لحظه  بروز رسانی 
کافه ترجمه
کافه ترجمه

ترجمه تخصصی کشاورزی ترجمه تخصصی مهندسی کشاورزی از زمینه های بسیار

 لینک
ترجمه تخصصی کشاورزی ترجمه تخصصی مهندسی کشاورزی از زمینه های بسیار

ترجمه تخصصی کشاورزی ترجمه تخصصی مهندسی کشاورزی از زمینه های بسیار مشکل در امر ترجمه می باشد یک مترجم برای اینکه بتواند ترجمه متون کشاورزی را به خوبی انجام بدهد باید توانایی های خاص و آشنایی با کلمات تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی و چند رشته دیگر از جمله آشنایی با کلمات تخصصی مکانیک، خاک و… داشته باشد .
برای اینکه درک کنیم ترجمه تخصصی کشاورزی چه ویژگی هایی دارد و یک مترجم تخصصی در این رشته با چه موانع و چالش هایی روبرو می شود باید این رشته را خوب بشناسیم . ترجمه تخصصی کشاورزی از گستردگی زیادی برخوردار می باشد مترجم باید از دانش تخصصی و بالایی در زمینه کشاورزی برخوردار باشد.
ایران با وجود 37 میلیون هکتار اراضی زیر کشت، 18 تا 100 میلیارد متر مکعب منابع آبی قابل استفاده و گسترش و تنوع آب و هوایی در 14 اقلیم گوناگون، پتانسیل بسیار خوبی در بخش کشاورزی دارد. برای توسعه این بخش مهم، باید از کشاورزی سنتی فاصله گرفت و با بکارگیری از دانش کشاورزی، به کشاورزی مکانیزه نزدیک شد. دانش و تخصصی که در گرایش‌های مختلف مهندسی کشاورزی آموزش داده می‌شود.

این رشته در سه گرایش آب، اقتصاد کشاورزی و ماشین‌های کشاورزی دایر می باشدو دانشجویان در حال تحصیل می باشند
گرایش آب‌:
هدف‌ این‌ رشته‌ استفاده‌ از آب‌ در کشاورزی‌ است‌. بنابراین‌ یک‌ مهندس‌ آب باید با آب‌ و ویژگی‌های‌ آن‌، طریقه‌ استحصال‌ آب‌، طریقه‌ انتقال‌ آب‌ به‌ محل‌ مصرف‌ و طریقه‌ مصرف‌ آب‌ آشنا باشد و برای‌ تسلط‌ به‌ موارد فوق‌ لازم‌ است‌ که‌ از دانش‌های‌ دیگری‌ از قبیل‌ زمین‌شناسی‌، هواشناسی‌، خاک‌شناسی‌، گیاه‌شناسی‌، طراحی‌ و ساخت‌ تأسیسات‌ آبی‌ و مکانیزم‌ مصرف‌ آب‌ توسط‌ خاک‌ و گیاه‌ اطلاع‌ داشته‌ باشد. به‌ عبارت‌ دیگر این گرایش ‌، علم‌ آب‌ و خاک‌ است‌
دروس‌ مشترک‌ در‌ گرایش‌های‌ آب‌، اقتصاد کشاورزی‌ و ماشین‌های‌ کشاورزی‌:
ریاضیات‌ عمومی‌ ، فیزیک‌ عمومی‌ ، شیمی‌ عمومی‌ ، آمار و احتمالات‌ ، برنامه‌نویسی‌ کامپیوتر، هواشناسی‌، آبیاری‌ عمومی‌ ، اقتصاد کشاورزی‌ ، خاک‌شناسی‌ عمومی‌ ، زراعت‌ عمومی، مسّاحی‌ و نقشه‌برداری‌ ، باغبانی‌ عمومی‌ ، عملیات‌ کشاورزی‌، زراعت‌ غلات‌ ، آشنایی‌ با کامپیوتر.
دروس‌ تخصصی‌ مهندسی‌ کشاورزی‌ ـ آب :
استاتیک‌، مقاومت‌ مصالح‌ ، هیدرولیک‌ ، نقشه‌برداری‌ ، طراحی‌ سیستم‌های‌ آبیاری‌ ، اصول‌ زهکشی‌ ، هیدرولوژی‌ آب‌های‌ سطحی‌ ، آب‌های‌ زیرزمینی‌، مهندسی‌ زهکشی‌ ، پمپاژ و ایستگاه‌های‌ پمپاژ، تأمین‌ آب‌ شرب‌ روستاها، مصالح‌ و روش‌های‌ ساختمانی‌، هیدرولیک‌ انهار، طراحی‌ ساختمان‌های‌ انتقال‌ آب‌، حفاظت‌ آب‌ و خاک‌ ، اقتصاد مهندسی‌.
گرایش اقتصاد کشاورزی:

مهندسی‌ اقتصاد کشاورزی‌، قوانین‌ کلان‌ اقتصاد را در بخش‌ کشاورزی‌ پیاده‌ می‌کند تا بتوان‌ از امکانات‌ و منابع‌ موجود بهترین‌ استفاده‌ را برد و بیشترین‌ سود را به‌ دست‌ آورد. در این‌ علم‌ مسائل‌ اقتصادی‌ در بخش‌ کشاورزی‌ اعمال‌ می‌شود تا با استفاده‌ از منابع‌ موجود اعم‌ از زمین‌، آب‌، کود، بذر، نیروی‌ انسانی‌ و سرمایه‌ حداکثر محصول‌ و حداکثر سود به‌ دست‌ آید. این‌ رشته‌ تلاش‌ می‌کند از یک‌ سو فعالیت‌ کشاورزان‌ و مدیران‌ واحدهای‌ کشاورزی‌ را بهینه‌ کند و از سوی‌ دیگر در بهبود برنامه‌ریزی‌ سیاستمداران‌ و مدیران‌ دولتی‌ در بخش‌ کشاورزی‌ نقش‌ داشته‌ باشد
دروس‌ تخصصی‌ مهندسی‌ اقتصاد کشاورزی :
بازاریابی‌ محصولات‌ کشاورزی‌ ، اقتصاد خرد، اقتصاد کلان‌، اقتصاد ریاضی‌، اقتصادسنجی‌ ، مدیریت‌ مزرعه‌ ، اقتصاد منابع‌ طبیعی‌ ، تهیه‌ و ارزیابی‌ طرح‌های‌ کشاورزی‌ ، روش‌ تحقیق‌ ، اقتصاد توسعه‌ و سیاست‌ کشاورزی‌، حسابداری‌، اقتصاد تولید.
گرایش‌ ماشین‌های‌ کشاورزی‌:
محاسبه ماشین‌های مورد نیاز برای یک مزرعه و نگهداری و رسیدگی به تعمیرات و برنامه‌ریزی برای زمان و نحوه کار ماشین‌های مورد نظر به وسیله فارغ‌التحصیل این رشته انجام می‌گیرد. به‌ عبارت‌ دیگر مهندسی‌ ماشین‌های‌ کشاورزی‌، کاربرد مهندسی‌ مکانیک‌ در کشاورزی‌ است‌ و هدف‌ آن‌ تربیت‌ کارشناسانی‌ است‌ که‌ بتوانند در زمینه‌های‌ کاربرد، نگهداری‌، تعمیر و ترویج‌ ماشین‌های‌ کشاورزی‌، برنامه‌ریزی‌ منطقه‌ای‌، مکانیزاسیون‌ کشاورزی‌ و مجری‌ و ارزیاب‌ پروژه‌های‌ عملیاتی‌ فعالیت‌ نمایند.
دروس‌ تخصصی :
استاتیک‌، مقاومت‌ مصالح‌، دینامیک‌، مکانیک‌ سیالات‌، ترمودینامیک‌، نقشه‌کشی‌ صنعتی‌، طراحی‌ اجزای‌ ماشین‌، مواد ساختمانی‌ ادوات‌ کشاورزی‌، تکنولوژی‌ موتور، شناخت‌ و کاربرد تراکتور، ماشین‌های‌ کشاورزی‌ ، برق‌ و الکتریسیته‌.

https://cafetarjome.com

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
کافه ترجمه
کافه ترجمه

ترجمه تخصصی روانشناسی رشته روانشناسی یکی از رشته های زیر

 لینک
ترجمه تخصصی روانشناسی رشته روانشناسی یکی از رشته های زیر

ترجمه تخصصی روانشناسی
رشته روانشناسی یکی از رشته های زیر مجموعه علوم انسانی می باشد. روانشناس به بررسی نحوه ادراک محیط توسط انسان از محیط خود و چگونگی رفتار ما در شرایط خاص می پردازد.
به دلیل اینکه این رشته دارای کلمات تخصصی و دارای واژگان علمی پیچیده می باشد ترجمه تخصصی روانشناسی(مقالات و کتاب ها) این رشته حتما باید توسط مترجمین تحصیلکرده روانشناسی انجام شود. مترجمین کافه ترجمه در رشته روانشناسی دارای تحصیلات تکمیلی رشته روانشناسی می باشند و این اطمینان خاطر را به شما می دهیم که کلیه ترجمه های تخصصی روانشناسی در کلیه گرایش ها دارای تحصیلات روانشناسی در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می باشند .
رشته روانشناسی و گرایش های آن:
روانشناسی

روانشناسی با در نظر گرفتن نیازهای طبیعی انسان و درك روح زمان ، به عنوان پرچمدار مطالعه پیچیدگی‎های بشر امروز است. در یک تعریف ساختار شکن از روان شناسی، «روان شناسی عبارت از کشف دروغهایی است که به خود می گوییم و همچنین تعیین حد و مرز راست هاست» در این تعریف انسان موجودی است که نخست باید خود را فتح کند. در نتیجه صداقت تمام عیار با خود پایه روان شناسی است. این تعریف روان شناسی را با خود شناسی پیوند می زند.

گرایشها

روانشناسی رشته نسبتا جدیدی است که هنوز مراحل تکاملی را می گذراند. با وجودی که انجمن روان شناسی آمریکا تا کنون 53 زمینه مختلف روانشناسی را شناسایی کرده است، اما به دلیل تنوع رفتارهای انسانی، زمینه های تازه به طور مستمر در حال پدید آمدن هستند.

به دلیل آنکه روانشناسی با موضوعات دیگری از قبیل زیست شناسی، فلسفه، انسان شناسی و جامعه شناسی نیز ارتباط دارد، شاخه های جدید پژوهشی و کاربردی به طور مستمر در حال شکل گیری است.

روانشناسی کودکان استثنایی:

شاخه‌ای از دانش روانشناسی است که به تعریف کلیه مسایل مربوط به کودکان استثنایی از گستره کودکان تیزهوش تا کودکان عقب مانده ذهنی، کودکان نابینا و کم بینا، کودکان ناشنوا و کم شنوا، کودکان دارای ناتوانی های تکلمی، و کودکان دارای ناتوانی های حرکتی و ذهنی، و تمامی امور و تعاریف مربوط به پیشگیری و شناخت و آموزش این کودکان می‌پردازد.

روانشناسی بالینی:

روانشناسی بالینی شاخه‌ای از روان‌شناسی است که به درک، پیش بینی و درمان نابهنجاری، ناتوانی و آشفتگی‌های شناختی، هیجانی، زیست شناختی، روان شناختی، اجتماعی و رفتاری کمک می‌کند و در گستره وسیعی از جمعیتهای در جستجوی درمان کاربرد دارد. نقش‌های شش گانه آن عبارت است از: ارزیابی و تشخیص، مداخله و درمان، مشاوره، آموزش و نظارت بر کار رواندرمانگر‌ها، پژوهش و مدیریت. غالب کارهای روانشناس بالینی در راستای درمان و تشخیص، آموزش و پژوهش است.

زیست روانشناسی:

زیست روان‌شناسی شاخه‌ای از روان‌شناسی است که به تحلیل چگونگی تاثیر مغز و انتقال دهنده‌های عصبی بر رفتارها، افکار و احساسات می‌پردازد. این رشته را می‌توان به صورت ترکیبی از روان‌شناسی پایه و علم اعصاب در نظر گرفت. این رشته با نام‌های دیگری چون روان‌شناسی زیست شناختی، روان‌شناسی فیزیولوژیک و علم اعصاب رفتاری نیز شناخته می‌شود. زیست روان‌شناسان به بررسی چگونگی تعامل فرایندهای زیست‌شناختی با هیجانات، شناخت‌ها و سایر فرایندهای ذهنی می‌پردازند. رشته زیست روان‌شناسی با رشته‌های دیگری چون روان‌شناسی تطبیقی و روان‌شناسی تکاملی ارتباط دارد.

روانشناسی رشد:

روانشناسی رشد شاخه‌ای از علم روان‌شناسی ‌است که به توصیف و تبیین تغییرات در طول زندگی فرد می‌پردازد و از رشته‌های مختلف زیست‌شناسی، جامعه‌شناسی، تعلیم و تربیت و پزشکی کمک می‌گیرد. اگر چه روان‌شناسی رشد به تمام مراحل زندگی انسان از تولد تا مرگ می‌پردازد، اما بر کودکی و نوجوانی تأکید دارد.

روانشناسی قانونی:

روانشناسی و پزشکی قانونی در مراحل رشد و تحول خود به اهداف یکدیگر نزدیک شده‌اند. در واقع هر دو رشته با مساله انحراف اجتماعی سر و کار دارند که موجب ایجاد امنیت در جامعه می‌شوند. روانشناسی قانونی به بررسی علل رفتار فردی و تغییر این رفتارها در حیطه قانون می‌پردازد و تلاش می‌کند رفتارهایی که از لحاظ قانونی نابهنجار بشمار می‌روند مورد بررسی و تفحص قرار دهد.

روانشناسی مدرسه:

روانشناسان مدرسه در داخل سیستم آموزشی کار می‌کنند و به دانش‌آموزان در زمینه‌های هیجانی، اجتماعی و تحصیلی کمک می‌کنند. هدف روان‌شناسی مدرسه، همکاری با اولیاء، معلمان و دانش‌آموزان در جهت ایجاد یک محیط آموزشی سالم با تمرکز بر نیازهای دانش‌آموزان است.

روان‌شناسی مدرسه یک حرفه ی نسبتاً جدید است. انجمن ملی روان‌شناسی مدرسه (NASP) در آمریکا در سال 1968 تأسیس شد و این رشته به طور رسمی به عنوان یک تخصص دکتری توسط انجمن روان‌شناسی آمریکا (APA) شناخته شد. در سال 2002، روان‌شناسی مدرسه یکی از 10 حرفه پرطرفدار در آمریکا بوده و تقاضا برای روان‌شناسان مدرسه همچنان رو به افزایش است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
کافه ترجمه
کافه ترجمه

کافه ترجمه سامانه آنلاین ثبت سفارش ترجمه

 لینک
کافه ترجمه در پیامرسان های داخلی

کافه ترجمه
سامانه آنلاین ثبت سفارش ترجمه
با توجه به فیلتر شدن تلگرام می توانید به جز ثبت سفارش از طریق خود وب سایت و یا تلگرام و واتش آپ سفارشات خود را از طریق پیام رسان های داخلی نیز ثبت نمایید
ارتباط با کافه ترجمه در پیام رسان سروش cafetarjome@
ارتباط با کافه ترجمه در پیام رسان ایتا cafetarjome@
ارتباط با کافه ترجمه در پیام رسان بله cafetarjome@

تلفن دفتر: 28424383-021
همراه: 09192644383

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
کافه ترجمه
کافه ترجمه

مزایای خدمات کافه ترجمه کافه ترجمه سامانه آنلاین

 لینک
مزایای خدمات کافه ترجمه

مزایای خدمات کافه ترجمه
کافه ترجمه
سامانه آنلاین ثبت سفارش ترجمه
مزایای خدمات ترجمه کافه ترجمه
ترجمه تخصصی توسط مترجمین حرفه ای
تایپ رایگان ترجمه(در قالب فایل ورد)
ضمانت 30 روزه کیفیت ترجمه
پشتیبانی 24 ساعته
ثبت سفارش آنلاین
ثبت نام ساده
https://cafetarjome.com

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
کافه ترجمه
کافه ترجمه

ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی کلیه زمینه ها دانشگاهی ترجمه تخصصی انگلیسی

ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی کلیه زمینه ها دانشگاهی ترجمه تخصصی انگلیسی

ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی کلیه زمینه ها دانشگاهی 
ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی کلیه زمینه های دانشگاهی 
فقط کافیست ثبت نام نمایید و از خدمات ترجمه و تایپ خود بهرمند شوید 
null

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
کافه ترجمه
کافه ترجمه

طراحی جدید سایت کافه ترجمه  طراحی بروز +خدمات نوین +کاربری راحت موسسه

 لینک

طراحی جدید سایت کافه ترجمه 

طراحی بروز +خدمات نوین +کاربری راحت 
موسسه کافه ترجمه با استخدام برترین مترجمین و تایپیست های حرفه ای آماده ارایه خدمات ترجمه و تایپ بصورت تخصصی می باشد 
ثبت سفارش و پشتیبانی بصورت آنلاین و 24 ساعته 
گارانتی 30 روزه خدمات ترجمه 
تلفن موسسه : 28424383- 021 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
کافه ترجمه
کافه ترجمه

کافه ترجمه www.cafetarjome.com My heart is made

 لینک

کافه ترجمه

www.cafetarjome.com


My heart is made 2 luv u, my lips are made 2 kis u, my eyes r made 2 c u, my

hands r made 2 hold u, evry part of me wants u, bcoz i was made just 4 u!!

قلبم برای دوست داشتن تو ، لبام برای بوسیدن تو ، چشام برای دیدن تو و دستام برای نگه داشتن تو بوجود اومدن؛ چون من فقط بخاطر تو ساخته شدم!!!!


مشاهده همه ی 4 نظر
کافه ترجمه
کافه ترجمه

کافه ترجمهwww.cafetarjome.com  love my EYES when u look into them, I

 لینک

love my EYES when u look into them,

I love my NAME when u say it,

I love my HEART when u love it,

I love my LIFE when u are in it.

چشامو وقتی تو بهشون نگاه میکنی دوست دارم،

اسممو وقتی دوست دارم که تو صداش میکنی،

قلبمو وقتی دوست دارم که تو دوسش داشته باشی،

زندگیم رو وقتی دوست دارم که تو توش هستی.....

مشاهده همه ی 2 نظر
کافه ترجمه
کافه ترجمه

ترجمه دانشجوییکافه ترجمه بهترین گزینه برای شما دانشجوی عزیز می باشد زیرا

 لینک

ترجمه دانشجویی

کافه ترجمه بهترین گزینه برای شما دانشجوی عزیز می باشد زیرا ما در کافه ترجمه شرایطی فراهم نموده ایم که بتوانیم خدماتی ارزان و با کیفیت به شما دانشجوی عزیز ارایه بدهیم ، حتی ما در کافه ترجمه برای شما کوپن تخفیف دایمی در نظر گرفته ایم که می توانید در کل دوران دانشجویی خود و حتی پس از آن استفاده نمایید . 
فقط کافیست ثبت نام کنید 

09192644383 
09361448100

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید