لحظه  بروز رسانی 
OwneR
آروم و عادیآروم و عادی
OwneR

میـدونی بن بست زنـدگی کـجـاست ؟ جــایــی کـه

index.jpg

میـدونی بن بست زنـدگی کـجـاست ؟

جــایــی کـه
نـه حـــق خــواسـتن داری
نـه تــوانــایـی فـــرامــوش کـــردن


هـمسفر عشـقـ...
مشاهده همه ی 2 نظر
ana
ana

 غار قلعه قوری بزرگترین غار آبی خاورمیانه  غار قلعه قوری که در

 غار قلعه قوری 
بزرگترین غار آبی خاورمیانه  غار قلعه قوری که در استان کرمانشاه واقع شده و پیشینه آن به 65 میلیون سال پیش بازمی گردد.
نتیجه تصویری برای تصاویر غار قوری قلعه
درازی این غار 12 کیلومتر و ژرفای آن 3140 متر است و به عنوان یکی از هفت اثر طبیعی ملی ایران، به ثبت رسیده است. ژرفای حوضچه های این غار به 14 متر می رسد و دمای آن چیزی در حدود هفت تا 11 درجه سانتیگراد است. وضعیت دمای این غار در همه فصل های سال ثابت است، در این غار می توانید در تالارهای زیبای آن قدم بزنید، تالارهایی که در 1400 متری و 1500 متری این غار واقع شده و هر کدام از تالارها نامی دارند. از تالار مریم گرفته تا تالار کوهان شتر، مسیر برزخ، بلور و تالار عروس.

«این غار یکی از زیباترین جاذبه های دیدنی و جهانگردی کشور است که با وجود حوضچه های به هم پیوسته داخل آن به یکی از بزرگترین غارهای آبی جهان تبدیل شده است.»
نتیجه تصویری برای تصاویر غار قوری قلعه
نتیجه تصویری برای تصاویر غار قوری قلعه

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
ana
ana

غار یخ مراداین غاری در کناره جادوه چالوس و در آبادی

غار یخ مراد
این غاری در کناره جادوه چالوس و در آبادی گچسر استان البرز، واقع شده است.
زیباترین غارهای ایران, اولین غار چهار طبقه

این غار یکی از زیباترین و نادرترین غارهای کشور به حساب می آید، کارشناسان احتمال می دهند که در گذشته یخ مراد زیر آب بوده است. «این را می شود از وضع طبیعی غار و بقایای وجود فسیل «کاردینا» بر روی تخته سنگ های غار فهمید.جنس این غار از نوع نرمتنان دریایی است و به دوره سوم زمین شناسی باز می گردد یعنی عمر آنها بالغ بر 50 میلیون سال است.»

  «این غار دارای بادگیر و هواکش های فراوانی است. به همین خاطر هوا با شدت از آنها وارد غار شده و غار را فوق العاده سرد می کندو از طرفی موجب یخ زدن آب های موجود در غار می شود.»از اواسط ماه دوم بهار شروع به ذوب شدن می کند. به طور کلی این غار دارای سه تالار بزرگ، سه یخچال زیرزمینی و هفت حلقه چاه است اما چیزی که بیش از همه یخ مراد را مورد توجه قرار داده بخشی از غار است که به صورت چهار طبقه است. «در بخش عمیقی از غار که به 20 متر می رسد، طبقات روی هم قرار دارند و به جرات می توان گفت تا به حال هیچ غاری با این مشخصات در کشور دیده نشده است.»

نتیجه تصویری برای تصاویری از غار یخ مراد

نتیجه تصویری برای تصاویری از غار یخ مراد


مشاهده همه ی 8 نظر