افزایش لایک و فالوور اینستاگرام رایگان
بروز رسانی 
ایرانچی
آروم و عادیآروم و عادی
ایرانچی


ای غواص دردیزه اروند بیلر دریا آقلار سیزه
1441468351211841_large.jpg

مشاهده همه ی 1 نظر
ایرانچی
آروم و عادیآروم و عادی
ایرانچی

به یاد غواصان شهید

1432832967219525_large.jpg

مشاهده همه ی 11 نظر
ایرانچی
آروم و عادیآروم و عادی
ایرانچی


شهدای گمنام
سیز نه گوزل بنده سیز *عشقیده پاینده سیز
کوکب رخشنده سیز*اختر تابنده سیز
چوخ یرولوب یاتیب سیز* قیزیل قانا باتیب سیز

الله هیزاچاتمیشیزه *باشین فیکرین آچمیشز
شهیدان خدای جلوه کبریایی راهی نینوایی

دوشدی یولا کاروان قافله عاشقان سلسله عارفان

جلوه ای از خدا سیز مهد ولا سیز عاشق کربلا سیز

باتیز قیزل قانیزا ای شهدای گم نام ای عرفای بی نام

ایران توپراقین سیز عالیز کرب بلا یولندا مهدی باکری دادشلاریدان قالدی


مشاهده همه ی 4 نظر
ایرانچی
آروم و عادیآروم و عادی
ایرانچیگمنام شهیدلرین
آنالارینین اوخشماقی
jf9cp5vt6k7xwezg9pq4.jpgg61150.gif

مشاهده همه ی 16 نظر
ایرانچی
آروم و عادیآروم و عادی
ایرانچی

در اسلام‏ بین شیعه و سنى ابداً تفرقه نیست؛ بین شیعه و سنى نباید تفرقه باشد. باید وحدت کلمه را حفظ کنید. ما با آن‌ها برادر هستیم، آن‌ها با ما برادر هستند. «امام خمینی رحمة الله علیه»

1419006396156085_large.gif

 تاریخ را که ورق می زنم قوم لر و قوم تورک قوم گیلک در همه تاریخ نام و نشان دار و پر افتخار است اما همیشه مورد هجمه و توهین قرار گرفته اند.


آهای بچه شیعه ای که توی جکها ولطیفه هات. توهین را پیشه پیشینه نداشته خودت میکنی و به تورک لر گیلک نسبت میدی.

فکر کردی تا حالا چرا از اقوام بلوچ و فارس کرد جکی وجود نداره .زیرا اکثریت قالب تورک زبانان ولر زبانان و گیلک زبانان ایران شیعه ومحب علی بوده و پیش از 70 درصد جمعیت کشور را تشکیل داده و محب وشیعه علی بوده .

چه اتفاقی افتاده دسیسه وهابیون هست .خودمان مشکل داریم .اگر دسیسه وهابیت هست پس این عمل زشت را کنار گذاشته .اگر مشکل از خودمان هست به خود بیاییم و خودسازی کرده

آیا وقت آن نیست که ما شیعیان متحد شده و به اکثریت جامعه خود که مردمانی میهن
دوست وتلاشگر هستند به دیده احترام بنگریم
1419006333239129_large.gif

مشاهده همه ی 3 نظر
سولماز
سولماز

لطفا بخوانید
اگر تنهاترین تنها شوم، باز خدا هست. نفرین و آفرین ها بی ثمر است. او جانشین همه نداشتن هاست. اگر تمامی خلق گرگ های هار شوند و از آسمان هول و کینه بر سرم بارد، باز تو آن مهربان جاوید آسیب ناپذیر من هستی.
باز این قلم نه چندان قیمتی به دستانم چسبید و کاغذی که حاصل رنج درختان است روبرویم نگاشت و افکارم در قالب کلمات به رقص و مرثیه سرایی پرداختند و رقصشان از امید بهبودی و غمشان از دست مایه بودن است .
این نوشته ، چکیده ای از آشنایی دو فرهنگ، دو تفاوت، دو دیدگاه، دو حس برتری، دو غرور و دو خلق و خوی و عادت قبیله است. نا امید از تأثیرم و او سرشار از امید، توانا در نوشتنم و او سرشار از ایده نو.
بحث از اختلاف بین دو قوم، دو قبیله، دو فرهنگ، دو عشیره، دو تمدن، دو زبان، ترک و فارس است .
فارس به آریایی بودنش می نازد و خویش را برتر از ترک می پندارد،آذربایجانی به ترک بودنش. خود برتر از فارس می داند
فارس به زبانش می بالد و لهجه ترک به سخره می گیرد و ترک به میزان وسیع دایره کلماتش و ناراحت از تمسخر فارس. فارس به فرهنگ و لباسش می نازد و به نحوه آرایش موی ترک می خندد و ترک با افتخار پا در فرهنگ خود می فشارد و گیج در میان اهمیت گفتار فارس. فارس به تار و سه تار و سنتور، ترک به گارمان و باقلاما و تنپو. فارس به پاپ و مدرنیته و ترک به ساز آواز محلی و اصالت پدری.
به عنوان یک ترک که مفتخر به بودنش هستم و همراهش فارس و او نیز به این افتخار می کند، روی سخنم با برادران و خواهران ایرانیست و بی تعصب قصد اشاعه فرهنگی نو در جامعه فارسی زبانان دارم.
برادران پارسی که میراث دار کورشید!توهین نمیکنم کوروش هر کسی بود خوب و بد به خودش مربوط چرا ترک نزد شما معرف نادانی، لر معرف کم هوشی، عرب نشانه بدوی؟حال اگر این چهار قوم ایرانی را از ایران برانیم، از ایران چه می ماند ..!؟
با اشاعه فرهنگ غلط و بازیچه دست حاکمان قدیمی و جدید که" تفرقه بنداز و حکومت کن " قرار گرفتن و باور اینکه اردبیلی با تبریزی بد است، خرم آبادی با بروجردی، ایلامی با کرمانشاهی و در شرایط گسترده تر فارس با ترک، لر با کرد و عرب بد است، در مسیری قدم می گذارید که مقصود حاکمان را دنبال می کند ..؟!
در روزنامه سوسک به ترکی جواب می دهد ، در سریالهای داخلی مشاغل دور از ژست خاص مانند رفتگری، کارگری، باربری، با لهجه های ترکی و لری و کردی شناخته می شوند. از دید فارس زبانان، ترک خر است، کرد اسب است ، لابد عرب هم شتر است ..!!!
این برتری که در خود احساس می کنید حاصل کدام برتری شماست..!؟ اینکه شما بیف استراگانف می خورید و ترک و لر و عرب آبگوشت نشانه برتری شماست یا اینکه شما نان تست می خورید و اینان سنگک...؟! اینکه شما کفش D & G می پوشید و اینان کفش تولید داخل..؟!
اینکه شما شلوار جین به تن می کنید و اینان لباس محلی..؟! اینکه شما ژل به مو می زنید و اینان نه..!؟ اینکه شما نام چند خواننده خارجی از حفظید و اینان جز شجریان نمی شناسند..؟! فرهنگ و نشانه برتری اینهاست..!؟
در کدامین قانون عرفی و شرعی مکتوب است کفش فلان از کفش فلان، شلوار فلان از شلوار فلان، مدل موی فلان از مدل مو فلان بهتر است و نشانه برتری این فلان به آن فلان است..!؟ جایگاه احترام به آدمیت گم در کجاست ..!؟
ارزشها از صداقت و لیاقت و شرف و غیرت به چه ها تغییر جنسیت داده است..!؟ به ظاهر..؟!
من فارس باشم، صادق نباشم، شایسته نباشم، شرف و غیرت در وجودم تعریف نشده باشد، در عوض کفش و لباس با مارکهای آن چنان صاحب باشم و ق را گ ، چ را ج ، تلفظ نکنم و دون از لهجه سخن کنم، برتر به ترک و لر و عربی هستم که از دروغ بیزار است و توان انجام هر کاری داراست و سرشار از شرف و غیرت است، بد لباس از دیدگاه من و با لهجه ترکی و کردی و لری و عربی سخن می کند ..!؟
چرا از دید ترک ، وقتی فارس قصد بیان کلمات ترکی را دارد ، لهجه اش شیرین و دوست داشتنی است اما از دید فارس لهجه ترکی مضحک است ..؟!
چرا فارس تا کنون اندیشه به این نکرده، از آنجایی که فارسی زبان رسمی کشور است اما ، ترک و لر و کرد عرب در شهر، خانه، مدرسه، با دوست، پدر، مادر، زندگی روزمره و تمامی ارتباطاتش از زبان خود استفاده می کند و آنی که سفری به تهران آلوده دارد و قصد استفاده از تمامی امکانات متمرکز در این کلانشهر بی حساب، به ناچار مجبور به استفاده از کلمات محدود ذهن گفتاریش و ناآشنا به لهجه و گویش و اصطلاحات رایج بین مردم این شهر، ناتوان است از استفاده درست و بجای کلمات و بیان با همان لهجه مد نظر شما ..!؟
کجای این بد است یا نشانه عقب افتادگی و نادانی..!؟
برادران و خواهران فارسی زبان ، چرا شمشیر به کمر بسته و به جنگ هم رفته اید ..؟!
آیا سالیان سالی که ترکان بر ایران حکومت می کردند ، پارس و زبان پارسی به سخره گرفته و ریشه اش سوزاندند یا با تمام وجود در حفظ ارزشها و فرهنگ و زبانتان کوشیدند که شما چنین می کنید..؟!
شما مسئولید ...
شما ترک ، خر خواندید و این قدمت تاریخی و اصالت قومی را از خود رنجانده و دور از خود نگه داشته اید .
شما پان ترکیسم را خلق و برخی ترکان را به فکر جدایی انداختید..!
و شما مسئول نژادپرستی و فاصله بین ترک و فارس هستید ..!
ترکان جنگی با شما ندارند و شما را دوست و برادر می دانند و همیشه با ادب و احترام با شما سخن گفته و رفتار کرده اند ، این شما بودید که با تمسخر چیزهایی که عمدتاً جایی برای تمسخر ندارد ، با آنان به جنگ برخاسته و به جنگ طلبیدید..!
141389661103261.jpg

مشاهده همه ی 22 نظر
ᗩᗰᓮᖇ❣مدیر ㋡ کلیــــــد فیسـنــــــــــــما ☊
قاطیقاطی
ᗩᗰᓮᖇ❣مدیر ㋡ کلیــــــد فیسـنــــــــــــما ☊

97924176627592411206.gif
وصیت نامه شهد امیر حاج امینی
سلام بر خدا و شهیدان خدا و بندگان پاک و مخلص او.

بعد از مدت ها کشمکش درونی که هنوز هم آزارم می دهد، برای رهایی از این زجر، به این نتیجه رسیده ام و آن در این جمله خلاصه می شود: خدایا! عاشقم کن.

از این که بنده بد و گنه کار خدایم، سخت شرمنده ام و وقتی یاد گناهانم می افتم، آرزوی مرگ می کنم؛ ولی باز چاره ام نمی شود. به راستی که (ان الانسان لفی خسر) هیچ برگ برنده ای ندارم که رو کنم؛ جز این که دلم را به دو چیز خوش کرده ام؛

یکی این که با این همه گناه، دوباره مرا به سرزمین پاک و اخلاص و صفا و محبت باز گرداند؛ پس لابد دوستم دارد و سر به سرم می گذارد؛ هر چند که چشم دلم کور است و نمی بینم و احساسش نمی کنم؛ اگر چنین نبود، پس چرا مرا به این جا آورد؟

دوم این که قلبی رئوف و مهربان دارم و با همه بدی هایم، بسیار دلسوزم. لحظه ای حاضر به تحمل هر گونه رنجی می شوم؛ بله به این دو چیز دلم را خوش کرده ام.

پس ای پروردگار من! اگر دوستم داری که مرا به این جا آورده ای، پس مرا به آرزویم که... برسان و یا به این خاطر که نمی توانم باعث رنجش کسی شوم، پس بیا و مرا مرنجان و خشنودم کن و مرا با خودت... .

دنیا برای ضعیف نفسان، یک گرداب هلاکت است. اگر لحظه ای به خودمان واگذارده شویم، وای بر ما که دیگر نابودیمان حتمی است. خوشا آن کس که به یاری او، در این گرداب هلاک گردد.

ای حسین!

ای مظلوم کربلا!

ای شفیع لبیک گویان! ندای هل من ناصرت را من نیز لبیک گفتم (به خواست او) شفاعتم کن و مگذار در این گرداب هلاکت هلاک گردم و ای خدا... .

بسیار بد و ضعیفم و در مقابل گناه، یارای مقاومت ندارم؛ زیرا هنوز نشناختمت و حتی در راه شناختت نیز زحمت نکشیده ام؛ زیرا ضعیف و پایبند به این دنیایم و نمی توانم از خوشی ها و آسایش های محض و پوشالی این دنیا دل بکنم و در راه شناختت سختی کشم؛ سختی ای که پر از شیرینی و لذت است؛ ولی افسوس که این سختی و حلاوت نصیبم نمی گردد.

خالقا! تو را به خودت قسم، تو را به پیامبران و امامان زجر کشیده و معصومت قسم، بسیار عاشقم کن.

اگر چنین کنی که از دریای رحمت و کرامتت چیزی کاسته نمی شود و زیانی به تو نمی رسد.

همه آرزویم این است که ببینم از تو رویی

چه زیان تو را که من هم، برسم به آرزویی

اگر چنین کنی، دیگر هیچ نخواهم؛ چون همه چیز دارم. می دانم اگر چنین کنی، از این بند، رهایی یافته و دیگر به سویت پر... .

خدایا! دل شکسته و مهربانم را مرنجان.

تو خود گفتی که به دل شکستگان نزدیکم؛ من نیز دل شکسته دارم.

ای کسانی که این نوشته را یا بهتر بگویم این سوز دلم و این درد دل نمی دانم چه بگویم این تجربه تلخ و یا این وصیت نامه یا این پیام و یا در اصل این خواهش و تقاضای عاجزانه را می خوانید، اگر من به آرزویم رسیدم و دل از این دنیا کندم، بدانید که نالایق ترین بنده ها هم می توانند به خواست او به بالاترین درجات دست یابند؛ البته در این امر شکی نیست؛ ولی بار دیگر به عینه دیده اید که یک بنده گنه کار خدا به آرزویش رسیده است.

یا رب زِ کرم، بر من درویش نگر

هر چند نیَم لایق بخشایش تو

بر حال من خسته دل ریش نگر

حال که به عینه دیدید، شما را به خدا قسم، عاجزانه التماس و استدعا می کنم بیایید و به خاکش بیفتید؛ زار زار گریه کنید و امیدوار به بخشایش و کرمش باشید و با او آشتی کنید؛ زیرا بیش از حد مهربان و بخشنده است. فقط کافی است یک بار از ته دل صدایش کنید؛ دیگر مال خودتان نیستید و مال او می شوید؛ دیگر هر چه می کند، او می کند و هر کجا می برد، او می برد؛ ولی در این راه، آماده و حاضر به تقبل هر گونه سختی و رنج، همانند مظلوم کربلا حسین و پیامدار او زینب باشید؛ هر چند که سختی و رنج های ما در مقایسه با آنها نمی تواند قطره ای در مقابل دریا باشد. بله، خداگونه شدن، مشقات و مصائب دارد....

شنبه 7/4/65               
ساعت 5 بعدازظهر           
بنده مخلص و گنهکار، امير حاج اميني

مشاهده همه ی 53 نظر
وآωــہ وَطَنـَمـ مَنـَمـ ωـَـربـآز ₪ مَهـωـــآ ₪
شیطونشیطون
وآωــہ وَطَنـَمـ مَنـَمـ ωـَـربـآز ₪ مَهـωـــآ ₪شلک های محدثه

دشمنان ایــــران بـداننــد
بـرای دفـاع از خـون شهیــدانハート のデコメ絵文字
تـا آخــر ایستــاده ایـم モノクロ のデコメ絵文字


javad.gif
56262300932325114281.gif
javad.gif

بـا ωـپــاس ویژه
花 のデコメ絵文字 از هموطــטּ آذریمــوטּ 花 のデコメ絵文字
بـراے تهیــہ ے ایـטּ پستــ زیبـــا

77623705254310311503.png

مشاهده همه ی 154 نظر
ایرانچی
آروم و عادیآروم و عادی
ایرانچی

راهیان نور عاشورای آذربایجان
1396276450877342_large.jpg
1396276495358751_large.jpg
1396276545580380_large.jpg
1396276581724736_large.jpg1396276625664808_large.jpg1396276657713111_large.jpg


نشر بده تا همه بدونند ما بودیم در سخترین شرایط و خواهیم ماند
زنده باد ایران

مشاهده همه ی 18 نظر
ایرانچی
آروم و عادیآروم و عادی
ایرانچی

پاسخ تیم افسرانیها
به ساپورت پوشان
pichak.net-80.gif
1394028406954554_large.jpg

«رفقایی که سن و سالشان زمان ساپورت پوشیدنشان ، آن زمانی که هم سن و سال من و تو بودند. جوان بودند و زیبا…غواصی می پوشیدند البته فرقش این است که آن زمان قیمتش گران بود… اصلا گیر نمی آمد می گفتند اگر خواستید تیر بخورید. سرتان را جلو بگیرید نکند لباس پاره شود ها! جنازه های رشید و بیجانشان را از داخل لباس در می آوردند و جوان دیگری را ساپورت پوش می کردند …»

مشاهده همه ی 35 نظر