لحظه  بروز رسانی 
اپل فا | AppleFa
اپل فا | AppleFa

بهترین ترفندهای اپل واچ که باید بدانید !

بهترین ترفندهای اپل واچ که باید بدانید !

بهترین ترفندهای اپل واچ که باید بدانید !

متن روی صفحه را بزرگتر کنید

به دلیل کوچک بودن صفحه نمایش اپل واچ، گاهی استفاده از آن دشوار می شود، اما نگران نباشید اپل امکان بزرگ نمایی متن ها را در این دستگاه فراهم کرده است. برای تغییر اندازه متن در ساعت خود، به قسمت تنظیمات و بخش روشنایی و اندازه متن رفته و مطابق میل خود اندازه متن را تنظیم کنید. برای آموزش کامل این کار می توانید به مقاله آموزش تغییر اندازه فونت در اپل واچ مراجعه کنید.

اعلان را با کف دست خود بی صدا کنید

اگر صدای اعلان ها در اپل واچ شما فعال است و جایی هستید که می خواهید این صداها به مدت کوتاهی قطع شوند، می توانید نمایشگر را با دست خود به مدت سه ثانیه یا بیشتر بپوشانید تا صداهای جدید را فوراً بی صدا کنید. برای روشن کردن این ویژگی، باید از طریق برنامه Apple Watch در iPhone خود به My Watch > Sounds & Haptics > Cover to Mute بروید.

پنهان کردن برنامه های اپل واچ

برای اینکه برنامه ها در اپل واچ نشان داده نشوند، به برنامه Apple Watch در iPhone رفته و به بخش My Watch بروید. در هر صورت برنامه های نصب شده نشان داده می شوند، مگر اینکه آن ها را از آن دستگاه حذف کنید. با رفتن به وضعیت خاموش، می توانید روی برنامه هایی که قصد حذفشان را دارید، ضربه بزنید.

گوشی آیفون خود را با ساعت خود پیدا کنید

گوشی آیفون خود را پیدا نمی کنید؟ نگران نباشید اپل واچ می تواند به شما در ردیابی آن کمک کند. از صفحه Watch خود، برای فعال کردن Control Center، انگشت خود را به سمت بالا بکشید از اینجا روی دکمه Ping iPhone با رنگ آبی ضربه بزنید تا صدایی ایجاد کند و از این طریق آیفون خود را بیابید.

از صفحه نمایش اپل واچ خود عکس بگیرید

با فشار دادن سریع و همزمان دکمه کناری و Digital Crown می توانید از صفحه ساعت هوشمند خود عکس یا همان screenshot بگیرید.

اپل واچ خود را Restart کنید

اگر ساعت شما هنگ کند، می توانید با فشار دادن و نگه داشتن دکمه کناری آن را خاموش کنید وقتی که نوار خاموش شدن را مشاهده کردید آن را روی صفحه بکشید.

عکس های صفحه نمایش دلخواهتان را ذخیره کنید

نه تنها می توانید با استفاده از Force Touch در صفحه نمایش اپل واچ عکس های پیش فرض ساعت اپل را انتخاب کنید، بلکه عکس های دلخواهتان را هم می توانید برای استفاده های بعدی ذخیره کنید. برای انجام این کار، صفحه نمایش Watch را لمس کنید، سپس صفحه را به سمت چپ بکشید و روی دکمه جدید ضربه بزنید. از آنجا می توانید صفحه نمایش ساعت مچی خود را به دلخواه خود تنظیم کنید.

گزینه Snooze را برای آلارم خود خاموش کنید

اگر شما هم جزو افرادی هستید که همیشه وقتی آلارم به صدا درمی آید گزینه snooze را می زنید، می توانید دکمه تعویق یا همان snooze را در Apple Watch غیرفعال کنید.

پیام های از پیش آماده شده را خودتان بنویسید

می توانید از طریق iPhone خود چند پاسخ از پیش تنظیم شده، تنظیم کنید که در هنگام مکالمه برای ارسال خودکار روی آن ها ضربه بزنید. برای انجام این کار، وارد برنامه Apple Watch شده، سپس به My Watch > Messages > Default Replies بروید. هر وقت خواستید می توانید این لیست را تغییر دهید و پاسخ های از پیش ساخته شده را اضافه یا حذف کنید.

متن دلخواهتان را به پیام صوتی تبدیل کنید

وقتی با صدایی به پیامی پاسخ می دهید، Apple Watch یکی از این دو گزینه را برای شما نشان می دهد، ارسال پیام به صورت متن دیکته شده یا ارسال به عنوان پیام صوتی. اگر ترجیح می دهید پیام های شما همیشه به صورت پیام صوتی باشد، می توانید با مراجعه به برنامه Apple Watch در iPhone خود، به My Watch > Messages رفته و پیام های صوتی را فعال کنید.

موقعیت مکانی خود را در پیام ها با Force Touch به اشتراک بگذارید

اگر می خواهید مکان فعلی خود را برای دوستان خود ارسال کنید، کافیست نمایشگر را لمس کرده و روی ارسال موقعیت مکانی ضربه بزنید.

تمام اعلان های خود را با Force Touch پاک کنید

برای حذف یک اعلان از صفحه اعلانات، می توانید صفحه را به سمت چپ بکشید. اما با یک ضربه می توانید از تمام هشدارهای اعلان خود خلاص شوید. ابتدا صفحه نمایش را به پایین بکشید تا به Notifications دسترسی پیدا کنید، سپس برای نمایش گزینه Clear All صفحه نمایش ضربه بزنید.

ایمیل هایتان را با Force Touch علامت گذاری کنید

راهی برای نوشتن ایمیل جدید در Apple Watch وجود ندارد، اما می توانید پیام هایی را که می خواهید بعداً به آن ها پاسخ دهید، به راحتی علامت گذاری کنید. برای این کار پیام یک ایمیل را لمس کرده، سپس روی علامت گذاری ضربه بزنید.

Mailbox خود را محدود کنید

برای این که اعلان های mailbox صفحه نمایشتان را شلوغ نکند، می توانید آن را محدود کنید. می توانید صندوق های پستی خاصی را برای نمایش در Apple Watch از برنامه موجود در iPhone خود انتخاب کنید. برا این کار کافیست به مسیر My Watch > Mail > Include Mail رفته و برای Mailbox خود محدودیت ایجاد کنید.

برنامه های روزانه خود را در تقویم اعمال کنید

برای انجام این کار، اطمینان حاصل کنید که رویداد جداگانه Travel Time را فعال کرده باشید. با رفتن به برنامه Calendar، ضربه زدن روی رویداد مورد نظر و رفتن به Edit > Travel Time می توانید این کار را در iPhone خود انجام دهید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
اپل فا | AppleFa
اپل فا | AppleFa

راه حل جلوگیری از کانکت شدن خودکار ایرپاد به سایر دستگاه

 لینک
راه حل جلوگیری از کانکت شدن خودکار ایرپاد به سایر دستگاه

راه حل جلوگیری از کانکت شدن خودکار ایرپاد به سایر دستگاه ها

در به روزرسانی جدید آیفون، ویژگی های جدیدی مربوط به تنظیمات دستگاه ایرپاد اضافه شد. اپل یک به روزرسانی برای AirPods ، AirPods Pro ، AirPods Max و برخی هدفون های با مارک Beats منتشر کرد. این به روز رسانی به این محصولات امکان می دهد تا بسته به نوع دستگاهی که می خواهید گوش دهید یعنی iPhone ، iPad و Mac به طور خودکار متصل شوند. در مواردی همچون پخش موزیک یا هرگونه فایل صوتی روی آیفون و حتی برقراری تماس صوتی، ایرپاد به صورت خودکار به آیفون متصل می‌شود. اگر ایرپاد شما به یک آیفون متصل باشد، اما سپس یک آیپد یا مک با همان اپل آیدی شروع به پخش موسیقی کند، ایرپاد به منبع صوتی جدید متصل می شود. این ویژگی با اینکه باعث سهولت در اتصال می شود، در عین حال می تواند باعث ایجاد مشکل برای کاربران باشد. چگونه می توان از کانکت شدن خودکار ایرپاد به سایر دستگاه ها جلوگیری کرد؟ در این مقاله از اپل فا آموزش می دهیم که چگونه قابلیت اتصال خودکار AirPods یا AirPods Pro را غیرفعال کرده و از اتصال تصادفی آن ها به iPad و iPhone های دیگر جلوگیری کنید.

چرا ایرپادها به طور خودکار به دستگاه های دیگری متصل می شوند؟

ویژگی اتصال خودکار به دستگاه های دیگر برای سهولت کار کاربران ایرپاد طراحی شده است. تصور کنید شما در راه بازگشت از محل کار خود، از آیفون‌تان به موسیقی گوش می دهید، پس از ورود به خانه با آیپد خود به تماشای چند فیلم در آپارات یا یوتیوب اقدام می کنید، ایرپاد شما تغییر دستگاه را تشخیص داده و به طور خودکار به آیپد متصل می شود تا بتوانید بدون نیاز به تنظیم دستی تنظیمات، به صورت یکپارچه به گوش دادن ادامه دهید. اما ممکن است مشکلات ناخواسته ای هم در این میان اتفاق بیافتد. به همین دلیل برخی از کاربران مایل هستند اتصال ایرپاد خود به دستگاه مورد نظر را خودشان تعیین کنند. خوشبختانه این امکان وجود دارد و شما فقط با تغییر ساده در تنظیمات می توانید تنظیمات دلخواه خود را روی ایرپاد خود پیاده کنید.

چگونه می توان از کانکت شدن خودکار ایرپاد به سایر دستگاه ها جلوگیری کرد؟

در این قسمت مراحلی را که باید طی کنید تا از اتصال خودکار جلوگیری شود، برایتان آموزش می دهیم:

• مطمئن شوید که AirPods یا ‌AirPods Pro به آیفون شما متصل است.

• به تنظیمات آیفون خود وارد شوید.

• روی گزینه بلوتوث کلیک کنید.

• برای باز کردن اطلاعات پنهان شده، روی علامت ( i ) در کنار ‌AirPods خود در لیست باز شده کلیک کنید.

• روی اتصال به این iPhone کلیک کنید.

• گزینه When Last Connected to This iPhone را انتخاب کنید.

به صورت خودکار گزینه Automatically نشان داده می شود که در این حالت ایرپاد به طور خودکار به دستگاه فعال متصل می شود. این ویژگی باعث آزار بسیاری از کاربرانی است که ایرپاد خود را بین چندین دستگاه جابجا می کنند. بنابراین اگر شما هم این مورد را تجربه می کنید، گزینه When Last Connected to This iPhone شما را از اتصال خودکار به دستگاه های دیگر نجات می دهد. با انتخاب گزینه When Last Connected to This iPhone، ایرپاد شما به طور خودکار به آخرین دستگاه متصل شده، وصل می شود. به عبارت دیگر، اگر آخرین بار با استفاده از ایرپاد خود به چیزی در آیفون خود گوش داده اید، در دفعات بعدی ایرپاد فقط به آیفون شما متصل می گردد.

نحوه خاموش کردن اتصال خودکار ایرپاد در macOS Big Sur

• در menubar خود بر روی Control Center کلیک کنید.

• روی بلوتوث کلیک کنید.

• اتصال به AirPods یا AirPods Pro را انتخاب کنید.

• روی « تنظیمات برگزیده بلوتوث» در پایین لیست دستگاه های خود کلیک کنید.

• دستگاه خود را در لیستی که ظاهر می شود پیدا کنید.

• باید یک دکمه با عنوان marked Options ظاهر شود، روی آن کلیک کنید.

• روی dropdown menu کنار اتصال به این Mac کلیک کنید.

• گزینه When Last Connected to this Mac را انتخاب کنید.

نحوه روشن کردن کانکت شدن خودکار ایرپاد به سایر دستگاه ها
اگر پس از انجام مراحل بالا پشیمان شدید، می توانید با برگرداندن مراحل بالا، آن ویژگی را دوباره برای همه دستگاه های خود روشن کنید. ممکن است بخواهید دراین ویژگی ایرپاد در آیفون و مک شما بدون اتصال به آیپد، جا به جا شود. برای این کار گزینه خودکار را فقط در دو دستگاه روشن کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید