لحظه  بروز رسانی 
انستیتو انفورماتیک برتر
انستیتو انفورماتیک برتر

زوج به هم تابیده حفاظ دار کابل STP در آموزش شبکه

زوج به هم تابیده حفاظ دار

کابل STP در آموزش شبکه کابل ۱۵۰ اهمی است که دارای پوشش اضافه می باشد که سیگنالها را در مقابل تداخل الکترو مغناطیس ناشی از موتورهای الکتریکی ، خطوط نیرو وسایر منابع محافظت می کند . کابل STP در آموزش شبکه که اساسا در شبکه های Token Ringبه کار می رود برای استفاده در ساختارهایی که در آنها کابل utp محافظت کافی در مقابل تداخل و عمل نمی آورد نیز مناسب است .

بر خلاف تصور عامه ، حفاظ کابل STP در آموزش شبکه فقط یک لایه اضافی از عایق بی خاصیت نیست ، بلکه سیم های داخل کابل در یک پوشش فلزی قرار می گیرد که به اندازه مس داخل سیمها هادی است . این پوشش در صورتی که به درستی به زمین وصل شده باشد درست مثل یک آنتن ، نویز اطراف را به جریان تبدیل می کند . این جریان به سیمهای داخلی منتقل می شود و در آنجا یک جریان مساوی و مخالف تولید می کند که در زوجهای به هم تابیده جریان می یابد . جریانهای مخالف یکدیگر را خنثی می کند . و در نتیجه هیچ نویزی باقی نمی ماند که مزاحم سیگنالهای عبور کننده از سیمها شود .

آموزش شبکه

توازن بین جریانهای مخالف باید با ظرافت تمام بر قرار شود .

-ادامه مطلب-

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
انستیتو انفورماتیک برتر
انستیتو انفورماتیک برتر

مبانی شبکه های محلی مجازی شبکه های مبتنی بر سوئیچ

مبانی شبکه های محلی مجازی
شبکه های مبتنی بر سوئیچ های لایه دو  عموما” به عنوان یک شبکه flat از منظر یک broadcast در آموزش سیسکو طراحی می گردند.
در شکل زیر ، یک شبکه نمونه نشان داده شده است . هر بسته اطلاعاتی broadcast ارسالی توسط هر دستگاه موجود در شبکه مشاهده می گردد ( صرفنظر از این که دستگاه مورد نظر نیازمند دریافت آن داده باشد و یا نباشد).
به صورت پیش فرض ، سوئیچ ها broadcast در آموزش سیسکو را برای تمامی سگمنت های شبکه فوروارد می نمایند . علت این که گفته می شود شبکه به صورت flat است ، بدین دلیل است که صرفا” دارای یک broadcast domain می باشیم نه این که طراحی آن بطور فیزیکی flat انجام شده است.
آموزش سیسکو
در شکل بالا ، هاست A اقدام به ارسال یک broadcast در آموزش سیسکو می نماید و تمامی پورت های موجود بر روی تمامی سوئیچ ها این broadcast در آموزش سیسکو را فوروارد می نمایند ( به جزء پورتی که broadcast از طریق آن دریافت شده است ).
-ادامه مطلب-

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
انستیتو انفورماتیک برتر
انستیتو انفورماتیک برتر

استانداردهای کابل Anixter شرکتی تحت عنوان Anixter . Inc که

استانداردهای کابل Anixter

شرکتی تحت عنوان Anixter . Inc که در تدوین استاندارد های TIA/EIA نقش مهمی راایفا کرده است . درجه بندی کابل خود را دارد که از آنها به جای طبقه با عنوان سطح یاد می کند در جدول ۳-۴ سطوح Anixter بعد از طبقه ۵

فعلی فهرست شده اند .

در سطح ۵ ، پهنای باند مشخصه طبقه ۵ دو برابر شده و به ۲۰۰MHZ رسیده است تا مطابق استاندارد بین المللی ISO 11801 باشد . این کابل بازده تا ½ Gpbs را پشتیبانی می کند ، که آنرا برای ارتباطات Gigable Ethernet در آموزش شبکه مناسب می سازد . سطح ۶ پهناب باند کابل را به ۳۵۰ MHZ و سطح ۷ آن را به ۴۰۰ MHZ افزایش می دهد . این درجه بندیهای « غیر رسمی » کابل اغلب به عنوان دستو رالعمل ساخت کابلهای با کارایی بالا که از مشخصه های TIA/EIA فراتر می روند به کار می روند .

طبقه ۵E و بالاتر از آن

در حالی که کابل ۵ برای استفاده در شبکه های ۱۰۰Mpbs مثل Fast Ethernet کافی است فناوری از پیشرفت باز نمی ماند و اکنون محصولات Gigable Ethernet در آموزش شبکه به بازار آمده اند که با سرعت ( ۱۰۰۰Mpbs ) کار می کنند . استاندارد طبقه ۵E در طول تدوین آن بیش از ۱۴ بار مورد باز نگری قرار گرفته است . زیرا در میان گروههای دست اندر کار در مورد اینکه استاندارد تا کجا باید پیش برود اختلاف نظر زیادی وجود داشت . طبقه ۵ E اساساَ‌برای پشتیبانی استاندارد

-ادامه مطلب-

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
انستیتو انفورماتیک برتر
انستیتو انفورماتیک برتر

پروتکل های روتینگ link state نظیر پروتکل OSPF در آموزش سیسکو

پروتکل های روتینگ link state نظیر پروتکل OSPF در آموزش سیسکو

در پروتکل های link-state که به آنها پروتکل های shortest path first  نیز  گفته می شود ، هر روتر سه جدول جداگانه را  ایجاد می نماید . یکی از این جداول وضعیت همسایگانی را که مستقیما” به آن متصل شده اند در خود نگهداری می نماید . در جدول دیگر ، توپولوژی تمامی شبکه نگهداری می گردد و از جدول سوم برای نگهداری اطلاعات روتینگ استفاده می شود .

روترهای link-state نسبت به  پروتکل های روتینگ distance-vector  دارای اطلاعات بیشتری در ارتباط با شبکه و ارتباطات بین شبکه ای می باشند. پروتکل های link-state اطلاعات بهنگام خود را برای سایر روترهای موجود در شبکه ارسال می نمایند (وضعیت لینک) .

پروتکل OSPF در آموزش سیسکو ( برگرفته شده از Open Shortest Path First ) یک پروتکل روتینگ IP است که دارای تمامی ویژگی های یک پروتکل link-state است .پروتکل فوق ، یک پروتکل روتینگ استاندارد باز است که توسط مجموعه ای از تولیدکنندگان شبکه از جمله شرکت سیسکو  ایجاد شده است . در صورتی که در یک شبکه از روترهائی استفاده می گردد که تمامی آنها متعلق به شرکت سیسکو نمی باشند ، نمی توان از پروتکل EIGRP استفاده کرد . در چنین مواردی می توان از گزینه هائی دیگر نظیر RIP ، RIPv2  و یا OSPF استفاده نمود . در صورتی که ابعاد یک شبکه بسیار بزرک باشد ، تنها گزینه موجود پروتکل OSPF و یا استفاده از route redistribution است ( یک سرویس ترجمه بین پروتکل های روتینگ ) .

پروتکل OSPF در آموزش سیسکو ، با استفاده از الگوریتم Dijkstra کار می کند . در ابتدا ، اولین درخت کوتاهترین مسیر  ایجاد می گردد و در ادامه جدول روتینگ از طریق بهترین مسیرها توزیع می گردد . این پروتکل دارای سرعت همگرائی بالائی است ( شاید به اندازه سرعت همگرائی EIGRP نباشد ) و از چندین مسیر با cost یکسان به مقصد مشابه حمایت می نماید . برخلاف  EIGRP ، پروتکل OSPF در آموزش سیسکو صرفا” از روتینگ IP حمایت می نماید .

در بحث مربوط به پروتکل های link-state  ، اکثر علاقه مندان به دریافت مدرک CCNA ، در آغاز با پروتکل OSPF در آموزش سیسکو آشنا می شوند .
بدین منظور این پروتکل با پروتکل های سنتی distance-vector نظیر RIPv1 مقایسه و ماحصل آن در جدول نشان داده شده است .

آموزش سیسکو

-ادامه مطلب-

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
انستیتو انفورماتیک برتر
انستیتو انفورماتیک برتر

کابل زوج به هم تابیده کابل زوج به هم تابیده شده

کابل زوج به هم تابیده

کابل زوج به هم تابیده شده در آموزش شبکه استاندارد فعلی ارتباطات LAN است . در مقایسه با کابل کواکس نصب آن آسانتر است . برای کاربرد های متعدد و مختلفی مناسب می باشد و کار ایی بسیار بهتری دارد . اما شاید بزرگترین مزیت کابل زوج به هم تابیده شده در آموزش شبکه این است که هم اینک در سیستم های تلفنی بی شماری در سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرد . این بدان معناست که بسیاری از پیمانکاران با روند نصب آن آشنا هستند ، ودر یک دفتر نوساز می توان کابل های LAN را همزمان با کابل های تلفنی نصب کرد . حتی امروزه در بسیار ی از خانه های شخصی در حال ساخت ، کابل کشی شبکه زوج به هم تابیده به عنوان قسمتی از ساختار اصلی سرویس دهی ساختمان ، در ساخت بنا لحاظ می شود .

بر خلاف کابل کواکس که فقط یک هادی منتقل کننده سیگنال و یک زمین دارد ، کابل زوج به هم تابیده شده در آموزش شبکه که در بیشتر شبکه های داده استفا ده می شود در یک حفاظ ، چهار جفت سیم مسی عایق بندی شده دارد . هر جفت سیم در هر اینچ به تعداد مختلفی به هم تاب می خورند تا از تداخل الکترومغتاطیسی ناشی از سایر جفتها و منابع بیرونی اجتناب شود .

آموزش شبکهجفت سیمهای کابل زوج به هم تابیده شده در آموزش شبکه رنگ بندی خاصی دارند که بر اساس رنگهای تعریف شده در استاندارد  TIA/ EIA – T568 – A به شرح زیر هستند . در هرجفت سیم تکرنگ سیگنالها را منتقل می کند و سیم راه راه به عنوان زمیین عمل می کند .

جفت ۱ – آبی تکرنگ و راه راه سفید و آبی

جفت ۲ – نارنجی تکرنگ ، و راه راه سفید و نارنجی

جفت ۳ – سبز تکرنگ ، و راه راه سفید و سبز

جفت ۴ – قهوه ای تکرنگ ، و راه راه سفید و قهوه ای

کابل زوج به هم تابیده شده در آموزش شبکه بدون حفاظ ( UTP )

-ادامه مطلب-


مشاهده همه ی 1 نظر
انستیتو انفورماتیک برتر
انستیتو انفورماتیک برتر

موبایل سامسونگ Galaxy Note4 (نوتی با قاب فلزی)

موبایل سامسونگ Galaxy Note4 (نوتی با قاب فلزی)

آموزش تعمیرات موبایل

ابعاد (میلی متر) : 8.5*78.6*153.5

وزن (گرم) : 176

صفحه نمایش : Super AMOLED با 16 میلیون رنگ

اندازه (اینچ) : 5.7

رزولوشن (پیکسل) : 1440*2560

تراکم پیکسلی (پیکسل در اینچ) :515

دوربین اصلی: 16 مگا پیکسل ، دوربین دوم: 3.7 مگا پیکسل

امکانات دوربین : فلاش LED ، فوکوس اتوماتیک ، ژئوتگینگ ، تشخیص چهره ، HDR ، لرزش گیر اپتیکال

فیلم برداری : اولترا اچ دی (30 فریم بر ثانیه)

-ادامه مطلب-

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
انستیتو انفورماتیک برتر
انستیتو انفورماتیک برتر

آدرس های broadcast : از این نوع آدرس ها جهت انتشار

آدرس های broadcast : از این نوع آدرس ها جهت انتشار بسته های اطلاعاتی برای تمامی دستگاه های موجود بر روی یک شبکه در آموزش سیسکو آدرس broadcast استفاده می گردد . در قسمت بالای ،  برای شبکه ۰ . ۱۱ . ۱۵۰ . ۱۹۸  آدرس broadcast  برابر  ۲۵۵ . ۱۱ . ۱۵۰ . ۱۹۸ می باشد . داده ئی که به آدرس broadcast ارسال م‍ی گردد توسط هر یک از هاست های موجود بر روی آن شبکه ( ۰ . ۱۱ . ۱۵۰ . ۱۹۸  ) خوانده می شوند .
شبکه محلی نشان داده شده در بخش پائین شکل ( ۰ . ۱۲ . ۱۵۰ . ۱۹۸ ) نیز عملکردی مشابه با شبکه نشان داده شده در بخش بالا دارد با این تفاوت که آدرس broadcast آن معادل ۲۵۵ . ۱۲ . ۱۵۰ . ۱۹۸ می باشد .

آموزش سیسکو

یک آدرس IP که تمامی بیت های مربوط به هاست آن صفر باینری در نظر گرفته شده است ، آدرس شبکه را مشخص می نماید . این آدرس رزو شده بوده و نمی توان از آن در آموزش سیسکو استفاده نمود . یک آدرس کلاس B که تمامی بیت های مربوط به هاست آن صفر در نظر گرفته شده است ، نشان داده شده است  . آدرس ۰ . ۰٫ ۱۰ . ۱۷۶  ، آدرس شبکه را مشخص می نماید .

-ادامه مطلب-

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
انستیتو انفورماتیک برتر
انستیتو انفورماتیک برتر

آموزش امنیت در شبکه دسترسی غیرمجاز دسترسی غیر

آموزش امنیت در شبکه دسترسی غیرمجاز

دسترسی غیر مجاز:

دسترسی غیر مجاز یک واژه سطح بالا است که می تواند به انواع مختلف حملات مرتبط باشد. هدف از این نوع حملات دسترسی به برخی منابع است که ماشین شما نبایستی آنرا در اختیار حمله کنندگان قرار دهد. برای مثال در آموزش امنیت در شبکه دسترسی غیرمجاز ، یک هاست می تواند یک وب سرور باشد و بایستی صفحهت وب را برای هر کسی که در خواست میکند در اختیار قرار دهد. با اینحال این هاست نباید دسترسی به لایه فرمان را بدون اینکه مطمئن شود که فرد درخواست کننده مجاز به این کار است ،مثل یک مدیر محلی ،فراهم آورد.

 اجرای فرامین غیر قانونی

مشخص است که یک فرد ناشناس و غیر مطمئن نبایستی بتواند فرامین را روی ماشینهای سرور شما را در آموزش امنیت در شبکه اجرا کند. دو طبقه بندی عمده امنیتی برای این مشکل وجود دارد:

دسترسی کاربر معمولی

و دسترسی مدیریت

یک کاربر معمولی می تواند تعدادی از موارد سیستم را اجرا نماید ( همانند خواندن فایلها ، ارسال ایمیل به سایر افراد و غیره) که افراد مهاجم قادر به اجرای آنها نیستند . این حالت در آموزش امنیت در شبکه ممکن است تمام آن چیزی باشد که یک مهاجم به آن نیاز دارد. بعبارت دیگر ، یک مهاجم ممکن است بخواهد تغییرات پیکربندی را برای یک هاست اجرا نماید ( شاید تغییر در آدرس IP ، قرار دادن یک فرمان راه اندازی در جاییکه باعث می شود هر زمان که ماشین استارت شد ، shut down شود یا موارد مشابه ). در چنین حالتی ، مهاجم نیاز دارد که امتیاز مدیریتی را بر روی هاست بدست آورد.

ادامه مطلب

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
انستیتو انفورماتیک برتر
انستیتو انفورماتیک برتر

آموزش سیسکو CCNA تقسم بندی کلاس ها کلاس A  در یک

آموزش سیسکو CCNA تقسم بندی کلاس ها

کلاس A

  •  در یک آدرس شبکه کلاس A ، اولین بایت به آدرس شبکه اختصاص یافته است و سه بایت باقیمانده برای آدرس گره ها در نظر گرفته شده است.  فرمت کلاس A به صورت  network.node.node.node می باشد. به عنوان مثال در آموزش سیسکو CCNA در آدرس IP:  ۴۹٫۲۲٫۱۰۲٫۷۰ ، عدد ۴۹ آدرس شبکه و ۷۰ . ۱۰۲  . ۲۲ آدرس گره را مشخص می نماید . هر ماشین موجود بر روی این شبکه خاص می بایست دارای آدرس شبکه ۴۹ باشد .
  • طول آدرس های شبکه کلاس A صرفا” یک بایت است. بیت اول این بایت رزو شده  و از هفت بیت باقیمانده برای آدرس دهی استفاده می گردد  . بدین ترتیب در آموزش سیسکو CCNA ،  حداکثر ۱۲۸ شبکه کلاس A را  می توان ایجاد نمود ( دو به توان هفت ) .
  • اولین بیت مربوط به اولین بایت در یک آدرس شبکه کلاس A می بایست همواره صفر باشد.  این بدان معنی است که یک آدرس کلاس A می بایست بین صفر و ۱۲۷ باشد . با توجه به این که در آدرس های کلاس A صرفا” یک بایت برای آدرس شبکه در نظر گرفته می شود در صورتی که این آدرس را با توجه به محدودیت اشاره شده در آموزش سیسکو CCNA ( مقدار صفر اولین بیت در بایت مربوطه ) به صورت ۰xxxxxxx  در نظر بگیریم و در ابتدا تمامی هفت بیت باقیمانده را صفر (۰۰۰۰۰۰۰۰) و در مرتبه دوم یک  ( ۰۱۱۱۱۱۱۱) در نظر بگیریم ، محدوده آدرس های شبکه کلاس A مشخص می گردد ( بین صفر تا ۱۲۷ ) .
ادامه مطلب

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
انستیتو انفورماتیک برتر
انستیتو انفورماتیک برتر

تبلت Lenovo Thinkpad10 یک تبلت Windows 8.1

تبلت Lenovo Thinkpad10

آموزش تعمیرات تبلت و موبایل

یک تبلت Windows 8.1 دیگر ،  Lenovo ThinkPad با نمایش گر 10.1 اینچی اش اندکی کوچک تر از اغلب تبلت های بهره وری سطح بالا در عین حال شامل یک نسخه ی کم تر قدرتمند از پردازنده ی Intel Atom که در اکثر تبلت های سطح بالا یافت می شود است. بنابراین در آموزش تعمیرات موبایل می بینیم که به همین علت با قیمت های ارزان تر از ارائه می شود: مدل های آن با قیمت 439.99 پوند آغاز می شوند ، قیمتی که فقط با iPad Air ها و Vivotab Note 8 قابل مقایسه است.

بنابراین آیا این یک تبلت بهره وری برای افرادی با بودجه کمتر است؟ قیمت آن یکی از بهترین مزایایش به شمار می رود و این تنها مزیت چنین تبلتی نیست. در آموزش تعمیرات تبلت می بینید که نمایش گر آن از رزولوشن 1200*1920 پیکسل برخوردار است و این وسیله با 8.9 میلی متر ضخامت در مقابل ضخامت 9.1 میلی متری مایکروسافت حتی از Surface Pro 3 هم باریک تر است که آن را به یکی از ارزان ترین تبلت های موجود در بازار بدل می کند.

ادامه مطلب

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید