لحظه  بروز رسانی 
مهدی
مهدی

این چاشنی پرطرفدار قاتل خاموش است

این چاشنی پرطرفدار قاتل خاموش است

این چاشنی پرطرفدار قاتل خاموش است


یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: مصرف سس مایونز باعث بروز بسیاری از بیماری‌ها در بدن انسان مانند سرطان می‌شود و می‌تواند سیستم ایمنی را ناتوان کند.
آفتاب‌‌نیوز :
خدیجه رحمانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره سس مایونز گفت: سس های مایونز مخصوصا آنهایی که تجارتی یا صنعتی هستند معمولا با چربی ناسالم درست شده و ارزش افزوده بسیار کمی دارند.

وی افزود: توصیه بنده به افراد استفاده از سس های خانگی است چرا که سس های کارخانه‌ای یا صنعتی دارای روغن گیاهی بوده و مقدار بسیار زیادی از امگا ۶ را برای بدن تامین می کنند.

این چاشنی پرطرفدار قاتل خاموش است

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به امگا 6 موجود در روغن های گیاهی اظهار کرد: نسبت امگا۶ موجود در سس های صنعتی به نسبت امگا ۳ بسیار زیاد است و می تواند مقاومت بدن انسان را در مقابل بیماری های التهابی کاهش دهد.

روغن گیاهی موجود در سس مایونز باعث بروز کدام بیماری ها می شود؟

رحمانی درباره روغن گیاهی موجود در سس های مایونز گفت: سس های مایونز به علت اینکه حاوی مقدار بسیار زیادی روغن گیاهی هستند می توانند باعث تشدید بیماری های گوناگونی مانند بیماری های قلبی_ عروقی، بعضی سرطان ها بیماری های خود ایمنی، دیابت نوع ۲ و پوکی استخوان در افراد شوند و اینگونه افراد بهتر است از مصرف سس های مایونز خانگی و کارخانه ای پرهیز کنند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی تصریح کرد: روغن های گیاهی در برنامه غذایی روزانه افراد هم مورد استفاده قرار می گیرد و متاسفانه این روغن ها به قدری مضر هستند که می توانند سیستم ایمنی بدن را از همه جهات کم توان کرده و افراد را با مشکلات جدی رو به رو سازند.

رحمانی درباره نوع روغن انتخابی برای پخت و پز گفت: روغن زیتون از آنجایی که امگا 3 بیشتری نسبت به بقیه روغن ها دارد اما حاوی مقدار زیادی هم امگا 6 است و بهتر است افراد در مصرف این روغن حد تعادل خود را رعایت کنند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به شکر موجود در سس های مایونز اظهار کرد: در یک قاشق غذا خوری سس های کم چرب یا معمولی یک گرم شکر و در سس های پر چرب بیش از 4 گرم شکر (یعنی معادل یک قاشق چای خوری) وجود دارد. بنابراین؛ افرادی که به فکر سلامتی خود هستند نباید از این ماده غذایی خطرناک و مضر استفاده کنند.

رحمانی درباره مواد نگهدارنده موجود در سس های مایونز گفت: کارخانه ها نگهدارنده های موجود در سس های مایونز را به علت عمر طولانی و جلوگیری از خراب شدن به آنها اضافه می کنند و مصرف زیاد آنها باعث بروز حالت تهوع، سردرد و زخم های عفونی می شود.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به مواد جایگزینی به جای مصرف سس مایونز گفت: بهترین جایگزین برای سس های مایونز استفاده از مواد غذایی سالم و کم کالری مانند ماست، لیموی تازه، نارنج تازه و مقدار بسیار کمی روغن زیتون همراه با مصرف سالاد است.

رحمانی درباره مضرات سس های مایونز بر جنین گفت: مصرف سس های مایونز به مراتب بر گروه های حساس و آسیب پذیر مانند خانم های باردار، شیرده یا جنین تاثیر منفی گذاشته و باعث کاهش دریافت مواد مغذی سالم و انرژی زا در آنها می شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهدی
مهدی

*بخوانید : زود انزالی! ارتباط بین

*بخوانید : زود انزالی! ارتباط بین

*بخوانید : زود انزالی!


ارتباط بین بزرگی پروستات و رابطه جنسی ؟
برخلاف تصور عمومی که فکر می کنند انجام فعالیت های جنسی باعث بزرگی پروستات یا التهاب پروستاتمی شود، این تفکر کاملاً غلط است و بر اساس تحقیقات ثابت شده انجام فعالیت های جنسی و رابطه مداوم و منظم باعث شادابی غده پروستات می شود و برعکس عدم نزدیکی و یا فاصله زیاد بین رابطه جنسی باعث تورم پروستات می گردد.

آیا بزرگی پروستات باعث اختلال نعوظ مردان میشود ؟
در اغلب مردها گاه گاهی اشکالات در نعوط تجربه می شود ولی اگر اتفاق افتد احتیاج به درمان دارد ، عوامل پزشکی که احتمال اختلالات نعوظ را افزایش می دهد عبارتند از:

دیابت ، بالا بودن فشار خون ، مشکلات قلبی ، عدم تعادل هورمونی ، عوارض بعضی از داروها مخصوصاً داروهای ضد فشار خون و روانگردان

عوامل روانشناسی که باعث اشکالات نعوظ می شوند عبارتند از:

اضطراب ، افسردگی ، عدم اعتماد به نفس ، سابقه سوء استفاده جنسی ، اعتقادات مذهبی که رابطه جنسی را گناه می دانند ، ترس از حاملگی و غیرهکم شدن نعوظ بیشتر بعلت بیماریهای متعددی است که در افراد مسن ظاهر میشود و ارتباطی با بزرگی پروستات ندارد .

آیا بزرگی پروستات باعث زود انزالی مردان میشود ؟
انزال زودرس اغلب به خاطر آگاهی نداشتن از مکانیسم های حسی و نقاط حساس بدن است دو شریک جنسی باید یکدیگر را بشناسند و اغلب این افراد مسائل روانشناسی عمده ای ندارند بعضی از این دلایل عبارتند از :

اضطراب ، هیجان ، تجربه های منفی مانند استمنای سریع ، روابط جنسی نامشروع

بنابراین بزرگی پروستات باعث زود انزالی مردان نمیشود

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهدی
مهدی

اثرات بزرگ شدن پروستات بر روی رابطه ى جنسى

اثرات بزرگ شدن پروستات بر روی رابطه ى جنسى

اثرات بزرگ شدن پروستات بر روی رابطه ى جنسى


مسائل پروستات همچنین می تواند باعث مشکلات جنسی شود. میزان هر گونه مشکل جنسی با توجه به وضعیت پروستات متفاوت است. برخی از عوارض جانبی رایج عبارتند از:

✔ اختلال نعوظ

✔ کاهش رضایت جنسی

✔ مشکلات حفظ نعوظ

✔ کاهش میل جنسی

این عوارض ممکن است با توجه به سن، ژنتیک و اضطراب متفاوت باشند.

هیپرپلازی خوش خیم پروستات و اختلال نعوظ
بزرگی خوش خیم پروستات و اختلال نعوظ شرایط جداگانه ای هستند که به یکدیگر متصل هستند. اختلال نعوظ اغلب به این معنی است که یک مرد قادر به دستیابی یا حفظ نعوظ نیست. اگر چه اختلال نعوظ ممکن است به علت انواع مشکلات سلامتى مانند بیماری قلبی، دیابت، سطوح پایین تستوسترون و یا مسائل روانشناختی باشد، ولی هیپرپلازی خوش خیم پروستات می تواند اختلال نعوظ را بدتر کند.

بعضی از داروها برای درمان پروستات بزرگ شده ممکن است باعث ایجاد اختلال نعوظ شوند. با این حال، برخی از داروهای مورد استفاده برای درمان اختلال نعوظ می توانند به بهبود علائم هیپرپلازی خوش خیم پروستات کمک کنند. اگر چه هیچ داروى تجویزى براى اختلال نعوظ باعث درمان پروستات بزرگ شده، نشده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهدی
مهدی

ارتباط میزان فعالیت جنسی با سرطان پروستات محققان دریافته‌اند فعالیت

ارتباط میزان فعالیت جنسی با سرطان پروستات
محققان دریافته‌اند فعالیت جنسی بیشتر، می‌تواند نشانه‌ای از احتمال بالاتر ابتلا به سرطان پروستات باشد

فرنوش صفوی‌فر: تازه‌ترین مطالعات از ارتباط فعالیت جنسی مردان در دوران جوانی با احتمال ابتلای آنها در سنین بالاتر، به سرطان پروستات خبر می‌دهند. به گزارش بی‌بی‌سی، در مطالعه‌ای که محققان دانشگاه ناتینگهام انجام داده‌اند، مشخص شده مردانی که در دهه سوم و چهارم عمرشان، یعنی در فاصله 20 تا 40 سالگی، بیشتر از دیگران فعالیت جنسی داشته‌اند و همچنین عمل خودارضایی را انجام می‌داده‌اند، بیش از دیگران احتمال دارد که به این بیماری مبتلا شوند، این در حالی است که رابطه فعالیت جنسی بیشتر با بیماری، در سال‌های بعد کمرنگ‌تر می‌شود.

به گفته این محققان، در بین بیماران مبتلا، دوپنجم‌شان اظهار کرده بودند که شرکای جنسی متعدد داشته‌اند؛ این در حالی است که در بین افراد سالم، یک‌سوم چنین شرایطی داشته‌اند. همچنین در این مطالعه که در نشریه «اورولوژی بریتانیا» چاپ شده، مشخص شده که در گروه سرطانی‌ها، 40 درصد در دهه 20 عمرشان، عمل خودارضایی را برای تخلیه میل جنسی خود انجام می‌داده‌اند و در بین افراد سالم، 32 درصد این کار را انجام می‌داده‌اند.

مطالعات قبلی نشان‌دهنده نوعی ارتباط بین افزایش هورمون جنسی مردانه و ابتلا به سرطان پروستات بودند. تا آنجا که حتی پژوهشگران به فکر افتاده بودند که از طریق کاهش هورمون در مردان مبتلا، از پیشرفت آن جلوگیری کنند. به همین دلیل این محققان می‌گویند که شاید ارتباط بین فعالیت و میل جنسی بیشتر با سرطان را هم، بتوان با افزایش هورمون جنسی مردانه توجیه کرد، به این شکل که افرادی مبادرت به خودارضایی یا گرفتن شرکای جنسی متعدد می‌کنند که سطح هورمون جنسی بالاتری دارند و این می‌تواند آنها را مستعد ابتلا به سرطان کند.

البته هنوز برای نتیجه‌گیری در این مورد زود است؛ چرا که در این مطالعه، تنها 2 گروه حدود 400 نفره از مردان سالم و مبتلا به سرطان باهم مقایسه شده‌اند که تعداد نسبتا پایینی محسوب می‌شود. ضمن این که مطاله به صورت گذشته‌نگر بوده است و همین ممکن است اشکالاتی را در یادآوری زندگی گذشته، آن هم متعلق به 30 تا 40 سال قبل، به وجود می‌آورد.

اما این مطالعه، از جهت دیگری هم حائز اهمیت است و آن ارتباط پیدا کردن عمل خودارضایی یا استمنا، با یک بیماری جسمی است. در فرهنگ و اصول اخلاقی ما، این عمل نامشروع و تقبیح‌شده است؛ در حالی که متخصصان غربی چندان حساسیتی نسبت به آن نشان نمی‌دادند. این مطالعه، شاید یکی از اولین مطالعاتی باشد که نقش این عمل را در افزایش احتمال ابتلا به یک بیماری جدی جسمی نشان داده است.

سرطان پروستات، شایع‌ترین سرطانی است که مردان را در سراسر جهان مبتلا می‌کند و اتفاقا از جمله سرطان‌هایی است که ارتباط آن با سبک زندگی، به خوبی مشخص شده است و بنابراین می‌توان امیدوار بود که با تغییراتی در سبک زندگی، بتوان از آن تا حد خوبی پیشگیری کرد. چاقی و سیگار کشیدن، از جمله مهم‌ترین عوامل خطر ابتلا به این بیماری محسوب می‌شود. نکته دیگر این که ازمون خوب و معتبری برای غربالگری زودهنگام این بیماری وجود دارد که با دادن یک نمونه ساده خون، مردان می‌توانند از وجود مراحل اولیه این بیماری در بدن‌شان، آگاه شوند و به موقع فرایند درمان‌شان را آغاز کنند. به همین دلایل است که مطالعات زیادی روی این بیماری در سراسر جهان انجام می‌شود

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید