لحظه  بروز رسانی 
afrazenc
afrazenc

استخر با طراحی و سبک سقف استخر - بخش یک

 لینک
استخر با طراحی و سبک سقف استخر - بخش یک

استخر با طراحی و سبک سقف استخر - بخش یک

شما می‌توانید انواع طرح‌های مختلف را برای سقف استخر به سلیقه خودتان انتخاب کنید و استخر را به وسیله آن پوشش دهید. فرقی نمی‌کند که شما به یک طراحی سفارشی یا طرح استاندارد سقف استخر نیاز داشته باشید، هر مدلی که باشد می‌توانید به طور مستقیم، با کارشناسان پوشش‌های افراز تماس بگیرید تا بهترین نوع را برای شما آماده کنند. برای آشنایی با انواع سقف و دیوار برای استخر نیز با مقاله ما که در این ارتباط گردهم آمده است، مراجعه نمایید.


نگاهی به این موارد درباره سقف استخر بیندازید

ما از مواد قوی و با دوام برای انواع سقف متحرک استخر استفاده می‌کنیم. دلیل این است که این تجهیزات برای شرایط آب و هوایی نامناسب طراحی شده‌اند، مانند مکان‌هایی که در آنها باد شدیدی می‌وزد (تا 230 کیلومتر در ساعت). البته، آنها می‌توانند بار سنگین برف را نیز تحمل کنند (900کیلوگرم در 1.5 متر). این طرح‌های سقف‌ همه منظوره است که در زیر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

1.آلومینیوم اکسترود شده. ما از آلومینیوم برای ساخت کل ساختار سقف استخر استفاده می‌کنیم.
2.ورق پلی کربنات جامد. به عنوان ماده اولیه شیشه سازی با خواص فیزیکی و شیمیایی برتر.
برای مواد شیشه‌ای، ما از پلی کربنات استفاده می‌کنیم.

ورق پلی کربنات جامد

همان طور که بعدا در این مقاله خواهید دید، تمام این سقف‌ها برای حداکثر عملکرد حتی در شرایط آب و هوایی نامناسب طراحی شده‌اند. این طرح‌ها به محیط‌های زندگی در فضای باز زیبایی می‌بخشند. انواع بسیار زیادی از طرح‌های سقف محوطه‌ای استخر وجود دارند. این به شما برمی گردد که مطابق با نیازهای‌تان یکی از آنها را انتخاب کنید.

کدام طراحی را بیشتر می‌پسندید، در اینجا چند نمونه وجود دارد، البته انتخاب با شماست. ما نیز می‌توانیم در این فرآیند به شما کمک کنیم. به یاد داشته باشید، تمامی طرح‌های سقف ما با کدهای سقف سازی و استانداردها مطابقت دارند. مطمئن باشید که محوطه سقف استخر کاملا امن است.


گزینه‌های طراحی سقف استخر
برخی از رایج‌ترین شکل‌ها و طرح‌های محوطه استخر عبارتند از:

طراحی سقف تخت
ما این طرح را یک طرح سنتی می‌دانیم. معمولا مردم یک محوطه استخر با سقف تخت را دوست ندارند. با استفاده از آنها، اساسا کل محوطه شکل مربع یا شکل مستطیل است. سقف و دیوارها معمولا یک زاویه 90 درجه تشکیل می‌دهند. البته این سقف‌ها، از ورق پلی کربنات و میله‌های آلومینیومی اکسترود ساخته می‌شوند.


معایب اصلی طراحی سقف تخت:

1.برای بعضی از سلیقه‌ها، جذاب نیست و این یکی از دلایل اصلی است که مردم از آن اجتناب می‌کنند.
2.آب در سطح سقف جمع می‌شود، زیرا شیبی وجود ندارد تا امکان تخلیه آب را فراهم کند.
3.به این ترتیب برف نمی‌تواند به راحتی به سمت پایین بلغزد، و احتمال سقوط سقف را افزایش می‌دهد.
این‌ها دلایلی هستند که ما این نوع طراحی سقف را توصیه نمی‌کنیم. ظاهرا اکثر مردم سقف‌های تخت را به طرح‌های دیگر تبدیل کرده‌اند.


سبک سقف استخر شیب دار
این نیز یک طراحی سقف استخر مسطح است، با این تفاوت که شیب کمی دارد. به نظر می‌رسد که طرح‌های دیگر برخی از معایب سقف تخت را برطرف می‌کنند. این طراحی چنین است که، سقف یک زاویه کمتر از 90 درجه با دیوار در یک انتها و یک زاویه بیشتر از 90 درجه در انتهای مخالف می‌سازد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
afrazenc
afrazenc

انواع سقف و دیوار برای استخر درست همان

 لینک

انواع سقف و دیوار برای استخر

درست همان طور که می‌توانید از طرح‌های مختلفی برای استخر خود استفاده کنید، می‌توانید از طرح‌های متفاوتی نیز برای پوشش آن بهره ببرید. سقف استخر می‌توانند مزایای زیادی را برای شما در پی داشته باشند که از کاهش کارهای تعمیر و نگهداری تا استفاده از فضای باز برای دورهمی‌های خانوادگی و انجام سرگرمی‌های مختلف را شامل می‌شود.

ما چند نوع سقف استخر را برای محوطه سازی شما پیشنهاد می‌کنیم. این طرح‌های سقفی به نوع خاص و عملکرد استخر شما برای محوطه سازی بستگی دارند. فارغ از این که شما به سقف و پوشش استخر شیروانی یا گنبدی علاقه داشته باشید، گزینه‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید به عنوان سقف مناسب برای محوطه سازی فضای خود در نظر بگیرید.


انواع مختلف سقف برای استخر و محوطه اطراف آن

سقف‌های شیروانی
سقف‌های شیروانی محبوب‌ترین گزینه برای محوطه سازی هستند. این سبک از سقف متحرک به صورت شیبدار در طرفین قرار می‌گیرند و بخش بالایی و مرکزی آنها مسطح است. به خاطر طراحی آنها، این سقف‌ها فضای باز بیشتری را در مقایسه با دیگر سبک‌های طراحی سقف در اختیار شما قرار می‌دهند.


سقف‌های شیبدار
سقف‌های شیبدار به جز در یک مورد چیزی شبیه به سقف‌های شیروانی هستند: بخش مرکزی آنها دیگر مسطح نیست. در عوض، بخش‌های شیبدار از طرفین به سمت بالا حرکت می‌کنند و در یک نقطه در بالای صفحه به هم می‌رسند. به دلیل شیب آنها، سقف‌های شیبدار، مقاومت بیشتری در برابر وزش باد در طوفان‌های شدید ارائه می‌کنند. آنها همچنین این توهم را ایجاد می‌کنند که بزرگتر از سقف‌های شیروانی هستند.


سقف‌های گنبدی
مانند شیروانی، سقف‌های گنبدی نیز حس فضای بازتر و بیشتری را ایجاد می‌کنند. همچنین با توجه به شیب ملایم و طراحی معماری آن، جذابیت بیشتری در مقایسه با سقف‌های دیگر دارند. این سقف استخر همچنین در مقابل باد مقاومت می‌کنند و می‌توانند طوفان‌های شدید را در طول سال تحمل کنند.


سقف‌های شیبدار در دو جهت
این سقف‌ها، همچنین تحت عنوان سقف‌های قابی A شکل شناخته می‌شوند و دارای دو وجه شیب دار بوده که یک مثلث را تشکیل می‌دهند. این سقف استخر در محوطه سازی بسیاری از خانه‌ها استفاده شده‌اند زیرا دارای طراحی مناسبی هستند. این می‌تواند به تنهایی مورد استفاده قرار گرفته و بر روی یک استخر و یا بر فراز یک پاسیوی باز نصب شوند.


سقف‌های با شیب کم
سقف‌های با شیب کم دارای سبک معماری خاصی هستند. یک سقف استخر با شیب کم کارآیی بالایی در برابر جلوگیری از ریزش برگ‌ها و آوار در محوطه شما ارائه می‌دهد. این سقف‌های استخر در بسیاری از خانه‌ها به دلیل شیب ملایم و طراحی معماری آنها مورد استفاده قرار می‌گیرند.


محوطه سازی‌های دو طبقه
اگر شما یک خانه 2 طبقه دارید، ممکن است به محوطه سازی 2 طبقه نیاز داشته باشید. این یک فضای باز برای استخر شما ارائه می‌دهد و بالکن طبقه بالایی شما را نیز در صورت نیاز پوشش می‌دهد. اگر چه آنها بسیار زیبا هستند و طراحی خانه شما را تکمیل می‌کنند، آنها قطعا گران‌تر از سایر گزینه‌ها بوده و ساخت آنها نیز پیچیده‌تر است. تجربه یک عامل کلیدی در ساخت این سقف‌های صفحه‌ای 2 طبقه است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید