لحظه  بروز رسانی 
حسین
حسین

محصولات ارگانیک چیست؟ آیا

 لینک

محصولات ارگانیک چیست؟آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا برخی از غذاها به عنوان “ارگانيك” طبقه بندی شده اند؟ بر اساس نظرسنجی هاي اخير، بیش از نیمی از آمریکایی ها در سال های اخیر محصولات غذایی ارگانیک خریداری کرده اند. از ۲۱ اکتبر سال ۲۰۰۲ هر گونه غذائی که در ایالات متحده خريد و فروش شود، چه تولیدی، چه وارداتی باید از استانداردهای خاص تعریف شده توسط وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) پيروي كند.

محصولات ارگانیک توسط کشاورزی ارگانیک توليد مي شوند، زيرا كه توليد اين محصولات بر استفاده از منابع تجدید پذیر و حفاظت از خاک و آب تاکید می کنند تا کیفیت محیط زیست را برای نسل های آینده افزایش دهند. انواع محصولات ارگانيگ شامل: گوشت هاي آلي، مرغ، تخم مرغ، دانه های روغنی، قند، سبزيجات ،غلات ، پنبه، گیاهان دارویی، چای، میوه ها، ادویه جات ،ترشی جات، میوه های خشک، سبزیجات ، قهوه ، محصولات لبنی (از حیواناتی که هیچ گونه آنتی بیوتیک و هورمون رشد ندارند) هستند. البته تولید محصولات ارگانيك محدود به مواد غذايي نبوده بلکه محصولات کاربردی ( فیبر و پنبه) را نيز شامل مي شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حسین
حسین

روغن خردل چیست؟ خواص آن را بیان کنید؟ در طول

 لینک

روغن خردل چیست؟ خواص آن را بیان کنید؟
در طول سالیان سال شاهد این قضیه بوده ایم که بحث های فراوانی در مورد مصرف یا عدم مصرف مواد غذایی مختلف، ادویه جات و گیاهان دارویی گوناگون شده است. از چای و کافئین گرفته تا تخم مرغ و ماست. شاید باید روغن خردل را هم به این لیست اضافه کنید.

روغن خردل مدت ها برای انسان ها به عنوان یک سم در نظر گرفته می شده است اما امروزه بسیار پر کاربرد می باشد و سر آشپزان مختلف در کشورهای گوناگون روغن خردل را به دستورالعمل های غذایی خود اضافه کرده اند.

اما این سوءتفاهم در مورد روغن خردل از کجا نشئت می گیرد؟ به طور کلی روغن خردل از طریق فشرده سازی سرد دانه های خردل ایجاد می شود. دو ترکیب در دانه های خردل وجود دارد به نام های مایروزیناس و گلوکوزینولات که به نام سینیگرین شناخته می شود. این دو ترکیب در حالت عادی مشکلی نداشته و کاملا سالم می باشد. اما وقتی که تحت فشار یا حرارت یا ترکیب با مولکول های آب قرار بگیرند، دچار واکنش شده و سمی می شوند و این ترکیبات سمی ممکن است از طریق دهان یا پوست جذب شوند. اما جالب اینجاست که در روغن خردل هیچکدام از این ترکیبات سمی وجود نداشته، علاوه بر این روغن خردل دارای خواص زیادی برای سلامتی ما انسان ها می باشد. به همین دلیل هر روزه به طرفداران این روغن گیاهی افزوده می شود.

ادامه در مقاله خواص روغن خردل

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید