهمیدم بغض جهانگیری برای زندگی پرمشقت زنگنه در دوران بازنشستگی بود.
* فقط حقوق بازنشستگی زنگنه میتونه چندین خانواده کارگری رو رفاه زده کنه!
* لطف کنند یه شماره کارت بدن براشون پول واریز شه تا با تنی خسته مجبور نشن روزی12ساعت کار بکنند. شرکت‌های اقماری خود و بستگان رسیدگی کنن...
* جناب زنگنه. هیچ غمی به خود راه نده‌، برای هفت نسل آینده هم ذخیره داری.
* بابا زندگی اینها با چی می‌چرخه؟ با دلار جهانگیری؟
* آقای روحانی لطفا هرچه سریعتر یارانه بنزینی و معیشتی ایشون رو به ایشون پرداخت کنید والا ایشون همراه با زن بچه‌شون تلف میشن.
* تو رو خدا شماره حساب این بنده خدا رو بگیرید تا کمکهامون رو به حسابش واریز کنیم و جبران این همه زحماتش رو بکنیم.
* فقط یک فقره پید اشدن دستگاه کارت‌خوان در دفتر وزیر نفت!! قرارداد کرسنت و استات اویل و توتال و...
* «در دولت بعدی اگر پیشنهاد ریاست جمهوری هم به بنده داده شود، قبول نمی‌کنم چه برسد به وزارت نفت. تو را خدا بيا و قبول كن ملت ناراحت ميشن والله !!!.»
* ببینید دولت روحانی چه بلایی سر اقتصاد کشور آورده که وزیرش هم میگه باید روزی 12 ساعت کار کنم!

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
لبیک یااباصالح(عج)
لبیک یااباصالح(عج)

********************************************************************* تاریخ انتشار پنجشنبه

*********************************************************************
{-w65-} تاریخ انتشار پنجشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ** سال هفتاد و نهم شماره ۲۲۷۵۱ ** کیهان {-w65-}
*********************************************************************

آفتاب یزد: دولت روحانی خاطره تلخ مدیریت است

به گواه باور مردم، «دولت تدبیر و امید» حسن روحانی آنچه در واپسین ماههای صدارتش بر قوه مجریه برجای نگذاشته، «امید است و تدبیر...!» روزنامه آفتاب یزد مطلب فوق را در گزارشی تحت عنوان «موج تازه گرانی» منتشر کرد و افزود: کارشناسان حوزه اقتصادی و اجتماعی مستقل «متفق‌القول» بر این باور هستند که نه تنها تورم، بلکه «مواضع لجوجانه» و نپذیرفتن صادقانه آنچه بر مردم می‌گذرد، خاطراتی تلخ از مدیریت اقتصادی «دولت کلید به دست روحانی» به یادگار گذاشته است! اقتصادی که عاقبتش، اخبار روزانه افزایش قیمت‌ها در کنار افزایش فاصله قدرت خرید مردم طبقات متوسط رو به پایین است.
پس از افزایش قیمت انواع کالاها در فروردین ۱۴۰۰ در همین اردیبهشت ماه هنوز چند روز از زمزمه افزایش قیمت خودرو به رای شورای رقابت بدون توضیح جزئیات آنالیز قیمتی آن نگذشته بود که ندای افزایش قیمت چند کالای اساسی دیگر در سبد سرانه مردم علنی شده است.

روغن خوراکی به عنوان یکی از منابع تامین انرژی مردمی که از قدرت خرید سایر منابع انرژی مانند روغن زیتون، میوه‌های مغذی مانند خرما و مغزهای ارزشمندی مانند آجیل و خشکبار عاجز بودند و هستند؛ چند روز پیش با مجوز و حمایتِ «سازمان حمایت»، ۳۵ درصد افزایش یافت؛

زمزمه افزایش قیمت نان هم که جدی شده و حتی با توجه به‌عدم جبران هزینه‌های تولید اجتناب ناپذیر! افزایش نرخ کرایه‌های بین‌شهری و حمل‌ونقل عمومی مسافر جاده‌ای نیز مصوبه‌ای است که روز گذشته شورای عالی هماهنگی ترابری کشور با آن موافقت کرد تا به فهرست هزینه خدمات افزوده باشد. ساعاتی پس از آن هم اعلام شد که «دامداران» به دلیل افزایش نرخ تمام شده تولید که متأثر از رشد نرخ نهاده‌هاست، درخواست افزایش قیمت شیرخام از ۴۵۰۰تومان به ۶۵۰۰تومان را به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارائه کرده‌اند.

پس از گرانی خودرو، روغن خوراکی، در عرض یک روز افزایش قیمت ۸۰ درصدی حمل‌ونقل مسافری بین‌شهری، افزایش ۵۰ درصدی شیر خام و خبر کمبود شدید جوجه یکروزه نیز به اخبار ناامیدکننده مدیریت بدون تدبیر افزوده شد!

افزایش درخواست قیمت شیر خام و به تبع آن قیمت محصولات لبنی، در حالی ارائه شده است که رئیس‌جمهوری چندی پیش عنوان کرده بود که تا قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ نباید قیمت کالاهای اساسی و مصرفی مردم افزایش یابد!

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
لبیک یااباصالح(عج)
لبیک یااباصالح(عج)

******************************************************************************* سالگرد میل

******************************************************************************* سالگرد میل

*******************************************************************************
{-35-} سالگرد میلاد با سعادت دومین خورشیدتابان ولایت امام حسن مجتبی(ع)بر شیعیان جهان مبارک باد {-35-}
*******************************************************************************
..............................................................................................................................................
** حدیث از امام حسن مجتبی علیه السلام **
..............................................................................................................................................
** قرآن در صحنه قیامت **
..............................................................................................................................................
قال الامام المجتبی- علیه السلام-:

«إنَّ هذا القُرآنَ یجِئُ یوْمَ القِیمَةِ قائِداً وسائِقاً یقُودُ قَوْماً إلی الجَنَّةِ أَحَلُّوا حَلالَهُ وَحَرَّمُوا حَرامَهُ وآمَنُوا بِمُتَشابِهِهِ ویسُوقُ قَوْماً إلی النّار ضَیعُوا حُدُودَهُ وأَحْکامَهُ وَاسْتَحَلُّوا حَرامَهُ. »

.............................................................................................................................................

«قرآن در صحنه قیامت به صورت رهبر و امام ظهور یافته، مردم را به دو دسته تقسیم می کند:

1- کسانی را که به قرآن عمل نموده، حلال و حرام آن را همانگونه که هست بجا آورده اند و متشابه آن را با قلب پذیرا شده اند به سوی بهشت جاویدان هدایت می نماید.

2- آنان را که حدود و قوانینش را ضایع نمودند و بر محرّمات آن تعدّی کردند و حلال شمردند، به سوی آتش (جهنّم) روانه می سازد. »
.............................................................................................................................................

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
شادان
خوشحالخوشحال
شادان
😁

😁

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
شادان
خوشحالخوشحال
شادان
😁😁

😁😁

مشاهده همه ی 2 نظر
شادان
خوشحالخوشحال
شادان
😐

😐

مشاهده همه ی 2 نظر