لحظه  بروز رسانی 
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف

حجاب از فطرت انسان سرچشمه گرفته است

 لینک
حجاب از فطرت انسان سرچشمه گرفته است

حجاب از فطرت انسان سرچشمه گرفته است

خداوند انسان را بر اساس نیاز به پوشش آفرید و آن را جزء غریزه او قرار داد.

وقتی فریب را خوردند و از درخت ممنوعه تناول نمودند، اولین و مهم‌ترین تنبیه آنان این بود که لباسشان از تنشان فروریخت و برهنه شدند و عورتشان آشکار شد، لذا بر اساس فطرت و غریزه، بعد از بلافاصله سعی کردند بدن و عورتشان را با برگ‌های درختان بپوشانند.

«فَأَکلَا مِنْهَا فَبَدَتْ لَهُمَا سَوْآتُهُمَا وَ طَفِقَا یخْصِفَانِ عَلَیهِمَا مِنْ وَرَقِ الْجَنَّهِ؛ پس آدم و حوّا (فریب خوردند و) از آن درخت تناول کردند، بدین‌جهت (لباس‌های بهشتی از تنشان دور و عیوب و) عورت آن‌ها در نظرشان پدیدار شد و شروع کردند به ساتری از برگ درختان بهشت خود را پوشاندن.»[۱]

باوجود فطری بودن میزان و شکل آن بسته به و فرهنگ جوامع مختلف، از روزگاران قدیم متفاوت بوده است به این شکل که جوامعی که به ارزش‌های اخلاقی اعتقاد و التزام بیشتری داشتند از پوشش کامل‌تر و متین‌تری استفاده می‌کردند و هر چه سطح ارزش‌های اخلاقی در آن جوامع پایین‌تر می‌آمد، پوشش مردان و زنان نیز در سطح پایین‌تری و نامناسب‌تری قرار می‌گرفت.

دین مبین اسلام اساس دستوراتش بر پایه فطرت قرار گرفته است و هر آنچه عقل و فطرت به آن حکم می‌کند، اسلام نیز بدان حکم می‌کند لذا حجاب که از فطرت انسان سرچشمه می‌گیرد را اسلام واجب کرده است.

[۱]. آیه ۱۲۱ سوره طه.

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=30166

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف

آیا واقعاً در ایران حجاب اجباری وجود دارد؟

 لینک
آیا واقعاً در ایران حجاب اجباری وجود دارد؟

آیا واقعاً در ایران حجاب اجباری وجود دارد؟

علی‌رغم اعتراض برخی از مخالفین حجاب در ایران حجاب اجباری به نحو اجبار و الزام صد درصد وجود ندارد چرا که در مسئله حجاب دو نوع اجبار متصور است:

👌الف- اجبار در نوع حجاب:
یعنی اینکه همه ملزم به پوشیدن نوع خاصی از چادر، مقنعه، روسری، روبند و یا برقع شوند. این نوع از اجبار به‌هیچ‌عنوان در ایران وجود ندارد و همه در انتخاب نوع و حتی رنگ حجاب مختار هستند چرا که در شرع مقدس زنان فقط مکلف به پوشاندن کامل بدن غیر از صورت و کفین شده‌اند و اینکه با چه حجابی خود را بپوشانند دستور خاصی وجود ندارد، لذا زنان در انتخاب نوع پوشش آزاد هستند، بله ممکن است حجابی به‌عنوان حجاب کامل و برتر معرفی‌شده باشد یا اینکه در برخی از ارگان‌ها یا مراکز آموزشی بر اساس قوانین و اقتضائات خاص خودشان، یونیفرم خاصی را مشخص کرده باشند.

👌ب- اجبار در اصل حجاب:
یعنی اینکه همه ملزم و مجبور به حفظ حجاب باشند. این نوع از اجبار در حجاب هم باوجوداینکه شرعاً و قانونا وظیفه دستگاه‌های مربوطه است که آن را اعمال کنند ولی می‌بینیم که خیلی از خانم‌ها مخصوصا همان معترضین به حجاب اجباری! حتی ۴۰ درصد از حداقل حجاب اسلامی (پوشاندن کامل بدن غیر از صورت و کفین) را هم رعایت نمی‌کنند و کسی هم با آن‌ها کاری ندارد. لذا اجبار به این معنی هم به نحو صد درصد وجود ندارد و اجبار فقط در قانون نوشته شده است، ولی در عمل چیزی بنام حجاب اجباری وجود ندارد.

ناگفته نماند در تمام دنیا نسبت به پوشش و حجاب قوانین و مقرراتی وجود دارد که همه ملزم به رعایت آن هستند مثلاً در اروپا هم اگر کسی عریان در کوچه و خیابان راه بیفتد پلیس بازداشتش می‌کند، یا آنکه در خیلی از کشورهای غربی حجاب اسلامی ممنوع و منفور است و بانوان مسلمان و محجبه آن کشورها با محدودیت‌ها و مشکلات فراوانی روبرو هستند.لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=30155

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف

وقتی نمازخواندن و روزه گرفتن اختیاری است، چرا پوشش حجاب اجباری

 لینک
وقتی نمازخواندن و روزه گرفتن اختیاری است، چرا پوشش حجاب اجباری

وقتی نمازخواندن و روزه گرفتن اختیاری است، چرا پوشش حجاب اجباری باشد؟

برخی از طرفداران حجاب اختیاری برای اثبات ادعای خود به اختیاری بودن نماز و روزه استناد می‌کنند و اینکه اگر کس که نماز نخوانْد یا روزه نگرفت گناهش پای خودش است و ما مأمور به الزام آن‌ها نیستیم!

پاسخ:

به‌اصطلاح علما این قیاس مع‌الفارق است و نمی‌توان مسئله حجاب را با نماز و روزه مقایسه کرد، چرا که حجاب تنها تکلیف و مسئله شخصی بانوان نیست، بلکه یک مسئله چند جهته عاطفی، روانی، خانوادگی و اجتماعی است و نه تنها حجاب حق فطرت و روان بانوان است بلکه حق خانواده و جامعه نیز می‌باشد چراکه بی‌حجابی و برهنگی سلامت و امنیت اخلاقی خانواده و جامعه را به مخاطره می‌اندازد.

با ظاهر شدن زنان برهنه و نیمه برهنه در اجتماع و حتی در فضای مجازی کمترین اتفاقی که می‌افتد این است که شهوت مردان را به جوش و قلیان می‌آورد و این قلیان شهوت، عاری از اقداماتِ حیوانی و ویرانگر بر ضد خانواده و جامعه (مانند افزایش آمار طلاق، تجاوز، تولد فرزندان نامشروع، افزایش سن ازدواج و…) نخواهد بود و البته این ویرانگری‌ها برآیند یک کنش اجتماعی است. در قرآن کریم هم به این موضوع اشاره شده است. در سوره احزاب آیه ۵۹ خداوند متعال می‌فرمایند:

«ای پیامبر، به همسران و دخترانت و زن‌های مؤمنان بگو روسری‌ها و چادرهای خود را بر خویش بیفکنند (که گردن و سینه و بازوان و ساق‌ها پوشیده شود) این (کار) نزدیک‌تر است به آنکه (به حجاب و عفت) شناخته شوند تا مورد تعرض و آزار (فاجران) قرار نگیرند و خداوند همواره آمرزنده و مهربان است.»[۱]

لذا کسی حق ندارد بگوید نوع پوشش من فقط به خودم مربوط است. ولی نماز و روزه مربوط به حریم خصوصی افراد است، البته اگر روزه گرفتن هم علنی باشد دیگر حریم خصوصی نیست و جنبه عمومی و اجتماعی پیدا می‌کند.

[۱]. یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لِأَزْواجِکَ وَ بَناتِکَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنینَ یُدْنینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلاَبِیبِهِنَّ ذلِکَ أَدْنی‏ أَنْ یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ وَ کانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحیماً.

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=30152

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف

حجاب اختیاری بهانه است، آنان به دنبال برهنگی هستند!

 لینک
حجاب اختیاری بهانه است، آنان به دنبال برهنگی هستند!

حجاب اختیاری بهانه است، آنان به دنبال برهنگی هستند!

بحثی که امروزه به‌عنوان مطرح است و برخی از ها و منورالفکرهای غرب‌زده از آن دم می‌زنند و رسانه‌های خارجی هم به آن دامن می‌زنند، بهانه‌ای بیش نیست و درواقع آن‌ها به دنبال و بی‌بندوباری هستند. چرا که در کشور ما و در مسئله اجبار به معنای واقعی وجود ندارد و بسیاری از بانوان حداقل‌های حجاب اسلامی که پوشش تمام بدن غیر از صورت و کفین است را هم رعایت نمی‌کنند.

لذا «وقتی تعمق می‌کنیم می‌بینیم بعید است این روسری نیم‌بند که فلسفه پوشش اسلامی را هم تأمین نمی‌کند آن‌قدر مزاحم باشد که افرادی برای حذف آن حاضر به درخطر قرار دادن خود باشند، بلکه هدف، بالاتر از این حرفهاست و آن اینکه بعد از حذف روسری نوبت به پوشش‌های دیگر می‌رسد تا به نقطه آخر یعنی خیابان‌های اروپا و آمریکا و شمال تهران در زمان رژیم گذشته برسیم! چیزی که تحقق آن همان و بیرون رفتن روح فتوت و رشادت و شجاعت و آرمان‌خواهی از وجود جوانان و میان‌سالان و کهن‌سالان همان.»

وقتی از طرفداران حجاب اختیاری مرز این اختیار را می‌پرسی؛ پاسخی ندارند جز اینکه جوامع اروپایی و شهرهایی مثل آنتالیا را نشان دهند و بگویند برهنگی! همان چیزی که بیماری دنیای امروز است و مدیریتش در دست صهیونیسم است چرا که تا حدود هفتادسال پیش حتی زنان اروپا نیز از پوشش قابل قبولی حتی با روسری برخوردار بودند و این وضعیت رسوا و بی‌بندوبار غرب مربوط به حدود نیم‌قرن اخیر است.

برگرفته‌شده از روزنامه کیهان: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶، کد خبر: ۱۲۷۸۹۶.

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=30149

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف

آیا منکر وجوب حجاب، مرتد و کافر است؟

 لینک
آیا منکر وجوب حجاب، مرتد و کافر است؟

آیا منکر وجوب حجاب، مرتد و کافر است؟

یکی از مسلمات فقه اسلامی این است که منکر ضروری دین مرتد است. ضروری دین به‌حکم شرعی و یا عقیده‎ی دینی گفته می‌شود که جزء دین بودنشان اثبات‌شده و ازجمله واضحات و بدیهیات باشد، به‌گونه‌ای که عادتاً بر هیچ مسلمانی پوشیده نباشد و حتی بعضی از غیرمسلمانان هم جزء دین بودن آن را بدانند. انکار ضروریات دین، چون مستلزم انکار رسالت پیامبر است حکم ارتداد بر آن بار می‌شود به شرطی که منکر بداند که این امر ضروری دین است و شبهه‌ای هم در کار نباشد.[۱]
به فتوای همه مراجع عظام حجاب جزء ضروریات دین است و منکر ضروری دین هم مرتد است ولی کسی که فقط التزام عملی به دستور حجاب ندارد و است.[۲]

استفتائات مراجع درباره انکار وجوب حجاب:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای
س: آیا اگر کسی بعضی از ضروریات دین مانند روزه و غیر آن را انکار کند، حکم کافر را دارد یا خیر؟
ج: اگر انکار هر یک از ضروریات دین به انکار رسالت یا تکذیب پیامبر اکرم اسلام (صلی‌الله علیه و آله) یا واردکردن نقصی به شریعت منجر شود، باعث و است.[۳]

حضرت آیت‌الله
س: آیا حجاب ضروری دین است و انکار حجاب باعث کفر می‌شود؟
ج: آری حجاب از ضروریات دین است و اگر کسی علم به ضروری بودن آن داشته باشد و آن را انکار کند کافر می‌شود.[۴]

حضرت آیت‌الله (رحمه‌الله علیه)
س: اگر کسی در نوشته یا گفتار خود حجاب را منکر شود، آیا محسوب می‌شود؟
ج: بله.[۵]

[۱]. برگرفته‌شده از سایت ویکی فقه.
[۲]. استفتاء از دفاتر مراجع
[۳]. برگرفته از سایت آیت‌الله خامنه‌ای، استفتائات، سؤال ۳۳۶
[۴]. برگرفته از سایت آیت‌الله مکارم شیرازی
[۵]. برگرفته از سایت آیت‌الله بهجت (رحمه‌الله)

_اجباری
لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=30136

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف

تخصیص بودجه میلیارد دلاری برای عفاف آمریکایی‌ها! کشورهای

 لینک
تخصیص بودجه میلیارد دلاری برای عفاف آمریکایی‌ها! کشورهای

تخصیص بودجه میلیارد دلاری برای عفاف آمریکایی‌ها!

کشورهای جهان‌سومی و کمتر توسعه‌یافته در بیشتر مسائل دنباله‌رو کشورهای توسعه‌یافته هستند، ولو اینکه در آن زمینه از آن‌ها عقب نباشند! درزمینهٔ حجاب و عفاف هم به‌اصطلاح روشنفکران ما می‌خواهند از آن‌ها پیروی کنند درحالی‌که در پیروی از آنان هم عقب هستند چرا که غربی‌ها راهی را رفته‌اند که سرشان به سنگ خورده و در حال بازگشت هستند، آنان نتایج اسفبار آزادی جنسی و برهنگی را دیده‌اند و در آنجا ثابت شده است که آزادی در مسائل جنسی موجب چشم و دل سیری یا عادی شدن این مسئله نمی‌شود، بلکه عطش آن‌ها را به این مسائل زیادتر می‌کند و تجاوزات و خشونت‌ها افزایش می‌یابد بر همین اساس، عفاف را یک ضرورت زندگی تعریف کرده‌اند و در حال بازگشت از بی‌بندوباری به سوی عفاف هستند ولی در ایران اسلامی غرب پرستان تلاش دارند که ایران اسلامی هم به‌سوی آزادی جنسی و برهنگی سوق دهند!

جالب است بدانید که دولت آمریکا که برای ما نسخه سند 2030 می‌پیچد و از آزادی‌های یواشکی و چهارشنبه‌های سفید حمایت می‌کند بودجه‌های سرسام‌آوری را برای ترویج در کشور آمریکا اختصاص می‌دهد.

دولت امریکا طی پنج سال گذشته هزینه‌ای معادل یک میلیارد دلار صرف تشویق جوانان کرده تا به آن‌ها بفهماند سالم‌ترین شکل روابط جنسی تنها از طریق ازدواج امکان‌پذیر است. آن‌ها در یک پروژه ۴۵۰ میلیون دلاری که در آن هفده آژانس مستقل شرکت کرده بودند. محققان تحت نظارت بیرمن (استاد دانشگاه کلمبیا) – بیش از ۲۰۰ هزار دختر جوان را تحت آموزش برنامه «حفظ عفت» قرار دادند.[1]

در سال ۲۰۰۲ در بودجه اختصاص یافته به آموزش خویشتن‌داری جنسی، ۱۱۹ میلیون دلار برای اقشار و سنین مختلف و ۱۰۲ میلیون دلار برای نوجوانان بوده است که اگر هر دلار را معادل ۳۰۰۰ تومان ایران به‌حساب آوردیم در سال ۲۰۰۲ برای طرح‌های خویشتن‌داری جنسی جمعاً ۶۶۳ میلیارد تومان هزینه شده است؟ و نیز در سال ۲۰۰۰ حدود ۷۵۰۰ مدرسه راهنمایی دولتی امریکا به آموزش خویشتن‌داری جنسی پرداخته است.[2]

مایه شرمندگی است که در ایران اسلامی، اعتباری در این خصوص وجود ندارد و منورالفکرهایش بجای پرداختن به موضوع اشتغال و ازدواج جوانان دغدغه‌شان حجاب اختیاری و حضور بانوان در استادیوم است.

[1]. زلال عفت، ص ۵۱ و روزنامه جوان، کد خبر: 102317؛ http://www.pishkhaan.net/news/102317

[2]. دختران به عفاف روی می‌آورند، ص ۷۰-۶۹، نوشته خانم وندی شلیت، ترجمه: سمانه مدنی
لینک کوتاه مطلب: http://nidamat.com/BsHDo

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف

⚫️در سوگ نبی جهان سیه می پوشد ⚫️در سینه، دل

⚫️در سوگ نبی جهان سیه می پوشد ⚫️در سینه، دل

⚫️در سوگ نبی جهان سیه می پوشد
⚫️در سینه، دل از داغ حسن می جوشد
⚫️از ماتم هشتمین امام معصوم
⚫️هر شیعه ز درد، جام غم می نوشد.

👌سالروز شهادت حضرت رسول الله صلی الله علیه و آله و امام حسن مجتبی و امام رئوف حضرت رضا علیهما السلام تسلیت باد

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف

رقابت در مسابقه برهنگی چند سال پیش مردم

 لینک
رقابت در مسابقه برهنگی چند سال پیش مردم

رقابت در مسابقه برهنگی

چند سال پیش مردم می‌ترسیدند که عکس‌های شخصی و خانوادگی آن‌ها لو رفته و مردم آن را ببینند ولی الآن، حدود 15 سال بعد از شروع و جنگ نرم غرب بر علیه ما، برخی از مردم می‌ترسند که در مسابقه عقب بیفتند.

درحالی‌که مسابقه طبق آموزه باید در کارهای صالح و در جهت رضایت و خشنودی خداوند باشد نه در کارهای فاسد و در جهت رضایت و خشنودی :

«سَابِقُواْ إِلَی مَغْفِرَهٍ مّن رَّبّکمْ وَجَنَّهٍ عرض‌ها کعَرْضِ السَّمَآءِ وَ الْأَرْضِ أُعِدَّتْ لِلَّذِینَ ءَامَنُواْ بِاللَّهِ وَرُسُلِهِ ذَلِک فَضْلُ اللَّهِ یؤْتِیهِ مَن یشَآءُ وَاللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِیمِ؛ با یکدیگر مسابقه بدهید به‌سوی مغفرت پروردگارتان و بهشتی که پهنایش مانند پهنای آسمان و زمین است و برای کسانی مهیا شده است که به خدا و پیامبرانش ایمان دارند، این فضل خداست، به هر کس که بخواهد می‌دهد و خداوند صاحب فضل عظیم است.»[1]

[1]. سوره حدید: آیه 21.
لینک کوتاه مطلب: http://nidamat.com/LhqPe

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف

رابطه حجاب و غیرت مردان همیشه شنیده‌ایم که

 لینک
رابطه حجاب و غیرت مردان همیشه شنیده‌ایم که

رابطه حجاب و غیرت مردان

همیشه شنیده‌ایم که پشت سر هر مرد موفق زن موفقی هست و این یک حقیقت گریزناپذیر است. حقیقت دیگر که خیلی به آن توجه نمی‌شود این است که “پشت سر، هر زن ، حداقل یک مرد قرار دارد.”

یا مردی که ناموسش برایش فرقی ندارد،

یا اینکه ناموسش را امر می‌کند به بی‌حجابی!

و یا مرد نامردی که با نگاه‌هایش به دیگران می‌کند و زنان مریضی را که گدای نگاه هستند را به بی‌حجابی و بیشتر تشویش می‌کنند.

لذا آمرین به معروف و نهی‌کنندگان از منکر و همچنین متولیان ارشاد مردم، باید بیشتر از بی‌حجابی زنان، روی بی‌غیرتی مردان تمرکز کنند و آن را در اولویت قرار دهند.


لینک کوتاه مطلب: http://nidamat.com/240ox

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید