افزایش لایک و فالوور اینستاگرام رایگان
لحظه  بروز رسانی 
پاتوق کتاب فردا
مهربونمهربون
پاتوق کتاب فردا
 لینک
14626_305_472.jpg

معرفی کتاب لحظه جهان
کتاب «لحظه جهان» دفتر شعری شامل تازه ترین غزل های ولیئی به همراه دو مثنوی بلند وی، که وجه اشتراک تمامی آنها سخن گفتن و مناجاتی عاشقانه و عارفانه میان شاعر و معبود خویش است.
شعر ولیئی در میان شاعران هم زمان خود و حتی در میان شاعرانی که مانند او دستی در سرایش اشعار با مضامین فرازمینی و دینی دارند، از یک منظر ویژه قابل تشخیص و اعتناست و آن تشخص فکوری است که شاعر از محتوای شعرش ساخته و در قالب کلمات به ارائه آن می پردازد. از این منظر شعر ولیئی را در این دفتر همانند مجموعه اشعار سابقش که از سوی کتاب نیستان منتشر شده می توان شعری با مفاهیمی غیر عمومی اما ساخته و پرداخته شده برای افرادی دانست که از شعر بیشتر از رفع نیازها و احساسات روزانه انتظار می کشند.
شعر ولیئی به گواهی این دفتر شعر، برای برای تعمق و تفکر مخاطب است. شعری که نمی­توان به سادگی از بندهایش گذشت و به آنچه در آن همانند آجرهای سازنده ساختمانی رفیع بر روی هم قرار می گیرند باید با تمرکز و صبر اندیشید.
شعر ولیئی به همین اعتبار شعری شاخص و شناسنامه­دار است که می توان آن را از میان هزاران مصرع شعری تشخیص داد و جدا کرد. شعری آهنگین با نوایی معنوی که در آن کلمات جدای از کارکرد انفرادی و نیز ترکیبی در قامت یک مصرع و یا بیت؛ نوعی انرژی وسیع از خود ساطع می کنند که به راحتی می تواند گریبان هر مخاطبی را گرفته و با خودش درگیر کند.
شعر ولیئی در دفتر شعر «لحظه جهان»، شعری قائم به شاعر نیست. او در این اشعار از عوالمی سخن به میان آورده که نمی تواند مدعی تصاحب آن در زندگی و رؤیای شخصی خود باشد. سخن او در این دفتر شعر سخن از ماورای جهان و زیست انسانی دور افتاده از آدمی است و تمنای شاعرانه اش برای رسیدن به آن را گاه در قالب نجوا با خالق و گاه در بیان شرح اندوه­هایش از این همه دور افتادگی و گاه در قالب بیان حسرت هایش به قامت کلمات اشعارش می کشاند و با نوایی آهنگین در اختیار مخاطب قرار می دهد.
ولیئی اهل تکلف نیست، مگر به ندرت و شاهد این مدعا سرودهای او در «لحظه جهان» است. به عبارتی دیگر فضا و جغرافیای تدارک دیده شده توسط وی برای سرایش اشعارش به گونه ای است که اجازه انتخاب رویکردی غیرفاخر برای بهره مندی از زبان باقی نمی گذارد، اما شاعر خود نیز با شگردی وسواس گونه سعی دارد تا دست به انتخاب ساده ترین و پرمغزترین واژه ها و عباراتی بزند که شعر و تفکر کلامی آن را با اندیشه وی همسو می کند. به همین اعتبار می توان عنوان داشت که لغزش های زبانی او در اشعار این مجموعه و مجموعه­های مشابه به قدری کم است که می توان آن را به جهان و عوالم شاعرانه وی نسبت داد.
«لحظه جهان» دو مثنوی بلند هم دارد که اثر را متفاوت و خواندنی­تر و دیدنی­تر کرده است؛ مثنوی ظهور ذات در مدح حضرت رسول (ص) و مثنوی زمزمه ذات در مدح حضرت امیرالمؤمنین (ع). که این هر دو مثنوی، حال و هوای کتاب ضربان ذات او را که مثنوی بلندی در رثای حضرت حسین (ع) است تداعی می­کند.
در یکی از غزل­های «لحظه جهان» می­خوانیم:

پاییز را هوای تو عین بهار کرد
نامش چه بود؟ عشق؛ زمین را دچار کرد 

ناگاه مثل زلزله از راه می رسد
از عشق می شود مگر آیا فرار کرد؟

خاک از غبارِ عرشی و آب از سرشکِ ما

مشاهده همه ی 1 نظر
پاتوق کتاب فردا
مهربونمهربون
پاتوق کتاب فردا
 لینک
14707_386_600.jpg

معرفی کتاب سبک زندگی: فرهنگنامه کاربردی مهارت های رفتاری و اجتماعی
در زمانی که سبک زندگی در شرق و غرب عالم، بر اساس لذت و رفاه و زرق و برق های فزاینده و بر مدار مد و مصرف و رقابتهای بی امان برای بهره مندی روزافزون از دستاوردهای علمی و هنری و صنعتی می چرخد و امپراتوری رسانه ای می کوشد تا ریشه های فرهنگ و تمدن شرک و دروغ و زر و زور را در دل و جان آحاد مردم جهان استوارتر سازد و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی ورزد، و در عصری که انسان در دورترین نقطه از خداوند ایستاده است و دین و اخلاق دینی را افسانه می پندارد و گوشش به ندای آسمان بسته و دلش به بتهای ذهنی خویش قفل شده است، حرف زدن از پیام پیامبران و اولیا و عارفان کار چندان آسانی نیست. حرف زدن از پیام پیامبران و عارفان کار چندان آسانی نیست. از سبک و سیاق زندگی خداپرستان و حق جویان سخن گفتن، کار دشواری است. گرچه از فطرت پاک و حقیقت جوی بشر در هر زمان و مکانی نباید نومید شد .

نویسنده کتاب سبک زندگی کوشیده است برنامه ای جامع را بر اساس آموزه های قرآن و سیره متعالی پیامبر اکرم(ص) و خاندان پاک ایشان (ع) پیش پا نهد و با الهام از تجربه های پیامبران و پیروان راستین آن بزرگواران ، راه روشنی را ترسیم نماید.

امروزه فرهنگ و تمدن ایرانیان، با تمام قامت رعنای خود، زینت بخش محفل بشریت است. ادب ایرانی آمیزه‏ای از حماسه و ایمان و دانش و هنر و فرزانگی و پارسایی است. در دل هر ایرانی اصیل، خورشید تابانی از پاکی و صفا و عشق به خدا می درخشد. امید آنکه به خواست و مجاهدت ما و به لطف خداوند، بیش از پیش ایران و جهان به زیور بندگی و ادب الهی آراسته و از آلودگی های شرک و کبر و بلاهت پاک گردد.

این کتاب در واقع یک فرهنگ است. البته به دو معنا؛ اول به سبب آنکه نظم مطالب آن بر اساس ترتیب الفبایی است. دوم آنکه موضوع تمام مطالب در ذیل فرهنگ می گنجد. فرهنگ به معنای اندیشه ها، آداب، رسوم، معارف، رفتارهای پسندیده و فرهنگ به همان معنایی که زیربنای تمدن است.

خوانندگان گرامی برای بهره مندی شایسته از مطالب کتاب، نخست به کلید واژگان پایان کتاب سری بزنند و ابتدا چند مطلب را که بیشتر دوست می دارند برگزینند و بادقت بخوانند تا با سبک نویسنده در ارائه مطالب آشنا شنود. امید است کتاب سبک زندگی پاسخگوی بسیاری از پرسشهای شما و فرزندان عزیزتان در زمینه ادب و اخلاق و اندیشه برتر که زیبنده ایرانیان است، باشد.
مولف: محمد دشتی
ناشر کتاب : بشکوه
قیمت: 25000 تومان
#کتاب   #مطالعه   #پاتوق_کتاب   #فرهنگ   #سبک_زندگی  

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پاتوق کتاب فردا
مهربونمهربون
پاتوق کتاب فردا
 لینک
13902_250_350.jpg

معرفی کتاب نگاهی به رابطه عبد و مولا
این کتاب دارای هفت فصل «درک رابطه عبد با مولا، ثمره معرفت نفس»، «برخی آثار رابطه عبد با مولا»، «رشد رابطه عبد و مولا در گرو (امر و اطاعت)»، «عبدپروری مولا»، «چند راهکار دیگر برای رشد رابطه عبد و مولا»، «شرایط عبودیت در حدیث (عنوان بصری)» و «فهرست ها» است.
کتاب «نگاهی به رابطه عبد و مولا» به برخی سوالات نظیر «کدام معرفت و شناخت نسبت به نفس است که زمینه ساز شناخت خدا می شود؟»، «انسان زمانی که برای اربابش می دود بهتر می دود یا زمانی که برای خودش می دود؟»، «ارتباط با خدا چگونه برقرار می شود؟»، «مهمترین جلوه محبت مولا به عبد چیست؟»، «اولین راه برای اینکه حسّ پرستش در وجود انسان زنده شود چیست؟»، «ابهام چگونه عبد را تربیت می کند؟»، «چرا باید از هفت سالگی بچه ام را به نماز دعوت کنم، در حالی که هنوز خودش نمی تواند بفهمد و انتخاب کند؟»، «رابطه با مولا یعنی چه؟ یک عبد چگونه می تواند با مولای خود رابطه داشته باشد؟»، «اگر عبد با مولا رابطه داشته باشد یعنی چه حسی دارد؟» و«چرا امیرالمؤمنین(ع) این قدر در مناجات خودش از «جهنم» با خدا سخن می گفت؟»، پاسخ داده است. 
#ناشر :   #بیان_معنوی  
#نویسنده: #علیرضا_پناهیان  
قیمت: 7500

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پاتوق کتاب فردا
مهربونمهربون
پاتوق کتاب فردا
 لینک
13903_250_350.jpg

معرفی رمان مفتون و فیروزه
کتاب، «مفتون و فیروزه» رمانی است دو جلدی که به تعبیر سعید تشکری، نویسنده اثر، می توان آن را تاریخ خصوصی ملت ایران در قالب داستان و رمان پنداشت و جدای از آن می­ شود به سادگی و با اطمینان خاطر عنوان داشت که این رمان و آنچه به عنوان سیر داستانی در آن یاد می شود چیزی بیشتر از تاریخ خصوصی و شناسایی پرده­ای مغفول و ناشناخته از تاریخ انقلاب است که برای نخستین بار از زاویه دید فعالان فرهنگی و نه سیاسی روایت می­ شود.

«مفتون و فیروزه» تاریخ شکل ­گیری و جهت­ یابی جریان روشنفکر دینی در بستر هنر تئاتر در ایران است؛ که در مقابله آشکار با هنر بی­ مغز و آوانگارد غرب­زده دورانش، به دنبال چیزی بیشتر از هنر برای هنر است و به همین خاطر مانیفست فعالیت فرهنگی «مفتون و فیروزه» را می­ توان نخستین مانیفست فرهنگی مبارزات منجر به پیروزی انقلاب و نخستین جرقه­ های پیوند میان جریان هنر و اندیشه ناب دینی در تاریخ ایران دانست که امروز تبدیل به جریانی کاملاً مستقل و ریشه­ دار شده است.
#ناشر:
:
قیمت: 60000

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پاتوق کتاب فردا
مهربونمهربون
پاتوق کتاب فردا
 لینک

معرفی رمان کعبه هفتاد
«کعبه هفتاد» سفرنامه یا شبه رمانی است از سفر جانبازان دفاع مقدس در سال ۱۳۷۰ به مکه معظمه است.
خلیلی که سال‌ها به عنوان خبرنگار دفاع مقدس در جبهه ها حضور داشت،‌ درباره این اثر می گوید:‌ سال ۱۳۷۰ به همراه جمعی از جانبازان دفاع مقدس به مکه معظمه سفری داشتم تا بتوانم از خلال این سفر با شناختی که از این ایثارگران برایم حاصل می‌شود،‌ رمانی در عرصه دفاع مقدس تألیف و منتشر کنم،‌ اما درجریان این سفر حوادثی رخ داد که موضوع اصلی نگارش این سفرنامه و شبه رمان شد. «کعبه هفتاد»‌ روایتی است از برخوردهای ناجوانمردانه مسئولان عربستان با جانبازان دفاع مقدس ایران که در سال ۷۰ رخ داد.
#نویسنده: #اکبر_خلیلی
#ناشر: #عصر_داستان
قیمت: 10000
#کتاب #مطالعه #داستان #رمان #جانباز #سفرنامه #لایک #فیسبوک #عکس #مکه #جبهه

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پاتوق کتاب فردا
مهربونمهربون
پاتوق کتاب فردا
bookroom.ir_file_12229.jpg

معرفي رمان دوازدهم
این اثر که پژوهش و نگارش آن حدود 18 ماه به طول انجامیده است به موضوع حضور امام عصر (عج) در زمان معاصر و دغدغه های مربوط به آن می پردازد.

مؤذنی هدف از نگارش این کتاب را اهمیت یک نگاه عقلانی به موضوعی که بیش از هزار سال در ذهن شیعه وجود دارد عنوان کرده است.
#نویسنده#علی_موذنی
#ناشر#عصر_داستان
#قیمت: 14500#کتاب #مطالعه #فرهنگ #کتاب_فردا #پاتوق #کافه #جاکتابی #کتابخانه #معرفی#فیسبوک

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پاتوق کتاب فردا
مهربونمهربون
پاتوق کتاب فردا
bookroom.ir_file_8972.jpg

معرفي رمان اقیانوس مشرق
در این رمان، عِمران در جست و جوی آب حیات است تا به زندگی ابدی دست پیدا کند. در برهوتی گم شده و با مرگ دست و پنجه نرم می‌کند، اما به یکباره ناشناسی خبر از قلعه‌ای در شرق می‌دهد؛ قلعه‌ای گمنام که آب حیات را در خود پنهان کرده است. هیچ‌کس نشانِ آن قلعه را نمی‌داند.

عِمران ناخواسته از مسیر چشمه آب حیات دور شده و در مسیر قلعه رو به شرق حرکت می‌کند، جایی که انگار اقیانوسی پنهان از چشم‌های مردم در آن جا آرام گرفته است، اقیانوسی ژرف و بی‌مانند که نامش علی بن موسی‌الرضا علیه‌السلام است.
#نویسنده#مجید_پورولی_کلشتری
#ناشر#عصر_داستان
#قیمت: 7000
#کتاب #مطالعه #رمان #اقیانوس_مشرق #چشم #امام_رضا #ضامن

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پاتوق کتاب فردا
مهربونمهربون
پاتوق کتاب فردا
bookroom.ir_file_9126.jpg

معرفي کتاب شهد شهود: داستان هایی کوتاه از زندگی بزرگان علم و اخلاق (دوره سه جلدی)
این کتاب داستانهایی کوتاه از زندگی بزرگان علم و اخلاق در 2 جلد است که جلد اول آن منتشر شده و جلد دوم این کتاب در حال آماده سازی است.
بدون شک گفتار و رفتار پیامبر اکرم و ائمه طاهرین علیهم السلام در درجه اول و سیره و روش اخلاقی – عبادی علمای خودساخته که به حق وارثان انبیا و اولیا هستند در درجه دوم می تواند راه گشای خوبی برای انسان این عصر باشد.
در این کتاب کار جدیدی صورت گرفته است و داستانهای علما بر اساس آیات و روایات مستندسازی شده است و در برخی موارد بر اساس داستانهای علما شعری نیز استفاده شده است.
در این کتاب داستان‌هایی از علما با عنوان‌های «چه بارانی!!»، «قبرها سخن می گویند!» ،«نفس کشیدن اولیای خدا»، «برای خدا کار کن» ،«یک مکروه»، «اعمالتان را محافظت کنید!»، «خسارتی بزرگ»، «عاشق حقیقی»، «بدی را با خوبی پاسخ ده!»، «سرد و خاموش شو»، «به سوی خدا فرار کنید»، «از کوزه همان تراود که در اوست»، «شبی هزار رکعت نماز»، «عمل خیر»، «اولین پرسش در قیامت»، «عروج»، «تا رسد دستت به خود شو کارگر»، «بوی عطری عجیب» و «بوی بد گناه! » .... وجود دارد.
#نویسنده : #حسن_قدوسی_زاده
#ناشر : # #دفتر_نشر_معارف
#قیمت: 10200
#کتاب #مطالعه #شهود #شهد #داستان #زندگی #علم #عمل #اخلاق

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پاتوق کتاب فردا
مهربونمهربون
پاتوق کتاب فردا
bookroom.ir_file_11900.jpg

معرفی رمان انجمن مخفی
بیان داستانی و استفاده از رمان برای بررسی تاریخ، از روش‌هایی است که هر چند در ایران کم سابقه است، اما در کشورهای اروپایی، روسیه ، آمریکا و حتی کشورهای شرق آسیا، شناخته شده و متداول می‌باشد. به عبارت دیگر، رمان‌های سیاسی و اجتماعی بسیاری را پس از پیروزی انقلاب کبیر فرانسه و انقلاب روسیه می‌توان برشمرد که علیرغم ظاهر داستانی، به علت پرداختن به مباحث عمده‌ی سیاسی و بیان منسجم و کم‌نظیر از اجتماع وحوادث سیاسی ، اجتماعی ، یکی از منابع تحقیق پژوهشگران تاریخ محسوب می‌گردند. رمان «جنگ و صلح» از نمونه‌هایی است که تحلیل صرف ادبی آن، حقیقتا ظلم به نویسنده است؛ هر چند به لحاظ ادبی نیز نقاط قوت بسیاری دارد. در ایران، به موازات آنچه در تاریخ نگاری و مستندنگاری شاهدیم، به جز چند نمایشنامه و داستان کوتاه، رمان تاریخی وجود ندارد. این در حالی است که بیان داستانی و استفاده از رمان. به جهت خصوصیات ویژه‌ی آن، از مله عامه پسندی و عامه فهمی عموم رمان‌ها و قابلیت القای برخی معنای خاص از طریق دیالوگ‌ها و فضاسازی‌های درون رمان، یکی از ابزارهای غیر قابل انکار در بیان رویدادهای تاریخی است که البته توجه به آن، در سال‌های اخیر، رشد چشم‌گیری داشته است. در حافظه‌ی تاریخی ما، داستان مشروطه، مشروطه‌ی مشروعه، ریختن خون شیخ فضل‌الله نوری با رأی دادگاه رسمی، تقابل در اندیشه‌ی سیاسی ـ اسلامی ناب و التقاطی به وجود آورده و تجربه‌ای شد گران سنگ برای آیندگان که تا اندیشه‌ی خالص اسلامی محور قرار نگیرد این ره به جایی نخواهد رسید ؛ بلکه قربانی آن فقط پاسداران دین خواهند بود. در کنار پرداخت پژوهشی ، بیان داستانی توانمند از آن حادثه ، به فهم مفاهیم ذیل آن کمک بیشتری خواهد نمود که این کتاب داستان به همین قصد نگاشته شده است. 
کتاب حاضر ماجرای نهضت مشروطه و ریخته شدن خون شیخ فضل‌الله نوری با رأی دادگاه رسمی، تقابل در اندیشه‌ی سیاسی ـ اسلامی ناب و التقاطی را در قالب بیان داستانی ترسیم نموده است.
نویسنده: #احمد_شاکری
#ناشر : #سوره_مهر
#قیمت: 16900
#کتاب #مطالعه #فرهنگ #سوره #انجمن_مخفی #رمان #داستان #تاریخ

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پاتوق کتاب فردا
مهربونمهربون
پاتوق کتاب فردا
bookroom.ir_file_12108.jpg

معرفی کتاب سخن دوست: گزیده‌ای از سخنرانی‌های حضرت آیت‌الله ناصری حفظه‌الله درباره قطب عالم امکان حضرت ولی عصر (عج)
این کتاب سخن دوستی است عالم و عاشق که عمرش را در عشق و دلداگی به امامش سپری نموده است. آن چنان مهر حضرت به دل و جانش نشسته که هر مجلس و هر فرصتی را غنیمت می شمارد تا دل ها را متوجه محبوبش کند و آن گاه که از او یاد می کند دانه های مرواریدی که از چشمانش جاری می شود چهره نورانیش را روشن تر و زیباتر می کند.
کتاب پیش رو متن نگارش یافته و تحقیق شده برخی از سخنرانی های عالم وارسته حضرت آیت الله ناصری اصفهانی حفظه الله می باشد که با موضوع مهدویت تحت عنوان محو دلدار در نشریه تربیتی اخلاقی خلق در شماره های متعدد منتشر گردیده است و اکنون در این مجموعه با چینش و تنظیم مناسب در اختیار دوستان و علاقه مندان حضرت ولی عصر ارواحنا فداه قرار می گیرد.
نویسندگان:
سید حبیب حسینی رنانی(گردآوری)
محمدعلی ناصری(سخنران)
ناشر: خلق
قیمت: 5000
#کتاب #مطالعه #پاتوق #کتاب_فردا #ناشر #نویسنده #ناصری #امام_زمان

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید