Miss Yahda
مهربونمهربون
Miss Yahda

مکمل طبیعی حاوی سیلیس الن بیوتی ۳۰ میل

 لینک
مکمل طبیعی حاوی سیلیس الن بیوتی ۳۰ میل

مکمل طبیعی حاوی سیلیس الن بیوتی ۳۰ میل


مکمل طبیعی الن بیوتی، یک مکمل خوراکی حاوی سیلیس و زینک بوده که مصرف آن می‌تواند میزان تولید کلاژن را افزایش داده و اثرات آن در بهبود وضعیت پوست و مو خواهد بود. اکتیو اصلی این محصول، فرم خوراکی سیلیس می‌باشد که می‌تواند توسط بدن جذب شده و در تولید کلاژن بکار رود.

اثرات مصرف قطره سیلیکون الن بیوتی:

1-جلوگیری از پوکی استخوان
2-بهبود مفاصل (نرم شدن حرکات مفاصل)
3-کمک به بهبود آرتروز
4-کمک به بهبود عوارض مرتبط با استخوان (جوش خوردگی استخوان شکسته)
5-موثر در ترمیم عوارض مرتبط با تاندون‌ها و رباط‌ها
6-کمک به کاهش اثرات بیماری های قلبی و عروقی (تصلب شرایین)
7-تحریک کلاژن‌سازی برای ایجاد بافت ماهیچه‌ای (موثر در افزایش رشد بدنی)
8-کاهش خطوط پوست
9-روشن‌شدن بافت پوست
10-ضخامت‌بخشی به تارهای موی سر
11-افزایش سرعت رشد موها
12-استحکام و تقویت ناخن
13-کمک به اثربخشی بیشتر اعمال زیبایی و مراقبتی مانند میکرونیدلینگ، میکرودرم و تزریق فیلر
14- کمک به بدن برای کاهش اثرات تغذیه ناسالم (مانند نوشابه‌های گازدار، غذاهای آماده و …)

منع مصرف: در دوران بارداری و شیردهی و برای کودکان زیر 4 سال.

خرید این محصول : کلیک کنید
http://hphbeauty.ir/product/%d9%2...d9%84/

مشاهده همه ی 11 نظر
Miss Yahda
مهربونمهربون
Miss Yahda

سیلیکون به عنوان یک ماده معدنی زیبا کننده شناخته شده است

سیلیکون به عنوان یک ماده معدنی زیبا کننده شناخته شده است

سیلیکون به عنوان یک ماده معدنی زیبا کننده شناخته شده است و ضمنا مزایای بسیاری برای سلامتی انسان دارد. این ماده نه تنها می‌تواند بافت‌های همبند و استخوان‌ها را تقویت کند بلکه در مراقبت از ناخن‌ها، مو و پوست بسیار مفید است. این ماده همچنین نقش بسیار مهمی در جلوگیری از آرتروز، بی‌خوابی، اختلالات پوستی و سل بازی می‌کند. سیلیکون دومین عنصر در دسترس است که در پوسته زمین یافت می‌شود و یکی از مهم ترین عناصری است که در دستگاه‌های مرتبط با فناوری و نیمه رساناها مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیلیکون یک ماده معدنی حیاتی مورد نیاز برای بدن است که برای داشتن مفاصل قوی و انعطاف پذیر، پوستی درخشنده و استخوان‌های قوی بسیار ضروری است. این ماده در بدن به صورت مشتق‌های آن یعنی اسید سیلیسیک یا silanate وجود دارد. این ماده همچنین باید در رژیم غذایی افراد حضور داشته باشد زیرا مزایای کلی ویتامین D، گلوکزامین و کلسیم را افزایش می‌دهد.

نشانه‌های کمبود سیلیکون در بدن:
نشانه‌های کمبود سیلیکون در بدن بسیار واضح و روشن است و به طور نزدیکی با بافت‌های همبند مرتبط خواهد بود. علاوه بر توسعه ضعیف استخوان‌ها، این نوع کمبود باعث نازک شدن موها، شکستن ناخن‌ها، تشکیل چین و چروک و پیری کلی پوست می‌شود.

منابع مهم سیلیکون:
مهم ترین منبع سیلیکون شامل سیب، غلات، حبوبات، کلم خام ، بادام زمینی ، هویج، پیاز ، خیار، کدو تنبل، ماهی ، غلات کامل ، جو دوسر ، بادام و پرتقال است. مقادیر زیاد از این ماده در آب سخت یافت می‌شود.

خواص سیلیکون برای سلامت بدن:
بعد از اکسیژن، سیلیکون فراوان ترین عنصر در پوسته زمین است. این ماده در خاک رس و ماسه نیز وجود دارد و بخش بزرگی از سنگ‌هایی همچون کوارتز و گرانیت را تشکیل می‌دهد. در اوایل تاریخ، سیلیکون به عنوان یک ماده مهم در نظر گرفته نمی‌شد. با اینحال، با افزایش تحقیقات، مزایای این ماده برای سلامتی کاملا مشخص گردید.

جلوگیری از تغییر شکل استخوان‌ها:
مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که سیلیکون نقش بسیار مهمی در کمک به کلسیم برای رشد و نگهداری مفاصل و استخوان‌ها بازی می‌کند. این ماده با افزایش مقدار کلاژن (بخش پروتئینی استخوان‌ها) موجب انعطاف پذیری استخوان‌ها می‌شود. سیلیکون همچنین سرعت بهبودی دررفتگی استخوان و شکستگی‌ها را ‌افزایش می‌دهد.

نگهداری از ظاهر زیبای پوست:
سیلیکون مانع از شل شدن پوست می‌شود و درخشندگی طبیعی پوست را حفظ می‌کند. این ماده همچنین باعث روشن تر شدن چشم نیز می‌شود. سیلیکون از بروز بیماری‌های مختلف پوستی جلوگیری می‌کند.
کمک به فرآیند درمان:
سیلیکون نقش بسیار مهمی در حفاظت در برابر بیماری‌های مختلفی همچون سل و سایر بیماری‌های مرتبط با غشای مخاطی دارد. این ماده همچنین در افزایش نرخ درمان شکستگی‌ها بسیار مفید است.

جلوگیری از سمیت آلومینیوم:
یافته‌ها نشان می‌دهد که مقدار بالایی از آلومینیوم در ضایعات مغزی همچون آلزایمر وجود دارد. مشخص شده است که سیلیکون از جذب بیش از حد آلومینیوم در سیستم گوارشی جلوگیری می‌کند و همین امر باعث کاهش نشانه‌های حاصل از سمیت با آلومینیوم می‌شود.

بازیابی مخاط:
مزایای سیلیکون برای سلامتی شامل بازیابی مخاط از دستگاه تنفسی است به خصوص زمانی که بدن شما از بی آبی رنج می‌برد.

جلوگیری از شکستن ناخن‌ها:
سیلیکون نقش بسیار مهمی در نگهداری ناخن بازی می‌کند. سیلیکون همچنین در بهبود کیفیت ناخن‌ها و محافظت از شکستن آن‌ها بسیار مهم است. همین امر موجب به وجود آمدن ناخن‌های جذاب و قوی می‌شود.

کمک به قوی شدن استخوان‌ها:
سیلیکون برای نگهداری سیستم اسکلتی بدن بسیار ضروری است. این ماده رسوب مواد معدنی مختلف همچون کلسیم در بافت‌های استخوانی را افزایش می‌دهد.

مشاهده همه ی 1 نظر
Miss Yahda
مهربونمهربون
Miss Yahda

روغن خشخاش روغن خشخاش از دانه رسیده این گیاه استخراج

روغن خشخاش روغن خشخاش از دانه رسیده این گیاه استخراج

روغن خشخاش
روغن خشخاش از دانه رسیده این گیاه استخراج می‌شود. این روغن حاوی مقادیر زیادی ویتامین E می‌باشد و مهتمرین خاصیت آن تسکین‌دهندگی درد عضلانی است. در بین روغن‌های گیاهی حاوی بیشترین میزان اسید لینولئیک می‌باشد که اثر مرطوب‌کنندگی قوی داشته و برای ترمیم پوست بسیار مناسب است. همچنین این اسید چرب ضروری باعث تقویت موها نیز می‌شود. از نقاط تمایز روغن خشخاش با سایر روغن‌های طبیعی، بافت سبک و جذب آهسته آن می‌باشد که باعث می‌گردد هم برای افراد دارای پوست چرب، و هم پوست خشک مناسب باشد.

موارد استفاده
پوست :
ترمیم و تقویت لایه محافظی پوست
مرطوب‌کننده و آبرسان پوست
ضدالتهاب
رفع‌کننده اگزما
مناسب برای پوست‌های حساس

مو :
آبرسان به پوست مو و رفع خارش حاصل از خشکی پوست سر
نرم‌کننده، آبرسان و حالت‌دهنده مو
درخشان‌کننده مو
ضد شوره سر
محرک رشد مو

مشاهده همه ی 1 نظر
Miss Yahda
مهربونمهربون
Miss Yahda

تاثیرات روغن آرگان تاثیر فرآورده های روغن

تاثیرات روغن آرگان تاثیر فرآورده های روغن

تاثیرات روغن آرگان

تاثیر فرآورده های روغن آرگان بر پوست:

زنان مراکشی از دیرباز برای ترمیم، رطوبت بخشی و شادابی پوست و موی خود از این فرآورده بومی استفاده میکردند.

معمولا از فراورده های اين روغن در محصولات بهداشتی(كرمها،شامپوها و ...) برای ترميم و رطوبت بخشیدن به پوست استفاده می‌شود. این روغن سرشار از ویتامین E و سایر اسیدهای چرب ضروری است و می‌تواند رطوبت مورد نیاز پوست را تامین کند و مواد مغذی مورد نیاز را در اختیار آن قرار دهد.

برای اینکه صبح زود به هنگام بیدار شدن از خواب صورت درخشنده ای داشته باشید می‌توانید قبل از رفتن به رختخواب محصولات بدست آمده از اين روغن را روی پوست خود اعمال کنید. بعد از بیدار شدن از خواب، از درخشندگی و زیبایی صورت خود شگفت زده خواهید شد.

فوايد روغن آرگان برای پوست:

جوان ساز

ترميم كننده قوی (آنتی اكسيدان)تاثیر فرآورده های روغن آرگان بر مو:

ﺑﻪ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﺛﺎﺑﺖ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺭﻭﻏﻦ ﺁﺭﮔﺎﻥ، ﺑﯿﻦ ﭘﻮﻟﮏ ﻫﺎﯼ ﻣﻮ ﻧﻔﻮﺫ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﻭ ﻣﻘﺎﻭﻣﺖ ﻣﻮ ﺭﺍ ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﻣﯽﺩﻫﺪ و ﺩﺭ ﺭﺷﺪ ﻣﻮ ﺗﺎﺛﯿﺮ ﺑﺴﺰﺍﯾﯽ ﺩﺍﺭﺩ. ﺑﺼﻮﺭﺕ ﻃﺒﯿﻌﯽ ﺑﻪ ﻣﻮ ﺁﺑﺮﺳﺎﻧﯽ ﻣﯽﮐﻨﺪ ﻭ ﺍﺯ ﻭﺯ ﺷﺪﻥ ﻣﻮ ﺟﻠﻮﮔﯿﺮﯼ ﻣﯽﮐﻨﺪ. ﻣﻮﻫﺎ ﺭﺍ ﺩﺭﺧﺸﺎﻥ، ﻧﺮﻡ ﻭ ﺍﺑﺮﯾﺸﻤﯿﻦ ﻣﯽﻧﻤﺎﯾﺪ. ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﻣﻮﺧﻮﺭﻩ ﻭ ﻭﺯ ﻣﻮ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻣﻔﯿﺪ ﺍﺳﺖ. ﺑﻪ همین دلیل ﺍﯾﻦ ﺭﻭﻏﻦ ﺩﺭ ﻣﺤﺼﻮﻻﺕ ﺣﺎﻟﺖ ﺩﻫﻨﺪﻩ ﻣﻮ، ﻣﺜﻞ ﮐﺮﻣﻬﺎ ﻭ ﻭﺍﮐﺴﻬﺎﯼ ﻣﻮ ﻫﻢ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﻣﯽﺭﻭﺩ ﻭ ﺑﺎﻋﺚ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ ﻣﻮ، ﺳﺎﻟﻢ، ﺑﺮﺍﻕ، ﺩﺭﺧﺸﻨﺪﻩ ﻭ ﺣﺎﻟﺖ ﭘﺬﯾﺮ ﮔﺮﺩﺩ. ﻣﻮﻫﺎﯼ ﻏﯿﺮ ﻗﺎﺑﻞ ﮐﻨﺘﺮﻝ ‏(ﻭﺯ ﻭ ﺧﺸﻦ) ﺭﺍ ﻧﺮﻡ ﻭ ﻟﻄﯿﻒ ﻣﯽﮐﻨﺪ. ﻭﯾﺘﺎﻣﯿﻦ E موجود در آن ﺁﺳﯿﺒﻬﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺩﻟﯿﻞ ﺍﺗﻮﮐﺸﯽ ﺯﯾﺎﺩ، ﺣﺮﺍﺭﺕ ﻭ ﺍﮐﺴﯿﺪﺍﻥ ﮐﺮﺩﻥ ﻣﻮ ﺑﻪ ﻣﻮ ﻭﺍﺭﺩ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﺭﺍ ﺗﺮﻣﯿﻢ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ. ﺑﻪ ﻭﺳﯿﻠﻪ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩﻥ ﭘﺮﻭﺗﺌﯿﻦ ﺑﯿﻦ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻫﺎﯼ ﻣﻮ، ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﻣﻮ ﺧﻮﺭﻩﻫﺎﯼ ﭘﺎﺋﯿﻦ ﻣﻮ ﺭﺍ نیز ﺩﺍﺭﺩ.

فواید روغن آرگان برای مو:

ترميم كننده مو و محرک رشد مو

افزایش شفافیت و حجم موهای آسیب دیده در اثر رنگ, مواد شیمیایی و حرارت

رفع شکنندگی و تقویت موهای رنگ شده‌

مشاهده همه ی 15 نظر
Miss Yahda
مهربونمهربون
Miss Yahda

سلول‌های مرده پوست، چربی‌های طبیعی بدن، استفاده از لوازم آرایشی و

سلول‌های مرده پوست، چربی‌های طبیعی بدن، استفاده از لوازم آرایشی و

سلول‌های مرده پوست، چربی‌های طبیعی بدن، استفاده از لوازم آرایشی و گرد و غبار و ذرات آلوده در هوا می‌توانند منافذ پوست شما را ببندند. با استفاده از لایه برداری، می‌توانید همه این ذرات را پاک کنید و باعث شوید که پوست روشن‌تر و شفاف‌تر به نظر برید و احساس تمیزی بیشتری داشته باشید. پوست ما مدام در چرخه تجدید سلول‌ها وجود دارد، سلول‌های تازه و جدید ساخته می‌شوند و جایگزین سلول‌های قدیمی و مرده می‌گردند. با استفاده از عمل لایه برداری، از طریق پاک کردن لایه رویی پوست که حاوی سلول‌های مرده است و ظاهر کردن لایه جدید پوست که در زیر آنها قرار دارد، فرآیند جایگزینی سلول‌ها بهتر انجام می‌شود. با کمک لایه برداری پوست، آلودگی و باقی مانده سلول‌های مرده تمیز و سلول‌های جدید آزاد می‌شوند. در نتیجه این عمل، مرطوب کننده‌ها بهتر جذب پوست می‌گردند. اسکراب‌ها محصولاتی هستند که در اشکال مختلف تولید می‌شوند. این محصولات می‌توانند به شکل ژل یا کرم‌هایی باشند که دانه‌های ریز یا همان اسکراب‌ها درون آنها دیده می‌شوند و یا حالت سفت و جامدتری تری داشته باشند. تنوع این محصولات در دسته لوازم آرایشی و بهداشتی به حدی زیاد است که نمی‌توان آنها را به طور دقیق دسته‌بندی کرد.

پس به طور کلی می‌توان مزایای اسکراب بدن و اسکراب صورت را این‌گونه معرفی کرد:

پوست بدن را با حذف سلول‌های مرده و ظاهر کردن سلول‌های جدید، شاداب و تازه‌تر می‌کند.
پوست را جوان‌تر نشان می‌دهد.
رطوبت رسانی به پوست بهتر انجام می‌شود.
محصولات برنز کننده پوست تأثیر بیشتری می‌گذارند.
لایه بردار اسکراب

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که اسکراب خوب تنها مخصوص به پوست صورت است و به غیر از اسکراب صورت، بدن نیازی به لایه برداری ندارد. باید بدانید که به هیچ وجه این‌طور نیست چون جایگزین شدن سلول‌ها در هر قسمت از بدن وجود دارد که همین موضوع موجب نیاز به لایه برداری می‌شود. لیف کشیدن بدن در حین حمام با توجه به جنس و نرمی لیف هم نوعی لایه برداری محسوب می‌شود. استفاده از سفیدآب کاری است که از گذشته باب بوده است. برای تغذیه و احساس آرامش بیشتر پوست به سراغ اسکراب بدن و اسکراب پا بروید.

یکی دیگر از نکات مهم این است که در استفاده از اسکراب‌ها و به طور کلی لایه بردارها زیاده‌روی نکنید. با توجه به نوع پوست شما استفاده از اسکراب لایه بردار بدن و صورت متفاوت است. ولی به طور کلی بیش از یک تا دو بار در هفته برای پوست خشک تا پوست چرب نباید از اسکراب استفاده کرد. چرا که باعث نازک شدن پوست و التهاب آن می‌شود. پس بهتر است بگوییم اسکراب روزانه ممنوع است؛ باید اجازه بدهید تا سلول‌های جدید جایگزین شوند تا بتوانید سلول‌های مرده را از روی پوست جمع کنید! فراموش نکنید که بعد از اسکراب پوست حتماً نیاز به ضد آفتاب و کرم مرطوب‌کننده دارد. به یاد داشته باشید که بعد از وکس، اپیلاسیون، شیو و به طور کلی اصلاح موهای زائد، از اسکراب استفاده نکنید. در این مواقع پوست حساس شده است.

مشاهده همه ی 2 نظر
Miss Yahda
مهربونمهربون
Miss Yahda

جوش های پوستی جوش زدن‌(آکنه) یا به دلیل

جوش های پوستی جوش زدن‌(آکنه) یا به دلیل

جوش های پوستی

جوش زدن‌(آکنه) یا به دلیل افزایش تولید چربی توسط غدد چربی پوست است یا به علت كاهش تخلیه ی غدد چربی و در نتیجه تجمع چربی و فولیكول‌هاست و از نظر علمی هیچ ارتباطی با تغذیه ی افراد ندارد. در بررسی‌های به عمل آمده بر روی دو هزار بیمار مبتلا به آكنه اثبات شده كه جوش زدن ارتباطی با تغذیه و مصرفشیرینی‌ و شكلات ندارد.

شایع‌ترین بلای پوستی كه هر كس با آن آشناست، جوش یا آكنه است. آكنه معمولاً در دختران نسبت به پسران در سنین پایین‌تری بروز می ‌كند، ولی علائم‌ ظاهری آن در پسران شدیدتر است.

آكنه اغلب مربوط به دوران بلوغ است، ولی گاهی برخی افراد در سراسر زندگی با آن درگیرند. جوش‌ها اغلب در صورت دیده می ‌شوند.

اول باید انواع آكنه را بشناسیم تا بدانیم هر كدام از جوش‌هایمان از چه نوعی است:

- كومدون (جوش ریزی كه به صورت سرسیاه یا سر سفید دیده می‌ شود)

- پاپول (جوش‌های برجسته و قرمز رنگ)

- پاسچول (جوش‌های چركی)

- ناجول و كیست (جوش‌های بزرگ دارای عمق و پر از ماده)

علت به وجود آمدن جوش، بسته شدن دهانه ی غدد چربی است كه این امر می ‌تواند ارثی باشد یا به هم خوردن تعادل هورمونی بدن علت آن باشد و یا مثلاً در اثر تغذیه ی غلط روند كراتینی شدن پوست دچار اختلال شده باشد. به هر حال به هر طریقی كه این منافذ بسته شده باشند، نتیجه ی آن بروز آكنه است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
Miss Yahda
مهربونمهربون
Miss Yahda

هرچه بیشتر در مقابل نور خورشید باشید شاهد لکه‌های پوستی بیشتری

هرچه بیشتر در مقابل نور خورشید باشید شاهد لکه‌های پوستی بیشتری

هرچه بیشتر در مقابل نور خورشید باشید شاهد لکه‌های پوستی بیشتری خواهید بود‎90 درصد از پیری پوست بر اثر نور خورشید ایجاد می‌شود. افرادی که روزانه از ضدافتاب با حداقل اس پی اف 30 استفاده می‌کنند 24 درصد کمتر در خطر پیری پوست هستند.آیا می‌دانید اگر در معرض امواج خطرناک خورشید قرار داشته باشید چه بر سر شما و پوستتان خواهد آمد؟خال‌های جدیدی خواهید دید

هرچه بیشتر پوست شما مقابل نور خورشید قرار داشته باشید شاهد لکه‌های پوستی بیشتری خواهید بود. سلول‌های ملانین در پوست باعث تیره شدن پوست ما در زمان مواجه با امواج خورشید خواهند شد. اگر این سلول‌ها در یک جا انبوه شوند خال‌های جدیدی ایجاد خواهند شد. افرادی که رنگ پوستشان روشن است بیشتر در خطر کک‌ومک و خال‌ها خواهند بود.دچار سوختگی می‌شوید

اولین نشانه‌ی آسیب نور خورشید برنزه شدن پوست است. سپس آفتاب‌سوختگی ایجاد خواهد شد. آفتاب‌سوختگی شامل سوختگی‌هایی روی سطح پوست است که نتیجه‌ی آن آشکار شدن نقاطی قرمز و خارش‌دار روی سطح پوست می‌باشد. بر اساس شدت سوختگی ممکن است شاهد تاول‌های پوستی نیز باشید. اگر هر بار که مقابل نور خورشید هستید دچار آفتاب‌سوختگی می‌شوید باید شروع به استفاده از ضد آفتاب کنید.نحوه استفاده از ضد آفتاب

نود درصد از پیری پوست بر اثر نور خورشید ایجاد می‌شود‎مسن‌تر دیده می‌شوید

90 درصد از پیری پوست بر اثر نور خورشید ایجاد می‌شود. افرادی که روزانه از ضدافتاب با حداقل spf 30 استفاده می‌کنند 24 درصد کمتر در خطر پیری پوست هستند. اگر می‌خواهید زیبایی و درخشش پوست خود را حفظ کنید باید روی استفاده از ضدآفتاب مقداری هزینه کرده و آن را مرتباً در طول روز تجدید نمایید.خودتان را در خطر قرار می‌دهید

هر زمان که بدون داشتن ضدآفتاب یا یک محافظ مقابل نور خورشید باشید خود را در خطر قرار داده‌اید و نباید این موضوع را نادیده بگیرید. حتی کمی آفتاب‌سوختگی در طول زندگی خطر ابتلا به سرطان را زیاد خواهد کرد. بنابراین هیچ‌وقت بدون داشتن ضدآفتاب مقابل نور خورشید نمانید.چگونه ضدآفتاب بزنیم

حالا که آماده‌اید ضدآفتاب را در زندگی روزانه‌ی خود بگنجانید باید با استفاده‌ی صحیح بیشترین بهره را ببرید. در ابتدا کرمی خوب تهیه کنید. همیشه ضدآفتاب را در دسترس داشته و آن را بخشی از روال صبحگاهی خود برای آماده شدن کنید. صورتتان را بشویید، دندان‌ها را مسواک بزنید و از ضدآفتاب استفاده کنید. بهتر است از ضدآفتاب های دارای SPF مناسب خریداری نمایید.ضدآفتاب شما باید از هردو اشعه‌های UVA و UVB محافظت کند. SPF آن باید حداقل 30 باشد. یک بطری کوچک از ضدآفتاب را در جایی قرار دهید که ممکن است به آن نیاز پیدا کنید مثلاً داخل ماشین، کیف‌دستی یا کشوی میز اداره. هیچ‌وقت بدون ضدآفتاب جلوی نور خورشید نروید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
Miss Yahda
مهربونمهربون
Miss Yahda

ادامه . لکه های حاملگی: این لکه ها،کم رنگ و

ادامه ....
لکه های حاملگی: این لکه ها،کم رنگ و روشن هستند، اما به رنگ قهوه به همراه خامه، که عمدتا بر روی صورت ظاهر می شوند ، اگر از کرم ضد آفتاب استفاده نکنید، احتمال بیشتری برای ظاهر شدن این لک ها وجود دارد. آنها، حاصل تغییرات هورمونی بزرگی هستند که بدن شما هنگام بارداری دارد.

لکه های حاملگی

لکه های قهوه ای در بارداری به علت تغییرات هورمونی ایجاد می شود
لک های یائسگی: ممکن است از طریق مصرف قرص های ضد بارداری که باعث تغییرات هورمونی می شوند، نیز پدید آیند.

خال: آنها نقاط ریز، تیره ای هستند که می توانند در هر قسمت از بدن ظاهر شوند و در تمام اشکال و اندازه ها وجود دارند.اگر خال دارید و تغییری در شکل، رنگ یا اندازه آن دیدید، حتما با پزشک خود صحبت کنید.

کک و مک: آنها عمدتا در صورت هایی با پوست روشن و با آمادگی ژنتیکی ظاهر می شوند ؛ به طور کلی، آنها هیچ مشکلی برای سلامتی ندارند.شما ممکن است آنها را در صورت، بازوها، گردن و کمر خود ببینید.

مشاهده همه ی 1 نظر
Miss Yahda
مهربونمهربون
Miss Yahda

لکه های پوستی، نواحی پر رنگدانه ای هستند که به طور

لکه های پوستی، نواحی پر رنگدانه ای هستند که به طور

لکه های پوستی، نواحی پر رنگدانه ای هستند که به طور کلی هیچ مشکلی برای سلامتی ندارند آیا شما از لکه های پوستی رنج می برید؟برای درک اینکه بدانیم لکه های پوستی چه هستند و از کجا می آیند، در این بخش از سلامت پوست در نمناک ابتدا باید بدانیم پوست شما از چه نوعی است.لکه های پوستی

پوست، بزرگترین ارگان و عضو بدن است و بدن را کاملا پوشش می دهد و بسیاری از عملکردها را انجام می دهد.

لکه های پوستی

علت ایجاد و انواع لکه های پوستی
عملکرد های پوست
حفاظت از عفونت ها
تنظیم دمای بدن
ذخیره سازی آب
ذخیره سازی چربی ها
حفاظت از شما در مقابل گرما و نور
یک عضو حسی است.
عملکرد پوست

حفاظت از عفونت ها و ذخیره سازی آب از وظایف پوست
عوامل تعیین کننده رنگ پوست
در تمام بدن شما، ویژگی پوست شما شامل رنگ، ضخامت و بافت متفاوت است ولی رنگ پوستتان چه چیزی به شما می دهد؟ رنگ پوست، یک ویژگی فیزیکی و ژنتیکی است و عوامل مختلفی در این باره دخالت دارند.

ملانین، مهمترین عامل یک رنگ تیره است و حضور آن عامل تعیین کننده رنگ پوست شماست.
هموگلوبین، جزء خون شماست و به پوست شما رنگ قرمز می دهد.
کاروتن، که به شما رنگدانه نارنجی می دهد.
در معرض اشعه ماوراء بنفش یا تابش خورشید قرار داشتن.
مصرف داروهای خاص.
عوامل تعیین کننده رنگ پوست

ملانین در بدن یک عامل تعیین کننده رنگ پوست
لکه های پوستی از کجا می آیند؟
پوست شما مستعد به لکه هایی است که انواع مختلفی دارند، شکل ها و مکان ها ، اکثریت لکه ها بی ضرر هستند و خود به خود از بین می روند، اما خوب است بدانیم که از کجا می آیند.ملانین ،مسئول رنگدانه ای و رنگ دادن به پوست شماست. توسط ملانوسیت ها تولید می شوند، سلول هایی است که در لایه اپیدرم پوست وجود دارند، لایه بالای پوست، و عملکرد رنگدانه ای و رنگ دهی دارد. ملانین در میان سلول های دیگر وجود دارد، با ظاهری یکنواخت. این توزیع ملانوسیت ها می تواند، باعث ایجاد گروه های خوش خیم مانند :خال، کک و مک، لکه های پیری شود ، از دست دادن رنگدانه، باعث ایجاد لکه های سفیدی، به نام هایپوپیگمنتیشن می شود.

شایع ترین انواع لکه های پوستی
لکه های سفید و یا هایپوپیگمنتیشن

لکه های سفید می توانند، ریشه های مختلفی داشته باشند مانند تروما، سوختگی، یا تاول.

صدماتی که ملانین را از بین می برد:عدم تعادل مادرزادی، مانند ویتیلیگو یا آلبینیسم.

لکه های پوستی مادرزادی

لکه های سفید شایع ترین نوع لکه های پوستی
ویتیلیگو

می تواند با نقاط کم رنگ بر روی پوست شما ظاهر شوند که بعد از گذشت زمان به تمام بدن شما گسترش می یابد. ظاهر ناخوشایند زیبایی شناختی آن می تواند باعث ایجاد مشکلات روحی در فردی شود که به آن مبتلاست. التهاب پوست یا عفونت که سبب آسیب به ملانین ها می شود برای مثال، این مورد مربوط به درماتیت سائبوری می باشد.

با گذشت سن و پیری

بعد از 40 سالگی، لکه های قهوه ای ظاهر می شود دلیلش مشخص نیست، اما معتقد هستند که به علت در معرض تابش آفتاب بودن در طول سالهای زیاد ایجاد می شوند.

لکه های پیری

لکه های پیری با بالا رفتن سن ظاهر می شوند
لکه های قرمز

ماه گرفتگی. این نشانه ها از زمان تولد شما ایجاد می شوند، که به دلیل عروق خونی غیرطبیعی پوست شما می باشد.

آکنه

آنها عمدتا به صورت جوش بر روی صورت شما ظاهر می شوند ، آنها را بیشتر در نوجوانان مشاهده میکنید.

آنژیوم یا پاپول

آنها رگهای خونی ای هستند که با هم ترکیب می شوند و یک برامدگی را شکل می دهند ، آنها می توانند در لایه بیرونی پوست یا عمیق تر آن ،شکل بگیرند.

لکه های پوستی قرمز

یکی از انواع لکه های پوستی آنژیوم یا پاپول
واکنش آلرژیکی

این اتفاق می تواند به علت آلرژی های مختلفی مانند غذا، آرایش، داروها و غیره ایجاد شوند.

پتشیا

آنها از رگ های خونی ریزی که زیر پوست شما پاره می شوند، تشکیل می شوند و مانند لکه های قرمز رنگ ظاهر می شوند.

گرمازدگی

در مکان های گرم، عرق در زیر منافذ به دام می افتند و لکه های قرمز کوچکی ظاهر می شود.

بیماری ها

مشکلات جدی وجود دارند که سبب قرمزی پوست می شود، مانند آبله مرغی، لوپوس، کبودی یا سیفلیس.

لکه های تیره

این لکه ها تیره تر هستند و حاوی مقدار بالاتری ملانین نسبت به بقیه پوست می باشد به طور کلی، آنها برای سلامتی شما مضر نیستند و تنها بر روی ظاهر انسان تاثیر می گذارند، البته بسته به جایی که وجود دارند و بزرگی آنها. شما ممکن است با بعضی ها از این لک ها متولد شوید، هرچند که بعضی افراد دیگر این لکه ها را در طول زمان بدست می آورند.

لکه های تیره

ظاهر شدن لکه های تیره حاوی مقدار بالای ملانین
انواع اصلی لکه های پوستی پرکروماتیک
ماه گرفتگی: آنها ژنتیکی و کاملا بی ضرر هستند.

لکه های پیری: آنها با بالا رفتن سن در قسمت هایی از پوست که بیشتر در معرض آفتاب قرار می گیرند ظاهر می شوند، مانند صورت، ساعد و دستها ، این لک ها خطرناک نیستند.

لکه های حاملگی: این لکه ها،کم رنگ و روشن هستند، اما به رنگ قهوه به همراه خامه، که عمدتا بر روی صورت ظاهر می شوند ، اگر از کرم ضد آفتاب استفاده نکنید، احتمال بیشتری برای ظاهر شدن این لک ها وجود دارد. آنها، حاصل تغییرات هورمونی بزرگی هستند که بدن شما هنگام بارداری دارد.

لکه های حاملگی

لکه های قهوه ا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
Miss Yahda
مهربونمهربون
Miss Yahda

افراد دارای پوست صورت خشک باید بیشتر از پوست خود مراقبت

افراد دارای پوست صورت خشک باید بیشتر از پوست خود مراقبت

افراد دارای پوست صورت خشک باید بیشتر از پوست خود مراقبت کنند زیرا در معرض خطر چین و چروک می باشند.

پوست های صورت خشک چه ویژگی دارند؟

این پوست ها دچار کم ابی هستند و رطوبت خود را از دست داده اند. و چربی کافی برای محافظت از خود را ندارند.

علت خشکی پوست صورت:

- غدد چربی به مقدار کافی پوست صورت را چرب نمی کنند.
- حضور در اب و هوای خشک
- زمینه های ژنتیکی
- داشتن یک رژیم غذایی ناسالم
- کمبود ویتامین های A,Zn,E
- قرار گرفتن در معرض افتاب
- استفاده از وسایل ارایشی بهداشتی نامناسب
- کم کاری تیروئید
- بیماری دیابت
- مصرف بعضی داروها مثل دیورتیک ها، ضد اسپاسم ها، آنتی هیستامین ها

چرا در زمستان پوست صورت خشک می شود؟

استفاده از وسایل گرمایشی باعث کاهش رطوبت هوا می شود که این خود می تواند باعث خشکی پوست صورت شود. علاوه بر این تعریق در زمستان کاهش می یابد که خود می تواند باعث خشک تر شدن پوست صورت شود.

چیکار کنیم که پوست صورت ما خشک نشه؟

- پوست صورت خود را خیلی نشویید.
- از مرطوب کننده های پوست صورت استفاده کنید.
- از شوینده های قوی برای شستن پوست صورت خود استفاده نکنید.
- شوینده های حاوی مواد قلیایی را کمتر استفاده کنید.
- از شامپوی بچه برای شستن پوست صورت خود استفاده کنید.
- خیلی از لیف و صابون برای شستن پوست صورت خود استفاده نکنید.

استفاده از ضد آفتاب در تابستان ضرورت دارد

- حتی در زمستان از ضد آفتاب استفاده کنید.
- مصرف ضد آفتاب تهنا محدود به زمستان نمی باشد.
- ضد افتاب مناسب پوست خود خریداری کنید.

چه مواد غذایی به بهبود خشکی پوست صورت کمک می کند؟

- حتما آب بیشتری در طی روز بنوشید.
- میوه و سبزی کافی استفاده کنید.( روزی ۳-۴ واحد میوه و ۴-۵ واحد سبزی)
- از دانه های روغنی که منبع خوبی از اسیدهای چرب هستند استفاده کنید البته در مصرف ان ها زیاده روی نکنید زیرا باعث افزایش وزن می شوند.

آیا لباس های پشمی می تواند در ابتلا به خشکی پوست صورت موثر باشند؟

این لباس ها می تواند برای افرادی که پوست خشکی دارند ایجاد اگزماهای پوستی کند بنابراین حتما باید زیر آن ها از لباس های نخی استفاده کنند.

مشاهده همه ی 7 نظر