سلام به گروه خودت خوش امدی

http://upload7.ir/imgs/2014-04/83755750612797181872.png

http://www.xum.ir/images/2014/02/27/DEL.gif
بروز رسانی 
فرشته (مادرم عاشقتم)
لوسلوس
فرشته (مادرم عاشقتم)

💕 بر روی تاریک زمان ، خورشید مهمان می

💕 بر روی تاریک زمان ، خورشید مهمان می

💕 بر روی تاریک زمان ،
خورشید مهمان می شود.

بر عرش دلها یوسفی ،
فردا سلیمان می شود.

عج

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
فرشته (مادرم عاشقتم)
لوسلوس
فرشته (مادرم عاشقتم)

و در نهایت ، بعد از شکستن های پیاپی

و در نهایت ،
بعد از شکستن های پیاپی
به این واقعیت پی خواهید برد
که هیچ کسی بجز خودتان
مرهم دردهای دلتان نخواهد بود...

👤میم نصر
💎

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
بوکینگ پرشیا
بوکینگ پرشیا

عمارت چهل ستون عمارتی متعلق به عصر صفوی

 لینک
عمارت چهل ستون عمارتی متعلق به عصر صفوی

عمارت چهل ستون

عمارتی متعلق به عصر صفوی و ازمهمترین شاهکارهای معماری اوائل قرن یازدهم هجری که از شهرتی جهانی برخوردار است.

به شهر اصفهان که می روی ، در ضلع غربی میدان نقش جهان روبه روی مسجد شیخ لطف الله، عمارتی ۶ طبقه دیده ها را مجذوب خود می کند.
این کاخ در زمان صفویه از بهترین کاخ‌های دنیا محسوب می‌شده و بزرگترین کاخى است که در پایتخت وجود داشته است بنابراین هر آنچه لازمه یک کاخ سلطنتى بوده در آن وجود داشته است.

بعد از انتقال پایتخت از قزوین به اصفهان توسط شاه عباس اول در اواخر قرن دهم هجری شمسی بعنوان مقر و دولتخانه حکومتی سلاطین صفوی ساخته شد. این بنا طی ۵ مرحله معماری تکمیل شد.

عالی قاپو در ابتدا درب ورودی باشکوه دولتخانه صفوی بوده و میدان امام(شاه) را به مجموعه دولتخانه و عمارت رکیب خانه، جبه خانه، تالار تيموری، تالار طويله، تالار سرپوشيده و کاخ چهلستون و بناهای دیگر مرتبط می ساخته.

بنای اولیه عالی قاپو در دوره شاه عباس اول پایه گذاری شد و جانشینان وی آن را تکمیل کردند. در دوران قاجار عالي قاپو چند سال محل سکونت و کار ظل السلطان بود او نیز تغييراتی را در کتيبه های آن ایجاد کرد کتيبه های جبهه شرقی بنا و الواح خط نگاشته سردر ورودی که با اشعاری تعميرات سال ۱۲۷۴ را بیان می کند از تغییرات ظل السلطان است.

این عمارت ، بنایی با ۶ طبقه و بلندای ۴۸ متر است که طبقات به وسیله سه راه پله ، بهم راه دارند. از این سه دستگاه پله ، دوراه پله قرینه در غرب ساختمان به صورت مارپیچ و دیگری پلکان شاهی زیگزاکی شکل است.

دو تالار در طبقه همکف وجود دارد که مربوط به امور اداری و ديوانی عهد صفوی بوده که صدرخانه يا کشيک خانه ناميده می شدند.

ایوان بزرگی که ۱۸ ستون رفیع آن را نگه داشته در طبقه سوم قرار دارد، در گذشته تمام ستون ها مزین به آینه کاری بودند و سقف آن مملو از تزیینات چوبی ونقاشی های زیبایی بوده است. در قسمت مرکزی این ایوان حوضی زیبا از مرر و مس وجود دارد. تالار بزرگ با اتاق ها و طاق های بسیار زیبایی که با نقاشی دیوارهای آن تزیین شده در پشت این ایوان قرار دارد. از ايوان کوچکی که پشت اين تالار است گنبد زيبا و ساده توحيد خانه نمايان است. صوفیان و درویش ها شب های جمعه در دوره صفوی در این مکان گرد هم می آمدند. همچین سران دولتی از این طبقه نظاره گر مسابقات چوگان بودند. طبقات بعدی نیز شامل يک سالن بزرگ در وسط و چندين اتاق کوچک در اطراف هستند.

مراحل ساخت عالی قاپو
ساخت این عمارت باشکوه ، ۵ مرحله ساختمانی را پشت سر گذاشته است.
اول : آنکه به صورت ورودی دیگر بناها بوده است.
دوم : از آن جهت که پایتخت گشترش می یابد و جمعیت افزون می شود، باید مقر حکومتی جلوه ای متمایز داشته باشد پس طبقات سوم و چهارم و نیم طبقه پنج را به طبقات عمارت می افزایند
سوم : در این مرحله طبقه مشهور به صوت یا موسیقی به بنا الحاق می شود.
چهارم : ایوانی در جلوی میدان امام به بنا اضافه می کنند تا طول کاخ را افزایش دهند.
پنجم : پله های شاهی و ۱۸ ستون ایوان و سیستم آبرسانی به طبقات بالا و حوض مسی ایوان در آخرین مرحله به ساختمان عمارت عالی قاپو اضافه شد.
طبقه آخر این عمارت ، باعث شکوه و شهرت آن شده است. در این طبقه علاوه بر مينياتورهای اثر هنرمند معروف عصر صفوی رضا عباسی ، گچبری های که به شکل انواع جام و صراحی در ديوار تعبيه شده وجو دارد. این تالار معروف به “اتاق موسيقی” يا “اتاق صوت” است.
در اين قسمت از کاخ ، اين اشکال علاوه بر نمايش زيبائی و خلاقيت و ابتکار هنرمندان گچکار برای اين بوده که انعکاس های نغمه های نوازندگان و اساتيد موسيقی به وسيله اين اشکال مجوف گرفته شود و صداها طبيعی و بدون انعکاس به گوش برسند. یکی از ویژگیهای جالب کاخ عالی قاپو اینست که از هرضلع آن که نگاه کنیم ، تعداد طبقات متفاوت است ، از نمای ضلع شرقی ، دو طبقه و از نمای ضلع غربی پنج طبقه و از طریق راه پله ویژه ملاقات های شاهانه ، هفت طبقه دیده می شود. بلندای این عمارت ۴۸ متر است که ایوان آن در ارتفاع ۲۸ متری واقع شده است.
عمارت باشکوه عالی قاپو یکی از پربازدیدکننده ترین بناهای تاریخی اصفهان است که در تمام ایام سال همه روزه از ساعت ۹ الی ۲۱ پذیرای گردشگران می باشد. این بنا زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اداره می شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
بوکینگ پرشیا
بوکینگ پرشیا

حافظیه شیراز حافظیه شیراز یا

 لینک
حافظیه شیراز حافظیه شیراز یا

حافظیه شیراز


حافظیه شیراز یا آرامگاه حافظ نام مجموعه‌ای آرامگاهی در شمال شهر شیراز و در جنوب دروازهٔ قرآن است

که آرامگاه حافظ شیرازی را در خود جای داده است. مساحت حافظیه ۲ هکتار بوده و از ۲ صحن شمالی و جنوبی تشکیل یافته‌ است و این صحن‌ها توسط تالاری از یکدیگر جدا شده‌اند. این مجموعه که در کشور ایران واقع شده است ۴ درب ورودی-خروجی دارد که درب اصلی در سمت جنوب آن، دو درب در سمت غرب و یک درب در سمت شمال‌ شرق مجموعه قرار گرفته‌ است.

تالار حافظیه که از آثار دورهٔ زندیان است، ۵۶ متر طول و ۸ متر عرض دارد و از ۲۰ ستون سنگی، هر کدام به ارتفاع ۵ متر تشکیل شده‌ است. این تالار پیش‌تر شامل ۴ ستون و ۴ اتاق بوده‌ است که بعدها اتاقها از محدودهٔ آن حذف شده‌اند. در سمت شرق و غرب تالار ۲ اتاق یکی متعلق به سازمان میراث فرهنگی و دیگری مربوط به دفتر آرامگاه وجود دارد. شیوهٔ معماری این تالار متأثر از معماری دوره‌های هخامنشیان و زندیان است.

این بنا در زمان حکومت شاه عباس صفوی مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و همچنین به دستور نادرشاه افشار آرامگاه بار دیگر مرمت شد. در سال ۸۵۶ ه.ق حدود ۶۵ سال پس از وفات حافظ شمس‌ الدین محمد یغمایی، وزیر میرزا ابوالقاسم گورکانی؛ حاکم فارس، برای اولین بار عمارتی گنبدی شکل بر فراز مقبره حافظ بنا کرد و در جلو این عمارت، حوض بزرگی ساخت که از آب رکن آباد پر می‌شد.پس از کریم خان زند در سال ۱۲۳۵ ه.ش. ابوالفتح میرزا مؤیدالدوله حکمران فارس، آرامگاه حافظ را بار دیگر تعمیر و مرمت کرد و در سال ۱۲۵۷ ه.ش. فرهاد میرزا معتمد الدوله فرمانروای فارس در گرداگرد مقبره حافظ، کوشکی چوبی ساخت. پس از آن در سال ۱۲۷۸ ه. ۳ اردشیر (زردشتی یزدی)، بار دیگر بارگاه حافظ را مرمت کرد و بر فراز آرامگاهش، کوشکی دیگر بنا کرد اما سید علی‌اکبر فال اسیری به دلیل زردشتی بودن اردشیر، بنای مرمت شده را ویران ساخت.

این بنا تا سال ۱۲۸۰ ه. ش همچنان ویران باقی‌ماند و در این سال شاهزاده ملک منصور ملقب به شعاع السلطنه حاکم فارس، به یاری علی‌اکبر مزین‌الدوله نقاش باشی، کوشکی آهنین بر فراز آرامگاه حافظ ساخت و کتیبه‌ای بر آن قرار داد.

در سال ۱۳۱۰ ه.ش. دبیر اعظم بهرامی استاندار فارس بر دیوار جنوبی حافظیه سر در بزرگی از سنگ نصب نمود و در جهت آبادی نارنجستان آن تلاش کرد. در سال ۱۳۸۶ اولین مرمت جدی و بازسازی، تمیزکردن سطح مسی روی گنبد، مرمت بخشهای خراب ساختمانهای اطراف و همچنین متصل کردن مقبره‌ها و باغ‌های اطراف به مجموعه انجام شد.سنگ مزار حافظ به ارتفاع یک متر از سطح زمین قرار گرفته و به وسیله پنج ردیف پلکان مدور احاطه شده‌ است. بر فراز بارگاهش گنبدی مسی به شکل کلاه دراویش بر روی هشت ستون به ارتفاع ده متر، بنا و از درون با کاشیهای هفت رنگ معرق کاشی کاری شده‌ است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
فرشته (مادرم عاشقتم)
لوسلوس
فرشته (مادرم عاشقتم)

‏کاش روی پیشونی آدمایی که دارن زیر بار غصه‌هاشون له می‌شن

‏کاش روی پیشونی آدمایی که دارن زیر بار غصه‌هاشون له می‌شن

‏کاش روی پیشونی آدمایی که دارن زیر بار غصه‌هاشون له می‌شن یه چیزی نوشته بود تا بقیه کمی مراعاتشون رو می‌کردن.
‏مثلا نوشته بود: ‏این آقا دارد از صدمین جایی که فرم پر کرده و استخدام نشده برمیگردد
‏این خانم سالهاست بغل نشده


❀✦•┈┈❁❀❁┈┈•✦❀
••••●●❥
•••●❥
•●❥ 🍃💋💜

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
سفربین
سفربین

#جزیره #موریس #جذاب ترین #مقصد #گردشگری #دنیا جزیره

 لینک
#جزیره #موریس #جذاب ترین #مقصد #گردشگری #دنیا جزیره

ترین

جزیره موریس جزیره ای خاص و ویژه

جزیره موریس یکی از#جذاب ترین . بخصوص اگر اهل و در و باشید؛ را باید برای شما دانست. جالب است بدانید این جزیره جذاب، مسافرانی از ٍ#ثروتمندترین افراد جهان را سالانه چندین بار به خود جذب می کند. پس شما از طریق ارزان خارجی که در وجود دارد می توانید به این جزیره زیبا سفر کنید و از تفریحات آبی آن لذت کافی را ببرید.
http://www.safarbin.ir/article?ID=943

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
فروش ویژه موبایل
خوشحالخوشحال
فروش ویژه موبایل

دانلود آنتی ویروس اندروید فروش ویژه موبایل

دانلود آنتی ویروس اندروید

فروش ویژه موبایل
3 ساعت قبل - 6 مشاهده

ویژگی های برنامه ی Dr.Web Anti-virus اندروید :حافظه داخلی و خارجی دیوایس شما را بررسی و اسکن کند، از ورود انواع ویروس، جاسوس افزارها و تروجان ها جلوگیری نمایید و همچنین از اطلاعات شخصی شما در هنگام استفاده از اینترنت محافظت نماید.
– امکان اسکن سریع گوشی و SD card و اقدام به حذف آن ها
– قابلیت انتخاب پوشه و فایل خاص توسط کاربر برای اسکن کردن
– بهره گیری از تکنولوژی حرفه ای Origins Tracing و گارد عنکبوتی برای محافظت همه جانبه
– محافظت از گوشی در برابر فایلهای مخرب آتوران (auto run) و همچنین cpllnk
– انتقال سریع فایل های ویروسی به پوشه قرنطینه! با امکان بازیابی آن ها
-امکان بلوک کردن سایت های مخرب و ویروسی به صورت خودکار
– عدم تاثیر چشم گیر در کاهش سرعت و عملکرد دیوایس اندرویدی
– توانایی پیدا کردن گوشی دزدیده شده و اطلاع رسانی در صورت سرقت
– مشاهده مکان گوشی بر روی نقشه و قابلیت پاک کردن محتویات SD از راه دور
– جلوگیری از ورود پیامک های ناخواسته به صندوق ورودی
– استفاده ی بهینه و کم از باتری گوشی و تبلت اندرویدی
– توانایی جالب رسم روزانه نمودار و گراف عملکرد برنامه به صورت دقیق
۱۴ مگابایت
اندروید ۲ به بالا
دانلود برنامه
http://mobile888.blogsky.com/1396/1...ost-694/
موبایل پوپو ، را در گوگل سرچ کنید


http://mobile888.blogsky.com/1396/1...ost-683/

http://mobile888.blogsky.com/1396/1...ost-682/


http://mobile888.blogsky.com/1396/1...ost-676/

http://mobile888.blogsky.com/1396/1...ost-675/http://mobile888.blogsky.com/1396/1...ost-674/http://mobile888.blogsky.com/1396/1...ost-673/

http://mobile888.blogsky.com/1396/1...ost-671/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید