لحظه  بروز رسانی 
داود
شیطونشیطون
داود

اخلاقی که او را محبوب کرد چیزی برای

اخلاقی که او را محبوب کرد چیزی برای

اخلاقی که او را محبوب کرد

چیزی برای او مهم نبود به جز رضایت خالق خودش خداوند متعال ٍ وَ رِضْوانٌ مِنَ اللَّهِ أَكْبَر (1)، عاشق ائمه اطهار علیهم‌السلام بود، مطالعه‌اش زیاد و بسیار مهربان وَ قُولُوا لِلنَّاسِ حُسْناً (2) و جدی بود، جدیت بسیار زیادی درراه‌ی که انتخاب کرده بود داشت و کوتاه نمی‌آمد، این چند نکته اخلاقی از ویژگی‌های خیلی مهم سردار سپهبد سلیمانی بود از زبان هم‌رزم ایشان حجةالاسلام رضایی.

او با این اخلاقی که داشت توانست محبت خودش را در دل افراد و نفرات ایران وارد کند که با شهادتش تمام ایران عزادار شد، با شهادت هم‌چین شخصیتی چهره واقعی و شیطانی دشمن مردم ایران نمامیان شد، وقتی شیطان بزرگ به یک نفر ایرانی رحم نکند پس 80 میلیون نفر در ایران هم برایش اهمیتی ندارد.

----------------

1-سوره مبارکه توبه، آیه 72.

2-سوره مبارکه بقره، آیه 83.

مشاهده همه ی 1 نظر
داود
شیطونشیطون
داود

سیاست و اخلاق سردار دل‌ها: اصلاً ادعایی نداشت که فلان

سیاست و اخلاق سردار دل‌ها: اصلاً ادعایی نداشت که فلان

سیاست و اخلاق سردار دل‌ها:
اصلاً ادعایی نداشت که فلان کار را انجام می‌دهیم یا فلان کار را وعده می‌دهیم بلکه امری که به عهده او بود را از هر راهی سعی می‌کرد انجام بدهد، برایش ریزودرشت بودن معنی نداشت ولی به‌پای مردم که می‌رسید خودش را ریز می‌دید، وقتی از او وعده می‌خواستند حرفی نمی‌زد و می‌گفت: يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ ما لا تَفْعَلُونَ (1)، ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، چرا چیزی می‌گویید که به آن عمل نمی‌کنید؟
اما وقتی حرف از نابودی داعش زد و وعده از بین بردن آن‌ها را داد همین امر تحقق پیدا کرد و به وقوع پیوست، این بود شخصیت سردار سلیمانی که ناجوانمردانه او را ترور کردند و به مقام والای شهادت دست پیدا کرد، ما در انقلاب و کشورمان هم‌چین شخصیت‌هایی را می‌خواهیم، کسی که در برابر دشمن بایستد نه آنکه قهقهه بزند و روی خوش‌نشان دهد.
----------------
1-سوره مبارکه صف، آیه 2

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
داود
شیطونشیطون
داود

تبدیل نظام طاغوتی به نظام اسلامی: اَلَّذینَ ءامَنوا یُقاتِلونَ فی

تبدیل نظام طاغوتی به نظام اسلامی: اَلَّذینَ ءامَنوا یُقاتِلونَ فی

تبدیل نظام طاغوتی به نظام اسلامی:
اَلَّذینَ ءامَنوا یُقاتِلونَ فی سَبیلِ اللهِ وَالَّذینَ کَفَروا یُقاتِلونَ فی سَبیلِ الطّاغوت (1)، ترجمه: کسانی که ایمان‌دارند، در راه خدا پیکار می‌کنند؛ و آن‌ها که کافرند، در راه طاغوت بت و افراد طغیانگر پس شما با یاران شیطان، پیکار کنید.
قرآن دو حکومت را از هم جدا نموده است: 1-حکومتی که احکام الهی را دنبال می‌کند و به دنبال نظام الهی است، 2-حکومتی که از غیر خداوند متعال پیروی می‌کند؛ هردوی این‌ها از هم جدا هستند و انقلاب اسلامی تلاش کرد تا حکومت طاغوتی را به حکومت احکام الهی و شبه‌اسلامی تبدیل کند.
نظامی که با تمام پستی‌وبلندی‌های روزگار دست‌وپنجه نرم کرد تا مردم را به سمت خداپرست بودن بکشاند. یکی از دست آورده‌ای مهم این انقلاب پیدایش حکومت اسلامی الهی است.
--------------------
1-سوره مبارکه النساء آیه ۷۶

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
داود
شیطونشیطون
داود

اعتماد به نفس ملی: دست آوردی دیگر از انقلاب اسلامی

اعتماد به نفس ملی: دست آوردی دیگر از انقلاب اسلامی

اعتماد به نفس ملی:
دست آوردی دیگر از انقلاب اسلامی با توجه به قدم نهادن در دهه پنجاه.
وَمَا أرْسَلْنَا مِن رَّسُولٍ إِلأ بِلِسَانِ قَوْمِهِ لِيُبَيِّنَ لَهُمْ (1)، ترجمه: خداوند متعال ارسال پيامبران و دعوت ديني را بر پای معجزه‌اي خارق‌العاده ننهاده است، بلکه آنان را با زبان عادي که با همان زبان با قومشان سخن مي‌گويند و گفت‌وگو مي‌کنند، بر ايشان گسيل داشته است تا با همان زبان محاوره عرفي مقاصد وحي را براي آنان بيان کنند.
پیامبری از همان قوم دست به عمل زد و امروزه دینی را می‌بینیم که جهانی شده و همه در تمام دنیا این دین را می‌شناسند، این یعنی ملی‌گرایی و اعتماد به نفس ملی داشتن چون حضرت خودشان به‌تنهایی آوازه این دین را داشتند، حالا با توجه به‌ظاهر این آیه شریفه باید بدانیم که هر اتفاقی می‌افتد باید از داخل کشور بیفتد حتی انقلاب اسلامی هم از داخل بود و به بیگانگان اصلاً ربطی نداشت، انقلاب اسلامی ایران از داخل شروع شد و ادعای جهانی‌شدن دارد، حال گسترش آن به‌واسطه همت ملی و مردم است.
انقلاب آموزش داشت و دارد این‌یکی از درس‌های آن است.
--------------------
1- ابراهيم: 4.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
داود
شیطونشیطون
داود

استقلال داخلی داشتن: وقتی منتظر باشیم همسایه برایمان غذا بیاورد

استقلال داخلی داشتن: وقتی منتظر باشیم همسایه برایمان غذا بیاورد

استقلال داخلی داشتن:
وقتی منتظر باشیم همسایه برایمان غذا بیاورد و خودمان برای تهیه غذا تلاشی نداشته باشیم، اگر همسایه بیاید و به ما غذا برساند زنده می‌مانیم و اگر غذا نیاورد قطعاً مشکل به وجود می‌آید، این بهترین مثال برای نداشتن استقلال و وابسته به غیر بودن است.
استقلال داخلی داشتن یکی دیگر از دست آورده‌ای انقلاب اسلامی است که به همه آموزش داد روی پای خودشان بایستند، تکیه کردن بر غیر یعنی وابستگی و عدم موفقیت در کارها تا زمانی که چشممان به دیگران و یاری آن‌ها باشد هیچ وقت نمی‌توانیم مشکلات داخلی و خارجی کشورمان را حل کنیم، قرآن کریم در امر استقلال داشتن بسیار تأکید کرده است بر مسلمانان: وَ لَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكافِرينَ عَلَى الْمُؤْمِنينَ سَبيلاً (1)، ترجمه: و خداوند هرگز براى كافران راهى بر مؤمنان ننهاده است. ْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ علیه‌السلام قَالَ: الْمُؤْمِنُونَ فِي تَبَارِّهِمْ وَ تَرَاحُمِهِمْ وَ تَعَاطُفِهِمْ كَمَثَلِ‏ الْجَسَدِ إِذَا اشْتَكَى تَدَاعَى لَهُ سَائِرُهُ بِالسَّهَرِ وَ الْحُمَّى. (2)، ترجمه: امام باقر (علیه‌السلام) فرمود: مؤمنان در نیکی و شفقت و مهربانی به یکدیگر مانند یک پیکرند که اگر به عضوی از آن آسیبی برسد تمام اعضاء در تب و بی‌خوابی گرفتار آیند.
باز ابداعاتی بوده که در از ثمرات همین انقلاب اسلامی است و استقلال داشتن یکی از این دست آوردهاست، طبق آیات و روایات دیگر این خود مسلمین هستند که می‌توانند به داد یکدیگر برسند و بیگانه‌ای از خارج نه‌تنها به فکرشان نیست بلکه جلوی پیش رفتشان را هم می‌گیرند.
---------------------
1-سوره مبارکه نساء، آیه: 141.
2-بحارالانوار، جلد 71، ص 234.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
داود
شیطونشیطون
داود

