به چند مدیر فعال نیازمندیم
درصورت تمایل به پرنسس عشق (مدیر اصلی) اطلاع دهید
نایت اسکین

babol-9.gif
بروز رسانی 
محمد
ناراحتناراحت
محمد

زائرت زائر زهراست (س) ، ولی بی بی جان خاک

%D8%AA%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%BA%D8%A7%D8%

زائرت زائر زهراست (س) ، ولی بی بی جان
خاک غمبار کجا و حرم امن کجا...؟؟
نرم افزار اندروییدی ویژه شهادت حضرت معصومه (س)

دانلود در بازار :
https://cafebazaar.ir/app/com.qomlovers.masoomevafat/?l=fa

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید

سلام دوستان عزیز فروش الکترونیکی شارژ سیم کارتهای اعتباری امکان خرید

سلام دوستان عزیز

فروش الکترونیکی شارژ سیم کارتهای اعتباری
امکان خرید پین کد شارژ تمام اپراتورها در هر لحظه از شبانه روز
امکان خرید شارژ مستقیم ایرانسل و همراه اول
همراه با قرعه کشی روزانه سه کارت شارژ 20 هزارتومانی
فرصت استثنایی همین حالا فقط با خرید 2000 تومان شارژ به جمع برندگان ما بپیوندید!
جهت خرید به لینک زیر مراجعه نمایید
http://kcharge.parsyar.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
محمدمهدی
آروم و عادیآروم و عادی
محمدمهدی

به نام خالق هستی عده‌ای ذوالقرنین رو به حضرت علی علیه‌السلام

به نام خالق هستی
عده‌ای ذوالقرنین رو به حضرت علی علیه‌السلام نسبت دادند.
روایت موثقی هست از حضرت رسول (صل‌الله‌و‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم) که می فرمایند:
ذوالقرنین حجت خدا بر زمین بود کسی که قومش را به سمت خوبی ها هدایت می کرد، اما قومش ضربتی بر سرش زدند و او قومش را به دلیل اینکارش ترک کرد و غیبت کرد و بعد از مدتی برگشت و باز ضربتی بر سر او وارد کردند؛ در میان امت من کسی است که اینگونه با او رفتار میکنند.
در این مبحث هرگار میخواستند از ذوالقرنین رو نام ببرن از واژه ذی‌القرنین (در حالت مفعولی) استفاده می کردن.
علامه مجلسی (رحمة‌الله‌علیه) نقل می کنند: حضرت (رسول صل‌الله‌و‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم) خطاب به حضرت علی (علیه‌السلام )میفرمایند: ای علی تو صاحب حوض منی، ساقی حوض کوثری، ذوالقرنین امت منی. و این نسبت دادن ذوالقرنین به حضرت علی علیه‌السلام یک کدی است که درآینده از اون برداشت خواهیم کرد.
ملاصدرا نقل می کند : حضرت (رسول صل‌الله‌و‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم) خطاب به حضرت علی (علیه‌السلام) می فرمایند: ای علی تو ذوالقرنین امت من هستی.
مرحوم شیخ مفید در کتاب آمالی آورده که حضرت رسول (صل‌الله‌و‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم) خطاب به حضرت علی (علیه‌السلام) می فرمایند: ای علی برای تو در بهشت گنجی است و همانا تو ذوالقرنین بهشتی.
علت اینکه اومدن گفتند که حضرت علی (علیه‌السلام) ذوالقرنین بوده اینکه دو ضربت بر سرمبارکشون وارد ساختند و اینکه پدر حسنین شباب اهل جنة بوده و بعضی ها هم علتش رو این دانستند که چون حضرت علی (علیه‌السلام) دو سوی بهشت رو در دست داره و قسیم اتش و بهشت هست این لقب رو به ایشون دادند.
ابن‌ابی‌الحدید در شرح نهج البلاغه اورده است که حضرت رسول (صل‌الله‌و‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم) می فرمایند: مردم من شما را توصیه می کنم بر دوست داشتن ذوالقرنین و برادرم و پسر عمویم.
یه سری شباهت هایی بین ذوالقرنین و حضرت علی (علیه‌السلام) هست که غیر قابل انکاره، درسته باقی کاندیداها هم یه شباهت هایی داشتند ولی در اخر رد می شد اما اینجا شباهت هایی هست که متاسفانه بهش توجه نشده اما خیلی کدوار هست و خیلی سربسته و مبهمه و در اینده معلوم خواهد شد.
مرحوم شیخ صدوق در عیون اخبارالرضا نقل میکند که امام رضا علیه‌السلام از جانب جد بزرگوارش نقل می فرمایند: برای هر امتی صدیق و فاروقی است و صدیق و فاروق این امت علی ابن ابی طالب است او کشتی و باب نجات این امت است او یوشع و شمعون و ذوالقرنین است.
ابو عبدالله محمد ابن موسی خوارزمی در مناقب خود از قول امیرالمومنین علی علیه‌السلام اینگونه تعریف میکند: او قومش را به سمت خداوند دعوت کرد اما قومش بر سر او ضربت زدند و این در بین امت اسلام نیز مشهود است و در ادامه خوارزمی نیز به بین جریان ضربت خوردن حضرت علی در جنگ احزاب و مسجد کوفه به دست ان ملاعین می پردازد.
علی ابن عیسی اربلی درباره امیرالمومنین علی(علیه‌السلام) این چنین اورده است: پیشوای مومنان، فرمانروای دین مسلمانان، مانند هارون برگزیده جان پیامبر وبرادر او، پدرآن دو سبط حسن و حسین، تقسیم کننده بهشت ودوزخ، صدق اکبر، پدر دو گل خوشبو، ذوالقرنین، راهنما، فاروق، ولی و وصی است.
می بینید این لقب ذوالقرنین رو به اهل‌بیت دادند این خیلی عجیبه حضرت رسول (صل‌الله‌و‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم) می فرمایند: ای علی تو در بهشت گنجی داری و تو ذوالقرنین امتی و شیعه تو به حزب الله معروف اند.
امالی شیخ صدوق اینو میاره ترجمه کمری صفحه 562 نکته مهم پیروانت حزب الله عزوجل هستند اینو داشته باشید ازش استفاده خواهم کرد.
علامه مجلسی باز در بهار اوره: در حدیث مشهور است که او علی رو القرنین این امت است و در آن وجوبی است او در دو دوره زیست (منظور قبل و بعد اسلام است) ودوم انکه آن حضرت بنده محب موید و به اذن او پیشوای مردم بود در حالیکه پیامبر نبود و سوم اینکه مانند ذوالقرنین به دو طرف سرش ضربه خورد و چهارم اینکه دارای دو قدرت بزرگ در دنیا و دین است و پنجم اینکه آن حضرت مردم را در دو دوره به دین دعوت کرد و به سرش ضربت زدند وخداوند برایش مشرق ومغرب را افرید و او را حاکم برا آن خواهد کرد و برای او بهشت و جهنم را افرید و او را صاحب آن کرد پیامبر به حضرت علی (علیه‌السلام) گفت ذوالقرنین با توجه به اینکه در جای دیگه پرسیدن که چرا میگویید ذوالقرنین حضرت پاسخ دادن که چون دوبار رجعت میکنند و تنها کسی که در تاریخ دوبار رجعت کرد ذوالقرنین بود وبحث رجعت بعد از صاحب الزمان عج‌الله‌تعالی‌فرجه‌شریف وجود داره و بعد از ان رجعت ائمه که ما مگیم و (عَجِل فَرَجَهم) و یا (ان رجعتکم الحق)؛ اخرین کسی که در دنیا زندگی خواهد کرد حضرت علی (علیه‌السلام) خواهد بود.
دوستان توجه داشته باشید حضرت‌علی ‌(علیه‌السلام) به هیچ وجه نمی تواند ذوالقرنین تاریخی باشه به هیچ وجه..!!
علت آوردن این بحث رو بعد متوجه خواهید شد.

با تشکر از مدیر اصلی شبکه وزین فیس نما جناب آقای علیرضا قاسم پور که ما را در نشر این هفته نامه یاری کردند.

پایان قسمت پنجم

https://facenama.com/ImamUsDearMahdi
http://wayal-ahed.mihanblog.com/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
Amir hossein
آروم و عادیآروم و عادی
Amir hossein

به درختان جنگل گفتم : شما با این عظمت از تکه

به درختان جنگل گفتم : شما با این عظمت از تکه آهنی به نام تبر رنج می برید ؟
آنها گفتند : رنجش ما از تبر نیست از دسته آن است که از جنس خود ماست !

 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
محمدمهدی
آروم و عادیآروم و عادی
محمدمهدی

ب نام خالق هستی من خیلی سریع درمواردی که در

ب نام خالق هستی
من خیلی سریع درمواردی که در تاریخ آمده که اهمیت بیشتری داره رو برسی خواهم کرد یکی مثلا بحث مربوط به کوروش کبیر و مباحث جدیدتر، و سریع گذر خواهم کرد؛ وقتمون رو میگذاریم روی مباحث اصلی ک مد نظر ماست.
قرآن در سوره مبارکه کهف جریان چند گروه رو بیان میکنه، این سوره مبارکه از عجیب ترین سوره های قرآن است. عزیزان وقتی سر آقا اباعبدالله الحسین علیه السلام روی نی بود شروع کرد بتلاوت قران؛ ولی تا حالا کسی نگفت چ سوره ای چ آیه ای از قرآن را تلاوت فرمودند...!!!
حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام آیات سوره مبارکه کهف رو تلاوت فرمودند!!!
اصلا عجیبه اینهمه سوره چرا سوره مبارکه کهف؟؟؟
سوره فجر سوره اباعبدالله الحسین علیه السلام است، چرا اون را تلاوت نفرمود؟؟؟
و چنان مباحث در مورد این سوره زیاده و بعد تفاسیر متفاوته کعب احبارهای امت رسول‌الله هم تا توانسته اند احادیث جعلی و روایات خرافی وارد کردند ک جریان را پیچیده‌‌تر کرده‌‌است.
من خیلی ضمنی و گذرا اشاره میکنم ب آیات این سوره مبارکه از ایه ۸۳ ب بعد بحث عوض میشه، قبلش در مورد بحث دیگری است و آیه اینطور شروع میشود وَيَسْأَلُونَكَ عَن ذِي الْقَرْنَيْنِ و از تو در باره ذوالقرنين مى‏پرسند قُلْ سَأَتْلُو عَلَيْكُم مِّنْهُ ذِكْرًا﴿۸۳﴾ ب زودى قولی از او براى شما خواهم خواند (سَأَتْلُو) إِنَّا مَكَّنَّا لَهُ فِي الْأَرْضِ وَآتَيْنَاهُ مِن كُلِّ شَيْءٍ سَبَبًا ﴿۸۴﴾ ما زمین را در اختیار او قرار دادیم (مَكَّنَّا لَهُ) این (لَهُ) اینجا خیلی جالبه ب معنای <هرچیز> هست یعنی یک ویژگی خیلی عجیب داشته ذوالقرنین، عزیزان ب صراحت دارید میبینید چیزهایی ب ذوالقرنین داده شده بود ک ب بعضی از پیامبران ما هم داده نشده بود سلیمان پیامبرعلیه السلام بزرگترین حکومت الهی رو در تاریخ تشکیل داده بود، ایشونهم نتونسته بود ب این مقام برسه؛ فَأَتْبَعَ سَبَبًا ﴿۸۵﴾ رفت ب دنبال سببی و وسیله‌ای و توسط اون وسیله مسافرتی انجام میده... حَتَّى إِذَا بَلَغَ مَغْرِبَ الشَّمْسِ تا زمانی ک ب محل غروب خورشید رسید وَجَدَهَا تَغْرُبُ فِي عَيْنٍ حَمِئَةٍ ک در چشمه سیاه غروب میگردد، میگن ب دریا سیاه رسید، دریا سیاه چون یک طرف خورشید دیده نمیشه موقع غروب انگار خورشید در خود این دریا فرو میره وَوَجَدَ عِندَهَا قَوْمًا یک قومی رو پیدا کرد واصلا درباره اون قوم صحبت نمکینه ک چی بودن چیکاره بودن مسکوت میمونه توجه کنید این مسائل زیربنای پی بردن ب ذوالقرنین هستش قُلْنَا يَا ذَا الْقَرْنَيْنِ إِمَّا أَن تُعَذِّبَ وَإِمَّا أَن تَتَّخِذَ فِيهِمْ حُسْنًا ﴿۸۶﴾ عجب این کی بوده ک خداوند‌عزوجل میگه گفتیم (قُلْنَا) با خداوندعزوجل حرف میزده، گفتیم هرکاری میخوای باهاشون بکن، میخوای عذابشون کن میخوای ولشون کن، عجب مقامی، میگه دست خودت هرکاری خواسی باهاشون بکن، قَالَ أَمَّا مَن ظَلَمَ فَسَوْفَ نُعَذِّبُهُ ثُمَّ يُرَدُّ إِلَى رَبِّهِ فَيُعَذِّبُهُ عَذَابًا نُّكْرًا ﴿۸۷﴾ بعد ذوالقرنین میگه هر که خوبی کرد بهش احسان میکنیم اما هرکه بدی کرد عذابش میکنیم و میفرستیمش پیش پروردگارش تا دوباره خداوند عزوجل پدرش رو دربیاره؛ عجب پس ایشون قدرت بر جزا هم داشته!!! ب جرات میتونم بگم پیچیده ترین اشخاص قران ذوالقرنین هست، وَأَمَّا مَنْ آمَنَ وَعَمِلَ صَالِحًا فَلَهُ جَزَاء الْحُسْنَى و اما کسانی ک ایمان اوردن و عمل صالح انجام دادن ما جزا نیکو بهشون میدیم(سَنَقُولُ لَهُ) فعل های جمع رو نگاه کنید اینجور افعال رو یا پیامبران استفاده میکنن یا خود خداوند عزوجل وَسَنَقُولُ لَهُ مِنْ أَمْرِنَا يُسْرًا ﴿۸۸﴾ و میگه <از امر ما>... از امر ما یک راحتی و آسانی میرسانیم ب آنهایی ک خوب بودن ثُمَّ أَتْبَعَ سَبَبًا ﴿۸۹﴾ و دوباره وسیله وسببی رو دنبال کرد رفت ب مَطْلِعَ الشَّمْسِ، یک سوال در تمام جای جای قران اول مشرق اومده بعد مغرب رب المشرقین والمغربین رب المشارق و المغارب اولین جائیکه اول مغرب اومده. حالا بعضی مترجمین چطور از این ایه شریفه برداشت کردن مشرق، رو خدا میدونه؛ لابد گفتن اون طرف ک خورشید طلوع کرد مغرب بود لابد اینطرف هم مشرقِ وباز ی سوال مگه غروب و طلوع خورشید نسبی نیست؟؟؟
مگه مشرق و مغرب نسبی نیست؟؟؟!!!

ماجرا داره پیچیده تر میشه اصلا انقدر با کنایه صحبت میکنه ک ساعت ها باید وقت بذاری ببینی چی میشه چی منظورشه.
پایان قسمت اول
لطفا نظرات خود را درباره تاثیر گذاری و یا عدم آن بیان بفرمایید و با عضویت در گروه سبیل العهد این سلسله مطالب را ب طور منظم مطالعه بفرمایید
محمدمهدی.
هفته‌نامه سبیل‌العهد شماره(دوم)
 لینک

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
محمدمهدی
آروم و عادیآروم و عادی
محمدمهدی

به نام خالق هستی فقط جوونا بخونند!!! تو بد دوره زمونه

به نام خالق هستی فقط جوونا بخونند!!! تو بد دوره زمونه ای داریم زندگی میکنیم، زیستن سخته تو این دوره زمونه بهتون بگم؛ اما جایزه‌اش بزرگه! میگه تو اخرزمون دین نگه ذاشتن مثه نگه داشتن اتیش کف دسته، داریم میبینیم شاید بعد ما بدترهم بشه ما نمیدونیم ​اما نکته‌ای ک وجود داره چیه؟ اینکه این وسط ما میخوایم باخته باشیم و یک ابد اتش برا خودمون بخریم یا پیروز این ماجرا باشیم... ینی کسی ک به عشق امام زمانش از گناه گذشت. میدونم هرزگی تو جامعه زیاد شده محرک ها زیاد شده هرجا رو نگاه میکنی گناه هست اما بهتون بگم تو این حالت حفظ دین خیلی ارزشمندتره‌ها. دوستی تعریف میکرد ک شخصی باهاش از فرانسه تماس گرفته بود حالا من جریان رو از طرف اون واستون تعریف میکنم: میگفت صاحب‌کار من فهمیده ک من مسلمونم شیفت کاری من رو انداخته از قبل از نماز ظهر تا بعد از نماز مغرب و عشاء؛ گفته ببینم داری نماز میخونی اخراجت میکنم. من فکر کردم میخواد بپرسه اگه نمازم قضا بشه اشکال داره یا نداره میخواستم بهش بگم این مسائل فقهی رو زنگ بزن از مرجع تقلیدت بپرس گفت: ن نمازم رو میخونم گفتم چطوری؟ گفت: راستش رو بخوای من میتونم دستشویی برم ی نایلونه پنهون کردم توی دستشویی اونجا نایلون رو کنار توالت فرنگی پهن میکنم روی اون نایلون نماز میخون، میخوام بدونم اونجا نماز میخونم نمازم مشکل نداره؟ میگفت من نمیتونستم جواب این آدم رو بدم مات مونده بودم... بهش گفتم با عقل و سواد من بهت بگم ثواب نماز تو با نماز خوندن جلو خونه کعبه یکیه؛ و کسایی هستن اینطور دین نگه داشتن شیعیان نُبُّل الزهرا س ساله تو محاصرن دارن علف میخورن از گرسنگی توی سوریه هشتاد هزار نفر ادم تو محاصره کامل س ساله س سال بعد من و شما لم دادیم تو کشور خودمون راست راست میچرخیم قر و فرو سوسول لوس بازی، واقعا چقدر لوسیم ما چقدر سریع بهمون بر میخوره چقدر آستانه تحمل ما پایینه بعد یکی دیگه تو فرانسه چون مفاتیح نداره میشینه دعای کمیل رو با دست مینویسه؛ کل ارزوشونه ی مفاتیح ترجمه فرانسه است واسشون ببری ی دختر فراماسونر ب همراه شیعه شده بودن تعریف میکرد پدر دختره فراماسونر بود اینطور وایسادن اونجا علم نگه داشتن... ؛ چرا؟
چون رسیدن ب مهدی بعد ما اینجا تو همه مسجدا مفاتیح قرآن صبح دعای ندبه شب دعای کمیل و دعای توسل برگزار میشه ولی سختشه بره ی جا برا خدا راز و نیاز کنه. بهش میگم چرا دعای کمیل، خودت ی جوری دعا کن، میگه نه از زبان علی راز و نیاز کردن خوشگلی داره باید آدم برسه مگه هر نخاله ای ب امام زمان میرسه غرق نعمتیم نمیدونیم آرزوشونه تو ایران باشن میگم بابا ایرانم مشکلات خودش رو داره میگه میدونم ولی شما نمیدونی وقتی صدای اشهد ان علی ولی الـ... از این گلدسته ها میپیچه ینی چی. همه میتونن برا امام زمانشون کار کنن بهمون یاد دادن از شش ماهه تونست برا امام زمانش کار کنه تا نود ساله، در راه حقیقت بعضی مواقع حیوانات کار میکنن سگ اصحاب کهف ول نمیکرد اینا رو گاهی نور حقیقت تکون میده حیوانا رو اما بعضی از انسانا مثه چهارپایانن حتی بدتر از چهارپایان . براهم دعا کنیم ما از زبون هم گناه نکردیم برا هم دعا کنیم و همه برا یکی دعا کنیم ب نیابت از اون صدقه بدیم دعا کنیم نماز بخونیم زیارت بریم روزی ده دقیقه باهاش صحبت کنیم اون کسی نیس جز حجت‌ ابن الحسن العسکری عج الله تعالی فرجه الشریف. هفته‌‌نامه شماره(اول)

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
سجاد
شادشاد
سجاد

اشتباه از من بود من از کسی انتظار داشتم

اشتباه از من بود

من از کسی انتظار داشتم سکوتم را بفهمد

که حتی فریادم را نشنید !

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید