لحظه  بروز رسانی 
@n3d ارشد حــرف هاييــ از تهــِ دل
شیطونشیطون
@n3d ارشد حــرف هاييــ از تهــِ دل

مهم ترین درسی که می توان از ماجرای زلزله گرفت؛

مهم ترین درسی که می توان از ماجرای زلزله گرفت؛

مهم ترین درسی که می توان از ماجرای زلزله گرفت؛

مبادا جنگ شود..!

مشاهده همه ی 6 نظر
@n3d ارشد حــرف هاييــ از تهــِ دل
شیطونشیطون
@n3d ارشد حــرف هاييــ از تهــِ دل

🏴🏴🏴🏴🏴🏴 ▪️إنّا لله وإنّاإليهِ رَاجعُون ▪ ما

🏴🏴🏴🏴🏴🏴 
 ▪️إنّا لله وإنّاإليهِ رَاجعُون ▪ ما

🏴🏴🏴🏴🏴🏴
▪️إنّا لله وإنّاإليهِ رَاجعُون ▪

ما کرمانشاهیان ِداغ دیده یِ دل شکسته:
همزمان با تلاش بی وقفه برای نجات مردمان شریف زلزله زده :


1⃣ برای رسانه ی گویا ملی و سایر رسانه هایی که بنابر نیاز خویش اخبار مصیبت ما را انتشار می دادند. عمق فاجعه در قلب های ماست نه آنچه شما به تصویر می کشید.
با تقدیر از رادیو کرمانشاه


2⃣ برای مسئولانی که دو ساعت پس از زلزله در بوق و کرنا کردند که اینجا همه چیز آرام وتحت کنترل است.
بزرگا تو در خواب بودی, شبی که ما همه ی وجودمان را به خاک سپردیم.


4⃣ برای آنان که پیام کم ارزش تسلیت شان هم ساعت ها پس از حادثه و بعد از نخست وزیر کانادا و فرانسه و... به ما رسید.


5⃣ برای آنان که هزینه های بسیار بردوش ملت گذاشته و با هواپیما و هلی کوپتر قدم رنجه نمودند و با مظلومیت ها وسوختن های ما عکس افتخار گرفتند.
این کار را اگر یادتان باشد در8 سال جنگ ویرانگر هم با ما کردید.


6⃣ برای آنانکه روز سوم حادثه تازه یادشان افتاد عزای عمومی شده است. تازه یادشان افتاد بر گوشه برنامه های کم محتوای تلویزیون روبانی هم می توان زد.


7⃣ برای سازمان هایی که آن قدر گیج و گم بودند و تعلل کردند که روزنه امیدمان تا همیشه از آنان تاریک شد وخود دست به اقدام شدیم.
بی مهری تان فراموش نخواهد شد.


8⃣ برای متولیانی که با چشم خود دیدند زلزله زدگان, دارند مصدومان ومرحومان شان را با نیسان و وانت و... به کرمانشاه انتقال می دادند.
وآن مسئولی که شب اول گفت راه ها باز شده اند اما بعداز3روز هنوز راه مسدود داریم.


9⃣ برای آن خَیِری که خود را غلامِ امام حسین(ع)می دانست اما علی اصغر های بی آب و شیر و هزاران علی اکبر چاک چاک را در اُستانم ندید.


🔟 برای آن کاسبان مرگ, که روزِ داغ ودل شکستگی ما را فرصتی برای پول در آوردن خود می دانند.


1⃣1⃣ برای آنان که به جای درک حال و روز مان, به زلزله بودن و زلزله دیدن ما شک کردند و می گفتند آیا واقعأ زلزله بود؟
چرا ندیدی سوختنم را؟


2⃣1⃣ برای کارشناسی که در شبکه خبر بارها گفت: "فاجعه پنداری نکنیم فاجعه ای رخ نداده"
برایت بیش از دگران باید تأسف خورد. بیا و ببین سرزمین نازنینم همه ی غم ها را باهم چگونه به دوش می کشد؟


3⃣1⃣ برای آنان که مادر مغمومم; سرپل ذهابم; را دیدند اما فرزندانش ثلاث وقصر شیرین و گیلانغرب و اسلام آباد و جوانرود و...را نه. و متاسف تر از آنیم که روستاییان بی پناه را هیچ مسئولی هرگز ندید.


4⃣1⃣ برای آنکه زلزله زده یِ داغدیده یِ جان و مال باخته را راهزن نامید.
راهزن تویی که هنوز دستت در سفره و جان ماست. دستت را از یقه مان بردار بگذار نفس بکشیم.
ای مایه ننگ آدمیت نشاید که نامت نهم آدمی

5⃣1⃣ برای کسانی که نژاد و رنگ و جغرافیا را ملاک همدردی و غم خود دانستند. تو آیا مویه ی مادرانم را بر جوانان اربأ اربایشان نمی بینی و نمی سوزی؟


6⃣1⃣ برای آنکس که رفراندوم استقلال کردستان آنهم درکشوری دگر را به امروز من گره زد تا توجیهی برای نا آدمیت خود بسازد, گویا حادثه ها وافلاک در کنترل شما و از نفرین شما چپاولگران است.!!!


7⃣1⃣ برای آنانکه شرایطش را داشتند و به کمکم نیامد در حالیکه سگهای زنده یاب, عزیزانم را نجات می دهند.


8⃣1⃣ برای پزشکی که هنوز دو دل است که آیا می تواند کمکی کند یا نه, حال آنکه امروزش را از خون دل خوردن و شهید شدن این مردم به دست آورده است.


9⃣1⃣ برای آن مسئول کاریزماتیک همیشه سخنگو که تند به تند از جیب خالی دولت دم میزند و پولی که برای کمک ندارند اما برای اختلاس همیشه دارند. فقط نفتِ نفت شهر را تصرف نمی کردی ومی دادی, کرمانشاهی لایق تر از تهرانت می ساختیم.


0⃣2⃣ برای شهردارانی که یک خاموشی یک دقیقه ای هم به ما روا نداشتند اما شهردار تورنتو و پاریس و...نماد های شهرشان را خاموش کردند. آن روزنامه هایی که منت تیتر زدن خبر کرمانشاه را بسرمان می گذارند
بدانند که نیویورک تایمز ونشنال جئوگرافی و... به کُوردی تیتر اول زدند.
آری! آن کافران!

⬛️ ⬛️ ⬛️
و برای تاریخ, که او هم پنداشت زانوهای بیستون استوار به چنین داغ هایی خم می شود! هرگز هرگز هرگز
ریشه ی ما بیش از توست تاریخ
و
پایان ما آغازِ شکوهمند ماست.

⚫️ عدم انتشار بیاینه دست کمی از نامهربانی های وافری که در این روزها می بینیم ندارد.
✔️بگذار بدانند که می دانیم.✔️

مشاهده همه ی 28 نظر

هزار ایرانی در زلزله کشته شدند و حتما کودکانی یتیم شدند

هزار ایرانی در زلزله کشته شدند و حتما کودکانی یتیم شدند این کودکان باید هم کار کنند و هم آشپزی کنند و خرید کنند لباس بخرند بعد درس بخوانند خب یک کودک نمیتواند اینکارها را انجام دهد و میمیرند پس آمار کشته شده ها با وجود مردم بی مسئولیت بالاتر میرود 8هزار ایرانی در حادثه زلزله و بی مسئولیتی مردم ایران کشته شدند

مشاهده همه ی 2 نظر
ƧHK∀И∀
مهربونمهربون
ƧHK∀И∀
زمین لرزید دل لرزید

زمین لرزیددل لرزیدسقف آسمان لرزید ونبض زندگی خوابیدو شد صد پارهگردنبند لعل و یشم و مرجانشو مرد کاردر بارگاه خانهعشق را گم کردنظرات برای این پست غیر فعال است
@n3d ارشد حــرف هاييــ از تهــِ دل
شیطونشیطون
@n3d ارشد حــرف هاييــ از تهــِ دل

بنده حقیر به نمایندگی از تمامی مردم ڪورد زبان و زلزله

بنده حقیر به نمایندگی از تمامی مردم ڪورد زبان و زلزله

بنده حقیر به نمایندگی از تمامی مردم ڪورد زبان و زلزله زده از تمام کسانی که این چند روز مارو تنها نذاشتن و به هرنوعی کمکاشونو از تمام نقاط کشور رسوندن و همدردی خودشونو نشون دادن تشکر میکنم و از خدا میخوام همیشه دلتون شاد باشه و هیچوقت غم نبینین.♥️یه تشکر و خسته نباشید ویژه به دلاور مردان ونیرو انتظامی_راهنمایی و رانندگی_آتش نشانان_پرستاران_دکترا_هلال احمریا_تمام نیروای بسیج خسته نباشین.خدا نگهدار خودتون و خانوادتون باشه♥️خیلی مردین♥️سنگ تموم گذاشتین🖤به نمایندگی تمام ملت کورد دست تک تکتونو میبوسم.🙏هیچوقت مردم‌ کورد این همدلی و‌ مهربانی شمایی که کمک‌ کردین رو‌ فراموش نخواهد کرد

خداروشکر که مردم رو داریم..❤

مشاهده همه ی 14 نظر
@n3d ارشد حــرف هاييــ از تهــِ دل
شیطونشیطون
@n3d ارشد حــرف هاييــ از تهــِ دل

كردها تمام مرگ ها را تجربه کرده اند! مردن با

كردها تمام مرگ ها را تجربه کرده اند! مردن با

كردها تمام مرگ ها را تجربه کرده اند!
مردن با گلوله
مردن با اعدام
مردن دست جمعی
مردن با سربریده شدن
مردن باسرما
مردن باگرسنگی...
مردن با زلزله...
اما هرگز ازترس نمردند!

آخ کورد به کدام زخمت آخ بکشم...

مشاهده همه ی 4 نظر
@n3d ارشد حــرف هاييــ از تهــِ دل
شیطونشیطون
@n3d ارشد حــرف هاييــ از تهــِ دل

نماینده مردم کرمانشاه با انتقاد از مدیرات بحران در مناطق زلزله

نماینده مردم کرمانشاه با انتقاد از مدیرات بحران در مناطق زلزله

نماینده مردم کرمانشاه با انتقاد از مدیرات بحران در مناطق زلزله زده گفت:به روستای قلمه‌ذهاب و بیامه‌علیا هیچ کمکی نرسیده است و بیش از هزار نفر تا الان جانباختند.

احمد صفری، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به بازدید‌ امروز خود از روستاهای حاشیه سرپل‌ذهاب، قصر شیرین و ثلاث باباجانی گفت: متاسفانه هنوزاقلام در همه روستاها توزیع نشده است، شاید فقط ۱۰ درصد روستاها چادر گرفته باشند. روستاهایی وجود دارد که نود درصدشان از میان رفته است، وضع خیلی نامناسب است.

وی با انتقاد از نحوه پوشش خبری صداوسیما ادامه داد: صداوسیما به گونه‌ای پوشش می‌دهد که انگار همه چیز برقرار است، رسانه ملی با پوشش خبری ناکارمدش در حق کرمانشاه ظلم و خیانت کرد.

صفری هلال‌احمر را دچار ضعف مدیریتی دانست و گفت: هلال‌احمر هم بسیار دست‌پاچه عمل کرده است، انگار این بار اول است که چنین اتفاقی در کشور می‌افتاد. هلال احمر آنقدر بی‌نظم و تدبیر و بدون مدیریت عمل می‌کند که خود نیاز به ستادی برای رفع مدیریت بحرانش دارد. البته طبیعی است وقتی از هر شهرستانی ۸۰ درصد مدیران را بومی انتخاب می‌کنیم، نشان می‌دهد، فکر چنین روزی را نکردیم، چراکه اکثرا داغدار شده و یا خانه خود را از دست داده‌اند، درنتیجه مدیریت بحرانی در شهرستان وجود ندارد.

این نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مدیریت بحران استان و کشور باید تیم‌های سه نفره منحصرا برای اسکان، آواربرداری، مدیریت توزیع پوشاک، مدیریت توزیع مواد غذایی تشکیل می‌دادند. بعد از هفتاد و دو ساعت شرایط تغییر نکرده است البته مردم کمی آرام شده‌اند اما گرسنه هستند. وقتی یک وانت اقلام وارد منطقه می‌شود، سریع خالی‌اش می‌کنند آنهایی که زورشان می‌رسد اقلام را به داخل چادر می‌برند اما آنهایی که سیاه‌پوش و داغدار هستند یا خجالت می‌کشند، گرسنه می‌مانند. برای مثال روستای «قلمه‌ذهاب» هشتاد خانوار دارد و هنوز هیچ چیز به دستشان نرسیده است شرایط روستای «بیامه علیا» نیز همین است.

صفری افزود: اینجا قیامت است و ریشه اساسی مشکلات هم نبود مدیریت بحران است. البته نسبت به روزهای گذشته شرایط بهتر شده است، آب معدنی و خوارکی رسیده است اما از نظر پوشاک، چادر و لوازم گرمایشی دچار مشکل هستیم و هوا نیز روز به روز سردتر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تعداد کشته‌شدگان زلزله بیشتر از آمار اعلامی است، گفت: مسئولان خبر ندارند، من خودم به روستایی سرزدم که گفتند بیست نفر را همان روز اول خودشان خاک کرده‌اند این افراد جزو آمار جانباختگان به حساب نمی‌آید. به نظر من بیش از ۱۰۰۰ نفر جان خود را از دست دادند، فقط در یک کوچه در سرپل ذهاب هفتاد نفر کشته شده‌اند، در مسکن مهر بیش از ۲۵۰ نفر جان باختند.

این نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید خود از مناطق صفر مرزی ادامه داد: قصرشیرین شرایط خوب بود، اما به روستاها رسیدگی نشده بود و مردم برای گرفتن غذا و دارو کنار هلال‌احمر تجمع کرده بودند. البته خودمان نیز به خودمان رحم نمی‌کنیم. سال‌های ۵۹ در جریان درگیرهای داخل عراق به خانواده‌های کرد عراقی در خانه خود یک یا دو سال پناه می‌دادیم. اما امروز برادر به برادر رحم نمی‌کند، یکی در خانه زندگی می‌کند و دیگری کنار در خانه ویران شده نشسته و بی تفاوت از کنار هم می‌گذرند. نمی‌دانم آیا برخی به قیامت و آخرت اعتقاد ندارند؟ من امرروز به مردم هم گفتم دائم دولت دولت نگویید، ما کٌردیم غیرت، داریم باید هوای همدیگر را داشته باشیم.

صفری در انتها در پیشنهادی گفت: یک عده از استان‌های همجوار آمده‌اند و مانع رسیدن امداد به مردم نیازمند می‌شوند البته این مشکل در بم هم وجود داشت، اما مدیریت شد. باید در مبادی ورودی و خروجی ایست و بازرسی وجود داشته باشد کمک‌ها تحویل گرفته شود و بازرسی شود که فرد زمان بازگشت چیزی را با خود برنگرداند. افراد بی‌وجدان، به زور چادر گرفته و بعد آن‌ها را می‌فروشند.

مشاهده همه ی 5 نظر
尺乇乙ム
尺乇乙ム
پست شماره 315799275 از 尺乇乙ム

.

رازها و نیازها
مشاهده همه ی 4 نظر
@n3d ارشد حــرف هاييــ از تهــِ دل
شیطونشیطون
@n3d ارشد حــرف هاييــ از تهــِ دل

جناب آقای روحانی به شما رأی دادم

جناب آقای روحانی به شما رأی دادم

جناب آقای روحانی

به شما رأی دادم
برای شما رأی جمع كردم
براي شما تبليغ كردم و شما امروز رئيس جمهوريد

پس علي الحساب يقه شما را دو دستی ميچسبم
ديگر نه كاری به كربلا دارم
نه اربعين
نه جنگ
نه موشک
نه يمن
نه سوريه
نه لبنان
نه حزب الله
نه ميانمار نه زهر مار نه هـيچ خراب شده ديگری

دولت شما كمتر از يک هفته پيش با پرداخت حدود يكصد ميليارد تومان ، در كمتر از نيم روز!!! ، مانع از حذف سرخ آبی های تهران شد ، شد يا نشد؟!
چرا؟ چون اگر پرداخت نميكرد ، اين دو تيم حذف ميشدند

سوال:
حذف اين دو تيم دردناكتر بود يا اين بی آبروئی؟
چرا كمک مردمی؟
چرا شماره حساب پشت شماره حساب؟
چرا جمعيت مردمی پشت جمعيت مردمی بايد اعلام آمادگی كند؟
چرا رئيس كميته بحران دولت شما در صفحه رسانه ملی حاضر نميشود و نميگويد مردم عزيز هـيچ نيازی به حتی يک بطری كوچک آب معدنی از طرف شما نيست؟!!!
چرا دولت شما با ضرب العجلی نيم روزه تمام كارخانه های آب معدنی ، تهيه نان های صنعتی ، داروسازی ، بافت پتو و صد ها كارخانه مرتبط را با پول نقد مجاب نميكند تمام انبارها را تخليه كنند و كانتينر پشت كانتينر به محل حادثه اعزام كنند؟!!!
چقدر ميشود؟ ده میلیارد؟ بيست ميليارد؟ پنجاه ميليارد؟ صد ميليارد؟ به درک!!!

تازه ميشود به همان اندازه ای كه دولت دخالت كرد تا دو تيم فوتبال از يک دوره مسابقه حذف نشوند
تا كی و كجا قرار است در اين حكومت از تن و بدن و مال و منال اين مردم هزينه كنيد؟
كويت بايد قول ارسال كمكهای خود را بدهد؟
همان كويت هم پيمان سعوديها؟
اين حكومت تا كجا ميخواهد چوب حراج به آبرو و حيثيت خود و مردم بخت برگشته سرزمين اش بزند؟

جناب آقای روحانی
به شما ميگوييم چون به شما رأی داديم و شما گفته ما را منتقل كنید
امشب را نه فراموش ميكنيم و نه ميبخشيم
همه ايران امروز بسيج شد برای آنكه التيامی باشد بر دل زخم خورده هم وطنان غريب اش ، نه آمد برای انقلاب ، نه آمد برای لبيک ، نه آمد برای انتخاب بين عمار و زيد ، نه آمد برای تجديد ميثاق و نه آمد برای مشت زدن بر دهان آمريكا
آن پير زنی كه با عصا و به هزار زحمت و مرارت آمد تا يک باكس آب معدنی را تقديم كند به مصيبت ديدگان ؛ آمد تا فرياد بكشد كه چه ويرانه ای شده ايران

مسكن مهرت بر سر مردمان سرزمينم آوار شد😡😭😡😭😡😭😡😭😡😭

مشاهده همه ی 14 نظر