آنلاین سلامت
آنلاین سلامت

5راز برای داشتن روابط دوستانه طولانی مدت ************************************

 لینک
5راز برای داشتن روابط دوستانه طولانی مدت
 ************************************

5راز برای داشتن روابط دوستانه طولانی مدت
************************************

برخی گمان می کنند این روزها شبکه های اجتماعی و دوستی های مجازی جایگزین دوستی ها و روابط انسان ها در عالم واقع شده اند. اما روان شناسان عقیده دارند، دوستی های طولانی مدت و حفظ روابط قدیمی یکی از خواست های همیشگی انسان هاست.

میل انسان به داشتن دوستی که از دوران بچگی با او آشنا باشند و بتوانند تمام خوشی ها و ناخوشی های خود را با او در میان بگذارند، میلی تمام ناشدنی است. در واقع یک دوست قدیمی بیش از آنکه در مورد امروز شما بداند از دیروز شما می داند. با تمام این اوصاف اغلب افراد نمی توانند دوستی های خود را به صورت طولانی مدت ادامه دهند و در این راه دچار مشکلاتی می شوند. به همین دلیل در این گزارش از پنج رازی که به ما در حفظ روابط قدیمی کمک می کند صحبت شده است.

*کنترل حدود انتظارات از دیگری

اینکه گفته می شود دوستان قدیمی در ارتباطشان با یکدیگر افراد بی توقعی هستند، حرفی است کاملاً اشتباه. برای داشتن دوستی طولانی مدت باید به موقع خواسته های خود را از دوستتان بیان کنید. در واقع دوست شما باید به موقع از شما حمایت کند، همراه شما باشد و باعث ارتقا شما در زندگی شود. در طرف مقابل، نباید دوست خود را تحت فشار بگذارید تا در تمام مراحل سخت زندگی به نوعی جُور شما را بکشد. هیچ گاه این موضوع را فراموش نکنید که دوست شما نمی تواند تمام نیازهایتان را بر آورده کند.

*سازگار و انعطاف پذیر باشید

اغلب افرادی که دوستی های طولانی مدت دارند نه تنها انعطاف پذیر هستند بلکه توانایی فراموش کردن را نیز دارا هستند و به خوبی دریافته اند هیچ فردی یا رابطه دوستی کامل نیست. این موضوع بدین معناست که آنها به دوست اجازه رشد، پیشرفت و تغییر را می دهند، هم چنین متوجه می شوند عمق یک رابطه دوستی در برخی زمان ها بیشتر و گاهی اوقات به دلیل برخی مشکلات کمتر می شود، اما این موضوع به معنی از بین رفتن آن دوستی نیست.

*برای یکدیگر وقت بگذارید

این امر موضوعی واضح و حیاتی است، ساخت لحظه های مشترک و داشتن تجربیات مشترک موجب حفظ پیوندهای دوستانه می شوند. شما باید زمانی به دوست صمیمی خود اختصاص دهید تا او به ظرائف و خصوصیات اخلاقی شما آگاه شود، در واقع باید هر زمان که می توانید خاطره جدید برای هم بسازید و به عکس و خاطراتی که از گذشته دارید بسنده نکنید. خوش باشید و از لحظاتی که با یکدیگر دارید لذت ببرید.

*از دوست خود به خاطر بودنش تقدیر کنید

یکی از موضوعاتی که اغلب انسان ها چه در روابط دوستانه و چه در روابط زناشویی خود فراموش می کنند تقدیر از دیگری است. سعی کنید در موقع لزوم به دوست خود بگوئید که چه قدر از دوستی و ارتباطی که با او دارید خوشحال و راضی هستید. داشتن دوستی های طولانی مدت اتفاقی است نادر و ساختن یک رابطه دوستی جدید که سال ها ادامه داشته باشد کاری است سخت تر، پس قدر دان تک تک لحظه هایی باشید که کنار دوست خود هستید.

*به خاطرات مشترک به موقع پایان دهید

اگرچه قطع ارتباط با کسی که شریک بسیاری از لحظات زندگی شما بوده است کار دشواری است، اما نکته بسیار مهم این است که اگر دوستی باعث تحلیل شما می شود به موقع آن را تمام کنید. نشانه های چنین حالتی زمانی است که شما در کنار دوست خود هستید ولی حرف مشترکی ندارید با او بزنید، در مقابل او احساس ضعف می کنید، عصبی می شوید یا متوجه می شوید که دوستی شما پُر شده از سوءتفاهم و تحقیرهای مکرر. در چنین شرایطی هر چه قدر دشوار اما به دوستی خود خاتمه دهید و به ساختن یک ارتباط دوستانه جدید امیدوار باشید.

مشاهده همه ی 6 نظر
آنلاین سلامت
آنلاین سلامت
فواید ماهی

فواید ماهی{-35-}{-35-}{-35-}{-35-}

مشاهده همه ی 2 نظر