لحظه  بروز رسانی 
علیرضا آزاد
علیرضا آزاد

۵ قانون طلایی لاغری در وعده صبحانه _ شک نداشته باشید

 لینک
۵ قانون طلایی لاغری در وعده صبحانه _ شک نداشته باشید

۵ قانون طلایی لاغری در وعده صبحانه _ شک نداشته باشید که خوردن یک صبحانه با کیفیت هر روز صبح ، کلید کنترل وزن است. البته اگه با عادت های خوب همراه باشد، چرا که عادت به خوردن صبحانه سالم کمک می کند زندگی با کیفیتی داشته باشید. چون اولین وعده غذایی روز یک فاکتور تعیین کننده در نحوه متابولیسم در ساعات بعدی است. در واقع، غذایی که صبحانه می خورید همان چیزی هست که بدن به عنوان سوخت استفاده می کند. و باعث میشه متابولیسم بالا بره و بهره وری جسمانی و ذهنی خوبی را پشتیبانی کند.

از طرف دیگه سالهای زیادی بود که، اهمیت اولین وعده غذایی روز در همه رژیم ها نادیده گرفته می شد! چون بعضی ها فکر می کردند اگر بخوان وزن را متعادل نگه دارند، باید کالری کمی بخورند. پس بهتره یا صبحانه کمتری بخورند یا کلا از آن صرف نظر کنند. ولی خدا رو شکر امروزه مردم اهمیت وعده صبحانه را به رسمیت می شناسند و آن را به عنوان پایه برنامه های کاهش وزن در نظر می گیرند. چون متوجه شدند حتی اگر نخوردن صبحانه، بهترین راه برای کنترل وزن به نظر رسد، در نهایت نتیجه آن چیزی نبود که به دنبالش بودند.


با این حال، خیلی مهمه که بدونید بدن رو چطور در ابتدای روز تغذیه کنید، چرا که صبحانه باید شامل ۲۵ درصد کالری روزانه باشد. چون زمانی که بدن را به این شکل صبح شارژ می کنید، توانایی آن برای سوزاندن کالری های اضافی و چربی را افزایش می دهید. ضمن اینکه، این بهترین راه برای کنترل اشتها و در امان نگه داشتن شما از گرسنگی در طول روز تا شب است.
خب حتما الان این سئوال براتون پیش اومده که صبحانه رو چه جوری باید خورد؟!

اگر می خواهید وزن تان را کنترل کنید، همه کاری که باید انجام بدهید این است که به مقدار کل کالری و ترکیبات غذا توجه کنید. و از این ۵ قانون طلایی لاغری در وعده صبحانه که در ادامه براتون میگم، پیروی کنید…. خب آماده اید که بشنوید… پس بریم که شروع کنیم… پس همراه من علیرضا آزاد ، مدرس مهارت های زندگی برای تغییر سبک زندگی از طریق مدیریت استراتژیک بدن باشید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
علیرضا آزاد
علیرضا آزاد

تمرکز برای لاغری می تواند به این معنی باشد که شما

 لینک
تمرکز برای لاغری می تواند به این معنی باشد که شما

تمرکز برای لاغری می تواند به این معنی باشد که شما بر اندیشه های ذهنی، نگرش ها و احساسات خود تمرکز می کنید که لحنی برای اعمال تان تعیین می کنند. این راهی است برای کاهش سرعت و تمرکز بر روی اهداف به جای آنکه از طریق تصمیم گیری ها سرازیر شود. برای کاهش وزن، این به معنی کشف انگیزه های کاهش وزن ، مقابله با برنامه ریزی های دوران کودکی برای مصرف غذا، تغییر الگوهای تغذیه ای احساسی و درک اینکه چرا تلاش های کاهش وزن در گذشته موثر نبوده است.

این آگاهی ذهن شما اجازه می دهد تا نه تنها بر آنچه می خورید تمرکز کنید بلکه به رفع افکار، احساسات و موانع روحی بالقوه در رفتارهای ناسالم کمک می کند. تمرکز حواس، کار و تمرکزی را بر عهده می گیرد که ممکن است در جامعه پهناور ما دشوار باشد. با این حال، در نظر گرفتن زمان برای جمع آوری اطلاعات در اندیشه ها، احساسات و نگرش هایی که در مورد خودتان دارید و کاهش وزن می تواند به شما در بلند مدت کمک کند. مفاهیم شبیه به هیپنوتیزم برای کاهش وزن هستند.

تمرکز حواس به سادگی به معنی تمرکز بر وضع موجود است و نه چند وظیفه دیگر که در حال انجام است. به عنوان مثال، در یک مقاله TIME توجه به عنوان تمرکز برای تجربیات حاضر، به جای تفکر درباره ۵۰ چیز دیگر که امروز باید انجام شود تعریف شده است. انجام این کار می تواند به شما کمک کند تا به گرسنگی داخلی و نشانه های کامل بدن خود برسید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
علیرضا آزاد
علیرضا آزاد

۱۰ راز افراد با اراده قوی در لاغری _ قطعاً شما

 لینک
۱۰ راز افراد با اراده قوی در لاغری _ قطعاً شما

۱۰ راز افراد با اراده قوی در لاغری _ قطعاً شما هم افرادی را دیده اید که با اراده قوی به جلو پیشرفت رفته اند و توانسته اند به موفقیت برسند. یکی از معروف ترین این افراد بااراده ، کتی مورتون نویسنده کتاب: کم بخورید، کم بنوشید و از زندگی چیزی را بخواهید که شایسته‌اشید، هستش که با تحقیقاتش شکل جدیدی به اراده بخشید. طوری که به شما ثابت می کند شک نکنید که شما هم میتوانید با اراده باشید و اراده قوی داشتن کار چندان سختی نیست. چرا که کتی مورتون دو سال بر روی موضوع اراده در حوزه‌ی روانشناسی و علوم اعصاب به پژوهش پرداخت. در نتیجه‌ی تحقیقات‌هایش، او متوجه شد بر خلاف اینکه فکر می‌کرد اراده به نظر یک ویژگی ذاتیه، یک مهارت اکتسابی است

در واقع، کتی مورتون بیشتر زندگی خود را صرف این کرده است که چرا بعضی با اراده قوی هستند و بعضی نیستند. مثلا وقتی بعضی‌ها می‌گویند که ۱۰ پوند (حدودا ۴.۵ کیلوگرم) وزن کم می‌کنند، بدون هیچ تقلایی موفق می‌شوند. اما بعضی دیگر با کلی تقلا فقط تا حدی به هدف نزدیک می‌شوند.

در ادامه به مرور طرز تفکر افرادی می‌پردازیم که براساس کتاب کتی مورتون دارای اراده‌ قوی هستند؛ تا به ۱۰ راز مهم اونها پی ببریم. اگر شما هم فکر می‌کنید قدرت اراده‌تان نیاز به تقویت دارد، همراه من علیرضا آزاد ، مدرس مهارت های زندگی برای تغییر سبک زندگی از طریق مدیریت استراتژیک بدن باشید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
علیرضا آزاد
علیرضا آزاد

۶ دروغ بزرگ رژیم های لاغری _ نگاهی به آینه می‌اندازید

 لینک
۶ دروغ بزرگ رژیم های لاغری _ نگاهی به آینه می‌اندازید

۶ دروغ بزرگ رژیم های لاغری _ نگاهی به آینه می‌اندازید و به خود می‌گویید، امروز باید آخرین روز چاقی من باشد. احتمالا بعد از بارها شکست در رژیم گرفتن از رژیم‌های پر قاعده متخصصان تغذیه خسته شده‌اید و این‌بار تصمیم می‌گیرید با کم کردن غذای‌تان و میانبرهای دیگری که از دوستان‌تان شنیده‌اید، به جاده کاهش وزن پا بگذارید.

اما مراقب باشید! دنیای رژیم‌های تغذیه، پر است از شایعاتی که باور کردن‌شان می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری به بدن شما بزند. پس، پیش از اینکه عادات غذایی‌تان را تغییر دهید، با شایع‌ترین اشتباه‌های رژیم گرفتن آشنا شوید و با کمک توصیه‌های ما، راه سالم‌تری را برای کاهش وزن‌تان انتخاب کنید. همراه ما باشید

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
علیرضا آزاد
علیرضا آزاد

چاقی و مدیریت بحرانش _ یکی از مباحثی که در زندگی

 لینک
چاقی و مدیریت بحرانش _ یکی از مباحثی که در زندگی

چاقی و مدیریت بحرانش _ یکی از مباحثی که در زندگی روزمره زیاد به گوشمان می‌خورد، شاکی بودن آدم ها از اضافه وزن است. در واقع چاقی و اضافه وزن یکی از پیامدهای سبک زندگی جدید است که تبدیل به بحران های روحی روانی و بعضا حتی وسواس ذهنی شده، و برای از بین بردن آن از روش‌های خانگی، سنتی و شیمیایی استفاده می‌شود. از طرفی همه‌روزه رسانه‌ها لاغری را به روش‌های مستقیم و غیرمسقتیم تبلیغ می‌کنند و افراد مشهور مثل هنرپیشه‌ها که الگوی نوجوانان و جوانان هستند، روی اندام خود حساس‌اند و مراقب هستند تا اضافه وزن نداشته باشند. ضمن اینکه پیروی از انواع و اقسام روش‌های عجیب و گاهی غریبِ لاغری و تناسب اندام تبدیل به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها به خصوص در بین نسل جوان و میان‌سال شده است.

با این حال که درسته اضافه وزن زیادی برای سلامتی مضر است و باعث بروز انواع بیماری‌ها مخصوصا در میان‌سالی می‌شود. اما باید این نکته را درنظر بگیریم که حساسیت بیش از اندازه روی این مساله، بیش‌تر موجب استرس می‌شود و سلامتی جسمی و روانی فرد را به بحران می‌ کشوند.

اما مسئله اینجاست که به جای متوسل شدن به روش‌های سخت و عجیب و طاقت‌فرسا با کمی تغییر در سبک زندگی و روش غذا خوردن می‌توان هم به تناسب اندام رسید و هم این تناسب اندام را همیشه حفظ کرد. به همین خاطر در این برنامه همراه من علیرضا آزاد ، مدرس مهارت های زندگی برای تغییر سبک زندگی از طریق مدیریت استراتژیک بدن باشید، تا با روش مدیریت بحران آسان رژیم لاغری برای تناسب اندام و حفظ آن آشنا شوید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
علیرضا آزاد
علیرضا آزاد

مدیریت بحران های زندگی _ زندگی سخت تر از چیزی است

 لینک
مدیریت بحران های زندگی _ زندگی سخت تر از چیزی است

مدیریت بحران های زندگی _ زندگی سخت تر از چیزی است که به نظر می‌رسد اما برخی از افراد با وجود مشقت‌های فراوان از پس سختی‌ها برآمده و درهم نمی‌شکنند و افسرده نمی‌شوند.

واقعا چطوریکه این افراد هروقت با تحولات مهمی مثل شرایط بدِ مالی، مرگ، طلاق، مشکلات جسمی و از دست دادن شغل روبه‌رو می‌شوند، هیچ وقت خود را نمی‌بازند، و همچنان می‌توانند نسبت به آینده و این‌که اوضاع شان روبه‌راه خواهد شد، خوشبین باشند. در حالی که برخی دیگر در این مواقع چنان وحشت‌زده می‌شوند که نمی‌توانند کاری از پیش ببرند؟!

واقعیت اینکه، هر وقت در زندگی شرایطی پیش می‌آید که مجبور می‌شویم با بحرانی دست و پنجه نرم کنیم، هرگز به این موضوع فکر نمی‌کنیم که اگر امروز در برابر مشکلات، واکنش‌های مناسب از خود نشان دهیم، فردای سرشار از اعتماد به نفسی خواهیم داشت و تبدیل به فردی قوی‌تر می‌شویم.

گفته می شود هرآنچه ما را نمی‌کشد، قوی ترمان می‌کند. ممکن است این گفته درست باشد، اما تحقق این امر نیازمند یک طرح و برنامه عملی است تا بتوانیم به کمک آن، از رسیدن به آن جایگاه برتر و قوی تر اطمینان حاصل کنیم. با دانستن این نکات می‌توانیم در هر شرایطی بحران های زندگی خود را مدیریت کنیم. این مطلب در مورد بحران‌های زندگی و روش‌های برخورد با آن است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
علیرضا آزاد
علیرضا آزاد

اغری با تاب آوری _ من می خوام لاغر بشم و

 لینک
اغری با تاب آوری _ من می خوام لاغر بشم و

اغری با تاب آوری _ من می خوام لاغر بشم و لاغر بمونم . فقط گرسنگی کشیدن خیلی برام سخته و اینم میدونم تا گرسنگی نکشم لاغر نمی شم. بعضی وقتا فشار میارم و یه مدت گرسنگی رو تحمل می کنم تا به وزن داخواه برسم. بعدش چون تحمل این شرایط سخته به روز اول بر می گردم. شماها چجوری گرسنگی رو تحمل می کنین که لاغر بمونین میشه به منم بگید چجوری گرسنگی رو تحمل کنم؟!
این سوال یکی از شنونده های عزیزمون بوده که قصد داریم با پاسخ به اون برنامه امروز رادیو بدن رو شروع کنیم. پس همراه علیرضا آزاد ، مدرس مهارت های زندگی برای تغییر سبک زندگی از طریق مدیریت استراتژیک بدن باشید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
علیرضا آزاد
علیرضا آزاد

مهارت تاب آوری و تحمل سختی _ توی زندگی در مواجه

 لینک
مهارت تاب آوری و تحمل سختی _ توی زندگی در مواجه

مهارت تاب آوری و تحمل سختی _ توی زندگی در مواجه با سختی‌ها و مشکلات، آدم ها مختلف، چطوری با این مسائل روبرو می‌شوند یا با آن کنار می‌آیند؟ چرا بعضی آدم ها، از رویداد‌های غم انگیز، عقب نشینی می‌کنند یا زودتر از سایرین شکست می‌خورند؟ چرا بعضی از مردم به نظر می‌رسد در یک نقطه از زندگی خود گیر می‌افتند، بدون اینکه قدرت حرکت رو به جلو را داشته باشند؟

واقعیت اینکه زندگی در بر گیرنده موارد زیادی است که سر و کله زدن با همه آن ها نیازمند صبر و تحمل زیاد است. اگر در زندگی نتوانیم صبر کنیم و تحمل داشته باشیم قطعاً در راه های زیادی کم می آوریم و البته پیشرفت و تلقی برایمان سخت یا حتی غیر ممکن خواهد شد. پس بهترین کار این است که صبر و تحمل مان را بالا ببریم، اما چطوری؟!

روانشناسان مدتی است که در کنار سایر مهارت‌های زندگی بر روی مهارتی به نام «تاب آوری» یا همان تحمل سختی مطالعه می‌کنند. ما هم در ادامه این مطلب به برسی این موضوع می پردازیم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
علیرضا آزاد
علیرضا آزاد

آنفولانزا چرا در پاییز و زمستان بیشتر می شود؟ آنفولانزا معمولاً

 لینک
آنفولانزا چرا در پاییز و زمستان بیشتر می شود؟ آنفولانزا معمولاً

آنفولانزا چرا در پاییز و زمستان بیشتر می شود؟ آنفولانزا معمولاً در پاییز و زمستان شیوع بیشتری پیدا می کند، تنها به یک دلیل که آن چیزی نیست جز دمای هوا.
چون ویروس آنفولانزا در هوای سرد و خشک بهتر به زندگی خود ادامه می دهد، که این ویژگی را به لطف لایه ی محافظ ژله ای مانندش دارد. این لایه، ویروس را در زمانی که در هوا قرار دارد، احاطه می کند.

در واقع، آنفولانزا یک بیماری عفونی است که از راه هوا سرایت پیدا می کند. به همین دلیل ویروس آنفولانزا برای اینکه بتواند گسترش پیدا کند، باید در هوا زنده بماند تا بتواند از فردی به فردی دیگر انتقال پیدا کند. وقتی هوای بیرون سرد است، لایه ی ژله ای مانند ویروس به بقای آن کمک می کند… همراه علیرضا آزاد ، مدرس مهارت های زندگی برای تغییر سبک زندگی از طریق مدیریت استراتژیک بدن باشید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید