لحظه  بروز رسانی 
mahdi adineh
mahdi adineh

در حديثى از پيغمبر اكرم(صلى الله عليه وآله) مى‌خوانيم كه فرمود:

در حديثى از پيغمبر اكرم(صلى الله عليه وآله) مى‌خوانيم كه فرمود: «اَمّا عَلامَةُ الْمُرائِى فَاَرْبَعَةٌ: يَحْرُصُ فَى الْعَمَلِ لِلّهِ اِذا كانَ عِنْدَهُ اَحَدٌ وَ يَكْسِلُ اِذا كانَ وَحْدَهُ وَ يَحْرُصُ فى كُلِّ اَمْرِهِ عَلَى الْمَحْمِدَةِ وَ يُحْسِنُ سَمْتهُ بِجُهْدِهِ؛ علامت رياكار چهار چيز است: هنگامى كه كسى نزد اوست تلاش مى‌كند اعمال الهى انجام دهد و هنگامى كه تنها شد در انجام عمل كسل است! و در تمام كارهايش اصرار دارد مردم از او مدح و ستايش كنند، و سعى مى‌كند ظاهرش را در نظر مردم خوب جلوه دهد.
تحف العقول، ص 17

امیرالمؤمنین علیه السلام می فرماید: ریاء كار سه نشانه دارد اگر مردم او را ببینند با نشاط می شود و چون تنها شود كسالت او را فرا می گیرد و دوست دارد در تمام كارهایش او را ستایش كنند  الخصال شیخ صدوق : ص 121 و بحارالانوار ج 96 ص 206
ثلاث علامات للمرائی، ینشط اذا رأی الناس و یكسل اذا كان وحده و یحب ان یحمد فی كل اموره
اما باید بدانیم که خوشحال شدن از دیده شدن عمل قربی و خالص برای خدا ، ریا به حساب نمی اید و این شادی از نشانه های ریاکاران نیست .
در روايات اسلامى نيز به اين مطلب اشاره شده است كه اگر انسان عملى انجام دهد و مردم از آن با خبر شوند و از آن مسرور گردد در حالى كه انگيزه او از آغاز ارائه به مردم نبوده ضررى به قصد قربت و عمل الهى او نمى‌زند.
وسائل الشيّعه، ج 1، ابواب مقدّمة العبادات، باب 15، ص 

مشاهده همه ی 1 نظر
mahdi adineh
mahdi adineh

چرا نام حضرت علی (ع) در قرآن کریم نیامده تا این

چرا نام حضرت علی (ع) در قرآن کریم نیامده تا این همه اختلاف نباشد؟
 مسلمانان جهان از هیچ مذهبی در دو رکعت بودن نماز صبح و یا چهار رکعت بودن نماز ظهر یا وجوب تکبیر، قرائت سوره‌ی حمد و یک رکوع و دو سجده داشتن هر رکعت از نماز و یا هم چنین در هفت دور بودن طواف، یا هفت دور بودن سعی بین صفا و مروه و آغاز از صفا و ختم به مروه، یا وقوف در منی و عرفات و بسیاری دیگر از احکام عبادی اسلام هیچ اختلاف نظری ندارند، در حالی که هیچ کدام از آنها در قرآن کریم تشریح نشده است. بلکه مسلمانان با نشاخت خدا و رسول (ص) به قرآن ایمان آوردند و با ایمان به قرآن فرمان وحی مبنی بر اطاعت از رسول را گردن نهادند و از ایشان پرسیدند که چه باید کرد و چگونه؟ و فروع را بر اساس اصول بیان شده قبول کردند. پس چطور راجع به مسئله‌ی ولایت و امامت گه اصل آن و رسم آن (نه اسم آن) در قرآن مطرح شده است، به حضرت رسول (ص) رجوع نکرده و به جایش به دنبال کلمه‌ی «علی» در قرآن می‌گردند؟!
با این همه خداوند متعال حجت را بر همه‌ی مسلمانان تمام کرده است که راه بهانه و شبهه‌ای باقی نماند. چرا که شیعیان معتقدند که حضرت علی (ع) امام اول است و او باید خلیفه می‌شد و در هر حال از او تبعیت می‌کنند. اهل سنت نیز معتقدند او خلیفه‌ی چهارم است. لذا باید از او تبعیت کنند و چون خلیفه‌ای پس از او نیامده است، باید بر تبعیت او باقی بمانند. پس دیگر جای هیچ اختلافی باقی نمی‌ماند و وحدت حاصل می‌شود [مگر از ناحیه‌ی عوام جاهل، یا خواص مغرض].
در کدام منبع دینی یا کتاب فقهی اهل سنت به آنها اجازه داده شده که از میان چهار خلیفه، فقط از دومی اطاعت کنند و یا با چهارمی لج کنند؟! بلکه به آنها دستور داده شده است که با خلیفه‌ی وقت بیعت کنند. لذا اگر اهل سنت هستند، باید با علی (ع) بیعت کنند و چون خلیفه‌ای پس از او نیامد، در بیعت او باقی بمانند.
هم چنین بر اساس منابع معتبر خود باید باور و قبول کنند که ایشان از جانب خداوند متعال به ولایت و امامت منصوب شده و از ناحیه‌ی رسول خدا (ص) به مردم معرفی شده است.
پس، معلوم می‌شود که علت اختلافات، عدم ذکر مستقیم نام آن حضرت در آیات قرآن کریم نیست و اگر ذکر می‌شد نیز هیچ تفاوتی نمی‌کرد.
همانگونه که خداوند متعال در قرآن کریم امر به اقامه‌ی نماز کرد و آموختن چگونگی آن را مبتنی بر تبعیت از حضرت رسول اکرم (ص) نمود، همان‌طور در خصوص ولایت، امامت و ضرورت تبعیت و اطاعت از ولی‌امر و امام نیز آیات متعددی را نازل نمود و آموزش چند و چون و چگونگی و مصداق آن را به تبعیت و اطاعت از حضرت رسول اعظم (ص) واگذاشت. مگر آنان که بیعت خود با رسول خدا (ص) و به امر ایشان با حضرت علی علیه‌السلام در غدیر خم را شکستند، علت را عدم ذکر نام ایشان در قرآن کریم بیان نمودند؟! یا مگر به حضرت رسول (ص) اعتراض کردند که پس چرا نام کسی که او را به ولایت و امامت معرفی می‌نمایید، در قرآن کریم نیامده است؟ پس، علت اختلاف، عدم ذکر نام در قرآن نبوده و نیست، بلکه همیشه جریانات سیاسی بود.

مشاهده همه ی 1 نظر
mahdi adineh
mahdi adineh

                                               عشق بازی باخدا                                                                   بوالفضل اسدی» معروف به دایی ابوالفضل که از هر کدام از بچه‌های جبهه و جنگ اراکی بپرسی حداقل یک خاطره از خوبی‌هایش به یاد دارند. این‌قدر مهربان بود که همه بهش می‌گفتند دایى. این شهید والامقام در سال 1344 دیده به جهان گشود و در هفتم شهریورماه 1366 در منطقه شلمچه به دیدار معبود شتافت و تُنگ شیشه‌ای دنیا را شکست و به عالم ملکوت پیوست.       
زمان جنگ در هر مرخصی که به شهر می‌آمدیم در ایام مرخصی هر روز بعدازظهر بچه‌های جنگ در مرکز شهر اراک که همان میدان شهر است جمع می‌شدیم. یک روز دم‌دمای غروب و هنگام اذان مغرب، دایی ابوالفضل به من گفت بیا می‌خوام ببرمت یک‌جا کیف کنیم. من اول فکر کردم می‌خواهیم برویم نماز جماعت. دنبالش راه افتادم بدون این‌که معنی حرفش را بفهمم.
به یک مغازة کبابی رفت و پنج شش سیخ کباب خرید. باز هم بدون اینکه حرفی بزنم دنبالش راه افتادم. به یکی از محله‌های فقیرنشین شهر رفتیم و در خانة محقری را زد. پیرمردی در را باز کرد. از احوال‌پرسی او مشخص بود که دایی ابوالفضل را می‌شناسد. با تعارف آن مرد وارد خانه که تمامش تشکیل شده بود از یک اتاق، شدیم.
پیرزنی در گوشه اتاق، و دو بچه حدود هفت و نه ساله عقب‌افتاده ذهنی هم در کناری بودند که با دیدن دایی به شور و شعف آمدند. بعد از این‌که کلی با آن بچه‌ها بازی کرد، دایی با دست خودش لقمه از نان و کباب درست می‌کرد و در دهان آن بچه‌ها می‌گذاشت و هی با کلمات شوخ آنها را می‌خنداند. خلاصه، غذا دادن به بچه‌ها تمام شد و دایی از مادر بچه‌ها خواست لباس تمیز بدهد تا لباس بچه‌ها را عوض کند. بعد از عوض کردن، لباس‌های چرک را شست و بعد از آن با دادن مبلغی پول از اندک حقوقی که بابت جبهه بود، یعنی همان دو هزار تومان در ماه که همان روزگار هم از نصف حقوق یک کارگر که در شهر خود روزی هشت ساعت کار می‌کرد هم کم‌تر بود، به آن خانواده داد و از آن محل خارج شدیم و در تمام مدت که ما در آن مکان حضور داشتیم از زبان آن پیرمرد و پیرزن که انگار غم و غصه دو فرزند عقب‌مانده‌شان به پیری زودرس مبتلایشان شده بودند به جز دعا در حق ایشان چیزی نشنیدم
وقتی ازدایی پرسیدم چی کار کردی؟ گفت: عشق بازی با خدا.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
mahdi adineh
mahdi adineh

پندار ما این است که ما مانده ایم وشهدا رفته اند

پندار ما این است که ما مانده ایم وشهدا رفته اند ، اما حقیقت آن است که زمان، مارا با خود برده است وشهدا مانده اند.  شهدابر ما حمدی بخوانید همانا شما زنده اید و ما مرده.   

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
احمد آقا (مدیر کل گروهی که وجود ندارد)
مهربونمهربون
احمد آقا (مدیر کل گروهی که وجود ندارد)

دارد زمان آمدنت دیر می شوددارد جوان سینه زنت پیر

 دارد زمان آمدنت دیر می شود

دارد جوان سینه زنت پیر می شود

وقتی به نامه عملم خیره می شوی

 اشک از دو دیده ی تو سرازیر می شود

کی این دل رمیده ی من هم زُهیروار

در دام چشم های تو تسخیر می شود؟

 این کشتی شکسته ی طوفان معصیت

با ذوق دست توست که تعمیر می شود

 حس می کنم که پای دلم لحظه ی گناه

با حلقه های زلف تو درگیر می شود

 در قطره های اشک قنوت شب شما

عکس ضریح گمشده تکثیر می شود

 تقصیر گریه های غریبانه ی شماست

دنیا غروب جمعه چه دلگیر می شود

yasgroup ir nime shaban 40 تصاویر ولادت امام زمان (عج) و نیمه شعبان سری چهارم

مشاهده همه ی 11 نظر
✔ گروه کوچه های بنی هاشم✔
مو قشنگمو قشنگ
✔ گروه کوچه های بنی هاشم✔

مشاهده همه ی 7 نظر
بهـــــار
آروم و عادیآروم و عادی
بهـــــار

گفتـــ فحشا کجا آید پدید؟؟؟.گفتمش در کوچه های بی شهید

گفتـــ فحشا کجا آید پدید؟؟؟

.

گفتمش در کوچه های بی شهید...

.

.

s35r0edehh7uwuj5rwy.jpg
.

ای شهید چرا بست نشستــــه ای؟؟؟

 

چرا سر در گریبانی؟؟؟

 

فدای این حیای تو ای شهیـــــــــد


چه عارفانه خدایی شدید ...و چه جاهلانه باختیم...


بابی انت . وامی...

.

نظرات برای این پست غیر فعال است
mahdi adineh
mahdi adineh

سلام لطفا" با صبر و تفکر بخونيد شهيدان را بخوانيمالا

سلام لطفا" با صبر و تفکر بخونيد  
شهيدان را بخوانيم
الا اي عاشق ،اي خواهان مستي                                الا اي آسمان ،اي کل هستي
الا اي عاشقان،اي بيقراران                                           الا اي طالب روح بهاران
الا اي ياس،اي لاله،شقايق                                          الا اي جمله مستان عاشق
بياييدو همه مستانه باشيد                                          تمامي بر در ميخانه باشيد
 بياييدو به دلبر دل سپاريد                                            دگر بيگانه هارا واگذاريد
به هوش اي جمع سر مستان دوران                               نبايد کنج دل ناخوانده مهمان
به اردوي خدا جويان بگوييد                                            به جز اين ره ،ره ديگر نپوييد
به راه عشق تا آخر بمانيم                                             بياييم وشهيدان را بخوانيم
کجاييد اي شهيدان خدايي                                           به راه عشق گرديده فدايي
کجاييد اي شقايق هاي پرپر                                           فدايي در ره زهرا وحيد

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
Dany
آروم و عادیآروم و عادی
Dany

ازکمیته تفحص مفقودین با منزل شهید تماس گرفتند خانمیازکمیته تفحص مفقودین با منزل شهید تماس گرفتند
خانمی گوشی را برداشت.
مثل همه موارد قبلی با اشتیاق گفتند که بعدازبیست وچندسال انتظار،
پیکر شهید پیدا شده وتا آخرهفته آن را تحویلشان می دهند.
برخلاف تمام موارد قبلی ،آن طرف خط،خانم فقط یک جمله گفت :حالا نه.می شود پیکر شهید را هفته آینده بیاورید.؟
آقا جا خورد اما به روی خودش نیاورد.قبول کرد.
گذشت .
روز موعود رسید.به سر کوچه که رسیدنددیدندهمه جا چراغانی شده.واردکوچه شدند.دیدندانگار درخانه شهید مراسم جشنی برپاست.در زدندکسی منتظر آنها نبودچون گویی هیچ کس نمی دانست قراراست چه اتفاقی بیافتد.
مقدمه چینی کردندصدای ناله همه جارا گرفت مجلس جشن که حالا معلوم شدمجلس عروسی دختر شهیداست به مجلس عزاتبدیل شدتنها کسی که منتظر آن تابوت بود همان عروس مجلس بود.
خودش خواسته بودکه پدرش در مجلس عروسی اش حاضر شود به عمد آمدنش را به تاخیر انداخت.
عروس گفت تابوت را به داخل اتاق بیاورید.خواست که اتاق را خالی کنند.فقط مادر وداماد بمانند وهمرزم پدرش.
همه رفتند.گفت در تابوت را باز کنید.باز کرد.گفت :استخوان دست پدرم را به من نشان بده.نشان داد.استخوان را درست گرفت وروی سرش گذاشت وروبه داماد با حالت ضجه گفت:
ببین!ببین این مرد که می بینی پدر من است.نگاه نکن که الان دراز کش است روزی یلی بوده برای خودش .
ببین این دستِ پدرمن است که روی سرم هست.نکند روزی با خودت بگویی که همسرم پدر ندارد.
من پدر دارم.این مرد پدر من است.نکند بخواهی به خاطر یتیمی ام با من ناسازگارباشی وتندی کنی..این مرد پدرمن است.من بی کس وکار نیستم.
ببین ...


اگر به شهدا ارادت نداری باز نشر نکن........مشاهده همه ی 147 نظر
MOST@FA
آروم و عادیآروم و عادی
MOST@FA

گریه های نیمه شب از خوف خدا کجا و خنده های

گریه های نیمه شب از خوف خدا کجا و خنده های مستانه و بی خیال امروزی کجا..
بدن سوراخ سوراخ شده شهیدان کجا و بدن خالکوبی شده کجا..
...                         ...
2d64a22c508994adf161b71c27d08cde.jpg
1374116318.gif
تکه تکه شدن بدن شهید بوسیله خمپاره کجا و از پا در آمدن بوسیله هوس کجا..
فریاد یا حسین از ترس شیمیایی کجا و نعره مستانه از شب نشینی ها کجا..
...                          ...
59489609141630675331.gif
1374116318.gif
جنون و موج جبهه ها کجا و مستی از شراب و الکل کجا...
سه هزار مجروح عملیات و الفجر کجا و مبتلا شدن چندین هزار نفر به ایدز کجا...
...                            ...
shohada1389.jpg
1374116318.gif
عکس گرفتن در کنار مزار شهدا کجا و عکس گرفتن برخی ها در کنار فاحشه کجا
...                            ...
78%281%29.gif
goleroz.gif                goleroz.gif
ای شهدا و ای امام شهدا شرمنده ام...شرمنده...

نظرات برای این پست غیر فعال است