قانون جهانی و بین‌المللی: قرآن سه تعبیر دارد: 1- يا

قانون جهانی و بین‌المللی: قرآن سه تعبیر دارد: 1- يا

قانون جهانی و بین‌المللی:
قرآن سه تعبیر دارد: 1- يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا که مخاطبش انسان‌های مؤمن است، 2- يَا أَيُّهَا الَّذِينَ كَفَرُوا که مخاطبش کافران است، 3- يا أَيُّهَا النَّاسُ که مخاطبش همه بشریت است،
دین جهانی و جاودانه اسلام است که تا روز قیامت باقی خواهد ماند، پس باید دستورات و قوانین را هم از چیزی گرفت که جاودانه باشد و فکری برای تمام بشریت کرده باشد، قانون حقوق بشر که هیچ بویی از بشریت و انسانیت نمی‌دهد را عده‌ای انسان شراب‌خوار و ناقص‌العقل تنظیم کرده‌اند و خیلی جاها حقوق هیچ بشری در آن رعایت نمی‌شود به‌غیراز نویسنده‌های این قانون.
انسان مسلمان و مؤمن حتی قانونش را هم باید بر اساس دینش تنظیم کند، اعم از قوانین اجتماعی، روزمره، خانوادگی، صحبت کردن و...، این هم‌دست آوردی بود از سوی انقلاب اسلامی که سعی‌اش در هماهنگ کردن بشریت و مسلمانان با قوانین اسلامی بوده و هست، علاوه بر مسلمین بقیه اقشار و ادیان را هم دعوت به قانونی همگانی می‌کند که هیچ نقصی در این قانون نیست، إِنَّ الدِّينَ عِنْدَ اللَّهِ الْإِسْلامُ (1)، ترجمه: قطعاً دين در نزد خداوند، اسلام است؛ وَ مَنْ يَبْتَغِ غَيْرَ الْإِسْلامِ ديناً فَلَنْ يُقْبَلَ مِنْه (2)، ترجمه: و هر كس جز اسلام دينى بجويد، هرگز از او پذيرفته نمى‏شود.
--------------------
1-سوره مبارکه آل‌عمران، آیه: 19.
2-سوره مبارکه آل‌عمران، آیه: 85.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
داود
شیطونشیطون
داود

انقلاب و خداشناسی: انقلاب دست آوردهای فراوانی دارد که نمی‌توان

انقلاب و خداشناسی: انقلاب دست آوردهای فراوانی دارد که نمی‌توان

انقلاب و خداشناسی:
انقلاب دست آوردهای فراوانی دارد که نمی‌توان نادیده گرفت اما تنها بحث مسائل نانو، فراورده‌های مختلف و مسائل آن نیست، بلکه مسائل معنوی هم بسیار دارد.
به هر جا متصل باشی مشکلات و مسائل روزانه را با همان مقایسه می‌کنی، اگر به خوش‌گذرانی و عیش و نوش‌های بیهوده وصل شوی هر چیزی را با همان مقایسه می‌کنی و تمام تلاشت می‌شود رسیدن به همان چند ساعت کوتاه و بیهوده، اما وقتی به خدا وصل شوی هر چیزی را با رضایت و خشم خدا مقایسه می‌شود.
کاری که انبیاء همه در تلاش تحقق آن بودند: إِنَّا إِلى‏ رَبِّنا مُنْقَلِبُونَ (1)، ترجمه: ما به‌سوی پروردگارمان بازگشت كنندگانيم.
امیرمومنان علی علیه‌السلام: فَبَعَثَ فِيهِمْ رُسُلَهُ وَ وَاتَرَ إِلَيْهِمْ أَنْبِيَاءَهُ لِيَسْتَأْدُوهُمْ مِيثَاقَ فِطْرَتِهِ وَ يُذَكِّرُوهُمْ مَنْسِيَّ نِعْمَتِهِ..... و یثِیروا لَهُم دَفائِنَ العُقُول... (2)؛ یعنی قداست بینش صائب و گرایش صالح، در زیر اغراض مادی و غرایز حیوانی مدفون می‌شود که برای اشاره و شکوفا کردن چنین دفینه‌ای، وحی الهی ضروری است.
متصل شدن به خدا و از غیر او بریدن مهم‌ترین هدف و بزرگ‌ترین هدف انقلاب اسلامی است، شاه پهلوی و آبا و اجدادش در تلاش از بین بردن دین و خداشناسی بودند تا مردم را به سمت خدای خودشان که نمونه بارز بت‌پرستی و انسان‌پرستی بود (3) بکشانند، اما انقلاب اسلامی رخ داد و هدفش خداشناسی صحیح و اصیل الهی است مهم‌ترین دست آورد انقلاب اسلامی ایران و حکومت آن همان‌گونه که از اسمش معلوم است متصل شدن به خداست.
-------------
1-سوره مبارکه اعراف، آیه: 125.
2- نهج‌البلاغه، خطبه 1
3-دین رضاشاه و پسرش محمدرضای پهلوی بهائیت بود که بزرگ‌ترین جنایت‌ها از همین بهایی‌ها به وجود می‌آمد. آبراهامیان (۱۳۸۹). تاریخ ایران مدرن. ص. ۱۶۰-۱۶۱. کتاب نیمه پنهان 50 جلد است که بهترین توضیح‌دهنده عقاید و مراسمات شاه و بهائیت است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
داود
شیطونشیطون
داود

جهاد کبیر: مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی فرمودند: نقش

جهاد کبیر: مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی فرمودند: نقش

جهاد کبیر:
مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی فرمودند: نقش جهاد کبیر را در راهبرد اهداف انقلاب اسلامی تبیین و مورد تأکید قراردادند.
دشمن تا جایی که امکان داشته باشد حریفش را به سمت عقب حول می‌دهد تا نتواند پیش رفتی داشته باشد زمانی این اتفاق رخ می‌دهد و هیچ‌گونه سودی به دست ما نمی‌رسد که بخواهیم دشمن را مشاور و راهنمای خودمان قرار دهیم، بدیهی است که او به دنبال موفقیت ما نیست چون برایش گران تمام می‌شود، قوی شدن و به سمت جلو رفتن زمانی تحقق می‌یابد که ما خودمان دست به کار بشویم و قوی شویم، قدم اول جهاد کبیر است که قرآن کریم می‌فرماید: فَلا تُطِعِ الْكافِرينَ وَ جاهِدْهُمْ بِهِ جِهاداً كَبيراً (1)، ترجمه: بنابراين از كافران اطاعت مكن و با آنان به‌وسیله‌ی قرآن كريم‏ به جهادى بزرگ بپرداز.
زمان شاه پهلوی دانشگاه‌ها و مراکز علمی دست آوردی نداشت و دروس سطحی را درس می‌دادند اما با بروز انقلاب اسلامی و ظاهر شدن قدرت درونی مردم به‌وسیله انقلاب ما در زمینه‌های مختلفی پیشرفت داشته‌ایم، درزمینهٔ علوم پزشکی، سیاسی، اجتماعی، هسته‌ای و...، ما نمی‌توانیم با زیر سایه دشمن بودن پیش رفتی داشته باشیم.
----------------
1-سوره مبارکه فرقان، آیه: 52.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
داود
شیطونشیطون
داود

پوشش و حجاب حضرت زهرا علیها السلام: یا أَیهَا النَّبِی

پوشش و حجاب حضرت زهرا علیها السلام: یا أَیهَا النَّبِی

پوشش و حجاب حضرت زهرا علیها السلام:
یا أَیهَا النَّبِی قُل لِّأَزْوَاجِكَ وَ بَنَاتِكَ وَ نِسَاءِ الْمُؤْمِنِینَ یدْنِینَ عَلَیهِنَّ مِن جَلَابِیبِهِنَّ ذَٰلِكَ أَدْنَیٰ أَن یعْرَفْنَ فَلَا یؤْذَینَ وَكَانَ اللَّهُ غَفُوراً رَّحیمًا (1)، ترجمه: ای پیامبر، به زنان و دخترانت و به زنان مؤمنان بگو: پوشش‌های خود را بر خود فروتر گیرند. این برای آنكه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند نزدیک‌تر است و خدا آمرزنده مهربان است.
وقتی شخصی را دوست داشته باشید باید یک نشانه‌ای از دوست داشتن او در وجود و شخصیت ظاهری شما باشد، محبت دختر پیامبر اکرم به زبان گفتن بسنده نمی‌کند و خانمی که می‌گوید: من محب فاطمه هستم باید حداقل پوشش ظاهری خودش را شبیه او کند، آنچه در روایات آورده شده است باحجابی که امروز معنی پیداکرده است تفاوت دارد.
فَتَجَلْبَبَتْ بِجِلْبَابِهَا وَ تَبَرْقَعَتْ بِبُرْقِعِهَا وَ أَرَادَتِ النَّبِی (صلی الله علیه و آله) [2]؛ فاطمه سلام‌الله‌علیه وقتی می‌خواست از خانه خارج شود و نزد پیامبر برود چادر به سر نمود و برقع (روبنده و پوشیه) انداخت. برقع در این روایت همان پوششی است که خانم‌ها بر روی صورت خود استفاده می‌کنند
فَلَبِسَتْ جِلْبَابَهَا وَ خَرَجَت [3] جلباب و چادر خود را پوشید و از منزل خارج شد.
این حجاب یادگار حضرت فاطمه علیها السلام که طبق روایات به دست ما رسیده است برای تمام دنیا مسئله‌ای شده تا بتوانند به‌واسطه گرفتن و از بین بردن آن شیعه و جوانان شیعی را خراب کنند، پس اختیار با خود ماست که از دست بدهیم آن را یا با تمام وجود از چیزی که هستی خودمان را مدیون این خاندان هستیم و به ما عطا کرده‌اند دفاع کنیم
-----------------------
1-سوره مبارکه الاحزاب، آیه: 59.
2-علل الشرائع، ج 1، ص 163
3-بحار الأنوار، ج 36، ص 288.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
داود
شیطونشیطون
داود

معنی حیا و عفت کیست؟ مردی که نابیناست فقط چشمم

معنی حیا و عفت کیست؟ مردی که نابیناست فقط چشمم

معنی حیا و عفت کیست؟
مردی که نابیناست فقط چشمم نمی‌بیند اما بقیه حواسش کار می‌کند، حجابش را حفظ کرد و در جواب سؤال پدرش از علت این کار جواب داد: فقط چشمش نمی‌بیند اما بویایی او سالم است. (1) این یعنی عفاف و حیای کامل یک زن که حضرت زهرا سلام‌الله علیها نمونه کامل آن است، به یقین می‌شود گفت: که تاریخ تابه‌حال یا حیاتر و عفیف‌تر از دختر پیامبر صلی‌الله علیه و آله را به خودش ندیده و نخواهد دید.
امیرالمؤمنین علیه‌السلام فرمود: أَهْلُ الْعَفَافِ أَشْرَفُ الْأَشْرَاف‏ (1)، ترجمه: اهل عفاف شریف‌ترین اشراف و بزرگان هستند.‏ یعنی شریف‌تر و بزرگ‌تر از حضرت فاطمه علیها السلام کسی را نمی‌توان در هیچ زمانی از زمان آدم تا روز قیامت پیدا کرد.
---------------------
1-کشف الغمه، ج ۲، ص ۲۳ و ۲۴ و مناقب شهر آشوب، ج ۳، ص ۱۱۹ و منتهى الآمال، ص ۱۶۱ به نقل از کتاب چهارده معصوم اثر مؤسسه در راه حق، ص ۲۷.
2-تصنيف غرر الحكم و درر الكلم، ص: 256

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید