افزایش لایک و فالوور اینستاگرام رایگان
لحظه  بروز رسانی 
diawood
diawood
 لینک

چوب نما
چوب جزء مصالحی می باشد که از گذشته تا امروز در صنعت یاختمان سازی و نماسازی مورد استفاده قرار گرفته است.

چوب نما یا همان چوب ترمووود نسبت به دیگر مصالح ساختمانی سبک تر بوده هم چنین دارای استحکام و مقاومت بالا می باشد.

از دیگر خواص چوب نما می توان به عایق صوتی،برودتی و حرارتی وقابلیت برش و کنده کاری و شکل پذیری می توان اشاره کرد.

چوب نما یا همان چوب ترموود وزن بسیار کمی دارد از این رو نصب و نگهداری آن بسیار راحت است.

چوب از متریالهای بسیار پرطرفدار هم در داخل و هم در نمای سابیرونی ساختمان در دنیا می باشد.

سازه هایی که در آنها ازچوب برای نما استفاده شده به دلیل ظاهر گرم چوب بسیار جذاب تر و مورد پسند تر ازدیگر متریالهای نما می باشد.

ساختمانهای مسکونی و تجاری که از چوب برای نما در طراحی آنها استفاده شده پیچیدگی خاصی را به ظاهر نما داده و باعث می شود بیننده جذب آن شده و از آن بازدید کند.

پروفیل های مناسب برای چوب نما:
به دلیل تنوع در پروفیل های ترمووود امکان دارد این سوال برای طراحان و معماران مطرح شود که چه نوع پروفیلی مناسب نما چوبی می باشد.

برای چوب نما سه عامل اصلی وجود دارد:

ضخامت چوب نما
چوبی که برای نما ساختمان بکار می رود نباید ضخامت کمتر از 16میلیمتر داشته باشد.

مقاطع استاندارد برای نما 16-19و20 میلیمتر می باشد.

چوب نما با مقطع کمتر از 16 میلیمتر در نمای خارجی امکان دارد توان تحمل تنش های رایج سازه رانداشته باشد.

چوب نما با مقطع 19 و 20 میلیمتر برای نما ساختمان بسیار مناسب و رایج می باشد هم دوام کافی برای نما ساختمان را دارد هم وزن آن مناسب می باشد.

ضخامت های بالاتر از20 میلیمتر هم باعث می شود وزن سازه افزایش پیدا کند هم از نظر اقتصادی قیمت ترمووود با افزایش ضخامت بالا می رود.

لازم به ذکر است این موارد برای ترموود نرم چوبان Softwood می باشد و در رده سخت چوبان Hardwood این ضخامت ها تغییر خواهند کرد.

2.سطح و بافت چوب نما

چوبی که برای نما استفاده می شود باید از نظر بافت و سطح و گره های چوب زیبا و یک دست باشد.

در این راستا کارخانه های مورد تایید انجمن جهانی ترمووود برای تولید مقاطع 16تا20 میلیمتر از بخش مرکزی چوب استفاده می کنند تا هم سطح زیباتری داشته باشد هم گره های آن زیبا تر باشد.

برای تهیه چوب نما حتما از شرکت های که سرشناس و مورد تایید می باشند خرید نمایید.

3.رنگ پذیری چوب نما

از خواص ویژه چوب ترمووود رنگ پذیری آن می باشد و این خود عامل بسیار مهمی در طراحی و دیزاین می باشد تا طراحان و معماران بتوانند رنگ مورد نظر خود را بکار گیرند.

چوب ترموود به دلیل حرارت بالا (عملیات ترمو شدن) رطوبت آن گرفته شده وقتی که با رنگ مخصوص ترمووود رنگ آمیزی می شود به داخل چوب نفوذ کرده و ماندگاری آن بسیار بالا می رود.

البته برای رنگ ترموود حتما باید از رنگ مخصوص ترمووود و استاندارد استفاده نمود.

رنگ ترمووود تیکوریلا با قدمت بالا و کیفبف مورد تایید استاندارد اروپا و همچنین طیف رنگی گسترده پاسخگو تمام سلیقه ها می باشد.

شرکت دیاوود با واردات چوب ترموود از برترین برند های ترمووود فنلاند LUNAWOOD وSWM و گارانتی سی ساله محصولات آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
diawood
diawood
 لینک

دیاوود
زندگی ماشینی و پرمشغله امروزی این نیاز را در معماران و طراحان به وجود آورد که طبیعت را برای آرامش دادن به نماهای مدرن و کلاسیک به خدمت بگیرند.چوب و صنایع چوبی از زیباترین و آرام بخش ترین عناصر طبیعت می باشد.

باتوجه به روند رو به افزایش استفاده ازچوب ترمووود در بازار ایران وشناخت کم مشتریان از چوب ترمووود بعضی از اشخاص و شرکت ها در راستای اهداف مالی خود را به عنوان وارد کننده و نماینده شرکت های ترموود فنلاند معرفی نموده و با فروش چوب های روسی و ترکیه و جدیدا ایرانی با نام ترموود فنلاند بازار نا مناسبی را به وجود آورده اند.

شرکت دیاوود از سال 1390 واردات ترمووود از فنلاند را شروع نموده و برای اطمینال خاطر وحفظ حقوق مشتریان گرامی دفتر و انبار مرکزی خود را در یک مکان راه اندازی نموده ودر زمان اداری شنبه تا چهار شنبه از ساعت 09 تا 17 و پنج شنبه ها از ساعت 09 تا 14 مشتریان می توانند در دفتر و انبار حضور داشته و سفارشات خود را از نزدیک تحویل بگیرند.

ما به شما این اطمینان را میدهیم هیچ شرکتی در ایران نه از لحاظ کیفیت نه از لحاظ قیمت با ما رقابت نمی کند.
http://www.diawood.com/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید