سارا
خوشحالخوشحال
سارا
مشاهده همه ی 5 نظر
مریم بانو
مریم بانو

در این مقاله از سایت آموزشی آیین نامه، اشتباهات رایج

147543469073090-irannaz-com.jpg

در این مقاله از سایت آموزشی آیین نامه، اشتباهات رایج هنرجویان آموزشگاه های رانندگی در هنگام آزمون عملی رانندگی را با هم بررسی میکنیم . امتحان عملی رانندگی یکی از حساس ترین امتحاناتی است که هر هنرجوی متقاضی گواهینامه رانندگی باید با موفقیت بگذراند و متاسفانه اکثر هنرجویان در بار اول رد میشوند . در ادامه به شتباهات رایج هنرجویان در زمان امتحان عملی رانندگی که باعث رد شدن آنها میشود میپردازیم . قسمت اول اشتباهات رایج ، دراین مقاله آمده است و قسمت دوم نیز در مقالات بعدی ، در آینده قرار داده خواهد شد .

اشتباهات رایج هنرجویان در هنگام آزمون عملی رانندگی :

اول : اگر افسر از شما خواست توقف کنید حتما چراغ راهنما بزنید ، یک چراغ راهنما نزدن ساده میتواند به راحتی شما را در آزمون عملی رانندگی رد کند .

دوم : گاهی افسر از شما میخواهد که در محل های ممنوعه پارک کنید ، بدون اینکه به شما بگوید این محل ممنوع است . مثلا از شما میخواهد جلوی یک پل پارک کنید ولی شما هرگز نباید همچین کاری کنید افسر با اینکار میخواهد شما را بیازماید که واکنشتان چیست . در این موارد شما باید به افسر بگویید که پارک کردن در این محل ممنوع است و هرگز پارک نکنید .

سوم : نگاه کردن به آیینه را هرگز فراموش نکیند ، افسر حواسش به تمامی حرکات شما هست . مثلا در زمان دور زدن یک فرمانه حتما اول در آیینه بغل نگاه کنید و سپس اقدام به دور زدن کنید ، دقت کنید که اگر افسری سخت گیر باشد بدلیل نگاه نکردن به آیینه نیز شما را رد میکند .

ادامه اشتباهات رایج هنرجویان آموزشگاه های رانندگی در امتحان عملی رانندگی را دمقالات بعدی با هم بررسی میکنیم

مشاهده همه ی 5 نظر
مریم بانو
مریم بانو

در ایم مقاله از سایت آموزشی آیین نامه در رابطه

در ایم مقاله از سایت آموزشی آیین نامه در رابطه با

امتحان آیین نامه راهنمایی رانندگی صجبت میکنیم .

هنرجوبان برای اخذ گواهینامه نیاز دو امتحان آیین نامه را با موفقیت بگذرانند . اول امتحان آیین نامه راهنمایی رانندگی ای است که توسط آموزشگاه گرفته میشود و دوم امتحان آیین نامه راهنما رانندگی ای که توسط افسر گرفته میشود .

تقریبا هر دو امتحان آیین نامه دارای سوالات مشابهی میباشند . و برای قبولی در هر دو باید حداقل نمره ی ۲۶ را از ۳۰ کسب کنید که در غیر اینصورت میبایست دوباره در هفته های آینده امتحان آیین نامه راهنمایی رانندگی بدهید .


مدت زمان امتحان آیین نامه ۲۰ دقیقه است که در این مدت زمان باید به ۳۰ سوال پاسخ دهید . بخشی از سوالات ، سوال های فنی بخشی سوالات مربوط به تابلوهای راهنمایی رانندگی و بخشی نیز سوالات از نکات مهم کتاب آیین نامه است .

هنرجویان گرامی: جهت دانلود نمونه سوالات اصلی آیین نامه راهنمایی و رانندگی سایت آیین نامه، اینجا را کلیک کنید

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مریم بانو
مریم بانو

در این مقاله از سایت آموزشی آیین نامه سعی داریم

در این مقاله از سایت آموزشی آیین نامه سعی داریم آموزش حق تقدم رانندگی را که در کتاب آیین نامه نیز آمده است و تقریبا میتوان گفت حتما در امتحان آیین نامه راهنمایی و رانندگی از مبحث حق تقدم سوال می آید .

مبحث حق تقدم نه تنها بدلیل امتحان آیین نامه بلکه بدلیل کاربرد آن در زندگی و رانندگی خود در آینده مبحث بسیار مهم و کاربردی ای است . شاید امروزه کم تر کسی را ببینید که در چهار راه ها و تقاطع ها طبق حق تقدم و آموزشی که زمان اخد گواهینامه در کتاب آیین نامه آموخته است عمل کند اما این را بدانید که اگر تصادفی رخ دهد پلیس راهنمایی و رانندگی کسی را مقصر میداند که طبق حق تقدم آموخته شده در زمان اخذ گواهینامه رانندگی عمل نکرده است . بنابراین اطلاع از حق تقدم در تقاطع ها بسیار مهم است چرا که بسیاری از تصادفات نیز بدلیل همین رعایت نکردن حق تقدم ها میباشد .

آموزش حق تقدم رانندگی :

خب از الان به دقت به آموزشی که در رابطه با حق تقدم داده میشود توجه کنید که بتوانید به راحتی به سوالات مربوط به آن در امتحان آیین نامه پاسخ بدهید . حق تقدم در تقاطع ها به دو حالت کلی تقسیم میشود :

تقاطع هایی که تابلو حق تقدم دارند :

دقت داشته باشید که در صورتی که تقاطع دارای تابلو حق تقدم است ابتدا باید خودرویی حرکت کند که در مسیر خود تابلوی حق تقدم ندارد . پس اگر در امتحان آیین نامه تصویری به شما دادند که در آن تقاطع دارای تابلو حق تقدم بود ابتدا حق تقدم را به خودروهایی که بدهید که در مسیرشان تابلویی نیست . حال از میان این دوخودرویی که تابلو حق تقدم در مسیرشان نیست کدام یک ابتدا مجاز به حرکت هستند ؟!

در پاسخ باید گفت که ابتدا حق تقدم با خودرویی است که به طور مستقیم در حال حرکت است و اگر هر دو بخواهند وارد یک خیابان شوند حق تقدم با خودرویی است که در حال گردش به راست است .

پس از اینکه یک یا دو خودرویی که در مسیرش تابلوی حق تقدم نیست را بررسی کردید به سراغ خودروهایی بروید که در مسیرشان تابلوی حق تقدم موجود نیست و به همین ترتیب که در بالا اشاره شد برای آن دو نیز حق تقدم ها را تعیین کنید .

به طور مثال در تصویر زیر حق تقدم ها را مشخص کنید ؟


ادامه مطلب در لینک زیر

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مریم بانو
مریم بانو

باتوجه به اینکه در امتحانات آیین نامه جدیدا سوالات فنی

باتوجه به اینکه در امتحانات آیین نامه جدیدا سوالات فنی بیشتری می آید سعی کردیم در این مقاله چندین نمونه سوال از بخش فنی آیین نامه را در اختیار شما هنرجویان آموزشگاه های رانندگی قرار دهیم .

برای دانلود تمام نمونه سوالات فنی آیین نامه ی سال 95(آزمون اصلی آیین نامه)اینجا را کلیک کنید


1. سیستم هدایت فرمان هر از چند وقت باید بررسی شود ؟! هر از ۶ ماه

2. هراز چند کیلومتر جای تایر ها باید تعویض شود ؟! ۵۰۰۰ هزار کیلومتر

3. وظیفه کنیستر چیست ؟! از ورود بخارهای بنزین به فضای آزاد جلوگیری میکند

4. کنیستر هر از چند وقت باید تعویض شود ؟! هر دو سال یکبار

5. میزان آب باتری هر از چه زمانی باید بررسی شود ؟! هر ۱۰ هزار کیلومتر

6. سیستم هدایت ترمز و جلوبندی هر از چند وقت باید کنترل شود ؟ هرماه یکبار باید بررسی شود

7. وضعیت باد تایر ها هر از چند وقت باید بررسی شود ؟! هفته ای یکبار

.8 زمانی تایر نیاز به تعویض دارد که … ؟! ارتفاع آج کم تر از ۲ میلی متر یاشد

9. سطح آب مخزن هر از چند وقت باید بررسی شود ؟! هفته ای یکبار

10 . فیلتر هوا هر از چند وقت باید تعویض شود ؟! با هر بار تعویض روغن موتور

11. در شرایطی که موتور جوش بیاورد چه اقدامی باید انجام داد ؟! موتور را نباید خاموش کرد و درب رادیاتور را باز نمیکنیم و مقداری آب بر روی رادیاتور میریزیم

12. تاثیرات ضدیخ چیست ؟! جلوگیری از یخ زدگی آب رادیاتور ، به تاخیر اندازی نقطه جوش آب ، جلوگیری از زنگ زدگی رادیاتور و قطعات

13. آب رادیاتور هر از چند وقت باید بررسی شود ؟! هفته ای یکبار

14. روغن جعبه دنده هر از چند کیلومتر باید تعویض شود ؟! هر ۳۰ هزار کیلومتر

15. روغن گیربکس هر از جند وقت نیاز به بررسی دارد ؟! هربار تعویض روغن

16 . هر از چند کیلومتر باید فیلتر روغن تعویض شود ؟! هر ۱۰ هزار کیلومتر

17. سطح روغن موتور هرچند وقت یکبار باید بررسی شود ؟! هفته ای یکبار

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
سارا
خوشحالخوشحال
سارا

خلاصه داستان و عکس های فیلم فروشنده ساخته اصغر فرهادی فروشنده فیلمی

خلاصه داستان و عکس های فیلم فروشنده ساخته اصغر فرهادی
  • فروشنده فیلمی به کارگردانی و نویسندگی اصغر فرهادی، که ساخت آن در آبان ماه سال ۱۳۹۴ کلید خورد. فروشنده هفتمین فیلم بلند اصغر فرهادی است.

فیلم فروشنده (14)

عکس های ترانه علیدوستی و شهاب حسینی در جشنواره فیلم کن با فیلم فروشنده

فیلم فروشنده (18)

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
سارا
خوشحالخوشحال
سارا

داستان زیبای عاشقانه لیلا و منصور با پایانی غم انگیز

Leila.jpg
داستان زیبای عاشقانه لیلا و منصور با پایانی غم انگیز

داستان عاشقانه سرانجام عشق لیلا و منصور , امروز روز دادگاه بود و منصور میتونست از همسرش جدا بشه ، منصور با خودش زمزمه کرد چه دنیای عجیبیه دنیای ما ، یک روز به خاطر ازدواج با لیلا سر از پا نمی شناختم و امروز به خاطر طلاقش خوشحالم .

لیلا و منصور 8 سال دوران کودکی رو با هم سپری کرده بودند ، آنها همسایه دیوار به دیوار یگدیگر بودند ولی به خاطر ورشکسته شدن ، پدر لیلا خونشون رو فروخت تا بدهی هاش رو بده ، بعد هم آنها رفتند به شهر خودشون ، بعد از رفتن آنها منصور چند ماه افسرده شد ، منصور بهترین همبازی خودشو از دست داده بود .7سال از اون روز گذشت منصور وارد دانشگاه حقوق شد.

بقیه ی داستان در لینک زیر


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید