لحظه  بروز رسانی 
RayaNiko
خوشحالخوشحال
RayaNiko

نصب Inkscape نرم افزار طراحی و ویرایش تصاویر وکتور  

Rayaniko

نصب Inkscape نرم افزار طراحی و ویرایش تصاویر وکتور

 

Inkscape یک ویرایشگر گرافیکی وکتور منبع باز شبیه برنامه های Adobe Illustrator, Corel Draw, Freehand یا Xara X می باشد که به وسیله آن می توان به طراحی و ویرایش تصاویر وکتور پرداخت. آنچه Inkscape را متمایز می کند، استفاده این برنامه از فرمت فایل Scalable Vector Graphics (SVG)، که یک XML منبع باز بر مبنای W3C استاندارد است، می باشد. Inkscape بر خلاف ویرایشگرهای گرافیکی bitmap مانند Photoshop یا Gimp، تصاویر گرافیکی خود را در فرمت وکتور ذخیره می کند. کنتراست تصاویر بیت مپ به رزولوشن خاصی بر مبنای تعداد پیکسل های تشکیل دهنده آن محدود می شود و امکان بزرگنمایی آن ها محدودتر از تصاویر گرافیکی وکتور می باشد.
Inkscape می تواند به عنوان یک ابزار مناسب و قدرتمند طراحی که با استانداردهای XML, SVG و CSS  سازگاری کامل دارد، استفاده شود. این نرم افزار از بسیاری ویژگی های پیشرفته SVG (مانند markers, clones, alpha blending و ...) پشتیبانی می کند.

قابلیت های کلیدی نرم افزار Inkscape:
- طراحی و ویرایش تصاویر وکتور
- وارد نمودن تصاویر مربوط به دیگر نرم افزارهای گرافیکی مانند Adobe Illustrator, Corel Draw, Freehand یا Xara X
- پشتیبانی از فایل های Scalable Vector Graphics
- سازگار با استانداردهای XML, SVG و CSS
- پشتیبانی از ویژگی های پیشرفته SVG
- انجام آسان عملیات پیچیده
- رابط کاربری آسان
- و ...

 

برای نصب Inkscape در Ubuntu ، لطفا مراحل زیر را انجام دهید:
۱. پنجره ترمینال ( terminal ) خود را باز کنید،
۲. کامندهای زیر را به تربیت وارد کنید:


    sudo add-apt-repository ppa:inkscape.dev/stable
    sudo apt-get update
    sudo apt-get install inkscape رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/459/show/InstallApplicationInkscapeOnLinux

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
http//:rayaniko.com

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
RayaNiko
خوشحالخوشحال
RayaNiko

5 دلیل ارزان نبودن طراحی UX   رشد بسیار سریع

Rayaniko

5 دلیل ارزان نبودن طراحی UX

 

رشد بسیار سریع تکنولوژی درده سال اخیر امکان پیشرفت در تمام صنایع را فراهم کرده و آن را به یک عرصه پیچیده تر تبدیل کرده است. در طول این مدت انتظارات ، رفتارها و عادات جستجوی کاربران نیز پیچیده تر شده و تقاضا برای وب سایت های تجاری در تمام دستگاه ها افزایش یافته است.

با افزایش دانش دیجیتال کاربران و پیشرفت تکنولوژی های جدید ، فشار فزاینده ای روی طراحان و آژانس های وب برای ارائه وب سایت های stand- out  موثر بر سطوح بصری و عملیاتی وجود دارد.

در نتیجه ی پیشرفت دیجیتالی و همچنین جذب تکنولوژی و پلت فرم های جدید ، وب سایت ها مجبور به تبعیت هستند و طراحی پیچیده تر شده است. در حال حاضر کسب و کارها به یادگیری و درک بیشتر درمورد تاثیرگذاری وب سایت روی کاربران و سهامداران شان تمایل بیشتری دارند.

حالا بیایید 5 دلیل ارزان نبودن UX را ببینیم.
1. UXفراتر از طراحی بصری است

روش سنتی طراحی وب سایت بر پایه طراحی صرفا بصری ، رویکرد "ببین و احساس کن" روشی است که هنوز هم استفاده می شود اما سازمان ها به دنبال یک سایت بروشور ساده با بودجه محدود سازمان شان هستند. در حال حاضر UX بسیار مورد بحث قرار گرفته که این علامت مرگ طراحی وب سایت سنتی بصری است. ضمن اینکه ممکن است این مسئله درست باشد ، همیشه در بازار عرضه و تقاضا برای سایت های تجاری ساده تر وجود خواهد داشت.

در اغلب موارد سیر تکامل طراحی UX ، هم طراحان و هم بیزینس ها از وب سایتی که به درک نیازها و خواسته های کاربران نیاز دارند ، سریعا به سمت خلق ارزش ، تغییر و ROI می روند. برای درک چگونگی رسیدن به آن یک روش جامع و استراتژیک نیاز است.
2.طراحی UX علمی است

بسیاری از تجارت ها آنچه که انان را ، در افزایش سرعت برای سازگاری با فناوری و رفتار کاربر در تمام دستگاه ها به چالش می کشد ، پذیرفته اند. اینجاست که سازمان های UX جهت همکاری با تجار برای درک خواسته نیاز و اهداف کاربران و بیزینس ها جلو می ایند.

مدل زیر توسط یک معماراطلاعات سرشناس جسی گرت به تصویر کشده شده است. مدل به خلق چشم انداز تنها در برخی از عناصر موردنیاز به عنوان بخش هایی از فرایند طراحی UX از مفاهیم تا مرحله تکمیل کمک می کند.
3. UXزمانبر است

timeline پروژه های UX گذشته از اینکه به صلاح دید طراح یا سازمان است، در امتداد اندازه وب سایت، دستورات و نیازهای پروژه است. هیچ مجموعه یا جدول زمانی قطعی وجود ندارد ، همانطور که طول هر پروژه طراحی UX ممکن است بیشتر مبتنی بر پیچیدگی های اضافی، ایده ها ، یا تکرارها از مشتری باشد.

اگر فرایندها به درستی به کار گرفته شوند فرایند طراحی UX از پایه،  از تکمیل طرح وب سایت بصری تا راه اندازی ، به جای چند ماه در طی چند هفته اجرا خواهد شد. بنابراین تقاضای مدیریت پروژه بیشتر از پروژه طراحی بصری معمولی است.
4.تجربه مشتری باید در نظر گرفته شود

طراحان مسئولیت ارائه یک استراتژی UX موثر و مدرن را برای تاثیرگذاری مثبت بر تجربه مشتری بر عهده دارند. تجربه مشتری (Customer experience) شامل تمام تجاربی است که یک مشتری از برند شما دارد، UX بخش اصلی CX است. اگرچه CX یک ملاحظه بسیار گسترده تر (ویک تجربه کلی از برند شماست) UX می تواند نرخ موفقیت یا شکست CX را تحمیل کند. اگر یک وب سایت یا app انتظارت کاربر را براورده نکند یا موانعی در راه تحقق این مهم باشد ، آن کسب و کار مشتریان خود را از دست خواهد داد.
5. کاربران بر تصمیم گیریها تاثیرگذار هستند

طراحان UX، داده ها ، اشخاص و داستان های کاربران را می گیرند اینها به تصمیم گیری اگاهانه در طول فرایند ایجاد یک وب سایت کمک می کنند. می توان استدلال کرد که طراحی بصری سنتی، با چشم پوشی از عوامل قابل استفاده مهم و قابلیت عملیاتی تحت آن می تواند کوته بینانه باشد.

با ابزارهایی که امروزه در اختیار طراحان UXاست ، درجه ای از فردیت از طراحان در نتیجه نهایی طراحی های بصری گرفته می شود. علی رغم تاثیرگذاری فزاینده کاربران بر خروجی طرح، هنوزهم طراحان UX تا حدی استقلال و مجوز استفاده از استعدادهای خلاق خود را دارند.

هزینه و ارزش طراحی UX چگونه اندازه گیری می شود؟

    به دنبال کلیدهای میانبر نباشید
    ارزش طراحی UX را درک کنید
    در مورد شایستگی های طراح / آژانس طراحی و مطالعات موردی مربوطه تحقیق کنید
    طراح یا آژانسی که در موردش تحقیق می کنید چقدر با تجربه است؟

اگر وب سایت شما بین المللی است و به توسعه و طراحی مجدد توسط یک آژانش طراحی UX باتجربه ،  نیاز دارد، داشتن حداقل 10000یورو برای طراحی و توسعه کل پروژه ممکن است هوش از سرتان ببرد.

به جای این ذهنیت که برای داشتن یک وب سایت باید از همان ابتدا پول مشخصی داشته باشید، بهتر است نسبت به مقیاس کسب و کار و جاه طلبی هایتان یک بروارد منطقی در ذهن داشته باشید.
و در اخر

گفته های طراحان و آژانش های طراحی در مورد میزان هزینه ی پروژه  به شما در تعریف بودجه نهایی پروژه تان کمک خواهد کرد.

کسب و کارتان در زمینه ایجاد تغییرات و برگشت سرمایه  (ROI) چقدر جدی است؟ داشتن این سوال در ذهن ممکن است هنگام  ارزیابی هزینه مورد نیاز برای پروژه وب سایت تان ، به شما کمک کند.


 رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/456/show/FiveReasonUXDesginIsNotCheep

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
http//:rayaniko.com

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
RayaNiko
خوشحالخوشحال
RayaNiko

چگونه مثل يك حرفه‌اي در گوگل جستجو كنيم حرفه‌اي گوگل

Rayaniko

چگونه مثل يك حرفه‌اي در گوگل جستجو كنيم

حرفه‌اي گوگل كنيد

گوگل پس از اين كه موتور جستجوي وب را ساخت، يكي از بهترين نرم‌افزارهاي ايميل و نقشه‌يابي را نيز طراحي كرد. ولي همان طور كه انتظار داشته‌ايم، اين سرويس‌ها در بردارنده قابليت‌هاي جالبي است كه چندان به‌ چشم نمي‌آيند. در اين مقاله سعي شده است روش‌هايي را براي جستجو، استفاده از جي ميل و نقشه‌يابي كه توسط كاربران استفاده مي‌شود، به شما نشان دهيم.

 

جستجوكنندگان

ممكن است بدانيد چطور مي‌شود از گوگل براي كسب اطلاعات مربوط به يك پرواز، يافتن يك تعريف يا حل يك مساله ساده رياضي استفاده كنيد؛ ولي در اينجا فهرستي از چند روشي كه حرفه‌اي‌ها براي جستجو در گوگل از آنها استفاده مي‌كنند، آورده شده است.

 

جستجو براي يك نمودار مقايسه‌اي درباره يك موضوع خاص: وارد حساب گوگل خود شويد و سعي كنيد در Google Squared به‌دنبال مجموعه‌اي از اطلاعات بگرديد. براي مثال در Google Squared عبارت «رولر كوستر» (Roller Coaster) را جستجو كنيد تا نموداري از بيست رولر كوستر بلند جهان را ببينيد.

 

پيدا كردن آنچه را كه قبلا در گوگل يافته‌ايد: در تاريخچه جستجوي گوگل خود بگرديد. وارد حساب گوگل خود شويد و تاريخچه وب (Web history) را فعال كنيد. جستجوهاي خود را انجام دهيد سپس براي ديدن پيشينه جستجوهاي خود و بررسي دوباره آنها نگاهي به www.google.com‌/‌history بيندازيد. اگر مي‌خواهيد تاريخچه جستجو به دستگاه موبايل شما نيز وصل شود، وقتي درحال حركت هستيد، كلمه‌هاي جستجو را به‌جاي تايپ كردن، بگوييد. جستجوي صوتي گوگل، نرم‌افزاري طراحي شده براي گوشي‌هاي آي‌فون، بلك‌بري و نوكيا S60 V3 است كه مي‌توانيد براحتي آن را دانلود و نصب كنيد.


در يك بازه زماني خاص به‌دنبال اطلاعات مي‌گرديد: گزينه خط زماني (Timeline واقع در نوار ابزار سمت چپ) به‌شما اجازه مي‌دهد روي هر محدوده‌اي از زمان متمركز شويد و اطلاعات جمع‌آوري شده از منابع مناسب را ببينيد. نتايج خود را در تصاوير گوگل فيلتر كنيد. كلمه‌‌اي را جستجو كنيد كه تعداد زيادي تصوير براي شما بازگرداند (مثلا صخره يا دشت). در قسمت پايين سمت چپ نوار كناري در تصاوير گوگل، گزينه‌اي اختصاصي براي ديدن انواع خاص تصوير مثل هنري و عكس خواهيد ديد.

 

به‌دنبال نوع خاصي از فايل هستيد: گوگل تنها براي محتواي HTML نيست؛ هرچيزي را كه به‌دنبال آن هستيد، بنويسيد سپس نوع فايل را به‌صورت filetype:tag در آخر آن اضافه كنيد. براي مثال عبارت «filetype:doc» تنها فايل‌هاي سند (.doc) را به‌عنوان نتيجه براي شما برمي‌گرداند. اين قابليت جستجو از PDF، فرمت‌هاي مايكروسافت آفيس، SWF و انواع بسيار بيشتري پشتيباني مي‌كند. نتايج پيشنهادي مختلف گوگل را كنار يكديگر مقايسه كنيد. به Web Seer سري بزنيد تا يك مقايسه تصويري از دو جستجو را ببينيد. شايد Web Seer يك محصول گوگل به‌نظر نيايد، ولي توسط دو جستجوگر حرفه‌اي ساخته شده است و نتايج جالبي درباره نتايج گوگل ارائه مي‌كند. در URL جستجو كنيد. اگر رشته خاصي از حروف يا كلماتي از URL صفحه‌اي را مي‌دانيد كه به‌دنبالش هستيد، مي‌توانيد از «inurl» براي يافتن آن استفاده كنيد. مثلا اغلب وب‌سايت‌هايي كه وب‌كم عمومي ارائه مي‌كنند، عبارت view‌/‌view.shtml را در URL خود دارند؛ بنابراين جستجوي عبارت inurl:view‌/‌view.shtml مي‌تواند URL وب‌كم‌هاي مختلفي را از سراسر جهان برگرداند.

 

مي‌خواهيد انواع خاصي از سايت‌ها را جستجو كنيد: شما مي‌توانيد انواع گوناگوني از سايت‌ها را با وارد كردن يك علامت كوچك‌تر (») قبل از نوع سايتي كه مي‌خواهيد، جستجو كنيد. براي مثال عبارت penguins site:».edu كلمه پنگوئن را در تمام سايت‌هاي .edu جستجو مي‌كند.

 

يك نينجاي جي ميل شويد

جي ميل، برنامه‌اي گسترده با فوت و فن‌هاي زياد است. درواقع گوگل كاربران جي ميل را در 4 دسته قرار داد؛ كمربند سفيد، كمربند سبز، كمربند مشكي و استاد. مشخصات هر رده را مي‌توان در سايت «Become a Gmail Ninja» گوگل يافت. حتي يك راهنماي قابل چاپ نيز وجود دارد تا نينجاهايي كه فنونشان را فراموش كرده‌اند، از آن استفاده كنند! اين بلاگ جالب 10 روش را براي استفاده از جي ميل در محل كار به شما نشان مي‌دهد.

 

استفاده از جي‌ميل در حالي كه اتصال به وب نداريد: يك نرم‌افزار براي اين كار وجود دارد. جي ميل آفلاين نرم‌افزاري مربوط به كروم است كه براي شرايطي طراحي شده كه شما نياز داريد ايميل‌هاي خود را بخوانيد، پاسخ دهيد، سازماندهي يا آرشيو كنيد بدون اين كه به اينترنت وصل باشيد.

اين نرم‌افزار HTML5 براساس نرم‌افزار وب جي ميل براي تبلت‌ها طراحي شده كه براي عملكرد بدون درنظر گرفتن دسترسي وب ساخته شده است. بعد از نصب نرم‌افزار جي ميل آفلاين از فروشگاه وب كروم، مي‌توانيد زماني كه اتصال خود را از دست داديد، به‌وسيله كليك روي آيكون جي ميل آفلاين در صفحه «New tab» كروم، استفاده از جي ميل را ادامه دهيد.

 

مهارت‌هايي براي نقشه‌ياب‌ها

بررسي وضعيت هوا: چه بخواهيد سفري به سواحل دريا داشته باشيد يا به يك پيك‌نيك ساده در يك پارك محلي برويد، به يك برنامه‌ريزي نياز داريد كه براي اين منظور دانستن وضعيت هوا ضروري خواهد بود. شما مي‌توانيد دماي هوا و وضعيت‌هاي چند روز آينده را با انتخاب «لايه هوا» از ويجت گوشه بالا و سمت راست نقشه ببينيد. مي‌توانيد براي ديدن شرايط در شهرهاي خاص، نقشه را بزرگنمايي يا براي ديدن پوشش ابر در يك منطقه، آن را كوچك‌نمايي كنيد. زمين گوگل (Google Earth) پيمايش سه‌بعدي در جهان را براي شما به ارمغان آورده است. شما مي‌توانيد از خارج جو تا خيابان‌هاي شهرها را ببينيد.

 

دانستن قيمت هتل‌ها: د

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
RayaNiko
خوشحالخوشحال
RayaNiko

ریزه‌کاری‌های گوگل: چگونه سوزن را در انبار کاه پیدا کنیم!؟

Rayaniko

ریزه‌کاری‌های گوگل: چگونه سوزن را در انبار کاه پیدا کنیم!؟

چند سالی از جنگ تمام عیار موتورهای جستجوی اینترنت، پیروزی شکوهمندانه گوگل و حذف رقبایی چون Altavista و Hotbot می‌گذرد! از آن به بعد گوگل روز به روز بر امکانات خود افزوده است، به نحوی که دیگر اینترنت بی نام و نشان گوگل بی معنی است! علی‌رغم گسترش روزافزون سرویس‌های متنوع گوگل، هنوز هم جستجوی اینترنتی حرف اول را می‌زند و هر چند وقت یک بار امکانات تازه‌ای را به کاربران خود ارائه می‌کند.

جستجو در گوگل بسیار ساده است، کافی است تا به سایت گوگل به نشانی www.google.com بروید، کلمات کلیدی مورد علاقه خود را در کادر جستجو وارد کنید و کلید جستجو را بفشارید. برای محدودتر کردن جستجو، حتما عبارت خود را در داخل علامت نقل قول («») قرار دهید. چون جستجوی عبارت ورزشکاران ایران با جستجوی «ورزشکاران ایران» متفاوت است. در اولی تمام سایت‌هایی که دارای یکی یا هر دو کلمه باشند برای شما فهرست می‌شوند، اما در دومی، گوگل سعی می‌کند تا سایت‌هایی که دارای عین عبارت هستند را ارائه کند.

    جستجوی دقیق‌تر در سایت‌‌های دلخواه

گاهی در وبگردی‌هایمان با سایت‌هایی مواجه می‌شویم که فاقد موتور جستجوی داخلی قدرتمندی هستند. فرض کنید به سایت یک خبرگزاری ورزشی رفته‌اید و دنبال اخبار تیم ملی فوتبال هستید، اما نمی‌توانید بخش مربوطه را بیابید، پس سعی می‌کنید از جستجو کمک بگیرید، اما جستجویی در کار نیست! برای جستجو در سایت‌های خاص، کافی است عبارت “site: ” را به همراه نشانی سایت مورد نظر در انتهای کلمات کلیدی خود وارد کنید. مثلا برای اخبار مربوط به طراحی سایت، از کلمات کلیدی “site:RayaNiko.Com طراحی سایت” استفاده کنید.

حتی می‌توانید نتایج جستجو را به پسوند دامنه‌ای خاص (.com, .net, .edu, .ir) محدود کنید. می‌دانیم پسوند دامنه، بخشی است که در پایان نشانی‌های اینترنتی قرار می‌گیرد و هر یک برای کاربرد خاصی تعریف شده‌اند. مثلاً پسوند .com برای امور تجاری و عمومی، .net شبکه‌های گوناگون، .org سازمانها، .gov سایت‌های دولتی، .info شبکه‌های اطلاع رسانی، .edu امور آموزشی و علمی، .tv شبکه‌های تلویزیونی و سایر موارد. از طرف دیگر هر کشور نیز دارای یک یا چند نام دامنه‌ مخصوص به خود می‌باشد؛ به طور مثال .ir دامنه ملی کشور عزیزمان ایران است.

می‌توانید برای محدودتر کردن نتایج جستجو از دامنه‌ها کمک بگیرید، برای جستجوی تعطیلات رسمی ایران، از عبارت “site:.ir تعطیلات رسمی ” استفاده کنید. حتی قادرید دسته‌بندی خاصی را در سایت‌های دلخواه بکاوید. اگر به دنبال کتاب‌های علمی تخیلی در کتابخانه ملی ایران هستید عبارت “site:nlai.ir علمی تخیلی” را امتحان کنید.

    اعمال اصلی راهگشا

برای افزایش سرعت و محدودکردن هرچه بیشتر نتایج جستجو از علائم و نشان‌های ریاضی کمک بگیرید. در جدول زیر برخی از پرکاربردترین علائم، تفسیر و مثالی از آنها آمده است:


~    جستجوی کلمات کلیدی مترادف    لپ‌تاپ‌های ~ارزان
+    افزودن کلمه کلیدی خاص        شغل +تهران +درآمد +مکفی
–    حذف کلمه کلیدی خاص        ورزش -فوتبال
*    جستجوی کلمه کلیدی ناقص        “محمد * قاجار”
OR    جستجوی یکی از دو کلمه کلیدی    پیراهن OR لباس
|    جستجوی یکی از دو کلمه کلیدی    پیراهن | لباس
..    جستجوی محدوده بین دو عدد    ناصرالدین شاه قاجار ۱۳۰۰..۱۲۰۰
“”    جستجوی ترتیب دقیق کلمات کلیدی    “بودن یا نبودن مسئله این است”


    جستجوی فرمت‌های خاص

فرض کنید برای مقاله پایان ترم دانشگاه به دنبال مطلبی پیرامون شاهنامه هستید، اما وقت یا حتی حس و حال تایپ آن را ندارید، پس بهترین راه کمک گرفتن از عمو گوگل همه چیزدان است! می‌توانید به راحتی نتایج جستجو را محدود به فرمت دلخواه خود نمایید. برای جستجوی فایل‌ متنی با فرمت DOC پیرامون شاهنامه از عبارت “filetype: DOC شاهنامه” استفاده کنید. تازه، می‌توانید چند نوع مختلف فایل‌های متنی را با هم جستجو کنید، مثلاً: ”  filetype:DOCX OR filetype:DOC شاهنامه “. بعضی دیگر از فرمت‌های متنی عبارتند از: RTF، TXT، HTM، HTML، و PDF.


    جستجوی تصاویر
خب، مقاله آخر ترم که بدون عکس نمی‌تواند باشد، پس به قسمت جستجوی تصاویر گوگل به نشانی images.google.com رفته و در کادر مربوطه بنویسید “شاهنامه”، “رستم” یا حتی “رخش”. توجه داشته باشید که تمامی این کلمات کلیدی مربوط به موضوع واحدی چون شاهنامه است و هر کدام نتایج مشابهی را به ارمغان می‌آورد. پس هر وقت، نتایج جستجو دلخواه نبود، از کلمات کلیدی نزدیک به موضوع استفاده کنید.

با کمک تنظیمات موجود در ستون کناری صفحه نتایج به تصاویر دلخواه‌تری برسید. می‌توانید مواردی همچون اندازه تصویر، رنگ‌بندی و نوع آن را تعریف کنید. گزینه اول بیشتر به درد گرافیست‌ها می‌خورد که همیشه به دنبال تصاویر باکیفیت‌تری هستند. در رنگ‌بندی با کمک مواردی چون تصاویر رنگی، سیاه و سفید و یا عکس‌هایی با ته‌رنگ خاص، مثلا آبی یا سبز، نتایج جستجو را محدودتر کنید. در آخر نیز می‌توانید نوع تصویر اعم از تصویر کامل، تصویر صورت، و یا طراحی را انتخاب نمایید. گزینه جالبی هم در پایین قرار دارد که با فعال کردن آن، اندازه دقیق هر عکس در گوشه پایینی‌اش نشان داده می‌شود.


 رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/453/show/likeProfessionalGoogleSearch

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
http//:rayaniko.com

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
RayaNiko
خوشحالخوشحال
RayaNiko

صفحه نتایج موتور جستجو SERP چیست مفهموم SERP مخفف واژگان

Rayaniko


صفحه نتایج موتور جستجو SERP چیست

مفهموم SERP مخفف واژگان search engine result page میباشد و به صفحه ی نتایج موتور جستجو در هنگام جستجوی یک عبارت گفته میشود. در واقع به صفحه ی نتایج حاصل از جستجو serp میگویند. هر serp منحصربفرد است، حتی در هنگامی که جستجو برای یک کلمه کلیدی مشابه توسط دو نفر صورت میگیرد. زیرا موتورهای جستجو معیارهای فراتر از واژه ها را برای نمایش نتایج مرتبط تر به کار میگرند. مثلا مکان فیزیکی، تاریخچه مرورگر، علایق و حتی معانی کلمات کلیدی را مورد بررسی قرار میدهند. بصورت کلی در صفحه نتایج موتورهای جستجوی معروف دو جایگاه مختلف برای نمایش حاصل از جستجو وجود دارد. معمولا برترین رتبه های نتیجه جستجو مربوط به سایت هایی میشوند که بابت قرارگیری در این فهرست پول پرداخت میکنند. گروه دیگر مربوط به فهرستی می باشند که توسط ربات ها ایندکس شده اند.

 

 

اهمیت serp

سئو سایت همواره از اهمیت بالایی برای قرارگیری در صفحات و رتبه های برتر برخوردار بوده است. آمارها نیز حکایت از این امر دارند که بیش از 91 درصد کاربران فقط صفحه اول موتور جستجو را بررسی میکنند و هیچگاه به صفحه ی دوم نتایج مراجعه نمیکنند. با این تفاسیر اهمیت صفحه ی اول نتایج جستجو به حدی میباشد که میتوان قرار گیری در صفاحات دیگر را یکجور شکست سئو بشمار آورد. استراتژی مناسب کلمات کلیدی و انتخاب رقابتی ترین کلمات کلیدی برای قرارگیری در صفحه اول نتایج گوگل بسیار موثر میباشند. همچنین میتوان از ابزارهایی برای بررسی serp استفاده کرد. برای مثال:


بهبود serp

موقعی که صحبت از بهبود صفحه نتایج موتور جستجو (serp) میشود، میتوان محتوای با کیفیت همراه با استراتژی درست کلمات کلیدی را بسیار موثر دانست. در گام نخست باید رقبای خود را بشناسیم. برای بررسی و شناخت رقبای خود میبایست عواملی را مدنظر داشته باشیم که عبارتند از:

        تعیین کلمات کلیدی با بیشترین اهمییت (معمولا تک کلمه ای با رقابت سنگین)
        موقعیت serp رقبا برای مجموعه ای از کلمات کلیدی (میتوان به نقاط ضعف و قوت رقبا پی برد)
        کلمات کلیدی تک سیلابی و چند سیلابی (بهترین انتخاب برای شروع عباراتی هستند که رقبا در آن ضعیف ترند)
        استفاده از کلمات کلیدی ترکیبی (استراتژی مناسب تا رسیدن به کلمات کلیدی اصلی)

برای تکمیل این مقاله و درک بهتر کاربران راکت از مفهوم serp یک تصویر آماده کردم، البته این یک serp واقعی نمیباشد. اما انواع صفحه نتایج جستجو را نمایش داده است.


 رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/447/show/WhatIsSearchEngineResultsPageSERP

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
http//:rayaniko.com

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
RayaNiko
خوشحالخوشحال
RayaNiko

طراحی سایت پزشکی علم پزشکی هر روزه در حال پیشرفت

Rayaniko


طراحی سایت پزشکی

علم پزشکی هر روزه در حال پیشرفت و تکامل میباشد و فقدان اطلاعات و دسترسی کم به اطلاعات درست در این زمینه کاری میتواند برای خیلی از افراد مشکل ساز گردد. شاید شما هم اطلاع داشته باشید که روزانه میلیون ها نفر در موتور جستجوی گوگل به دنبال اطلاعاتی برای بیماری خود یا اطرافیانشان میگردند و در نهایت به وب سایت مورد نظر رسیده و از اطلاعات داخل آن استفاده مینمایند. حتی اگر ازوب سایت پزشکی مورد نظر هم خوشش بیاید هر روز به آن سر زده و حتی آن وب سایت را به دیگران معرفی مینمایند.
حتی امروزه مخصوصا در ایران تعداد کمی از پزشکان هستند که وب سایت شخصی برای خود را دارند تا مهارت ها و رشته پزشکی خود را در آن معرفی نموده تا بازدید کنندگان آنها از وی اطلاعات دقیق داشته باشد. خوشبختانه امروزه پزشکانی نسبت به سایرین موفقتر هستند که با علم اینترنت آشنایی زیادی داشته باشند. آنها میتوانند تمامی وقتهای ویزیت که به مریضان خود میدهند را به صورت  اینترنتی و با دردسر کم بدهند. مریضان از منزل یا حتی محل کار خود میتوانند به راحتی ساعت های خالی را ملاحظه نموده و در جهت گرفتن وقت ویزیت اقدامات لازم را نمایند.

امکان دادن مشاوره رایگان در غالب پرسش و پاسخ متداول میتواند یکی از بخشهای بسیار جذاب دیگر در یک وب سایت پزشکی و مرتبط با مسایل پزشکی باشد. چراکه بسیاری از مراجعه کنندگان غالبا یک فرمت سوال مشخص را دارند که شما میتوانید قبل از اینکه آنها با مطب شما تماس حاصل نمایند از این قسمت جواب سوال خود را بگیرند. حتی چنانچه بر روی همین قسمت سرمایه گذاری بیشتر نمایید میتوانید با استخدام نمودن یک نیروی کاری به صورت چت و یا با صدا با مراجعه کنندگان ارتباط برقرار نموده و از آنها دعوت کند تا به صورت حضوری به مطب شما مراجعت نمایند.
معرفی مطب و صفحه درباره ما و حتی تماس با ما میتواند یکی دیگر از صفحات و بخش های استراتژیک کسب و کار شما باشد. شما میتوانید در این صفحات خود را بهتر به بازدید کنندگانتان معرفی نموده و حتی آنها را تشویق و ترغیب نمایید تا وب سایت و مطب شما را به صورت آنلاین به دیگران معرفی نمایند. مطمئن باشید که شرکت تخصصی طراحی سایت رایانیکو در این زمینه برای شما پیشنهادهای فوق العاده ای را دارد تا بتوانیم در مدل کسب و کار شما و رونق آن سهم کوچکی داشته باشیم.

یکی از بخشهایی که میتواند در نهایت برای وب سایت شما بازدید کنندگان زیادی را ارمغان بیاورد قسمت اخبار و مخصوصا مقالات میباشد. مطمئنا در زمینه هر رشته پزشکی روزانه مقالات بسیار زیادی به وجود خواهد آمد و حتی از مقالات قبلی در جهت دادن اطلاعات به بازدید کنندگان خود میتوانید استفاده نمایید. وجود مقالات و حجم بالای اطلاعات و متن ها و تصاویر باعث خواهد شد که موتورهای جستجوگر مخصوصا گوگل  وب سایت شما را بهتر بشناسد بطوریکه رتبه بالاتری نسبت به سایرین پیدا خواهید نمود و در نتیجه جستجو بهتر نشان داده خواهید شد. به عنوان مثال کاربران با تایپ نمودن کلماتی مانند بهترین پزشک, لیست مطب پزشکان, متخصص جراحی, پزشک عمومی و .... میتواند به عنوان اولین وب سایت و در اولین صفحه وب سایت شما را رویت نماید. بنابراین بازدید کنندگان شما در نهایت به مشتریان و مراجعه کنندگان شما تبدیل خواهند نمود.
همچنین در یک وب سایت مرتبط با مسائل پزشکی و پزشکان میتوانید برای مریضان خود پرونده الکترونیکی ایجاد نمایید. بطوریکه در هر کجا که قرار دارند به صورت آنلاین و تنها با دانستن نام کاربری و کلمه عبور خود به پرونده پزشکی دسترسی پیدا نموده و آن را مطالعه و یا حتی آن را به پزشک دیگر هم نشان دهد. بنابراین امروزه کاربران به دنبال چنین سرویس هایی هستند که مطمئنا در وب سایت شما همه اینها را خواهند داشت.

معولا در چنین طراحی وب سایت هایی میتوانیم چنین سرویس ها و خدماتی را ارائه دهیم که عبارتند از :
   
1. طراحی صفحه وب  رزرو و تعیین وقت قبلی
   
2. طراحی صفحه وب  پرداخت از طریق درگاه  های بانکی مانند ملت و ملی و پارسیان و پاسارگاد و ...
   
3. طراحی صفحه وب  مشاوره آنلاین
   
4. طراحی صفحه وب  درج و دانلود مقالات و اخبار مربوط به پزشکی
   
5. طراحی صفحه وب  ثبت نام کاربران برای مشاهده های گرفته شده و تغییر وقت
   
6. طراحی صفحه وب  نمایش تازه های پزشکی

و صدها سرویس و خدماتی که میتوان در زمان عقد قرار داد طراحی وب سایتدر اختیار شما قرار دهیم.

بنابراین چنانچه این مقاله شما را برای سفارش سایت برای بازرگانیتان ترغیب کرد میتوانید با کلیک بر روی این لینک وارد صفحه ثبت سفارش شوید


 رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/429/show/MedicalWebsiteDesign

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
http//:rayaniko.com

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
RayaNiko
خوشحالخوشحال
RayaNiko

طراحی سایت باشگاه ورزشی میل به ورزش افراد آنلاین و

Rayaniko

طراحی سایت باشگاه ورزشی

میل به ورزش افراد آنلاین و غیر آنلاین نمی شناسد. امروزه حتی بسیاری از کسب و کارهای مربوط به رشته های مختلف ورزشی را میتوان به صورت آنلاین جستجو و پیدا نمود. شاید خود شما از آن دسته از افرادی باشید که با جستجو در اینترنت به دنبال باشگاه ورزشی مورد علاقه خود دقیقا در منطقه ای زندگی میکنید یا در حوالی محل کار خود بوده اید. حتی بسیاری از تبلیغاتی که امروزه در وب سایت های مختلف آنها را رویت میکنیم مربوط به معرفی یک کالا در زمینه یک رشته خاص ورزشی میباشد. بنابراین این طرز فکر بسیار غلط میباشد که رشته های مختلف ورزشی و معرفی آنها نمیتواند مربوط به اینترنت و فضای مجازی باشد.
شما در یک وب سایت ورزشی به دلیل تنوع رشته های ورزشی میتوانید بخشهای مختلف و سرویس های مختلفی را ارئه نمایید تا در نهایت بتوانید بازدید کنندگان بسیار زیادی را جذب نمایید. بازدید کنندگانی که در نهایت به مشتریان باشگاه ورزشی شما تبدیل خواهند شد. ما بر پایه تجربه چندین ساله خود در امر طراحی و پیاده سازی وب سایت های مختلف سعی میکنیم که در ادامه همین مقاله در مورد وب سایت های باشگاه های ورزشی مطالبی را خدمت شما خواننده عزیز ارائه نماییم.

در ابتدا  میتوانید خود و باشگاه ورزشی را به خوبی معرفی نمایید و با قرار دادن شماره های تماس و آدرس دقیق خود افراد و بازدید کنندگان آنلاین را دعوت نمایید تا از محل باشگاه شما بازدید به عمل بیاورند. همچنین میتوانید توسط طراحی صفحه ای به نام درباره ما در مورد گواهینامه ها و مدارکی که شما در طول دوران ورزشی خود اخذ نموده اید اطلاعاتی را به بازدید کنندگان خود ارائه نمایید. در این صفحات میتوانید در مورد دستگاه های پیشرفته ای که در اختیار دارید هم صحبت نمایید تا مشتریان شما آگاه شوند که شما در این زمینه بسیار حرفه ای عمل مینمایید.
مربیان و اساتیدی که هم اکنون با باشگاه ورزشی شما در حال همکاری میباشند با اطلاعاتی که لازم است تا مشتریان از آنها آگاهی داشته باشند را هم میتوانید در یک صفحه جداگانه قرار دهید. این صفحه میتواند به دادن دید حرفه ای بودن به کاربرانتان کمک بسیار زیاد و شایانی نمایند. همچنین در مورد برنامه های زمان بندی باشگاه ورزشی و ساعات کاری و سانس زنانه و مردانه نیز میتوانید اطلاعات جامعی را به افراد آنلاین در وب سایت بدهید.

در نهایت حتی مشتریان حال حاضر و کاربران آنلاین وب سایت که برای اولین بار در حال مشاهده وب سایت شما میباشند را تشویق نمایید تا هزینه های باشگاه را به صورت آنلاین پرداخت نمایند و از تخفیف های ویژه ای برای همین کار برخوردار گردند. این کار باعث میگردد تا افراد به راحتی بتوانند شما و باشکاه ورزشیتان را به دیگران معرفی نمایند. این کار مطمئنا باعث افزایش بازدید کنندگان وب سایت و در نهایت افزایش سود شما در باشگاه ورزشی خواهد شد.
همچنین برای جذب بازدید کنندگان بیشتر پیشنهاد ویژه ای هم برای شما خواهیم داشت. به این صورت که میتوانید در قالب مقاله و صفحات آموزشی در رابطه با رشته های ورزشی که حتی در باشگاه ورزشی شما هم سرویس های آن ورزش ارائه نمیشود هم اطلاعات جامعی را به بازدید کنندگان وب سایت خود بدهید. با این کار آنها به وب سایت شما وفادار خواهند ماند و شما را به راحتی به دیگران معرفی خواهند نمود. همچنین به دلیل وجود متن های بسیار زیاد در وب سایت رتبه سایت شما در موتورهای جستجو گر مانند گوگل افزایش پیدا خواهد نمود و در فضای اینترنت بیشتر و بهتر نسبت به رقبایتان دیده خواهید شد.

معمولا در طراحی یک وب سایت باشگاه ورزشی میتوان خدمات و سرویس های زیر را ارائه نمود که عبارتند از:

1. طراحی صفحه وب  معرفی تجهیزات و امکانات باشگاه

2. طراحی صفحه وب  معرفی دوره های ورزشی

3. طراحی صفحه وب  معرفی مربیان به همراه سوابق و خدمات و بیوگرافی

4. طراحی صفحه وب  ثبت ساعات حضور مربیان و ارتباط با آنها و گرفتن برنامه های لازمه برای رشته ورزشی مورد نظر

5. طراحی صفحه وب  سیستم ثبت نام آنلاین

6. طراحی صفحه وب  پرداخت شهریه به صورت آنلاین

و صدها سرویس و خدماتی که حتما در آینده و در زمان عقد قرارداد با شما در میان خواهیم گذاشت.

بنابراین حتی اگر یک باشگاه دار متوسط و بزرگ هستید و هنوز در فضای مجازی حرفی برای گفتن ندارید و از طرف دیگر هم احساس میکنید تا رقبای شما در این فضای اینترنت در حال استفاده نمودن به نفع خودشان هستند پس هم اکنون کار خود را آغاز نمایید.

بنابراین چنانچه این مقاله شما را برای سفارش سایت برای بازرگانیتان ترغیب کرد میتوانید با کلیک بر روی این لینک وارد صفحه ثبت سفارش شوید


 رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/428/show/GymWebDesign

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
http//:rayaniko.com

بزن باران
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
RayaNiko
خوشحالخوشحال
RayaNiko

طراحی سایت انتشارات امروزه متاسفانه علاقه مندی نسبت به خواندن

Rayaniko

طراحی سایت انتشارات

امروزه متاسفانه علاقه مندی نسبت به خواندن کتاب به صورت نسخه چاپی و سنتی آن رو به کاهش میباشد چراکه بسیاری از افراد تمایل دارند تا راحت این کار را انجام دهند. البته افراد بسیار زیادی هم هستند که علاقه به خواند کتاب به صورت چاپی دارند و از منابع اینترنتی برای پیدا نمودن کتاب مورد علاقه شان و سفارش آن بهره میبرند. بنابراین ناشران و کلا افراد مشغول در این صنعت با طیف بسیار گسترده ای از افراد در این زمینه روبرو هستند و این میتواند نوید کسب و کار بسیار خوبی را به آنها بدهد.
چنانچه یک وب سایت انتشاراتی به خوبی طراحی و پیاده سازی گردد و تمامی بخشها و مطالب موجود در آن دسته بندی گردد میتواند در رونق کسب و کار شما تاثیر بسیار زیادی را داشته باشد.  میتوانید در نهایت بازدید کنندگان خود را به مشتریان خود تبدیل نمایید و از آنها بخواهید تا به صورت نمایشگاهی به محل و مکان شما مراجعت نموده و به صورت حضوری در رابطه با گرفتن کار جدید و بستن یک قرارداد جدید صحبت نمایید.

مطمئنا مشتریان و کاربران تازه پیدا کرده وب سایت شما از شما نمونه کارها و مشتریان قبلی شما را خواهند خواست تا با روند کاری شما آشنا گردند. نمونه کارها برای آنها بسیار مهم میباشد و ملاک خیلی خوبی برای تصمیم گیری برای آنها خواهد بود. میتوانیم در صفحه اصلی وب سایت با قرار دادن لینک بسیار واضح و مشخصی به نام کتاب ها مانند بخشی که در صفحه اول سایت رایانیکو قرار دارد نمونه کارها را به صورت دسته بندی شده و به صورت منظم به آنها نشان دهیم. چنانچه نمونه کارهای شما بسیار گسترده و وسیع باشد میتوانیم با طراحی یک سیستم جستجوی بسیار عالی و سریع کاربران را در پیدا نمودن نمونه کارهایتان کمک نماییم.
همچنین میتوانید سرویس دانلود بخشی از آثار را هم در اختیار کاربران قرار دهیم تا باز هم متوجه شوند که کسب و کار شما و انتشارات شما چقدر حرفه ای در این زمینه مشغول به فعالیت میباشد. همچنین میتوانید با قرار دادن خلاصه ای از کتاب یا هر اثری کاربران و مشتریان را ترغیب نماییم تا اقدام به سفارش آنلاین هم نمایند.

بخش خرید آنلاین میتواند بخش هیجان انگیز وب سایت شما محسوب گردد.  چرا که در نهایت کاربران کالا یا محصول مورد نظرشان را به سبد خریدشان اضافه خواهند نمود و در نهایت اقدام به سفارش نهایی و پرداخت آنلاین و یا کارت به کارت مینمایند. باید در طراحی این بخش دقت کافی و لازم را نماییم و با انجام دادن جلسات متعدد با شما و راهنمایی هایی که شما به بخش فنی و تیم طراحی رایانیکو میدهید ما را در اجرای هرچه بهتر این قسمت یاری مینمایید.
قرار دادن مقاله و اخبار و بروز رسانی وب سایت باید برای شما از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد. چراکه که وجود این قسمت در نهایت باعث خواهد شد که بازدید کنندگان روزانه خود را افزایش دهید و در نهایت رتبه و جایگاه وب سایت شما در بین وب سایت های دیگر بالاتر خواهد رفت.  همین بالا رفتن رتبه و جایگاه در بین کاربران و مخصوصا گوگل باعث افزایش بازدید کننده و در نهایت فروش بیشتر خواهد شد.

زندگینامه نویسندگان و ناشران برتر و برگزیده هم میتواند برای خوانندگاه مطالب وب سایت شما بسیار ویژه و مهم باشد. آنها در وب سایت انتشاراتی شما به مطالبی که دنبالش میگردند خواهند رسید و با همین ترفند میتوانیم آنها را نسبت به وب سایت خود وفادار نگه داریم و حتی از آنها بخواهیم که در فضای مجازی و در شبکه های اجتماعی وب سایت و انتشارات شما را معرفی نمایند.
معمولا در طراحی وب سایت انتشاراتی و موارد مربوط به آن میتوانیم چنین سرویس ها و خدماتی را به کاربران آنلاین ارائه نماییم که عبارتند از:
1. طراحی صفحه وب  فروش اینترنتی کتاب
2. طراحی صفحه وب  فروش اینترنتی کتابها به صورت PDF
3. طراحی صفحه وب  بخش اخبار و مقالات در مورد کتابها و تاریخ نشر آنها
4. طراحی صفحه وب  انتشار خلاصه ای از کتاب ها برای جذب مخاطبان بیشتر
5. طراحی صفحه وب  بخش اسامی کتابهای پرفروش و اخباری مختصر در رابطه با آنها
البته سرویس ها و خدمات بسیار متنوع دیگری هم وجود دارد که میتوانیم در زمان عقد قرارداد با شما در میان بگذاریم تا در نهایت در رونق کسب و کار شما سهمی ناچیز داشته باشیم.
چناچه این مقاله شما را ترغیب کرد برای سفارش یک سایت برای انتشارات خود ب کلیک بر رویه این لینک وارد صفحه ثبت سفارش میشوید


 رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/426/show/PublishingWebsiteDesign

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
http//:rayaniko.com

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
RayaNiko
خوشحالخوشحال
RayaNiko

کامنت گذاری برای کدنویسی بهتر شاید خیلی از شما کسایی

Rayaniko

کامنت گذاری برای کدنویسی بهتر

شاید خیلی از شما کسایی که دارین کد نویسی میکنید این موضوع رو نادیده بگرین و بگین این موضوع مهمی نیست . اما از نظر من اینطور نیست ، کامنت گذاری برای کدهاتون در طول یک پروژه خیلی هم مفید میتونه باشه

چرا کامنت گذاری کنیم ؟

بزارید این موضوع رو براتون اینطور باز کنم ، یک تصویر از یک نقطه ای از جهان به شما نشون میدن و میپرسن این کجاست شما قبلا اون تصویر رو ندیدید و براتون نا آشناست اما اگر زیر اون تصویر توضیحی باشه که بگه تصویر متعلق به کدوم منطقه میشه کار برای شما خیلی خیلی ساده میشه . حالا در کدنویسی ها هم دقیقا همین موضوع رو داریم بیاین فرض رو بر این بزاریم در ابتدا که کدنویسی های خودتون رو فقط خودتون میبینید چه امروز چه 10 سال دیگه .

اگر قرار باشه کدهای خودم رو فقط خودم ببینم خوب میگن پس حتما میفهمم که چی نوشتم اما در نظر بگیرین که شما از امروز تا 2 سال دیگه پروژه های مختلفی انجام دادین این وسط دوباره خواستید برگردید به دو سال قبل ، به اولین پروژه ای که شروع کردید . من مطمئنم چنین اتفاقی میفته : کدهام رو نمی فهمم ، نمی دونم چی نوشتم تا بفهمید که کدتون چیه زمان قابل توجهی رو از دست میدید . خوب برای رفع این مشکل باید چیکار کرد که هم خوانایی کد ها بالا بره و هم بشه سرعت توسعه پذیری رو افزایش داد چون اگر شما کدها رو بفهمید پس سریعتر میتونید توسعه بدید .

بزارید موقعیت دوم رو بگم و در نهایت راحل رو براتون ارائه بدم که همون کامنت گذاریه ، موقعیت دوم اینکه شما در یک شرکت مشغول به کار هستید این شرکت یا فقط روی یک پروژه کار میکنه یعنی پروژه خودش یا برای دیگران پروژه میسازه ، خوب در این شرکت یک تیم وجود داره و هر کدوم هم بخش های مختلفی از کار رو دست گرفتن اینجا اگر کامنت گذاری یا درست نوشتن کدها انجام نشه چه اتفاقی میفته ، خوب مشخصا فهم کدها توسط تیم های دیگه زمان بیشتری میبره . و پروژه به کندی پیش میره و مشکلات دیگه ای که پیش میاد .

حالا من این دو موقعیت رو برای شما توضیح دادم تا متوجه موضوع مهم کامنت گذاری بشید . من منظورم از کامنت گذاری این نیست که خط به خط ، کد به کد کامنت بزارید برای کدهاتون ،  من منظورم از کامنت گذاری اینکه اگر جای متغیری تعریف میکنید یا شی میسازید یا کار خواصی انجام میدید که فکر میکنید بعدا اگر بهش برگردید باید بدونید چیکار میکنه یا کسی که کد هاتون رو برای اولین بار میبینه بفهمه اون کد چیه باید کامنت بزارید و توضیحی در رابطه با اون قطعه کد بنویسید .

حتما با خودتون میگین این زمان بره ، کی حوصله داره ؟ خیلی وقت ها خودمم به خودم این موضوع رو میگم اما با این که کمی زمان بره اما قدرت توسعه و فهم کدهام رو بالا میبره و هر وقت بخوام برگردم به کدهام یا کدهام رو در اختیار دیگران قرار بدم توضیحاتی که در کدهام وجود داره به خودم یا شخص دیگه کمک میکنه تا سریع تر به هدفش برسه

پس اگر تا الان این موضوع رو جدی نمی گرفتین بیاین کمی در موردش فکر کنید ...


 رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/443/show/CommentingCodingBetter

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
http//:rayaniko.com

بزن باران
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
RayaNiko
خوشحالخوشحال
RayaNiko

چگونه یک فرانت اند کار خفن باشید در دنیای فرانت

Rayaniko

چگونه یک فرانت اند کار خفن باشید

در دنیای فرانت اند جایی که همه چیز به سرعت در حال تغییر است،بسیار سخت است که تقریبا در مورد همه موارد اطراف به روز باشید.فقط تصور کنید چه تعداد فریمورک سی اس اس،جاوا اسکریپ و ابزار های مختلفی که روزانه به وجود می آیند و حتی فکر به آن نیز به اندازه کافی ترسناک است،درسته ؟

پس چگونه اپدیت باشیم ؟ چگونه در چیزی که هستیم خوب باشیم و در عین حال چیزهای جدید یاد بگیریم؟ چگونه قادر باشیم که با همه در یک تیم کار کنیم و انقد خوب باشیم که کارمان را به درستی انجام دهیم ؟

من فکر میکنم که تقریبا اسان هست.شما نیازی به دانستن همه چیز ندارید،فقط باید روی چیز های درست تمرکز کنید.

چیزی در مورد طراحی بیاموزید

بله،درست شنیدید،اما ممکنه بپرسید چرا؟

شما یک طراح فرانت اند هستین درسته؟ به این دلیل ! شما برای تمام آن کد هایی که طراحی را از جدا شدن حفظ میکند مسئولید.شما برای تمام آن ظاهر آراسته و دکمه های درخشان که با آن تعاملات فوق العادشان در ذهن افراد بنشینند، مسئول هستید.

از انجایی که شما قرار هست آن طراحی را کد کنید،واضح است که شما به دانشی در زمینه طراحی نیازمندید.فقط از نگاه کردن به آن،شما باید بدانید که چی به چی هست و چگونه کار خواهد کرد.

چرا این خوب است؟

با دانستن در مورد طراحی،شما می توانید ضعف های ارتباطی را کاهش داده و به طراح ها کمک کنید.خیلی خوب است که فردی باشید که کار را بدون به زحمت انداختن دیگران با ایمیل و مسیج به اتمام برسانید.
چیزی در مورد بک اند یاد بگیرید

چون شما به دوستانی در طرف تاریک هم نیاز دارید.بله به عنوان یک طراحی فرانت اند شما کار زیادی با بک اند کارها دارید، پس نیاز خواهید داشت که در مورد زبان های بک اند هم چیز های اندکی بدانید.شما یک توسعه دهنده نیز هستید درسته ؟

پس بک اند کارها نیز از شما انتظار دارند که در مورد انها و کدهایشان بدانید.از همکاران بک اند کارتان بپرسید که از چه فریم ورکی استفاده میکنند و یا به اسناد آن فریم ورک مراجعه کنید.همیشه چیزی هست که شما میتوانید یاد بگیرید و با کم کردن حجم کارشان بهشان کمک کنید.

چرا این خوب است ؟

با دانستن در مورد موارد بک اند شما کمتر به انتظار انها برای تسک های کوچک که خودتان نیز میتوانید انجام دهید، می نشینید .به اسانی توسط یادگیری چند زبان قالب که تیمتان از آن استفاده میکنید شما میتوانید زمان زیادی را ذخیره کنید. و البته دوستان بک اند کارتان نیز با شما مهربان خواهند بود،باور کنید !! شما به آن نیاز خواهید داشت !!!
توانایی هایتان را تیز کنید

تمرین … تمرین … تمرین … اما عاقلانه !

چند تمپلیت رایگان دانلود کنید، کد کنید ، فقط برای خودتان، یکی دیگر پیدا کنید و کار مشابه را انجام دهید و کد نوشته شده را دور نریزید.برای بعد نگه دارید.به یاد داشته باشید که شما در هفته های آتی بهتر خواهید شد.بعد از زمانی برگردید و به کدی که نوشتید نگاه کنید.بی ارزش به نظر می رسد ؟ یا همچان خوب به نظر می رسد،از خودتان بپرسید!‌! میتواند بهتر باشد؟ می توانید یه جورایی بهترش کنید ؟

سپس آن را از بین ببرید و از نو شروع کنید،اما این بار بهتر انجامش دهید !

چرا این خوب است ؟

خوب است که با تمرین توانایی کدینگتان را هر زمان بهبود ببخشید، و این حقیقتا یکی از بهترین راه ها برای انجامش است.شما میتوانید چی و چگونه انجامش دهید، و همچنین یک عادت سالم برای بهبود چیزها به وجود آورده اید.
به کدهای دیگر افراد نگاه کنید.

چون افراد دیگر نیز چیزهایی را می دانند.با نگاه کردن به کارهای افراد و اینکه چگونه انجامش داده اند شما می توانید چیز ها را از زوایای مختلف ببینید.شاید شما متوجه بعضی از مشکلاتتان شوید.به حل چیزی که در حال حاضر اذیتتان می کند شوید و یا در مورد چیزی الهام بگیرید.

از کدپن ، وبسایت های الهام بخش و گالری های وب به طور منظم بازدید کنید و به کارهای دیگران توجه کنید.وقتی را صرف کنید که بفهمید آنها چه کرده اند قبل از اینکه به کدشان نگاه کنید.

چرا این خوب است ؟

نگاه کردن به کد های دیگر توسعه دهنده ها میتواند مفید باشد.شما میتوانید چیزهای جدید یاد بگیرید یا چیز های جدیدی با الهام گرفتن از انها خلق کنید.
این یک تمرین مرسوم نیست که به دنبال فرصت های شغلی مخفی شده در سورس کد وب سایت ها بگردید.


 رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/442/show/FrontEnddeveloper

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
http//:rayaniko.com

بزن باران
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید