1398867739852744_large.gif
از وبلاگهای گروه حمایت کنید 1399523257491934_large.gif
***********************
1399523257491934_large.gif

1394450131413360_large.gif
****************
1394450131413360_large.gif1394450724470525_large.jpg

بروز رسانی 
elçi bəy *جانیم آزربایجان*
elçi bəy *جانیم آزربایجان*

چینی ها تورکستان شرقی را سینجان نام داده اند که در

چینی ها تورکستان شرقی را سینجان نام داده اند که در زبان خودشان به معنی سرزمین های تازه تصرف شده است که در عین حال این سرزمین در پشت دیوار چین قرار دارد . ولی هم اکنون با بی شرمی تمام سینجان را جزو سرزمین تاریخی چین معرفی می کنند .
.
اختلاف چینی ها با ایغورها ریشه تاریخی دارد چنانکه میدانیم زبان، دین و نژاد این ملت مانع یک چین واحد و قدرتمند است از این رو سیستم دیکتاتوری پورولتاریا که مکتب کومنیسم مولد آن است هر نابرابری و هر غیر خود گفته را برنمی تابد از این رو مسلمان بودن و تورک بودن این انسانها برای چینی های وحشی خطر بزرگی می باشد.چین با تکیه به قدرت حق وتو و قدرت سیاسی و نظامی می تواند کشتار ملت بی گناه را بایکوت کند و همواره میخواهد این ملت بزرگ تورک را که جمعیتی بالغ بر ۷۵ میلیون می باشند با تکیه بر قدرت خود و به هر روشی آسمیله کند. از یاد نبریم که مشکل اصلی چین با ایغورها تورک بودنشان است چون سرزمین چین در اصل متعلق به هر دو ملیت میباشد

🌹تورک بیلگی آخاغی⏬
☪️ @TURK_BILGI

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
elçi bəy *جانیم آزربایجان*
elçi bəy *جانیم آزربایجان*

چندین سال پيش در ژانويه ١٩٥٨، دولت چين عليه گنجشك ها

چندین سال پيش در ژانويه ١٩٥٨، دولت چين عليه گنجشك ها اعلام جنگ كرد !
مائو در نطقي آتشين گنجشك ها را بزرگترين دشمن چين اعلام كرد. او معتقد بود، گنجشك ها به محصولات كشاورزي چين دستبرد مي زنند و اين باعث مي شود، دهقانان زحمت كش به حق و حقوق خود نرسند.جنگي تمام عيار عليه گنجشك ها شروع شد. لانه‌های گنجشک‌ها ویران شد، تخم‌هایشان شکسته شد و جوجه‌هایشان کشته شدند.
.
آمار نفس‌گیر موفقیت‌های مبارزات علیه گنجشک‌ها، فی‌الفور به اقامتگاه مائو در شهر ممنوعه ارسال شد. تنها در عرض یک روز، مردم شانگهای ۱۹۴۴۳۲ گنجشک را کشتند و در عرض یک‌سال بیش از یک میلیون گنجشک کشته شدند. عاقبت در سراسر چین گنجشک‌ها به مرز انقراض رسیدند.
بزرگترين شكست مائو دقيقا زماني كه فكر مي كرد پيروز شده است رخ داد. ناگهان جمعيت حشرات رو به فزوني گذاشت. ملخ ها به طرز غير قابل باوري زياد شدند و به مزارع حمله مي كردند. هجوم ملخ ها به قدري وحشتناك بود كه چين كاملا بي دفاع شده بود.
جنگ ناگهان تغيير كرد. روزي كه اولين چيني به دليل گرسنگي مُرد تازه مائو شروع به انديشيدن كرد. او در ابتدا لجبازانه مي گفت خلق چين به عقب بازگشت نخواهند كرد.
.
باور كردني نيست ولي، ٤٣ ميليون چيني طي سالهاي بعد از گرسنگي كشته شدند تا مائو دست از لجبازي خود بردارد.
ناگهان بزرگترين واردات چين گنجشك شد و هر روز هزاران گنجشك از اتحاد جماهير شوروي وارد مي كردند تا تعادلي كه از بين برده بودند را بازگردانند. شكست مائو در ظاهر بود ولی واقعیت، موفقیت مائو در کشتار تورکان ایغور بود.حتی نویسنده چینی در کتاب سنگ قبر اشاره مستقیم بر آن دارد که در زمان قحطی بزرگ سیلو ها پر از گندم بودند ولی دولت مائو مانع از اتمام نسل کشی شد.
.
البته همیشه دلایل اصلی اتفاقات تاریخی از مردم پنهان شده است . کشتار بزرگی که بیش از پنجاه میلیون انسان را در چین نابود کرد کاملا سیستماتیک و برنامه ریزی شده بوده است. همانطور که در ایران قوم تورک همیشه بر اقوام دیگر برتری داشته است در کشور چین نیز قوم " منچو " که قومی تورک تبار بوده است حدود 400 سال بوده است که بر چین و اقوام " هان " حکومت میکرده است. مائو که خود از چینی های هان بوده است طی برنامه ریزی و ایجاد عمدی قحطی مصنوعی دست به نسل کشی منچو ها که خط و زبانی کاملا متفاوت از چینی های هان داشتند زد و امروز فقط نام منچوری در چین باقی مانده است.

تورک بیلگی آخاغی⏬
☪️ @Turk_Bilgi

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
elçi bəy *جانیم آزربایجان*
elçi bəy *جانیم آزربایجان*

چیزی که مردم جهان_سوم باید نجات دهند وطن‌شان نیست بلکه ابتدا

چیزی که مردم جهان_سوم باید نجات دهند وطن‌شان نیست بلکه ابتدا باید خودشان را نجات دهند، زیرا بیشتر آنها در اعماق ناآگاهی‌ها، توهم_دانایی دارند...!


Üçüncü_dünyanın insanlarının qurtaracaqları öncə yurdları deyil bəlki ilk özlərini qurtarmalıdırlar çünkü onların çoxları bilgisizliyin_dərinliklərində ola ola bilginlik_yanılsamaları vardır.


اوچونجو_دونیانین انسانلارینین قورتاراجاقلاری، اونجه یوردلاری دئییل بلکه ایلک اؤزلرینی قورتارمالیدیرلار. چونکو اونلارین چوخلاری بیلگیسیزلیگین_درینلیکلرینده اولا اولا بیلگینلیک_یانیلسامالاری واردیر.

👇👇👇👇👇
@millidushunca

مشاهده همه ی 1 نظر
elçi bəy *جانیم آزربایجان*
elçi bəy *جانیم آزربایجان*

#مشروطه_انگلیسی ناصرالدین شاه با معدودی از خواصناصرالدین شاه با معدودی از خواص در دیوانخانه به صحبت ایستاده بود؛ناگاه از لای درخت‌ها نظرش به حاجی سیاح افتاد که کنار دیوار برای شرفیابی انتظار می‌برد.
شاه با اشاره‌ی دست او را پیش خواند و گفت: از قراری که شنیده‌ام دوست تو، ملکم خان، در روزنامه‌ی"قانون"مطالبی در مورد لزوم دادن آزادی و برقراری مشروطه نوشته است. از قول من به او بنویس که به اندازه‌ی تو و امثال تو عقل و شعور دارم. تواریخ و سِیَر خوانده‌ام. از اوضاع دنیا آگاهم و نیک می‌دانم که ترقی کامل مملکت بسته به آزادی است؛ ولی دادن آزادی به مردم نادان و بی‌سواد و رها ساختن عنان اراذل و اوباش، تیغ در کف زنگی مست نهادن است و آرامش و امنیت کشور را به خطر انداختن.
به او بگو که این فضولی‌ها را کنار بگذارد و مطمئن باشد روزی که تشخیص دهم مردم شایستگی داشتن حکومت مشروطه و لیاقت استفاده از آزادی را دارند، اگر لازم بشود از تاج و تخت نیز می‌گذرم و مشروطه را به آنان ارزانی می‌دارم.
مردم قبل از آزادی، احتیاج به سواد و تربیت صحیح دارند.

(ایران و جهان، عبدالحسین نوائی، ج ۲، ص ۸۴۳-۸۴۴)
@tarixbastan
قام,آیین,تاریخ و زبان باستان تورکان. ✴️✴️✴️

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
ریحان
ریحان

به كجا چنین شتابان؟ گون از نسیم پرسید، دل

به كجا چنین شتابان؟ گون از نسیم پرسید، دل

به كجا چنین شتابان؟ گون از نسیم پرسید،

دل من گرفته زین جا هوس سفر نداری زغبار این بیابان؟،

همه آرزویم اما چه كنم كه بسته پایم…

به كجا چنین شتابان؟

به هر آن کجا كه باشد به جز این سرا سرایم!

سفرت بخیر اما تو و دوستی خدا را

چو از این كویر وحشت به سلامتی گذشتی

به شكوفه ها، به باران برسان سلام ما را…

مشاهده همه ی 1 نظر
yashar
yashar

سلام وقتیز خیر ایستیردیم بولم بورانین قدیمی

سلام
وقتیز خیر
ایستیردیم بولم بورانین قدیمی کاربرلرینن
کیم وار ؟

مشاهده همه ی 9 نظر
elçi bəy *جانیم آزربایجان*
elçi bəy *جانیم آزربایجان*

✴️تیمور جهانگشا وشیخ صفویان: ✴️روایت شده است که تیمور به

✴️تیمور جهانگشا وشیخ صفویان:
✴️روایت شده است که تیمور به هنگام بازگشت از جنگ با سلطان بایزید عثمانی ،در میانه راه به خانقاه اردبیل می رود و با خواجه علی(نوه شیخ صفی الدین)دیدار می کند.
✴️این ملاقات چنان تاثیری در امیر تیمور گذاشته بود که دستور می دهد شهر اردبیل و تمام قصبات آن به عنوان وقف به خاندان صفوی اهدا شود.
✴️همچنین آمده است تیمور جهانگشا به اصرار از خواجه علی می خواهد تا خدمتی در حق وی انجام دهد.شیخ صفوی نیز در جواب می گوید که به هیچ چیز احتیاج ندارد اما بهتر است سلطان ،اسرایی را که از آناتولی آورده است ،آزاد نماید.امیر تیمور نیز بلافاصله دستور آزادی اسیران را صادر می کند .واین اسیران بعدها به عنوان حق شناسی در شمار مریدان شیخ صفوی در می آیند.
✴️منبع :تورکان در گذر تاریخ،بهنام محمد پناه ،صفحه67
@tarixbastan
قام،آیین،تاریخ وزبان باستان تورکان ✴️✴️✴️

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید