لحظه  بروز رسانی 
زندگی دیجیتال
زندگی دیجیتال

معرفی ResearchKit در مراسم رونمایی از اپل واچ کمپانی

معرفی ResearchKit در مراسم رونمایی از اپل واچ 
 کمپانی

معرفی ResearchKit در مراسم رونمایی از اپل واچ
کمپانی اپل امروز در مراسم رونمایی از ساعت هوشمند خود اعلام کرد که با عرضه نوعی کیت تحقیقاتی یا Researchkit امکان استخدام مشارکت کنندگان تحقیقاتی را برای پژوهشگران فراهم کرد.
این کیت نوعی پلتفرم پزشکی نرم افزاری است که آیفون و Healthkit را به ابزارهای تشخیصی بدل می کند.
جف ویلیامز نایب رئیس ارشد عملیات های اپل در این مراسم اعلام داشت که آیفون صدها میلیون کاربر دارد که مشتاقانه در این طرح مشارکت خواهند کرد و اطلاعاتشان در اختیار اپل قرار نخواهد گرفت.
ریسرچ کیت تا ماه آینده ارائه و به عنوان یک پلتفرم متن باز ارائه خواهد شد اما اگل در نظر دارد که امروز پنج اپلیکیشن مخصوص بیماری را هم معرفی نماید.
به این ترتیب، هر فردی که آیفون داشته باشد قادر خواهد بود که در تحقیقات صورت گرفته در مورد پارکینسون مشارکت نماید.
در میان اسامی معرفی شده در طرح ریسرچ کیت اسامی بزرگانی چون دانشگاه آکسفورد، استنفورد مدیسین و مرکز سرطان شناسی دانا فاربر مشاهده می شود.
چون این پلتفرم هنوز ارائه نشده است، به سختی می توان مشخص کرد که عملکرد آن چگونه است، اما ویلیامز می گوید که ریسرچ کیت مشخصا برای امور پزشکی ساخته شده است.
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
زندگی دیجیتال
زندگی دیجیتال

موبایل های جدید سری Galaxy A از سوی سامسونگ در

موبایل های جدید سری Galaxy A از سوی سامسونگ در

موبایل های جدید سری Galaxy A از سوی سامسونگ در راه هستند
گلکسی آلفا در نیمه پایانی سال ۲۰۱۴ معرفی شد؛ کمپانی سامسونگ متوجه شده بود که در میان رده ها، نیاز به یک طراحی بهتر دارد و همین موضوع نیز باعث شد که کره ای ها، مسیری تازه به نام Galaxy A را برای خود ترسیم کنند؛ این خط تولید، حال موبایل هایی با نام A3، A5 و A7 را در بازار برای فروش قرار داده است.
گویا شرکت مورد بحث قصد دارد تا خط تولید تلفن های سری A را با مدل های جدیدی گسترش دهد. به تازگی سامسونگ دست به ثبت علائم تجاری مربوط به نام های Galaxy A6، Galaxy A8 و Galaxy A9 در سازمان ثبت پتنت ها و علائم تجاری (USPTO) زده است.
از روی این اسامی می توان اینگونه تشخیص داد که Galaxy A8 و A9 احتمالا محصولاتی قدرتمند تر از Galaxy A7 خواهند بود. آیا حرکت به سوی فلز و استفاده از متریال با کیفیت تر در موبایل های میان رده، باعث خواهد شد تا درآمد سامسونگ به روزهای درخشان سالهای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ بازگردد؟

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
زندگی دیجیتال
زندگی دیجیتال

مثلث برمودا، حقیقت یا افسانه؟ مثلث برمودا بخشی رازآلود

مثلث برمودا، حقیقت یا افسانه؟ 
 مثلث برمودا بخشی رازآلود

مثلث برمودا، حقیقت یا افسانه؟
مثلث برمودا بخشی رازآلود از اقیانوس آتلانتیک است که از سه جهت توسط میامی، برمودا و پورتوریکو احاطه شده و تاکنون ده ها کشتی و هواپیما در آن ناپدید شده اند.
برخی از این حوادث، به خاطر وجود شرایطی رخ داده اند که دلیلی برای توضیح شان وجود ندارد؛ برای نمونه در یکی از این موارد، خلبانان اسکادران بمب افکن های نیروی دریایی ایالات متحده که در حال گشت زنی روی این منطقه بودند از مسیر خود منحرف شدند و هواپیماهایشان هم هیچگاه پیدا نشد.
هواپیماها و کشتی های دیگری هم بودند که در شرایط آب و هوایی مطلوب گذرشان به این مسیر افتاد و بدون آنکه اخطاری در مورد وضعیت خود بدهند از صفحه رادار محو شدند و دیگر اثری از آنها یافت نگردید.
در ادامه این مطلب با همراه باشید.
 در باب این مسأله نظریاتی مطرح گشت که بیشتر به تخیل افراد مربوط می شد و هیچ ارتباطی با دنیای واقعی نداشت، با این همه هیچیک از این نظریه ها نتوانستند ناپدید شدن مرموز هواپیماها و کشتی ها را که به تناوب هم رخ می داد، توجیه کنند.
جالب اینجاست که این دست سازه های بشر، در دیگر نواحی همین اقیانوس هم تردد داشتند و بدون بروز مشکلی از آن گذر می کردند.

محدوده ای که تحت عنوان مثلث برمودا یا شیطان از آن یاد می شود در حدود 500 هزار مایل مربع از اقیانوس آتلانتیک را از رأس ایالت فلوریدا پوشانده است.
گفته می شود، زمانی که کریستف کلمبز در نخستین سفر دریایی اش عازم دنیای جدید بود و از این منطقه گذر می کرد، متوجه شی نورانی عظیمی شد (احتمالا شهاب سنگ) که به دریا برخورد کرد و چند هفته بعد، نوری عجیب را در آن موقعیت مشاهده نمود.
او در گزارش خود به عملکرد عجیب قطب نما اشاره کرد که شاید علتش این است که در آن زمان بخشی از مثلث برمودا یکی از معدود مکان هایی در زمین به شمار می رفت که شمال حقیقی و شمال مغناطیسی به یکدیگر می رسیدند.
جاشوآ اسلوکام نامش را به عنوان نخستین فردی به ثبت رساند که یک تنه دور دنیا را گشته بود و پس از این شهرت جهانی، طی یک سفر دریایی در سال 1909 میلادی از Vineyard عازم آمریکای جنوبی شد و ناپدید گردید. هنوز مشخص نیست که دقیقا چه اتفاقی برای این فرد افتاده، با این همه منابع بسیاری مرگ او را به مثلث برمودا نسبت دادند.
نمایشنامه ویلیامز شکسپیر به نام «توفان» هم که به اعتقاد برخی از صاحب نظران بر مبنای اتفاقی واقعی از غرق شدن یک کشتی نوشته شده بود، احتمالا بر رمزآلود شدن بیش از پیش این منطقه اثر داشت.
در هر صورت، گزارشات مربوط به ناپدید شدن کشتی ها و هواپیماها در این منظقه تا قرن 20 میلادی، مورد توجه عموم قرار نگرفت.

در اسفند ماه 1296 هجری شمسی یک اتفاق غم انگیز دیگر در این منطقه رخ داد: یکی از کشتی های حمل بار ایالات متحده آمریکا به نام Cyclops که 165 متر طول داشت با بیش از 300 خدمه و 10 هزار تن سنگ معدنی منگنز در محلی مابین Barbados و خلیج Chesapeake غرق شد.
این کشتی بارکش هیچگاه پیامی را در مورد وضعیت اضطراری خود ارسال نکرد و این درحالی است که امکان انجام چنین کاری را داشت و بعد از انجام عملیات های گسترده جستجو هم خبری از لاشه Cyclops نشد.
بعدها وودرو ویلسون رئیس جمهور وقت آمریکا در باب این ماجرا اظهار داشت که «تنها خدا و دریا می دانند که چه اتفاقی برای این کشتی غول پیکر افتاده است.»
در سال 1319، دو کشتی هم رده با Cyclops نیز به سرنوشتی مشابه دچار شدند و بی آنکه ردی از آنها یافت گردد در همان مسیر از صفحه رادار محو شدند.
به تدریج این باور در میان مردم دنیا شکل گرفت که هر کشتی یا هواپیمایی که گذرش به مثلث برمودا بیافتد یا ناپدید خواهد شد یا اینکه اثری از سرنشینان آن یافت نمی شود.
در آذرماه 1324، پنج بمب افکن نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا که حامل 14 سرنشین بودند از پایگاه خود واقع در Fort Lauderdale فلوریدا بلند شدند تا تمرین هایی را برای پرتاب بمب در منطقه ای نزدیک به مثلث برمودا به انجام برسانند.
اما قطب نماهای هواپیمایی به نام Flight 19 که سرپرستی تیم را بر عهده داشت، خوب کار نمی کردند و به همین دلیل راهش را گم کرد و همه بمب افکن هایی که دنباله رو آن بودند بی هدف به پروازشان ادامه دادند تا اینکه سوختشان تمام گشت و مجبور شدند که در اقیانوس فرود بیایند.
در همان روز یک هواپیمای نجات و 13 سرنشین آن نیز در همین منطقه ناپدید شده بودند و پس از چندین هفته تلاش بی فایده برای یافتن شان، نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که «انگار آنها به مریخ سفر کرده اند.»

تا سال 1342 شمسی که وینسنت گادیس از عبارت «مثلث برمودا» در مقاله خود استفاده کرد، حوادث مشابه متعددی در این منطقه رخ داد که از آن جمله می توان به ناپدید شدن سه هواپیمای مسافربری اشاره نمود و جالب اینجاست که همه آنها در حین پرواز در منطقه یاد شده، مرتبا این پیام را برای برج مراقبت ارسال می کردند که «همه چیز خوب است».
چارلز برلیتز که پدربزرگش بنیانگذار مدرسه زبان Berlitz است در سال 1352 کتابی در این رابطه نوشت و موضوع را از آنچه بود داغ تر کرد.
از آن زمان به بعد، شمار زیادی از نویسندگان داستان های ماورا اقدام به انتشار مطالبی کردند و مرگبار بودن مثلث برمودا را به هرچیزی نسبت دادند و از موجودات فضایی، میدان های گرانشی وارونه و ماشین زمان گرفته تا غول هایی که در بستر اقیانوس زندگی می کنند، پای همه را به میان کشیدند.
این در حالی است که دانشمندان و نظریه پردازان علمی، جریان های مغناطیسی خلاف قاعده، گرداب یا فوران عظیم گاز متان از سطح اقیانوس را در این امر دخیل می دانستند.
در هر حال باید بگوییم که هنوز هم نظریه واحدی در مورد علت ناپدید شدن کشتی ها و هواپیماهایی که از این مسیر عبور می کنند وجود ندارد. برخی می گویند که اهمیتِ یافتن یک دلیل واحد برای ن

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
زندگی دیجیتال
زندگی دیجیتال

مقایسه عملکرد لرزشگیر اپتیکال دوربین گلکسی S6 با لومیا ۹۳۰

مقایسه عملکرد لرزشگیر اپتیکال دوربین گلکسی S6 با لومیا ۹۳۰

مقایسه عملکرد لرزشگیر اپتیکال دوربین گلکسی S6 با لومیا ۹۳۰
لومیا ۹۳۰ تلفن هوشمندیست که از نمایشگری ۵ اینچ، پردازنده 4 هسته ای اسنپدراگون ۸۰۰، دو گیگابایت رم و دروبین ۲۰ مگاپیکسلی اصلی همراه با لرزشگیر اپتیکال بهره برده و می توان گفت اگرچه اندکی قدیمی شده، اما از سخت افزاری سطح پایین استفاده نمی کند.
ولی همین اسمارت فون در قیاس با گلکسی S6 و S6 Edge از سخت افزاری قدیمی بهره می برد. دوقلوهای جدید سامسونگ هر دو از آخرین فناوری های موجود بهره می گیرند و در این میان سامسونگ در نهایت برای دوربین آنها نیز، لرزشگیر اپتیکالی نیز در نظر گرفته است.
در طول نمایشگاه MWC، کره ای ها برای تبلیغ اسمارت فون های جدید خود و به رخ کشیدن قدرت دروبین آنها، در غرفه ی خود سطحی لغزان را قرار دادند که با قرار گرفتن دو اسمارت فون بر روی آن می توان کیفیت فیلم های تهیه شده توسط آنها را در حین لرزش دست و تکان های غیر منتظره مشاهده کرد؛ در هفته ی گذشته مقایسه لرزشگیر اپتیکال موبایل های جدید سامسونگ را در کنار آیفون 6 Plus برایتان به نمایش گذاشتیم.
حال اما نوبت به مقایسه ساخته ی جدید کره ای ها با لومیا ۹۳۰ در زمینه برتری لرزشگیر اپتیکال دوربین رسیده است. در ادامه می توانید فیلم مربوط به مقایسه لومیا ۹۳۰ و گلکسی S6 Edge را تماشا کنید. به نظر شما کدام اسمارت فون برنده ی میدان خواهد بود؟

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
زندگی دیجیتال
زندگی دیجیتال

ایرانسل عرضه خدمات بیمه‌ای از طریق تلفن‌همراه را ممکن ساخت

ایرانسل عرضه خدمات بیمه‌ای از طریق تلفن‌همراه را ممکن ساخت
زمان زیادی تا آغاز سال جدید باقی نمانده و خانواده های ایرانی هم سخت در تلاشند تا امکانات لازم را برای پشت سر گذاشتن تعطیلاتی شیرین و به یاد ماندنی فراهم نمایند.
بسیاری ترجیح می دهند که در این چند روز تعطیل در خانه بمانند و به کارهای عقب افتاده خود رسیدگی نمایند و برخی هم دوست دارند با خودروی شخصی خود، همراه با خانواده و دوستان به نقاط دیدنی ایران سفر کنند.
با در نظر داشتن این مسأله که احتمال بروز حوادث در این این بازه زمانی وجود دارد و چه بسا که یکی از پر حادثه ترین تعطیلات رسمی کشور هم به حساب می آید، استفاده از خدمات بیمه، یکی از مواردی است که خانواده ها برای پایین آوردن هزینه های سفر خود و همچنین آسودگی هر چه بیشتر خاطر در نظر می گیرند.
اما همانطور که می دانید در این چند روز باقی مانده تا عید، شرکت ها مملو از مراجعه کنندگان حضوری هستند و ترافیک خیابان ها هم مزید بر علت است. در همین راستا شرکت ایرانسل با همراهی بیمه ایران امکان فعال سازی بیمه حوادث نوروزی را از طریق تلفن همراه فراهم نموده که در ادامه توجه شما را به بیانیه خبری این شرکت جلب می کنیم.
با همراه باشید.

شرکت بیمه ایران در یک همکاری بین بخشی با ایرانسل، اقدام به راه‌اندازی بستری برای انتخاب و فعال سازی پوشش بیمه‌ای تمامی اقشار جامعه از طریق تلفن همراه کرده است.
به گزارش روابط عمومی ایرانسل، براساس این طرح که برای اولین بار در ایران به مرحله اجرا گذاشته شده، تمامی مشترکان سیم‌ کارت‌های ایرانسل می‌توانند در نوروز امسال تنها با پرداخت 1820 تومان که شامل هزینه بیمه‌نامه و هزینه تراکنش است، بیمه‌نامه حوادث نوروزی را برای خود و هر یک از مشترکان ایرانسلی و غیرایرانسلی فعال کنند.
بر اساس این گزارش، فعال‌سازی نخستین سرویس مشترک صنعت‌های بیمه و مخابرات کشور، تا 5 فروردین 1394 با شماره‌گیری کد دستوری ویژه *999#  امکان‌پذیر است و بیمه‌شدگان در هنگام بروز هرگونه حادثه از 100 میلیون ریال پوشش بیمه‌ای برخوردار خواهند بود. پس از انجام تراکنش موفق توسط کارت های عضو شبکه شتاب، بیمه نامه صادر شده و این امر از طریق پیامک به اطلاع مشترک میرسد.
همچنین در صورت خرید بیمه‌نامه، قبل از تاریخ 25 اسفند 1393، تاریخ شروع آن از 25 اسفندماه 93 محاسبه شده و تا 25 فروردین 94 معتبر خواهد بود و اگر پس از این تاریخ، یعنی در بازه زمانی 25 اسفند 1393 تا پنجم فروردین 1394 برای خرید بیمه‌نامه اقدام شود، تاریخ شروع آن معادل روز خرید و تاریخ پایان آن 25 فروردین 94 خواهد بود. برای هر کد ملی امکان صدور تنها یک بیمه‌نامه وجود خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت ایرانسل در مراسم امضای تفاهم نامه با بیمه ایران که با حضور اعضای هیئت مدیره بیمه ایران برگزار شده، ابراز امیدواری کرد امضای این تفاهم‌نامه، فتح بابی در ارائه سرویس‌های بیمه‌ای باشد و در سال جدید با توجه به عرضه سرویس‌های باند پهن ایرانسل، بتوانیم خدمات جدیدی را ارائه کنیم. علیرضا قلمبر دزفولی افزود: این سرویس بدون محدودیت جغرافیایی و با پوشش ملی شبکه ایرانسل ارائه می‌شود و حاصل تلاش تیم مشترک بین ایرانسل و بیمه ایران برای عرضه خدمات جدید است. همچنین محمد حیدری عضو هیأت مدیره و معاون فنی بیمه ایران نیز در این مراسم، با بیان اینکه این سرویس با هدف دسترسی آسان به خدمات بیمه‌ای راه‌اندازی شده است به مشترکان ایرانسل توصیه کرد این بیمه‌نامه را به عنوان هدیه نوروزی به اعضای خانواده خود هدیه دهند.
متقاضیان این بیمه می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز پاسخگویی بیمه ایران از طریق شماره 09668 تماس بگیرند و یا به وب‌سایت این شرکت مراجعه کنند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
زندگی دیجیتال
زندگی دیجیتال

ال جی قصد دارد ۱۰ میلیون تلفن هوشمند G4 را

ال جی قصد دارد ۱۰ میلیون تلفن هوشمند G4 را

ال جی قصد دارد ۱۰ میلیون تلفن هوشمند G4 را به فروش برساند
در حالیکه سامسونگ با معرفی دو تلفن هوشمند گلکسی S6 و S6 اج همه ی توجهات رسانه ای را به خود جلب کرده، به نظر می آید ال جی قصد ندارد میدان را خالی نماید و سخت در تلاش است تا رقابت با همتای کره ایش را به شکلی جدی تر از همیشه از سر گیرد.
شرکت مورد بحث بر طبق شنیده ها با جدیت تمام مشغول برنامه ریزی برای برگزاری مراسمی در یکی از ماه های آوریل و یا می سال جاری است تا در آن از پرچمدار بعدیش یعنی G4 پرده برداری کند.
در ادامه با  همراه باشید.

تا به اکنون ال جی در اشاره ای کاملاً واضح اعلام کرده که برترین تلفن هوشمند آینده اش نسبت به نسل پیشین خود دچار تغییراتی بنیادی گشته و در طراحی و تجربه کاربری آن به صورت کامل بازنگری صورت پذیرفته است.
از سوی دیگر به نظر می آید پس از موفقیت قابل قبول G3 جاه طلبی شرکت مذکور بیش ار هر زمان دیگری شده و حالا با سطح توقعاتی به مراتب بالاتر از گذشته قصد دارد محصول بعدیش را وارد بازار نماید.
در همین راستا و بر طبق گزارشی که توسط Korea Times انتشار یافته، ال جی قصد دارد با راه اندازی کمپین تبلیغاتی بسیار وسیع و پر هزینه در کره جنوبی، ایالات متحده آمریکا و اروپا حداقل ۱۰ میلیون دستگاه از موبایل G4 خودش را به فروش برساند.
بر طبق همین گزارش مدیران کمپانی کره ای مورد اشاره در طی برگزاری کنگره جهانی موبایل بارسلون با مقامات و کارشناسان فنی اپراتورهای مخابراتی مهم اروپا جلساتی را داشته و تغییرات سخت افزاری و نرم افزاری مهم G4 را برای آنها توضیح داده اند، تا بتوانند از توان این اپراتورها نیز برای فروش بیش از پیش موبایل تازه خود بهره گیرند.
همانطوری که در ابتدای مطلب نیز اشاره شد هدف گذاری ال جی نسبت به محصول پیشین اش رشدی قابل توجه داشته، آنها در ماه می ۲۰۱۴ که زمان رونمایی و عرضه ی G3 محسوب می گشت برای فروش ۶ الی ۷ میلیون عدد دستگاه از این اسمارت فون برنامه ریزی کرده بودند در حالیکه اکنون به رقم ۱۰ میلیون می اندیشند.
در کنار همه ی این موراد ال جی تلاش دارد تا با رقبای چینی خود از جمله شیائومی نیز رقابت نزدیکی داشته و به هر شکل ممکن جایگاه بهتری را در بازار فروش تلفن های هوشمند به دست آورد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
زندگی دیجیتال
زندگی دیجیتال

نمایشگر نسل جدید موبایل های Redmi حاشیه های بسیار باریکی

نمایشگر نسل جدید موبایل های Redmi حاشیه های بسیار باریکی

نمایشگر نسل جدید موبایل های Redmi حاشیه های بسیار باریکی خواهد داشت
کمپانی شیائومی سال گذشته 61 میلیون دستگاه موبایل را به فروش رساند که برای این کمپانی چینی آماری فوق العاده محسوب می گردد. اما چنین رکوردی هم نمی تواند شرکت مورد بحث را خشنود کند و به دنبال موفقیت های بیشتری در سال 2015 است.
مدیران شیائومی، طرح های زیادی برای امسال دارند و در همین راستا نیز مجموعه ای از دستگاه های جدید را معرفی نموده اند که از آن جمله می توان به پرچمداران جدیدشان یعنی Mi Note و Mi Note Pro اشاره کرد. شرکت مورد بحث در بازه زمانی دو ماهه ای که از سال جدید می گذرد جانشین Redmi 1 یعنی Redmi 2 را معرفی نمود.
این تلفن هوشمند از نوع میان رده است، با این حال قابلیت ها و امکانات فراوانی را در خود جای داده؛ چیپست چهار هسته ای 64 بیتی اسنپدراگون 410 برای هر دو نسخه این محصول (هم نوعی که 8 گیگابایت حافظه داخلی و یک گیگابایت رم دارد و هم مدل 16 گیگابایتی آن با 2 گیگابایت رم) در نظر گرفته شده.
در ادامه این مطلب با همراه باشید.

اما دسترسی به این محصول نیز درست مانند اغلب دستگاه های شیائومی محدود است چراکه شرکت مذکور محصولاتش را به صورت رسمی تنها در بخش هایی از آسیا به فروش می رساند، هرچند که امکان خرید آنها در دیگر نقاط دنیا نیز از طریق خرده فروشان مهیاست.
حالا گفته شده که لی جان مدیرعامل شرکت مورد بحث اطلاعات تازه ای را در مورد نسل جدید تلفن های هوشمند این کمپانی اعلام کرده است.
وی اظهار داشته که نسل جدید Redmi دارای همان نمایشگر مدل فعلی خواهد بود اما حاشیه های اطرافش باریک تر و کوچک تر خواهند شد.
شرکت مورد بحث در تلاش است تا طراحی اسمارت فون های آتی اش را بهبود ببخشد و ظاهرا کم کردن حاشیه اطراف نمایشگر محصولاتش نیز بخشی از این استراتژی به شمار می رود.
تلفن هوشمند Redmi 2 در ماه ژانویه گذشته (2 ماه پیش) رونمایی شد و به همین دلیل انتظار نمی رود که به این زودی ها شاهد عرضه یک پرچمدار جدید از سوی این شرکت باشیم و در عوض انتظار می رود که در آینده نه چندان دور محصول تازه ای به نام Redmi Note 2 از سوی شرکت یاد شده معرفی گردد.
در هر صورت تردیدی نخواهد بود که در سال جاری میلادی، شاهد رونمایی تلفن های هوشمند متعدد از سوی شیائومی باشیم و ظرف دو ماه آینده، علاوه بر Redmi Note 2 باید انتظار ورود پرچمدار Mi5 را نیز به بازارهای آسیایی داشته باشیم.
با در نظر داشتن این نکته که موبایل Mi 4 در جولای سال 2014 میلادی رونمایی گردید، پیش بینی می شود که مدل جایگزین آن نیز در اواسط سال 2015 از راه برسد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
زندگی دیجیتال
زندگی دیجیتال

شاید اپل واچ بعدی با قابی از جنس پلاتین نیز

شاید اپل واچ بعدی با قابی از جنس پلاتین نیز

شاید اپل واچ بعدی با قابی از جنس پلاتین نیز عرضه شود
در گزارشی از وال استریت ژورنال آمده که اپل مطالعاتی را بر روی تولید قاب ساعت های هوشمند با استفاده از پلاتین داشته است، هر چند انتظار نمی رود این قاب ها در مراسم امروز کمپانی مذکور با عنوان "Spring Forward" رونمایی گردند و شاید اپل آنها را در نسل بعدی ساعتش به کار گیرد.
ضمن اینکه وال استریت ژورنال در گزارش خود به تائید شایعه ای می پردازد که بر مبنای آن اپل در حال باز طراحی برخی فروشگاه های خود بوده و قصد دارد در آنها فضایی را پدید بیاورد تا مشتریانش بتوانند با اخذ وقت قبلی ساعت های هوشمند این شرکت را امتحان کرده و سپس مدل مورد علاقه ی خود را خریداری نمایند.
در ادامه با  همراه باشید.

بر اساس آنچه از گزارش فوق الذکر بر می آید، ظاهراً کوپرتینویی ها می خواهند فروش اولیه اسمارت واچ شان را به فروشگاه های خود محدود کنند تا بتوانند بر روی روند عرضه ابتدایی آن نظارت دقیقی داشته باشند.
رویترز در خبری دیگر می نویسد خرده فروشانی مانند Best Buy که رابطه ی نزدیکی با کمپانی مورد بحث دارند، ممکن است در بازه ی اولیه عرضه اپل واچ به بازار نقشی در فروش آن نداشته باشند و محصولی برای ارائه به مشتریان در اختیارشان قرار نگیرد.
ضمناً اپل در ماه سپتامبر با مدیران برخی خرده فروشان شهر پاریس که در زمینه ی فروش محصولات لوکس فعالیت دارند نیز ملاقاتی داشته و با آنها در رابطه با استراتژی فروش نسخه های مختلف ساعت هوشمندش رایزنی هایی را صورت داده است.
اپل واچ از ماه آوریل (اواسط فروردین) با بدنه هایی ۳۸ و ۴۲ میلی متری از جنس آلومینیوم، استیل و طلای ۱۸ عیار ضد خش به فروش خواهد رسید. جنس بندهای این ساعت نیز از چرم، پلاستیک فشرده و استیل خواهند بود.
البته اینها در حالیست که صحبتی از بند طلایی اسمارت واچ کوپرتینویی ها به میان نیامده، ولی John Gruber از Daring Fireball احتمال داده این بند نیز امروز رونمایی خواهد شد و قیمت ساعت مذکور را به ۲۰.۰۰۰ دلار خواهد رساند.
نمایشگر نسخه ی ورزشی اپل واچ توسط شیشه ی Ion-X (نوع شیشه مقاوم) مورد محافظت قرار گرفته و پشت بدنه آن نیز از جنس پلاستیک است ضمن اینکه که گفته می شود هر دو نسخه ی استیل و طلا از کریستال یاقوت کبود بهره برده و در قسمت پشتی آنها نیز از سرامیک استفاده گشته است.
اپل تا کنون در مورد قیمت این محصول سخنی به میان نیاورده و فقط قیمت پایه آن یعنی ۳۴۹ دلار را مطرح کرده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
زندگی دیجیتال
زندگی دیجیتال

هشت نکته برای کار کردن در دفاتر مشترک جمله

هشت نکته برای کار کردن در دفاتر مشترک 
 جمله

هشت نکته برای کار کردن در دفاتر مشترک
جمله «درهای دفتر کار من همیشه به روی شما باز است» این روزها دیگر مصداق ندارد چراکه شرکت های حال حاضر به قدری کوچک و جمع و جور شده اند که در آنها نه خبری از در هست و نه اتاق.
براساس پژوهشی که توسط CoreNet Global (موسسه ای برای مدیران املاک) انجام گرفته، در حدود 81 درصد از شرکت هایی که در آمریکای شمالی فعالیت دارند فاقد اتاق بوده و همه کارکنانشان در یک سالن کار می کنند.
علاوه بر این، بر پایه مقاله ای که کمی قبل در نیویورک تایمز به چاپ رسید، میزان فضای متوسط برای هر کارمند از 20.9 متر مربع در سال 2010 به 16 متر مربه در سال 2012 تنزل پیدا کرد که عمده دلیل این مسأله هم گران شدن ملک بوده است.
اما با کم شدن فضای اختصاص یافته به هر کارمند در یک محیط کاری، افراد حریم خصوصی کوچک تری خواهند داشت و فضای خصوصی کمتری به آنها اختصاص می یابد که این مسأله نیز باعث بروز چالش هایی به خصوص برای آنهایی می شود که به کار کردن در این محیط ها عادت ندارند.
در ادامه این مطلب با همراه باشید.

پس از جنگ جهانی دوم، ایالات متحده آمریکا نوعی انفجار جمعیت را تجربه کرد که حالا بر اساس آنچه لاین تیلور کارشناس محیط های کاری می گوید: «این افراد با "فرهنگ کار در یک اتاق شخصی" پرورش یافته اند، یعنی جایی که اتاق فرد با جایگاه شغلی اش رابطه مستقیم دارد.»
او در ادامه می گوید: «زمانی که این نسل از آمریکایی ها کارشان را در شرکت ها آغاز کردند، فضاهای بازی که در آنها میزها به یکدیگر چسبیده بودند به پست های بالای مدیریتی اختصاص داشت، یعنی درست عکس فرهنگی که امروز شاهدش هستیم.
فضاهای مشترک (که این روزها نیز به صورت گسترده در شرکت ها شاهدشان هستیم) می توانند بر میزان بهره وری افراد اثر بگذارند (و این صرفا به اشخاصی که با فرهنگ داشتن اتاق کار بزرگ شده اند محدود نمی شود).

لاین تیلور در ادامه می گوید: افرادی که در چنین محیط هایی کار می کنند نوعی حس قرار گرفتن در تنگنا را تجربه می کنند و مکالماتی که در نزدیکی شان انجام می شود و علاقه ای هم به شنیدنشان ندارند نیز مزید بر علت می گردد.
بسیاری از کارکنان بسته به نوع صنعتی که در آن فعالیت دارند نیازمند آن هستند که زمان هایی از روزشان را در سکوت سپری کنند و بدون این مسأله بهره وری شان به میزان زیادی کم می شود.
فردی که با اطلاعات پیچیده ای سر و کار دارد، امور مالی را انجام می دهد یا اینکه اسناد استراتژیک سازمان را تهیه و تدوین می کند، اغلب برای انجام این کارها به اتاق کنفرانس شرکت پناه می برد (البته اگر چنین اتاقی در آن وجود داشته باشد).
اما حرکت کردن به بخش های مختلف شرکت و از دست دادن رشته افکار می تواند عاملی برای از میان رفتن بهره وری فرد باشد.
البته ناگفته نماند که چنین دفاتری مزایی نیز دارند، برای نمونه این محیط ها باعث ایجاد نوعی فرهنگ کار تیمی و شکل گیری جو همکاری میان افراد می شوند.
اما اگر تمرکز نمودن در چنین فضاهایی برای شما دشوار است، بهتر است نگاهی به نکات زیر بیاندازید تا اندکی از تألماتتان در این رابطه کاسته شود.

خوشبختانه در اغلب شرکت ها چنین اتاق هایی در نظر گرفته شده تا کارکنان بتوانند از آن برای انجام تماس های تلفنی خصوصی یا پروژه هایی که نیازمند تمرکز حواس است استفاده نمایند. منتها حتما دقت داشته باشید که از قوانین نوشته و نانوشته برای استفاده از این فضا پیروی نمایید.

با صدای بلند با تلفن صحبت نکنید و اگر نمی خواهید که فرد کناری تان نیز همین مزاحمت ها را برای شما ایجاد کند از خوردن غذاهای بودار خودداری نمایید.
«با همکارانتان همان طوری رفتار کنید که انتظار دارید با شما رفتار شود.»
زمانی که شما این امور را رعایت کنید، به نوعی باعث می شوید که محیط کاری بهتری برای همه افراد حاضر در سالن به وجود بیاید.

تیلور می گوید: نه تنها صدا (که البته شامل موسیقی هم می شود) بلکه وارد شدن به محدوده فیزیکی افراد کناری تان و قرار دادن وسایل در آن قسمت هم می تواند باعث رنجش خاطر آنها شود.
اگر همکار شما این حقیقت که فضای مشترک کاری تان دفتر شخصی اش نیست را قبول ندارد، صحبتی دیپلماتیک و البته صمیمی با او داشته باشید تا مشکل را حل کنید. تا زمانی که مجبور نشده اید، موضوع را با مافوق خود در میان نگذارید چراکه این موضوع باعث وخیم تر شدن اوضاع خواهد شد.

زمان هایی که واقعا لازم است صدا و عوامل منحرف کننده حواس را از محیط پیرامونتان حذف نمایید، بهترین و ساده ترین روش استفاده از هدست است و آنطور که تیلور می گوید، هدفون های حذف نویز محیط حتی از گوش دادن به موسیقی هم بهتر هستند. اگر در محیطی کار می کنید که بر پایه تعاون و همکاری استوار شده، می توانید یک پلاکارت کوچک تهیه کرده و با زبانی دوستانه روی آن بنویسید که چه زمانی وقتتان آزاد خواهد شد و هدست های خود را کنار می گذارید.

شاید جدیدا وارد محیط کاری تان شده باشید و کار کردن در چنین فضایی برای تان تازگی داشته باشد، در هر صورت با گذر زمان راهی را برای مدیریت چالش های پیش رویتان پیدا خواهید کرد. تیلور توصیه می کند که برای این منظور رویکردهای متفاوتی را در پیش بگیرید تا دریابید که کدامیک سودمندترند. اگر نمی توانید فضایی خصوصی را برای فکر کردن پیدا کنید، شاید بهتر باشد که در زمان صرف ناهار به یک قهوه خانه یا کافی شاپ نزدیک به محیط کارتان سر بزنید.

انتظار نداشته باشید که مدیرتان صرفا به خاطر شما، ساختار کلی دفتر را تغییر دهد، به خصوص اگر اطرافیانتان از محیط کاری رضایت داشته باشند که به هیچ وجه چنین مسأله عملیاتی نخواهد شد.
در عوض تلاش کنید که خودتان راهکاری برای چالش های پیش روی تان بیابید. پارتیشن و استفاده از هدفون را امتحان کنید و با همکاران خود در مورد روش هایی که می توا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
زندگی دیجیتال
زندگی دیجیتال

ساعت هوشمند Oppo با قابلیت شارژ شدن در پنج دقیقه

ساعت هوشمند Oppo با قابلیت شارژ شدن در پنج دقیقه

ساعت هوشمند Oppo با قابلیت شارژ شدن در پنج دقیقه در راه است
در این روزها، هر سازنده ای دست کم یک پوشیدنی را به بازارها عرضه کرده و طرفدار هر برندی که باشید، می توانید ساعت هوشمند آن برند را خریده و استفاده کنید. در این میان شرکت های کم طرفدار تر در سطح جهانی، باید خصوصیاتی بسیار بهتر از خود ارائه سازند تا بتوانند در این رقابت، به دل طرفداران سایر برندها بنشینند.
به نظر می رسد یکی دیگر از تولیدکنندگان چینی به نام Oppo هم قصد پیوستن به رقابت تولید پوشیدنی ها را دارد؛ اما مشخصه ی بارز این محصول در شارژ شدن آن است. آن طور که سازنده ی ساعت چینی ادعا می کند، این محصول در ۵ دقیقه به طور کامل شارژ می شود. در ادامه با همراه باشید.

منابع داخلی شرکت Oppo می گویند که این ساعت همزمان با Find 9، پرچمدار بعدی این کمپانی رونمایی خواهد شد، همانگونه که ذکر کردیم، ساعت مذکور در پنج دقیقه شارژ شده و در نهایت نیز قادر است تا یک روز، به انجام وظایفش بپردازد.
گفته می شود ساعت مورد بحث از تکنولوژی VOOC کمپانی Oppo استفاده می کند و علت شارژ شدن سریع این محصول نیز همین موضوع است. این شرکت پیشتر نیز در موبایل U3 خود، از تکنولوژی شارژ سریع VOOC استفاده کرده بود، این فناوری باعث می شود تا باتری ظرف نیم ساعت از صفر به ۷۵ درصد شارژ برسد.
کارشناسان معتقدند از آنجایی که حجم باتری این ساعت هوشمند اندک است، شارژ ۵ دقیقه ای توسط فناوری VOOC به راحتی امکان پذیر می شود. چیزی که هنوز مشخص نیست، نوع پلتفرم به کار رفته در این محصول است، هنوز نمی دانیم این شرکت چینی قصد استفاده از Android Wear را دارد یا یک پلتفرم اختصاصی.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید