افزایش لایک و فالوور اینستاگرام رایگان
لحظه  بروز رسانی 
feelgood
خوشحالخوشحال
feelgood
 لینک
960826_mahmudi-1.jpg

تخریب کامل خانه میحط بان سرپل ذهاب در زلزله

در جریان زلزله اخیر در غرب کشور خانه محیطبان یاورعلی محمودی در شهرستان سرپل ذهاب صد در صد تخریب شده است.

این محیط بان زحمتکش هم اکنون به همراه همسر و چهار فرزندش درون یک چادر زندگی می کنند.

یاورعلی محمودی محیط بان بسیار زحمتکش و پرتلاش منطقه شکار ممنوع قراویز است که شبانه روز از آهوان این منطقه حفاظت می کند.

محیط بانان و همکاران یاورعلی محمودی در سراسر کشور تصمیم به جمع آوری مبلغی برای بازسازی خانه ویران شده همکار خود گرفته اند.

مشاهده همه ی 4 نظر
[:هَیُولآعّ مِعّرَبّونْ^.^
خواب آلودخواب آلود
[:هَیُولآعّ مِعّرَبّونْ^.^
Screenshot (3317).png

》پیامی از طرف کرمانشاه تسلیت بر قلب داغ دیده ی استانی که دیگران درکش نمیکنند...نه عزایی برایش قائلند و نه برای کمکش میشتابند...تسلیت بر قلوبی که مملو از داغند و همدردی ندارند. تسلیت بر استانی که عزایش را به رسمیت نمیشناسند.... نه استانم تو بسیار کوچکتر از ساختمانی در تهرانی. «پلاسکو» ایی فرسود و فرو ریخت کل ایران به داغ نشست،تو انتظاری نداشته باش.... خون تو رنگین نیست تو جزوی از این ملت و ایران نیستی که مانند بم و رودبار و منجیل برایت به سکوت احترام بنشینند... تو حتما هموطن نیستی که هموطنانت برایت داغ ندارند. خداوندا عدالت را آرزوست....

مشاهده همه ی 2 نظر
feelgood
خوشحالخوشحال
feelgood

لایحه ممنوعیت حیوان آزاری در قوه قضاییه نهایی شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): مدیرکل تدوین لوایح و مقررات معاونت حقوقی قوه قضاییه از تهیه پیش نویس لایحه ممنوعیت حیوان آزاری خبر داد و گفت: متن اولیه لایحه از سوی وزارت دادگستری پیشنهاد شد و در این مرجع از جنبه حقوقی و قضایی مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت.
سید جعفر کاظم پور در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان گفت: برای کاهش پدیده حیوان آزاری نیازمند ضمانت اجرای کیفری محدودکننده بوده که در این راستا لایحه مذکور نهایی شده است.

مدیرکل تدوین لوایح و مقررات معاونت حقوقی قوه قضاییه افزود: بر اساس نیاز‌های سازمان حفاظت محیط زیست، نیروی انتظامی، شهرداری‌ها، وزارت کشور، سازمان همیاری‌های وزارت کشور و سازمان‌های مردن نهاد مرتبط با حقوق حیوانات و به منظور بررسی لایحه پیشنهادی وزارت کشور، جلساتی در قالب کارگروه‌های تخصصی و با حضور نمایندگان مراجع اشاره شده در اداره کل تدوین لوایح و مقررات معاونت حقوقی قوه قضاییه تشکیل شده است.

بر اساس این لایحه، هر گونه شکنجه و آزار حیوانات با هر انگیزه و به هر شیوه اعم از اینکه منتهی به مرگ حیوان شود یا نشود از قبیل: ضرب و جرح، محبوس کردن، چنگ انداختن، ناقص کردن اعضاء، بهره کشی خارج از توان حیوان، آزار جنسی، جراحی‌ها غیر ضروری که منتهی به تغییر شرایط طبیعی و آزاردهنده برای حیوان شود، شکنجه روحی غیر قابل تحمل، رها کردن حیوانات دارای صاحب در شهر یا روستا یا خارج از آن در صورتی که حیوان قادر به ادامه حیات در طبیعت نباشد یا برای مردم یا طبیعت خطرناک باشد، انجام آزمایش‌های علمی و تغییرات ژنتیکی بدون مجوز مرجع ذیصلاح، نگهداری، خرید وفروش و حمل و نقل حیوانات در شرایط نامناسب و برخلاف مقررات قانونی، تعلیم حیوانات برای اهداف غیر قانونی، تعلیم برای مقاصد دیگری مانند استفاده نمایشی با استفاده از روش‌های غیر قانونی خشونت بار و تحقیر کننده، مسموم کردن آبزیان و سایر حیوانات یا مسموم کردن آب و غذای آن‌ها و تلف کردن آنها، به هر طریق ممنوع است و بر اساس آن، حیوانات از حقوقی برخوردار هستند که باید بر اساس قانون جرم انگاری شود.
همچنین بر اساس این لایحه وظیفه دستگاه‌های مختلف مشخص می‌شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
feelgood
خوشحالخوشحال
feelgood

پلنگ رودسر در منطقه جنگلی سجیدان رهاسازی شد

ماده پلنگی که بهمن ماه سال گذشته بر اثر گرفتار شدن در تله در مناطق جنگلی رودسر دچار آسیب نخاعی شده بود (لینک مرتبط)، پس انجام یک جراحی موفق توسط دکتر فتاحیان و ۹ ماه تیمار و مراقبت سلامتی کامل خود را به دست آورد.

این پلنگ که آرزو نام دارد صبح امروز به منطقه جنگلی سجیدان رودسر منتقل و پس از نصب گردنبند ردیاب ماهواره ای در زیستگاه طبیعی خود رهاسازی شد.

امیدواریم این پلنگ ماده بتواند به زندگی طبیعی خود ادامه دهد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
feelgood
خوشحالخوشحال
feelgood
960812_bushehr-1.jpg

محموله بزرگ قاچاق پرندگان شکاری شامل ۴۷ شاهین در بوشهر کشف شد
دو محموله قاچاق پرندگان شکاری جمعا به تعداد ۴۷ عدد پرنده شکاری از خانواده شاهینیان (شامل بالابان، بحری و شاهین) در استان بوشهر کشف و ضبط شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این باره گفت: محموله نخست قبل از ظهر روز جمعه ۹۶/۸/۱۲ توسط فرماندهی محترم پلیس راهنمایی و رانندگی استان بوشهر از یک خودرو سمند در محدوده شهرستان بوشهر کشف و ضبط گردید که شامل ۱۰ عدد پرنده شکاری بوده است.

پرندگان کشف شده با هماهنگی در محل اداره آگاهی بوشهر در اختیار اداره کل حفاظت محیط زیست قرار گرفت.

حسین دلشب اظهار داشت: محموله دوم نیز شامگاه جمعه ۹۶/۸/۱۲ توسط پلیس آگاهی شهرستان عسلویه از چهار دستگاه خودرو در محدوده شهرستان عسلویه کشف شد. این محموله که ۳۷ پرنده شکاری از گونه های بالابان، بحری و شاهین بود.

در این رابطه تاکنون چهار متهم دستگیر و جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
feelgood
خوشحالخوشحال
feelgood
960813_yooz-tooran-1.jpg

از سه یوزپلنگ آسیایی در پارک ملی توران تصویر برداری شد

ساعت ۹/۵۰ صبح روز جمعه (۹۶/۸/۱۲) آقای احمد رادمان سرپرست ذخیره گاه زیستکره توران حین گشت زنی در در حوزه محیط بانی زمان آباد سه یوزپلنگ آسیایی را مشاهده نموده و موفق شد از این صحنه کم نظیر تصیر برداری نماید.

این سه یوزپلنگ که به احتمال زیاد یک یوز ماده و توله هایش هستند در کمال آرامش بر روی تپه ماهورها مشغول استراحت بوده اند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
feelgood
خوشحالخوشحال
feelgood

گروه دوستداران طبیعت و حیوانات ( animals) به فروش میرسد
رتبه گروه 172
قیمت پیشنهادیتون رو در نظرات بفرمایید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پسرک معتاد
پسرک معتاد

افزایش حقوق کارمندان 12 درصد سال 95
افزایش مالیات مشاغل 22 درصد
.
.
.
.
یاد اون تیکه از رابین هود افتادم که داروغه یه سکه رو
محکم کوبید توی کاسه گدای پیر
و چندتا سکه پرت شد بیرون جمعشون کرد

مشاهده همه ی 4 نظر
پسرک معتاد
پسرک معتاد

عمرمون تموم شد و نفهمیدیم
.
.
.
.
.
دختر تو پُر با دختر چاق چه فرقی داره ؟
والا بشکه بشکست دیگ چرا با کلمات بازی میکنید

مشاهده همه ی 4 نظر
پسرک معتاد
پسرک معتاد

خواهرم‌دوستشو آورده خونه , مامانم هیچی نگفت!
.
.
.
.
.
حالا همین دختره رو اگه من آورده بودم.... واویلا بود!!
همیشه بین بچه ها فرق میذارن بعد می گن
نه همشون یه اندازه برامون عزیزن..

مشاهده همه ی 8 نظر