بروز رسانی 
رسانه تفریحی به سرگرمی
رسانه تفریحی به سرگرمی

هوش مصنوعی برای یادگیری دیگر نیازی به انسان ندارد! فناوری هوش

هوش مصنوعی برای یادگیری دیگر نیازی به انسان ندارد!
نتیجه تصویری برای هوش مصنوعی

فناوری هوش مصنوعی گوگل تا بدان حد پیشرفت کرده که برای خودآموزی دیگر نیازی به دریافت اطلاعات از انسان ندارد. به نقل از نکست وب، DeepMind از این پس می تواند با پردازش داده های قبلی که از انسان دریافت کرده و ترکیب و تجزیه و تحلیل این اطلاعات خود مطالب جدید را بیاموزد و خود را به روز کند.
گوگل مدتی است رایانه های دارای هوش مصنوعی موسوم به رایانه های دارای اعصاب تشخیص دهنده را ابداع کرده که با استفاده از اطلاعات ذخیره شده در رایانه ها و استفاده از هوش مصنوعی و شبکه عصبی خود قادر به تجزیه و تحلیل و ارائه خروجی نهایی هستند.
شبکه عصبی سیستم ابداعی گوگل مانند اعصاب مغز انسان توان یادگیری دارد و حتی می توانند برای ارائه خروجی شرایط و راه حل های موجود را بررسی کنند و بهترین نتیجه را ارائه دهند. با افزایش داده های ذخیره شده در چنین سیستمی یافتن بهترین جواب نیز ساده تر خواهد شد. به عنوان مثال پس از معرفی برخی روابط خانوادگی به این سیستم، سیستم مذکور موفق به شناسایی تمامی ارتباطات خانوادگی دیگر آن مجموعه شد و در آینده هم با سرعت بیشتری به سوالات طرح شده در این زمینه پاسخ گفت.

ادامه مطلب...

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
رسانه تفریحی به سرگرمی
رسانه تفریحی به سرگرمی

ویتامین N برای بهبود سلامت روان به سرگرمی : هرچه زندگی

ویتامین N برای بهبود سلامت روان
نتیجه تصویری برای ‫ویتامین N‬‏


به سرگرمی : هرچه زندگی ما با فن‌آوری بیشتر عجین شود ما بیشتر به طبیعت نیاز داریم تا تعادل طبیعی خود را حفظ کنیم. برای کمک به بهبود سلامت جسم و روح این مقاله جالب را بخوانید!

ما انسان ها بیشتر وقت مان را با انواع و اقسام ماشین های مختلف- خودرو، رایانه، تلفن‌های همراه- و صداهای ناهنجار زندگی شهری می‌گذرانیم. به دلیل عدم دسترسی به طبیعت و ریتم طبیعی بدن خودمان، روز به روز تعادل روحی مان را از دست می دهیم و دچار مشکلی می شویم که ریچارد لوو- نویسنده و روزنامه نگار زیست‌محیطی– آن را “اختلال کمبود طبیعت” می نامد.

لوو، نام طبیعت را “ویتامین N” – حرف اول nature (به معنی طبیعت)– گذاشته است و معتقد است عامل مهمی در سلامت عاطفی و جسمانی ماست. به دنبال دهه ها تحقیق روی روانشناسی زیست محیطی، ثابت شده است که این موضوع کاملا صحت دارد.

سال ۱۹۸۴ در تحقیقی قدیمی در بیمارستان فیلادلفیا (آمریکا)، مشخص شد بیمارانی که پس از عمل جراحی، در اتاقی که پنجره ای رو به درختان داشت قرار می گرفتند، زودتر از بیماران دیگر که مقابل پنجره اتاق شان دیوارهای آجری وجود داشت خوب شده و از بیمارستان مرخص می شدند. تمام این بیماران از رسیدگی های کاملا برابر برخوردار بودند. از آن زمان به بعد اکثر بیمارستان ها به بوستان های شفابخش و فضاهای سبز آرام که امکان تفکر و اندیشیدن را می دهد مجهز شدند.


ادامه مطلب...

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
رسانه تفریحی به سرگرمی
رسانه تفریحی به سرگرمی

مراسم تشییع پیکر مرحوم داوود رشیدی به سرگرمی : مراسم بدرقه

مراسم تشییع پیکر مرحوم داوود رشیدی
نتیجه تصویری برای داوود رشیدی

به سرگرمی : مراسم بدرقه پیکر داود رشیدی با حضور خانواده این هنرمند و مردم در مقابل تالار وحدت برگزار شد.
صبح امروز تالار وحدت میزبان حضور مردم و هنرمندانی است که برای بدرقه داود رشیدی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون به آرامگاه ابدی‌اش در قطعه هنرمندان آمدند.
جمشید مشایخی، داریوش اسدزاده، لیلا حاتمی، زری خوشکام، بهمن فرمان‌آرا، خسرو سینایی، سیروس الوند، هادی مرزبان، پرویز پورحسینی، قطب الدین صادقی، الهام کردا، علی دهکردی، احمد مسجد جامعی، مرتضی کاظمی، عبدالحسین مختاباد، عبدالرضا اکبری، داریوش ارجمند، حبیب دهقان‌نسب،حبیب رضایی،لیلی گلستان،جعفر پناهی، علیرضا خمسه، افسانه چهره آزاد، و… از چهره‌های حاضر بودند. داود رشیدی ۵ شهریور ماه درگذشت.


(تصاویر) مراسم تشییع داوود رشیدی
(تصاویر) مراسم تشییع داوود رشیدی
(تصاویر) مراسم تشییع داوود رشیدی
(تصاویر) مراسم تشییع داوود رشیدی
(تصاویر) مراسم تشییع داوود رشیدی


ادامه مطلب...

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
رسانه تفریحی به سرگرمی
رسانه تفریحی به سرگرمی

داوود رشیدی به دلیل ایست قلبی درگذشت به سرگرمی : داود

داوود رشیدی به دلیل ایست قلبی درگذشت

نتیجه تصویری برای داوود رشیدی

به سرگرمی : داود رشیدی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران صبح امروز ۵ شهریور ماه درگذشت. از جمله فیلم‌های سینمایی که در آنها بازی کرده می‌توان به آثاری چون «کمال الملک»،«ملاقات با طوطی»،«زمهریر» و … نام برد. او در مجموعه‌های تلویزیونی گوناگونی مانند «ولایت عشق»، «هزار دستان»، «آوای فاخته»، «عطر گل یاس» و … نیز بازی کرده است.
لیلی رشیدی فرزند این هنرمند در گفت‌وگو با ایسنا این خبر را تایید کرد که وی امروز ۵ شهریور ماه در منزل به دلیل ایست قلبی درگذشت.
داوود رشیدی زاده ۲۵ تیر ۱۳۱۲ در تهران و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون است. وی دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر است.

ادامه مطلب...

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
رسانه تفریحی به سرگرمی
رسانه تفریحی به سرگرمی

پیشگیری از نابینایی بیماران دیابتی با خوردن ماهیبه سرگرمی : محققان

پیشگیری از نابینایی بیماران دیابتی با خوردن ماهی
نتیجه تصویری برای ماهی خوردن

به سرگرمی : محققان اعلام کرده‌اند افراد مبتلا به دیابت در صورتی که خوردن ماهی را وارد دو وعده از رژیم غذایی هفتگی خود کنند، احتمال نابینایی را تا حد زیادی کاهش داده‌اند.

«رتینوپاتی دیابتی» یک مشکل جدی و حاد دیابت نوع۲ است که به دلیل کاهش تامین خون برای شبکه چشم ایجاد می شود. این وضعیت متداول ترین علت نابینایی مرتبط با دیابت است.

در این مطالعه، تیم تحقیق بر بیمارانی که رژیم غذایی کلی شان متشکل از غذاهای عمدتا کم چرب یا گیاهی بود تمرکز کردند. تیم تحقیق دریافت افرادی که حداقل دو وعده ماهی چرب در هفته مصرف می کردند در مقایسه با کسانی که رژیم غذاییشان حاوی ماهی کمتری بود از ریسک پایین تر ابتلا به رتینوپاتی دیابتی برخوردار بودند.


ادامه مطلب...

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
رسانه تفریحی به سرگرمی
رسانه تفریحی به سرگرمی

طرز تهیه همبرگر شکم پر خوشمزهبه سرگرمی : همبرگر یکی از

طرز تهیه همبرگر شکم پر خوشمزه

به سرگرمی : همبرگر یکی از ساندویچ هایی است که طرفداران بسیاری دارد. طرز تهیه همبرگر بسیار آسان و ساده است. این بار به جای همبرگرهای همیشگی، یک همبرگر خوشمزه خانگی درست کنید.

مواد لازم برای تهیه همبرگر شکم پر

گوشت چرخ کرده : نیم کیلو
پیاز رنده شده : ۲ عدد متوسط ( رنده شده با رنده ریز )نمک، فلفل و ادویه : به مقدار لازم
مغز نان باگت سرخ شده : به مقدار لازم ( تا هر زمان چسبندگی لازم را داشت )


ادامه مطلب...

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
رسانه تفریحی به سرگرمی
رسانه تفریحی به سرگرمی

خوراکی هایی که همسرتان را عاشق خود می کنید به سرگرمی

خوراکی هایی که همسرتان را عاشق خود می کنید


به سرگرمی : وقتی حال‌تان خوب است برای تداوم این حس خوب چه می‌کنید؟ وقتی ناراحت و افسرده هستید، برای خداحافظی با این حال چه کاری انجام می‌دهید؟ انسان‌ها به شیوه‌های مختلف شادی خود را دنباله‌دار و غم‌ خود را کوتاه می‌کنند اما یکی از شیوه‌های مشترک بین‌ آنها برای تداوم یا قطع، حس غذا خوردن است. حتما برای شما هم پیش آمده که در زمان خوشحالی یا ناراحتی بی‌اختیار سراغ یخچال یا خوراکی‌های روی میز بروید، ولی می‌دانید که بهتر است در این زمان‌ها چه چیزی بخورید یا بیاشامید؟

«انسان آن چیزی است که می‌خورد» این ضرب‌المثل معروف اشاره به اهمیت تغذیه در سلامت انسان دارد، اما تغذیه صرفا به سلامت جسم ربط ندارد، می‌تواند سلامت  روان را هم تامین کند. در این مطلب شما می‌توانید توصیه‌های برترین متخصصان تغذیه دنیا را برای آنکه در هر حالت روحی چه مواد غذایی را مصرف کنید، بخوانید. باکمک این نکات قادرید برخی از حالت‌های روانی را کنترل و خلق و خوی بد را از خود دور کنید.

وقتی حال‌تان خوب است برای تداوم این حس خوب چه می‌کنید؟ وقتی ناراحت و افسرده هستید، برای خداحافظی با این حال چه کاری انجام می‌دهید؟ انسان‌ها به شیوه‌های مختلف شادی خود را دنباله‌دار و غم‌ خود را کوتاه می‌کنند اما یکی از شیوه‌های مشترک بین‌ آنها برای تداوم یا قطع، حس غذا خوردن است. حتما برای شما هم پیش آمده که در زمان خوشحالی یا ناراحتی بی‌اختیار سراغ یخچال یا خوراکی‌های روی میز بروید، ولی می‌دانید که بهتر است در این زمان‌ها چه چیزی بخورید یا بیاشامید؟

دکتر کارالوئیس، متخصص تغذیه بالینی می‌گوید: «‌مواد غذایی و نوشیدنی‌ها عناصری را که بدن ما به آنها نیاز دارد به آن می‌رسانند، اما این مواد غذایی روی روحیه و خلق و خوی‌ ما هم تاثیر می‌گذارند. برای مثال مواد خوراکی که به‌طور آهسته و دائم قند‌خون را بالا ببرند، می‌توانند خلق و خوی ما را متعادل کنند.» در ادامه فهرستی از مواد غذایی که می‌توانند به بهتر شدن حال شما کمک کنند را ارائه می‌دهیم تا از آنها استفاده کنید.


ادامه مطلب...

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
رسانه تفریحی به سرگرمی
رسانه تفریحی به سرگرمی

طرز تهیه شکلات کاراملی آجیلی خوشمزهبه سرگرمی : شکلات و کارامل

طرز تهیه شکلات کاراملی آجیلی خوشمزه

به سرگرمی : شکلات و کارامل هر دو از خوراکی های خوشمزه و مورد علاقه هر کسی هستند. حال اگر این دو خوراکی را با آجیل و مارشمالو مخلوط کنید یک دسر فوق العاده خواهند شد.

۲ فنجان ریز خرد بیسکویتهای
½  فنجان کره ذوب شده
۲  قاشق غذا خوری شکر قهوه ای
مخلوط مارشمالو، گردو، چیپس شکلاتی و بادام زمینی : به مقدار دلخواه
شکلات ( تافی ) کاراملی نرم : ۱ بسته


ادامه مطلب...

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
رسانه تفریحی به سرگرمی
رسانه تفریحی به سرگرمی

طرز تهیه مرغ بریان خانگی خوشمزه به سرگرمی : مرغ بریان

طرز تهیه مرغ بریان خانگی خوشمزه

به سرگرمی : مرغ بریان از غذاهایی است که بچه‌ها به خوردن آن علاقه بسیاری نشان می‌دهند، به‌ خصوص اگر با کمی سیب‌ زمینی سرخ‌ شده همراه شود. البته این غذا را برای بچه‌ها می‌توان با مقداری سس گوجه‌فرنگی، آن هم از نوع خانگی طعم‌دار کرد اما هر مرغی برای بریان کردن مناسب نیست و نکاتی را باید حین پخت آن در نظر داشت تا نتیجه کار، یک مرغ خشک نباشد.

۱ – وزن مرغی که برای این منظور استفاده می‌کنید، باید یک کیلوگرم به بالا باشد. البته بهترین وزن یک کیلو و ۲۰۰ گرم است. به این ترتیب در پایان پخت، مرغی مغز پخت شده و خوش‌ طعم خواهید داشت.

۲ – وقتی مرغ را در فر قرار می‌دهید، آن را از شکم روی سینی بگذارید تا کمر مرغ از بالا حرارت ببیند. به این ترتیب نرم و آبدار خواهد شد.

۳ – برای آنکه مرغ بیش از اندازه خشک نشود، بهتر است دمای فر در یک ساعت ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد و در ۳۰ دقیقه آخر ۱۶۰ درجه سانتی‌گراد باشد.

۴ – بهتر است وقتی کره را با زعفران مخلوط کردید، بگذارید سرد شود و به صورت کرم درآید آنگاه تمام ‌سطوح مرغ (داخل و خارج) را با آن آغشته کنید.

۵ – پوست مرغ را قبل از پخت جدا نکنید. در پایان پخت آن را از گوشت جدا و مرغ را تکه و سرو کنید.

۶ – این غذا را می‌توانید با نان یا برنج سرو کنید و در کنار آن سبزی‌های پخته‌ای مانند هویج و لوبیا سبز بخارپز شده قرار دهید. تکه‌های سیب‌زمینی تنوری‌شده نیز در صورتی که این غذا با برنج یا نان سرو نشود، می‌تواند سیرکنندگی وعده غذایی‌ را افزایش دهد.


ادامه مطلب...

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
رسانه تفریحی به سرگرمی
رسانه تفریحی به سرگرمی

لئوناردو داوینچی و نیروی اصطکاک در یک نگاهبه سرگرمی : شواهدی

لئوناردو داوینچی و نیروی اصطکاک در یک نگاه

به سرگرمی : شواهدی وجود دارد که نشان می دهد لئوناردو داوینچی به نیروی اصطکاک پی برده بوده و ان آن اگاه بوده است.در این مطلب به تحلیل بیشتر می پردازیم.

 

دانشمندان و متفکرین برجسته تاریخ از لحاظ اجتماعی و خصوصیات شخصی همانند انسان‌های عادی هستند. اگرچه ممکن است از هوش و نبوغ خارق‌العاده‌ای برخوردار باشند اما به هر حال انسان هستند و دارای ویژگی‌های انسانی.

 

لئوناردو داوینچی یکی از برجسته‌ترین دانشمندان و متفکران تاریخ جهان و خالق مونالیزا از دست خط خوبی برخوردار نبود و اغلب در خانواده به‌عنوان پر سر و صداترین فرد شناخته می‌شد!

 

پروفسور یآن‌هاچینگز یکی از اساتید برجسته دانشگاه کمبریج با انجام مطالعات خود بر روی دفترچه یادداشت لئوناردو داوینچی که در موزه Victoria & Albert لندن نگه‌داری می‌شود دریافت که لئوناردو داوینچی ۲۰۰ سال پیش از اینکه قوانین اصطکاک برای اولین بار منتشر شود به وجود این نیرو و عکس‌العمل آن پی برده بود.

 

طرح‌ها و متن‌های ثبت شده توسط لئوناردو داوینچی نشان می‌دهد او به درک بالایی از قوانین اصطکاک و نیروی عکس‌العمل در سال ۱۴۹۳ رسیده بوده است. دکتر هاچینگز در گفته‌های خود خاطر نشان کرد که لئوناردو داوینچی می‌دانست که

 

نیروی اصطکاک بین دو سطح لغزان با فشاری که دو سطح بر یکدیگر وارد می‌کنند متناسب است و نیروی اصطکاک از سطح تماس دو جسم مستقل است بدان معنا که لازمه ایجاد نیروی اصطکاک لزوما تماس دو جسم با یکدیگر نیست کما آنکه نیروی اصطکاک بین مولکول‌های هوا و جسم در حال سقوط نیز وجود دارد.

 

وی افزود: قوانین اصطکاکی که امروزه در صنعت و علوم مختلفی یاری دهنده بشر هستند ۲۰۰ سال پس از کشفیات لئوناردو داوینچی توسط دانشمند فرانسوی Guillaume Amontons در قالب علم سوده شناسی (علم اصطکاک) در سال ۱۶۹۹ منتشر شد و شارل آگوستن به‌طور رسمی این علم و قوانین مربوط به آن را در سال ۱۷۸۱ تایید کرد.


ادامه مطلب...

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید