پلیس فتا
آروم و عادیآروم و عادی
پلیس فتا

کاربران گرامی سلام عزیزانی از ما درخواست می کردند که

 لینک

کاربران گرامی سلام
عزیزانی از ما درخواست می کردند که کانال رسمی خود را در تلگرام معرفی کنیم باید بعرض برسانیم ما کانال رسمی در تلگرام نداریم اما تعدادی از کارشناسان فضای مجازی که از همیاران این پلیس می باشند کانال نگهبانان سایبری را راه اندازی کردند که شما دوستان می توانید از آن طریق از اخبار و محتواهای پلیس فتا در جریان باشید. لازم بذکر است که گزارشات خود را به کانال مذکور ارسال نکنید و کما فی السابق اینگونه موارد را در وب سایت پلیس فتا می توانید مطرح نمائید.
لینک کانال https://t.me/negahbanan_it
لطفا کانال را به سایر دوستان علاقمند به امنیت فضای مجازی مطرح نمائید.
با تشکر

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پلیس فتا
آروم و عادیآروم و عادی
پلیس فتا

شناسایی حفره خطرناک در Google Admin سرقت اطلاعات به این روش

شناسایی حفره خطرناک در Google Admin سرقت اطلاعات به این روش

شناسایی حفره خطرناک در Google Admin

سرقت اطلاعات به این روش به طور کاملا مخفیانه و نامحسوس رخ می دهد و لذا ممکن است طراحان برنامه ها به هیچ وجه متوجه آن نشوند.
 

شناسایی یک آسیب پذیری تازه در برنامه Google Admin برای اندروید موجب نگرانی شده است. این حفره به برنامه های مخرب و آلوده امکان می‌دهد تا اطلاعات لازم برای دسترسی به برخی حساب‌های گوگل را سرقت کنند.

 حساب های کاربری در معرض خطر موسوم به Google for Work هستند که توسط کاربران حرفه‌ای و برای طراحی و انتشار برنامه ها و سرویس های مختلف برای استفاده کاربران گوگل به کار گرفته می شوند.

یکی از ویژگی های مدل امنیتی اندروید این است که داده های حساس برنامه های همراه قابل اجرا برای تست از طریق فایل سیستم در دسترس نیست و برای تبادل این نوع داده ها باید از رابط های کاربری خاص استفاده کرد و موافقت طراحان هر برنامه به این منظور اجباری است.

اما بررسی های موسسه امنیتی MWR InfoSecurity در بریتانیا ثابت کرده که آسیب پذیری برنامه گوگل ادمین به برنامه های مخرب امکان می دهد تا به فایل ها و داده های حساس برنامه های مختلف دسترسی پیدا کنند. نقص مذکور مربوط به نحوه پردازش و لود آدرس های URL دریافتی از دیگر برنامه ها در داخل پنجره مرورگر ساده شده WebView است.

سرقت اطلاعات به این روش به طور کاملا مخفیانه و نامحسوس رخ می دهد و لذا ممکن است طراحان برنامه ها به هیچ وجه متوجه آن نشوند. با توجه به امکان دسترسی حساب های Gmail for Work از این طریق خطرات زیادی هزاران کاربر گوگل را تهدید می کند.

فارس به نقل از کامپیوترورلد،شرکت امنیتی کاشف این مشکل می گوید اواخر زمستان گذشته گوگل را از این موضوع مطلع کرده، اما هنوز اقدامی برای برطرف کردن آسیب پذیری مذکور به عمل نیامده است. خود گوگل هنوز در این زمینه موضع گیری نکرده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پلیس فتا
آروم و عادیآروم و عادی
پلیس فتا

راه حل عجیب برای بازگرداندن همسر به ادامه زندگیتهمی که تمامی

راه حل عجیب برای بازگرداندن همسر به ادامه زندگیتهمی که تمامی

راه حل عجیب برای بازگرداندن همسر به ادامه زندگی
تهمی که تمامی مشخصات همسرش را در سایت همسریابی بارگذاری کرده بود ادعا کرد فقط قصد برگشت زنم را داشتم. نفس نفس از پله های ساختمان پلیس فتا بالا می آید در حالی که به دنبال افسر نگهبان می گردد مدام زیر لب تکرار می کند: "خدایا چه کار کنم" افسر نگهبان متوجه زن مستأصل می شود، می گوید: خانم بفرمایید. زن انگار حامی پیدا کرده باشد، پاسخ می دهد: شکایت دارم، نمی دانم کدام از خدا بی خبر آبروی مرا به بازی گرفته، خواهش می کنم کمکم کنید. افسر نگهبان با هدایت او به سمت اتاق کارشناسان پلیس فتا از او می خواهد شکایتش را مطرح کند. زن هم بدون معطلی می گوید: برایم پاپوش درست کردند.
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : کارشناس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان جنوبی با بررسی شکایت خانم 21 ساله از او پرسید به کسی مظنون هستی؟ او جواب داد نه من با کسی مشکل ندارم فقط به این بی آبرویی خاتمه بدهید.
استرس تمام وجودش را گرفته بود گویی قصد نشستن روی صندلی نداشت و مدام راه می رفت و زیر لب جملاتی می گفت.
کارشناس فتا با تشکیل پرونده و روند اداری این قول را به متهم داد که در اسرع وقت عامل یا عاملین این پرونده مشخص می شوند.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی به خبرنگار ما گفت: با پیگیری کارشناسان فتا کمتر از 3 روز عامل انتشار مشخصات شاکی در سایت همسریابی دستگیر شد .
سرهنگ"سید غلامرضا حسینی" موضوع را این گونه تشریح کرد که براساس گفته های شاکی مدتی تماس هایی با او گرفته می شده که از او درخواست های غیر اخلاقی داشتند.
شاکی در طرح شکایتش به پلیس فتا ادامه داد برای خودم جای سوال شده بود، در یکی از تماس ها از فرد تماس گیرنده پرسیدم مشخصات فردی و شماره من را از کجا آوردی؟ او در جوابم گفت: خودتان در سایت همسریابی گذاشته اید! وقتی به سایت مربوط مراجعه کردم با مشاهده آنچه می دیدم دیگر چشم هایم به تاریکی می رفت زیرا سخنان رکیکی را به من نسبت داده بودند.
رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی با اشاره به این که شاکی وقتی با متهم روبه رو شد زوایایی پنهان از پرونده برملا شد. در این دیدار مشخص شد متهم همسر شاکی بوده که مدتی در کش و قوس طلاق در مراجع قضائی بودند.
در بازجویی ها مشخص شد چون شاکی قصد جدایی از همسرش را داشته، او هم برای این که انتقام بگیرد به یکی از سایت های همسریابی مراجعه و با ایجاد صفحه به اسم شاکی (همسرش) تمام مشخصات فردی او را به همراه شماره تلفن ثبت کرده است.
به گفته سرهنگ"حسینی"، متهم در روند بازجویی به صورت مستمر عنوان داشته قصد برگشت همسرم را داشتم و از کار خود سخت پشیمانم.
لازم به ذکر است با تکمیل پرونده متهم به مراجع قضائی معرفی شد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پلیس فتا
آروم و عادیآروم و عادی
پلیس فتا

مسابقه پیامکی ترفندی برای کسب در آمدهای کلانسرپرست اداره تشخیص جرائم

مسابقه پیامکی ترفندی برای کسب در آمدهای کلانسرپرست اداره تشخیص جرائم

مسابقه پیامکی ترفندی برای کسب در آمدهای کلان

سرپرست اداره تشخیص جرائم اینترنتی پلیس فتا ناجا: با بیان اینکه در حال حاضر شاهد افزایش مسابقات پیامکی هستیم، گفت: این مسابقات در قالب سؤال و جواب برگزار می‌گردد. روال کار در این گونه مسابقات بدین گونه است که افراد با جواب دادن به سؤالی که اصولاً خیلی آسان طرح می‌شود وارد مرحلۀ قرعه کشی مسابقه می‌ شوند.

به عنوان مثال در برخی از این مسابقات شما باید به چندین سوال جواب دهید که هزینه هر پیامک حداقل 1000 ریال است.
سرگرد کیانی ادامه داد: گردانندگان این مسابقات با این ترفند سودهای کلانی می برند و در پایان شاید فقط یک جایزه ناچیز به یکی از شرکت کنندگان بدهند.
وی ادامه داد: اگر هزینۀ جوایزی که به برندگان مسابقات پیامکی اهدا می‌شود از محلی غیر از پول شرکت کنندگان در مسابقه باشد به نظر می‌رسد شرکت در این مسابقات مشکل شرعی نداشته باشد؛ اما طبق اخبار و آماری که در دست می‌باشد، معمولاً هزینه‌های جوایز، از محل هزینۀ پیامک ها تأمین می‌ شود که باعث عدم جواز شرکت در این مسابقات می ‌شود.
سرگرد حمید کیانی با اشاره به اینکه قربانیان این مسابقات بیشتر کودکان و نوجوانان هستند، گفت: به خانواده ها توصیه می کنم که به کودکان خود در این خصوص آموزش های لازم را بدهند. چرا که برخی از گردانندگان این مسابقات با تماس با کاربر با بیان اینکه شما برنده شده اید از کاربران شماره کارت و رمز کارت می خواهند که این امر همان کلاهبرداری پیامکی است.
وی تاکید کرد: خانواده ها حتما کنترل و نظارت لازم را در خصوص فرزندان خود داشته باشند تا در دام کلاهبردان سایبری نیفتند چرا که تبعات روانی این امر برای کودکان و نوجوانان بسیار زیاد است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پلیس فتا
آروم و عادیآروم و عادی
پلیس فتا

فریب پیج های جعلی بازیگران را نخورید گاهی در شبکه های اجتماعی

فریب پیج های جعلی بازیگران را نخورید گاهی در شبکه های اجتماعی

فریب پیج های جعلی بازیگران را نخورید 
گاهی در شبکه های اجتماعی با پیج هایی رو به رو می شویم که به نام افراد مشهور از جمله بازیگران سینما است اما باید بدانید بیشتر این پیج ها جعلی و با قصد سوءاستفاده ایجاد می شود.

گاه کلاهبرداران و سوءاستفاده کنندگان در شبکه های اجتماعی موبایل شناسه هایی با نام بازیگران سینمای ایران ایجاد کرده اند که با درج پست هایی به منظور کشف استعداد و چهره های جدید بازیگری و به بهانه گرفتن تست از خانم های جوان که خود نسبت به این تبلیغات پیام داده اند، اقدام می کنند.

افرادسوءاستفاده کننده پس از پرسیدن چند سئوال ازخانم ها و دختران جوان به جهت تایید کردن آن ها عکس هایی را با پوشش و بدون پوشش از آنان دریافت می کنند و پس از مدتی اقدام به سوءاستفاده از این افراد می کنند.

هر پیجی که در اینترنت می بینید حقیقت ندارد و گاهی به افراد کلاهبردار تعلق دارد بنابراین توصیه می کنیم به هیچ عنوان به این افراد اعتماد نکنید و تصاویر خود را برایشان ارسال نکنید و اگر با چنین موردی مواجه شدید از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir و یا با شماره تلفن های 0832182397 – 0832182429 تماس بگیرید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پلیس فتا
آروم و عادیآروم و عادی
پلیس فتا

مراقب web cam لپ تاپ خود باشیدپایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

مراقب web cam لپ تاپ خود باشیدپایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

مراقب web cam لپ تاپ خود باشید
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : به هنگام فعالیت در فضای مجازی مراقب باشید که دوربین لب تاپ شما خاموش باشد زیرا این احتمال وجود دارد که به طور هدفمند مورد حمله هکرها قرار گیرید.

با توجه به اینکه بیشتر کاربران فضای مجازی از سطح آگاهی کمی نسبت به خطرات هک اطلاعات از سوی افراد شیاد برخوردارند اما باید به این نکته آگاهی داشته باشند که امروزه دنیای اینترنت بستر مناسبی است برای کسانیکه مقاصد سوء و قصد خرابکاری در فضای مجازی را دارند .

کاربرانی که در محیط چت روم اقدام به چت با دوستان و افرادی که نمی‌‌ شناسند می‌‌کنند به این موضوع آگاهی ندارند که اطلاعات آنها توسط دیگران به سرقت می رود و بدون اینکه از خطرات این اتاق های روم اطلاع داشته باشند اقدام به ورود به محیط این نرم افزار ها می‌‌کنند ، غافل از آن که با انجام چند کلیک و انجام تنظیماتی ساده در روم ، وب کم باز شده و تصویر فرد مورد نظر مشاهده می‌‌ شود.
namaye.jpg

برای جلوگیری از بروز این مشکل یک راه ساده و امکان پذیر ، پوشاندن وب کم با یک تکه کاغذ یا چسب می باشد .

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پلیس فتا
آروم و عادیآروم و عادی
پلیس فتا

سیستمی که خودش را اصلاح می‌کند یکی از آرزوهای بشر از

سیستمی که خودش را اصلاح می‌کند یکی از آرزوهای بشر از

سیستمی که خودش را اصلاح می‌کند

یکی از آرزوهای بشر از ابتدای شکل‌گیری حوزه‌های برنامه‌نویسی و فناوری این بوده است که بتواند سیستمی را طراحی کند که خودش بتواند مشکلات و کمبودهای‌اش را برطرف کند. با این که بارها در فیلم‌ها و داستان‌های مختلف با انواع هوش‌های مصنوعی آشنا شده‌ایم که با بهبود وضعیت خود و ارتقای توانایی‌های‌شان وارد مرحله‌های تازه‌ای می‌شوند اما در واقعیت طراحی چنین برنامه‌ها و سیستم‌هایی تقریبا غیر قابل تصور است.
موضوع بعدی این است که بعد از نوشته شدن یک برنامه‌ی رایانه‌ای، تازه مشکلات جدیدی در کُدها و فایل‌های مختلف پیدا می‌شوند که به نظارت مستقیم برنامه‌نویس‌ها احتیاج دارند و در نتیجه وقت و هزینه‌ی زیادی صرف بهبود و تضمین کارایی‌شان می‌شود.
اما بعد از سال‌ها تحقیق و توسعه دانشمندان و محققان دانشگاه MIT موفق شده‌اند سیستمی را ابداع کنند که خودش باگ‌ها و مشکلات‌اش را حل می‌کند و قسمت‌های قدیمی و خراب را با کُدها و دستورهای جدید جایگزین می‌کند. این سیستم CodePhage نام دارد و حتی می‌تواند برای پیدا کردن راه حل، به برنامه‌های دیگر هم مراجعه کند و با مقایسه‌ی خودش و آن‌ها، تعدادی از دستورها و کدهای‌شان را قرض بگیرد. قطعا این سیستم در آینده‌ای نزدیک جای نظارت انسان‌ها و برنامه‌نویس‌ها را‌ خواهد گرفت و سیستم عامل‌هایی تولید خواهند شد که خودشان ارتقا پیدا می‌کنند و نقاط ضعف‌شان را برطرف می‌کنند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پلیس فتا
آروم و عادیآروم و عادی
پلیس فتا

سیستم عامل های به روزنشده، تهدیدی جدی برای رایانه ها پایگاه اطلاع

سیستم عامل های به روزنشده، تهدیدی جدی برای رایانه ها پایگاه اطلاع

سیستم عامل های به روزنشده، تهدیدی جدی برای رایانه ها 
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ"اصغر باقریان"با اعلام این گفت ،به تازگی آسیب‌پذیری هایی در نسخه‌های مختلف سیستم عامل ‌ویندوز شناسایی شده است که کار هکر‌ها را برای ورود غیر مجاز به سیستم های رایانه ای راحت می‌کند.

"باقریان"با بیان اینکه آپدیت‌هایی که هر از چند گاهی شرکت میکروسافت برای پشتیبانی از سیستم عامل ویندوز ارائه می دهد، می تواند در ازبین بردن این حفره های امنیتی بسیار مفید و موثر باشد افزود: برخی از کاربران از برزورسانی سیستم عامل رایانه خود غافل شده و در اثر همین کم توجهی دچار مشکلات بزرگی می‌شوند.

این مقام انتظامی ادامه داد:سرعت پایین اینترنت و هزینه بالا اینترنت یکی از عواملی است که رغبت کاربران برای بروز رسانی سیستم عامل رایانه های شخصی را کاهش می دهد.
رئیس پلیس فتا غرب استان تهران در پایان گفت:اما در هر صورت کاربران باید توجه داشته باشند که اگر سیستم عامل خود را بروز رسانی نکنند بیشتر از دیگران در معرض حمله هکرها خواهند بود چراکه اکثر کاربران از نسخه‌های کرک شده آنتی ویروس‌ها استفاده می‌کنند و این آنتی ویروس ها نیز هیچ تضمینی برای آلوده نشدن سیستم شما  ارائه نمی دهند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پلیس فتا
آروم و عادیآروم و عادی
پلیس فتا

وزیر کشور در همایش بین المللی جرایم سایبری در دنیای بهم

همایش بین المللی جرائم سایبری

وزیر کشور در همایش بین المللی جرایم سایبری در دنیای بهم پیوسته گفت: پلیس سایبری جمهوری اسلامی ایران با تلاش همه جانبه موفق شده ۹۰ درصد جرایم سایبری را کشف کند که این مهم موجب تقویت امنیت شهروندان شده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
پلیس فتا
آروم و عادیآروم و عادی
پلیس فتا

ویدئو: آشنایی با فیشینگ و راه‌های تشخیص آن

 لینک

ویدئو:
آشنایی با فیشینگ و راه‌های تشخیص آن

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید