لحظه  بروز رسانی 
shiva2016
آروم و عادیآروم و عادی
shiva2016

🔴 گویند هلاکوخان مغول رو به خلیفه عباسی کرده و گفت:

🔴 گویند هلاکوخان مغول رو به خلیفه عباسی کرده و گفت: در هر اتاق از این قصر، ده کنیزک نازک بدن خزیده‌اند، مگر تو چند زن می‌توانی اختیار کنی؟
در مطبخت چند خوالیگر، طعام می‌پزند؟
از این سقف‌های بلند و دیوارهای محکم و سراپرده‌های مخملین چه حاصل؟

من، هلاکو، سردار مغول از همان غذایی می‌خورم که سپاهیانم می‌خورند و بر همان اسب می‌نشینم که سربازانم می‌نشینند و بر همان زمین می‌خوابم که سربازانم می‌خوابند.

- شما که بسیاری‌تان عالمان دین هستید و مردان خدا، به این سردار بگویید که حکمران ظالم مسلمان را دوست‌تر می‌داریم یا حاکم کافری که به عدل حکومت کند؟

مجلس ساکت شد در سرتاسر صحن مستنصریه کسی سخن نمی‌گفت، هلاکو پرسشی مهم پرسیده بود، به راستی کدام یک از این دو، مردمان را نفع بیشتری می‌رساند؟ حکمرانی که دم از دین می‌زند اما بساط ظلم می‌گسترند و اسباب جور فراهم می‌کند یا حاکمی را که کافر است اما بر مردمان به عدالت و برابری حکم می‌کند. مجلس همچنان ساکت بود.

پیری از میانه صحن به پا خاست و گفت: های سردار فاتح مغول، پاسخ پرسش خود را از من بشنو، ما مسلمانان بغداد، حکمرانی حکمران عادل کافر را بر حکمرانی مسلمان ظالم ترجیح می‌دهیم و اگر این نبود، تو امروز به سادگی بر دارالخلافه مسلمین دست نمی‌یافتی. بر ما حکمران کافری بگمار که به عدالت حکم براند. ما از حکومتی که به نام اسلام بر مسلمین ظلم کند، خسته‌ایم....
@kuyum

مشاهده همه ی 12 نظر
shiva2016
آروم و عادیآروم و عادی
shiva2016

"دشمن چیز مفیدی است، اگر کم آوردید خودتان درست کنید"

"دشمن چیز مفیدی است، اگر کم آوردید خودتان درست کنید"

۱- دشمن یعنی کسی که شما می توانید همه ضعف ها و کم کاری هایتان را بر گردن او بیندازید
۲- دشمن یعنی چیزی که شما می توانید مردم را با آن بترسانید تا ناگزیر به آغوش شما پناه بگیرند.
۳- دشمن یعنی کسی که اگر کاری کردید، با وجود او مهم تر جلوه اش دهید و اگر نکردید او را مقصر جلوه کنید.
۴- دشمن یعنی کسی که وقت و بی وقت به او فحش دهید، بی آنکه جواب فحش بشنوید.
۵- دشمن یعنی کسی که حواس مردم را پرت او کنید تا هوس نکنند که از شما چیزی بخواهند.
۶- دشمن یعنی مترسکی که با آن می توانید بچه های بزرگ را بترسانید.

پس دشمن، با این همه خاصیت، یک موضوع حیاتی است. ولی همه خوبی اش به این است که نباشد، که اگر باشد دَمار از روزگارتان در می آورد.

دموکراسی یا دموقراضه

مشاهده همه ی 18 نظر
shiva2016
آروم و عادیآروم و عادی
shiva2016

سلاممان بوی نفت میدهد یا اخلاق !؟ یکی

سلاممان بوی نفت میدهد یا اخلاق !؟

یکی از بزرگان میگفت : ما یک گاریچی در محلمان بود ، که نفت می برد و به او عمو نفتی می گفتند . یک روز مرا دید و گفت : سلام ببخشید خانه تان را گازکشی کرده اید !؟ گفتم : بله !

گفت: فهمیدم چون سلام هایت تغییر کرده است ! من تعجب کردم ، گفتم یعنی چه !؟ گفت: قبل از اینکه خانه ات گازکشی شود ، خوب مرا تحویل می گرفتی ، حالم را می پرسیدی همه اهل محل همینطور بودند ، هرکس خانه اش گازکشی میشود دیگر سلام علیک او تغییر میکند…

از اون لحظه فهمیدم سی سال سلامم بوی نفت میداد ! عوض اینکه بوی انسانیت و اخلاقیات بدهد...

سی سال او را با اخلاق خوب تحويل گرفتم خیال میکردم اخلاقم خوب است ولی حالا که خانه را گازکشی کردم ناخودآگاه فکر کردم نیازی نیست به او سلام کنم...

یادمان باشد ، سلام مان بوی نیاز ندهد !

مشاهده همه ی 9 نظر
shiva2016
آروم و عادیآروم و عادی
shiva2016

قیمه مسلمانی!!! ✅سست دینی بود به انواع رذایل اخلاق شهره.در

قیمه مسلمانی!!!
✅سست دینی بود به انواع رذایل اخلاق شهره.در انجام واجبات کاهل،درمستحبات ممسک و در مکروهات و محرمات بی پروا،اما در صف قیمه نذری،همیشه جلوتر از همه حاضر بود و برای گرفتن لقمه تبرکی از سفره خیرات، سر و دست می شکست.
پرسیدندش این چه سر است در عین بی اعتنایی به اصول و فروع شریعت،برای گرفتن لقمه ای غذای نذری،خود را چنین به تاب و تعب می افکنی؟!!
گفت: از مکارم اخلاق که هیچ بهره ندارم،شعائر که نمی گزارم،وجوهات که نمی دهم،اگر همین یک لقمه نذری را هم نخورم که از مسلمانی من چیزی باقی نمی ماند!

🔶حکایت تصمیم دولت برای حذف چهار صفر از پول ملی هم همین است.
تورم که مهار نمی شود،موانع تولید و مشکلات فضای کسب و کار هم که مورد بی توجهی است،از حکایت سوزناک بی انضباطی مالیه و ناکارآمدی خدمات عمومی هم که نگوییم بهتر است!لابد اعضای هیات دولت فکر کرده اند اگر این تغییر را هم در واحد پول ملی ندهند،خلق الله دچار تردید می شوند که مملکت اصولا حکمرانی اقتصادی هم دارد؟!
‌ورزی
@kuyum

مشاهده همه ی 11 نظر
shiva2016
آروم و عادیآروم و عادی
shiva2016

سخنان ابراهیم فیاض جامعه شناس درباره‌ی حجاب و پلیس و زنان

سخنان ابراهیم فیاض جامعه شناس درباره‌ی حجاب و پلیس و زنان

روزنامه همشهری، گفتگویی با آقای ابراهیم فیاض جامعه شناس انجام داده است. فیاض در این گفتگو درباره‌ی وضعیت زنان ایرانی، فشاری که متحمل می شوند، حجاب و رفتارهای پلیس و روندی که به فروپاشی اجتماعی منجر می شود صحبت کرده است.

آقای فیاض به روزنامه همشهری گفته است: يكي از مشكلاتي كه در كشور وجود دارد همين بحث حجاب و عفاف است. اما اين موضوع به پليس چه ارتباطي دارد؟

آقايان به پليس فشار مي‌آورند؛ ذات پليس با اين چيزها سنخيت ندارد. پليس را براي مبارزه با دزد و قاتل ساخته‌اند. سردار احمدي‌مقدم كه فرمانده پليس بود، مرا دعوت كرد و رفتم صحبت كردم. تازه اول كار گشت ارشاد بود. او هم به من گفت: «تو دوم خردادي هستي!» حتي در شوراي فرهنگ و شوراي اجتماعي كشور داد كشيدم و گفتم كار فرهنگي با چوب و چماق نمي‌شود. وقتي پليس را با بحث حجاب درگير كردند، نخستين اتفاقي كه افتاد اين بود كه دزدي‌ها به‌شدت اوج گرفت و زورگيري‌ها زياد شد.

بعد از مدتي در شوراي فرهنگ عمومي كشور، سردار احمدي‌مقدم اعتراف كرد كه دكتر فياض از روز اول به ما گفت خودمان را درگير گشت ارشاد نكنيم و ما به او فحش داديم، ولي من واقعا چه كاره‌ام كه خودم را درگير كنم؟ در كشور دزدي، قاچاق مواد و... وجود دارد اينها را ول كرديم و چسبيديم به چيز ديگر. راست هم مي‌گفت. اصلا چه‌كسي گفته كه پليس با مردم كل‌كل كند؟

ما بايد قبول كنيم كه در مسائل فردي دخالت كرده‌ايم و در مسائل اجتماعي مانده‌ايم. قبلا هم گفتم با اينكه امنيت به‌شدت بالاست، احساس امنيت كم شده است.

ما ايراني‌ها در گذشته چادر هيچ‌وقت نداشته‌ايم؛ چاقوره داشته‌ايم.... چادر سياه از ما نبوده، به دربار قاجار هديه دادند و كم‌كم وارد ايران شد.

رئيس گروه اجازه نمي‌دهد مردم‌شناسي جنسي را درس بدهم. شاهديم تعداد بيماران مبتلا به ايدز با شيبي تند در حال رشد است، طلاق در اوج است، ازدواج به‌شدت كم شده و اينها همه مسائل جنسي است. اگر از من بپرسيد چه‌كار كنيم كه مشكلات ازدواج و طلاق حل شود، مي‌گويم «زنانگي جنسي» را به زنان برگردانيد. ما در حوزه زنان خيلي خطا كرديم. ما چه گذاشته‌ايم بماند؟ خواسته‌ايم همه‌چيز را كنترل كنيم اما همه را با هم نابود كرده‌ايم.

اينها مي‌گويند اين مسائل را قدرت بايد تعيين كند؛ آن هم قدرت پليسي. زماني هم كه پاي زور به ميان مي‌آيد، ويرانگري اجتماعي شروع مي‌شود و فروپاشي اجتماعي بيشتر رخ مي‌دهد؛ مثلا در موضوع حجاب شاهد برخوردهاي سليقه‌اي بسياري هستيم.

شما دقت كنيد كه الان وضعيت زنانگي كه داريم، افتضاح است. متأسفانه بخشي از زنان جامعه ما افسرده و پرخاشگر شده‌اند.... رشد طلاق در تهران ۶۷ درصد است. تا چند وقت ديگر خودكشي زنان هم اوج مي‌گيرد؛ چون تنهايي و فقر اوج مي‌گيرد.

{چه باید کرد؟} اولين قدم اين است كه دانشگاه‌ها بايد بحث جنسي و بحث لباس و حجاب را جدي شروع كنند. ما اين‌همه فحش به غرب داديم، آخرش چه شد؟‌ مثل غرب و بدتر از آن نشديم؟ آمريكايي‌ها يك مَثَل خوبي دارند كه مي‌گويد هر كسي با كسي بيشتر دشمني كند، آخرش مثل او مي‌شود. به‌جاي اينكه غرب‌شناسي كنيم با غرب دشمني كرديم. همه اينها جهل است. جهل يا ترس و نفرت يا عشق رمانتيسم ايجاد مي‌كند.

يك عده در ايران از غرب متنفر هستند؛ چون جاهل به غربند و عده‌اي هم عاشق غرب هستند كه آنها هم جاهلند. يك عده‌اي مدام از فحشا در غرب مي‌گويند. پس اين همه علم و مقاله علمي و دانش را در غرب چه‌كسي توليد مي‌كند؟ جوانان ما به غرب مي‌روند همه‌شان فاحشه مي‌شوند؟ ببينيد مرحوم مريم ميرزاخاني چقدر آبرو براي ما خريد.

جوان‌هاي ما در غرب خيلي‌هايشان خانواده تشكيل مي‌دهند و زندگي موفقي دارند. اين جهالتي كه به‌وجود آورده‌ايم ما را به اين مسائل رسانده است. تنها راهش هم بازگشت به علم است.

مشاهده همه ی 3 نظر