لحظه  بروز رسانی 
کلینیک شبانه روزي آراز
کلینیک شبانه روزي آراز

اثر ورزش بر فعالیت مغزی ورزش تنها برای سلامت قلب و

اثر ورزش بر فعالیت مغزی

ورزش تنها برای سلامت قلب و کنترل وزن شما مفید نیست، بلکه توانایی ذهنی و هوش شما را نیز تقویت می کند. مطالعات نشان داده اند که ورزش برای مغز نیز بسیار مفید است و بر خلق و خو، پُر انرژی بودن، هوشیاری و احساسات خوب شما بسیار موثر می باشد. همچنین فعالیت بدنی برای بهبود اختلال بیش فعالی و عدم تمرکز ذهنی کودکان نیز بسیار مفید است. نتایج مطالعات اخیر نشان داده است کودکانی که قبل از رفتن به سر کلاس درس 15 تا 45 دقیقه می دوند و فعالیت بدنی دارند، میزان جنب و جوش و بی قراری آن ها در کلاس درس به نصف کاهش می یابد. در اغلب افراد اخلاق و رفتار 2 تا 4 ساعت پس از ورزش هموار و آرام می ماند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
کلینیک شبانه روزي آراز
کلینیک شبانه روزي آراز

سرطان)    اثر دریافت مکمل های غذایی مازاد بر نیاز با وجود

سرطان)    اثر دریافت مکمل های غذایی مازاد بر نیاز

با وجود این که مکمل های غذایی برای بهبود سلامتی تبلیغ می شوند، ولی نتایج یک مطالعه جدید نشان میدهد که دریافت بیش از حد مکمل های غذایی بدون نسخه می تواند موجب افزایش خطر بروز سرطان شود. به عبارت دیگر، دریافت مقادیر مازاد بر نیاز توصیه شده RDA با خطر بروز سرطان همبستگی دارد. به بیان دیگر "دلیل بروز این رویداد در سطح مولکولی روشن نیست، با وجود این مدارک نشان می دهد که دریافت مقادیر مازاد بر نیاز مکمل های رژیمی می تواند خطر بروز سرطان را افزایش دهد. زمینه این مطالعه به سال ها پیش بر می گردد زمانی که میزان ابتلا به سرطان در افرادی که روزانه مقادیر زیادی میوه و سبزی می کردند کمتر به سرطان مبتلا می شدند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
کلینیک شبانه روزي آراز
کلینیک شبانه روزي آراز

 قارچ در تقویت دستگاه ایمنی مؤثر است بیش از هزاران گونه

 قارچ در تقویت دستگاه ایمنی مؤثر است

بیش از هزاران گونه قارچ وجود دارد و تنها 20 نوع از آن قابل مصرف و خوردن است. یافته های حاصل از یک مطالعه جدید نشان داد که خوردن قارچ برای 4 هفته می تواند عملکرد دستگاه ایمنی را افزایش دهد. نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل های آماری نشان داد که عملکرد سلول های T بهبود و پروتئین های التهابی حاصل از آن ها کاهش یافت. به بیان دیگر در صورت مصرف روزانه قارچ به ویژه گونه shiitake تغییرات مفیدی در دستگاه گوارش ایمنی مشاهده می شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
کلینیک شبانه روزي آراز
کلینیک شبانه روزي آراز

توصیه های تغذیه در دوران بارداری 1- برای دریافت

توصیه های تغذیه در دوران بارداری

1- برای دریافت مواد مغذی مورد نیاز، انواع متنوعی از غذاها را بخورید. مصرف روزانه 6 تا 11 واحد نان و غلات، 2 تا 4 واحد میوه، 4 واحد یا بیشتر سبزیجات، 4 واحد لبنیات و 3 واحد از منابع پروتئینی (گوشت قرمز، مرغ، ماهی، تخم مرغ یا مغز دانه ها) توصیه می گردد. میزان کمی از چربی ها و شیرینی ها را دریافت نمایید.

2- غذاهای با فیبر بالا مانند برنج، ماکارونی، غلات و نان های سبوس دار و نیز میوه ها و سبزیجات را انتخاب نمایید.

3- زمانی که باردار هستید، مطمئن شوید ویتامین ها و املاح کافی را از رژیم روزانه خود دریافت می کنید. به منظور اطمینان از دریافت ویتامین ها و املاح کافی، هر روز مکمل ویتامین های مورد نیاز دوران بارداری را دریافت نمایید...

مشاهده همه ی 1 نظر
کلینیک شبانه روزي آراز
کلینیک شبانه روزي آراز

نکاتی درباره تغذیه بارداری یکی از مهم ترین وظایف خانم ها

نکاتی درباره تغذیه بارداری

یکی از مهم ترین وظایف خانم ها در طی دوران بارداری حفظ سلامتی خود و جنین شان، با داشتن تغذیه سالم در این دوران می باشد. انتخاب های صحیح در تغذیه بارداری به بهبود رشد و تکامل جنین کمک می کند.

بر خلاف تصور خیلی از افراد که فکر می کنند در دوران بارداری باید انرژی فراوانی دریافت کنند، دریافت کالری شما باید روزانه به طور متوسط 300 کالری بیش از آنچه که قبل از بارداری مصرف می کردید، باشد. هر چند که ممکن است در ماه های اول بارداری حالت تهوع و استفراغ برای شما مشکلاتی ایجاد کند، سعی کنید رژیم متعادلی داشته باشید و ویتامین های مورد نیاز دوران بارداری را دریافت نمایید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
کلینیک شبانه روزي آراز
کلینیک شبانه روزي آراز

ترب: این گیاه حاوی مقادیر قابل توجهی فیبر خوراکی و آب

he1988.jpg
ترب: این گیاه حاوی مقادیر قابل توجهی فیبر خوراکی و آب است که با خوردن آن احساس سیری ایجاد می‌شود و میل به خوردن خوراکی‌های ناسالم کاهش می‌یابد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
کلینیک شبانه روزي آراز
کلینیک شبانه روزي آراز

تفاوت زن و مرد موفقیت در انجام کارها سبب می شود

تفاوت زن و مرد

موفقیت در انجام کارها سبب می شود مردها احساس موفقیت کنند و در نتیجه تستسترون خود را بالا ببرند و او کسب انرژی کند. همین است که مردها پس از موفقیت در انجام امور سخت و طاقت فرسا احساس خوبی دارند.
زنان دوست دارند شوهرانشان به اعمال و رفتار آن ها احترام بگذارند.این احترام باعث کاهش استرس و اضطراب ایشان می شود. اما تصدیق شدن از استرس آن ها نمی کاهد.
زنان اغلب تعجب می کنند که چرا شوهرانشان تا این حد می خواهند تأیید و تصدیق شوند. علتش این است که اعتبار گرفتن بر تولید تستسترون در آن ها اضافه می کند.
اما اعتبار گرفتن برای زنان چندان مهم نیست، زیرا تستسترون از استرس آن ها نمی کاهد.
اما وقتی مرد کاری می کند که زنش مورد حمایت واقع شود و خواسته هایش برطرف شود (به خصوص بدون اینکه خواسته ی خود را مطرح سازد) میزان اکسی توسین در زن زیاد می شود و او در مقام قدردانی و قدرشناسی برمی آید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید